چرا در ترکیه سرمایه گذاری کنیم ؟

7 مهر 1401
0 دیدگاه
چرا در ترکیه سرمایه گذاری کنیم ؟ | ترامند

تا به حال برای همه سرمایه گذاران ایرانی این سوال پیش آمده است که چرا در ترکیه سرمایه گذاری کنیم و سود های حاصل از این سرمایه گذاری چه میزان خواهد بود. در این مقاله با ترامند همراه باشید تا سرمایه گذاری در ترکیه را از جهات مختلف مورد بررسی قرار دهیم.

چرا در ترکیه سرمایه گذاری کنیم؟

اقتصاد رو به رشد ترکیه، اهمیت ژئواستراتژیک و پتانسیل بی نظیر ترکیه، آن را به مکانی جذاب برای سرمایه گذاران بین المللی در طیف گسترده ای از صنایع تبدیل کرده است.

چرا در ترکیه سرمایه گذاری کنیم و چگونه سود دریافت کنیم

دلایل اصلی عبارتند از؛ رشد اقتصادی، بازارهای داخلی و به راحتی در دسترس، موقعیت استراتژیک، نیروی کار بسیار ماهر با هزینه کمتر، فرآیندهای اصلاحات مداوم، حرفه‌ای بودن و باز بودن در کسب‌وکارها، مشوق‌های سودمند، اکوسیستم تحقیق و توسعه مفید، و فرصت‌های عالی در چندین زمینه.

با کمک قراردادها، قوانین و سیاست هایی که سرمایه گذاران خارجی را تشویق می کند، جذب سرمایه خارجی به کشورمان می شود. به طور کلی، ترکیه با اقتصاد در حال توسعه، نیروی کار جوان و بسیاری دلایل دیگر کشوری ایده آل برای سرمایه گذاری است.

به طور کلی، ترکیه با اقتصاد در حال توسعه، نیروی کار جوان و بسیاری دلایل دیگر کشوری ایده آل برای سرمایه گذاری است.

انواع سرمایه گذاری در ترکیه

چرا در ترکیه سرمایه گذاری کنیم؟ برای پاسخ به این سوال خوب است که راه های کلی سرمایه گذاری در ترکیه را بشناسید و با محبوب ترین نوع سرمایه گذاری در ترکیه آشنا شوید.

انواع سرمایه گذاری در ترکیه

بخش های کلی سرمایه گذاری در ترکیه عبارتند از:

 • مشاور املاک
 • فناوری اطلاعات و فناوری
 • منسوجات و پوشاک
 • بخش بهداشت
 • فلزات گرانبها – نقره و طلا
 • منابع طبیعی و انرژی
 • بخش گردشگری

 

سرمایه گذاران خارجی  ترکیه در چه بخش هایی سرمایه گذاری می کنند؟

اگر می خواهید بدانید به چه دلایلی و چرا در ترکیه سرمایه گذاری کنیم خوب است که از تجارب و آمارهای موجود استفاده کنیم.

همچنین اگر می خواهید سرمایه گذاری خوبی انجام دهید، ابتدا باید در مورد بخش ها اطلاعات داشته باشید. در اینجا اطلاعات دقیق در مورد 3 بخش برتری که خارجی ها علاقه مند به سرمایه گذاری در آنها هستند آمده است.

 • مشاور املاک

بخش املاک و مستغلات یکی از سودآورترین بخش های سرمایه گذاری در ترکیه است. بر اساس گزارش دفتر سرمایه گذاری، «تعداد کامل خانه های فروخته شده در بازار املاک ترکیه در سال 2018 به 1.4 میلیون واحد رسید.

سرمایه گذاران خارجی که علاقه مند به سرمایه گذاری هستند، ترکیه را به دلیل موقعیت زمین شناسی، فرصت های فرهنگی و اجتماعی، نرخ ارز، انتخاب می کنند.

همچنین بیشترین تقاضا در شهرهایی که خارجی ها علاقه مند به سرمایه گذاری در آنها هستند استانبول، آنتالیا، بورسا و آنکارا است که در دفتر سرمایه گذاری اعلام شده است.

از آنجایی که دولت ترکیه در سال 2017 قوانین سرمایه گذاری املاک خود را کاهش داد، سرمایه گذاری خارجی ها در ترکیه آسان تر شد. طبق قانون تصویب شده، شما باید حداقل 400 هزار دلار سرمایه گذاری ملک انجام دهید و قبل از فروش 3 سال صبر کنید.

بسیاری از سرمایه گذاران خارجی علاقه مند به سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات با پروژه های بزرگ مانند فرودگاه استانبول، مارمارای، تونل اوراسیا و کانال استانبول هستند.

علاوه بر این، جاذبه های طبیعی زیادی در ترکیه برای سرمایه گذاری در فرصت های اجتماعی و فرهنگی وجود دارد. به طور کلی، دلایل زیادی برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات وجود دارد و سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات همیشه یک گزینه سودآور در ترکیه است.

 • گردشگری

یکی از مهم ترین دلایلی که می تواند پاسخ سوال چرا در ترکیه سرمایه گذاری کنیم باشد، رونق گردشگری در این کشور است که می تواند زمینه مناسبی برای سرمایه گذاری شما باشد.

ترکیه با سواحل منحصر به فرد، گردشگری زمستانی و تابستانی و موقعیت عالی برای گردشگری فرهنگی و طبیعی، برای سالیان متمادی مقصد بسیار ارزشمندی برای گردشگران است. ترکیه با جذب بیش از 46 میلیون گردشگر در سال 2018 ششمین مقصد گردشگری محبوب جهان بود.

همچنین، ترکیه با گذشته دیرینه خود، مکانی بسیار جذاب برای دوستداران تاریخ است. علاوه بر این، گردشگری زمستانی با زیبایی های طبیعی خود مرکز توجه سرمایه گذاران داخلی و خارجی نیز می باشد.

اشاره می‌کند که بخش گردشگری با محرک هایی که دولت برای سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی ارائه می‌کند، یکی از بخش‌های سودآور برای سرمایه‌گذاری است.

 • سلامتی

به دلیل تغییرات سریع بخش سلامت در ده سال گذشته، بخش سلامت در مرکز توجه بسیاری از سرمایه گذاران خارجی قرار گرفت. سالانه گردشگران زیادی برای خدمات بهداشتی پزشکی مانند کاشت مو، عمل های زیبایی، دندانپزشکی و سایر درمان های پزشکی از ترکیه بازدید می کنند.

بر اساس داده های رسمی، ترکیه در سال 2018 نزدیک به 1 میلیون بازدید کننده خارجی را برای درمان های پزشکی جذب کرده است.

به خصوص از آنجایی که سرمایه گذاران خارجی می توانند خدمات باکیفیت و با قیمت مناسب دریافت کنند، علاقه زیادی به بخش سلامت در ترکیه دارند. بخش سلامت که سرمایه گذاری در آن بسیار سودآور است، یکی از منابع مهم درآمد ترکیه است.

چگونه در پرسود ترین زمینه ها در ترکیه سرمایه گذاری کنیم

بهترین راه برای سرمایه گذاری در ترکیه چیست؟

سرمایه گذاری در املاک و مستغلات سودآورترین سرمایه گذاری با بازده سریع است.

اگر می خواهید بدانید چرا در ترکیه سرمایه گذاری کنیم و بتوانید عاقلانه سرمایه گذاری کنید و بازده خوبی از پول خود دریافت کنید، باید در املاک و مستغلات مناسب سرمایه گذاری کنید.

هدف از سرمایه گذاری محتاطانه این است که دارایی های خود را ذخیره کنید و آنها را برای کسب سود بفروشید. همچنین ممکن است نیاز به خرید اقلامی برای تامین مالی سایر سرمایه گذاری ها یا رفع نیازهای پیش بینی نشده داشته باشید.

به طور خلاصه، می توانید به دنبال کسب سود، حفظ ارزش آن و تبدیل آن به پول نقد در صورت نیاز باشید.

خارجی ها می توانند با خرید ملک در ترکیه به ارزش بیش از 400000 دلار، شهروندی ترکیه را دریافت کنند و فروش املاک و مستغلات را افزایش دهند.

خرید ملک به ارزش 400000 دلار در هر نقطه از ترکیه، از جمله استانبول، به شما شهروندی ترکیه می دهد. خرید ملک زیر این قیمت همچنین واجد شرایط دریافت مجوز اقامت ترکیه و ورود بدون ویزا می باشد.

می توانید سه یا دو آپارتمان به قیمت 400000 دلار بخرید و آنها را اجاره کنید. اجاره در شهرهایی مانند استانبول، آنتالیا، بدروم، فتحیه بالاست، بنابراین سود قابل توجهی خواهید داشت.

املاک تجاری ترکیه برای اکثر سرمایه گذاران خارجی جذابیت دارد. از آنجایی که ترکیه مهم ترین مرکز تجاری در سال های اخیر بوده است، استدلال درستی است. دیدن رشد صنعت هتلداری و مراقبت های بهداشتی با چنین سرعتی در پنج سال گذشته باور نکردنی است.

طی دهه گذشته، ترکیه با پروژه های بزرگ، تحقیقات و سرمایه گذاری های توسعه خود رشد قابل توجهی داشته است. ترکیه با اقتصاد در حال توسعه خود توجه بسیاری از سرمایه گذاران بین المللی را به خود جلب کرده است.

بر اساس گزارش دفتر سرمایه گذاری ریاست جمهوری ترکیه، ترکیه در سال 2018 به هفتمین مقصد محبوب سرمایه گذاری مستقیم خارجی در اروپا تبدیل شد که اولین بار در EY Attractiveness Survey Europe بیان شد.

هر سرمایه‌گذاری به این فکر می‌کند که آیا در کشور دیگری سرمایه‌گذاری کند یا خیر، و قبل از سرمایه‌گذاری در مورد دلایل و مزایا تحقیق کند. در اینجا می‌توانید دلایل سرمایه‌گذاری در ترکیه، محرک های سرمایه‌گذاران خارجی و بخش‌هایی را که سرمایه‌گذاران خارجی ترجیح می‌دهند در آن سرمایه‌گذاری کنند، بیابید.

 

محرک های دولت برای سرمایه گذاران خارجی

یکی از دلایلی که می تواند پاسخ به سوال چرا در ترکیه سرمایه گذاری کنیم باشد این است که ترکیه یک برنامه مشوق های سرمایه گذاری گسترده ارائه می دهد که از به حداقل رساندن بار هزینه اولیه و تسریع بازده سرمایه گذاری حمایت می کند.

همچنین، دولت ترکیه برنامه های حمایتی بسیاری را از طریق کمک های مالی، مشوق ها و وام های مختلف ارائه می کند. بنابراین با همه این مشوق هایی که دولت ارائه می دهد، مزیت های بزرگی را در اختیار سرمایه گذاران خارجی قرار می دهد.

چه کسانی می توانند از محرک های سرمایه گذاری بهره مند شوند؟

 • اشخاص حقیقی، شرکت های تضامنی عادی، شرکت های سهامی، تعاونی ها، سرمایه گذاری های مشترک،
 • موسسات و ادارات دولتی،
 • سازمان های حرفه ای عمومی،
 • انجمن ها و بنیادها،

شعب ترکیه ای شرکت های مستقر در خارج از کشور می توانند از محرک های سرمایه گذاری بهره مند شوند، به شرط اینکه تمامی معیارها را بررسی کنند.

از اینکه تا پایان مقاله چرا در ترکیه سرمایه گذاری کنیم با ما همراه بودید سپاسگذاریم. امیدواریم توانسته باشیم شما را در یافتن پاسخ این سوال کمک کنیم.

 

ارسال دیدگاه