صفر تا صد اخذ اقامت ترکیه برای پرستاران

19 آبان 1401
0 دیدگاه
مراحل دریافت مجوز کار پرستاران در ترکیه 

کشور ترکیه، یکی از بهترین کشور های جهان برای مهاجرت می باشد که در چند سال گذشته توانسته از رشد اقتصادی بسیار خوبی برخوردار شود و به بالاترین سطح کیفیت زندگی نیز برسد. در ادامه به بررسی جنبه های اقامت ترکیه برای پرستاران میپردازیم.

به همین علت در سالهای اخیر مهاجران بسیاری از سراسر جهان به سمت مهاجرت به ترکیه جذب شده اند. ترکیه با برخورداری از آثار تاریخی و طبیعی بی نظیر موفق شده است که گردشگران بسیاری را به سمت خود بکشاند.

علاوه بر تمام عوامل توریستی و اقتصادی، سیستم بهداشتی و درمانی بسیار قوی این کشور در سال های اخیر به عنوان یکی از مهمترین جاذبه های تورسیم درمانی محسوب می شود.

در حال حاضر ترکیه به کانون درمانی در منطقه تبدیل شده و بسیاری از بیماران از سراسر جهان به دلیل پایین بودن هزینه ها و از طرفی کیفیت بالای درمان در ترکیه به این کشور مهاجرت می کنند.

اقامت ترکیه برای پرستاران

 

با توجه به اینکه کشور ترکیه با کمبود کادر درمانی به ویژه در بخش پرستاری رو به رو شده است و به دنبال پر کردن جای خالی در این بخش مهم است.

در حال حاضر در ترکیه بیش از هر زمان دیگری مهاجرت پرستاران احساس می شود. پرستاران در ترکیه از مزیت های متعددی از جمله درآمد بالا و اقامت دائم در این کشور برخوردار خواهند شد.

احتمال دارد برای مهاجرت به ترکیه به عنوان پرستار تنها به یک پیشنهاد کاری از یک کارفرمای ترک احتیاج خواهید داشت. شما به وسیله کار در بیمارستان های ترکیه می توانید از اقامت دائم ترکیه برخوردار شوید.

 

شیوه اخذ اقامت ترکیه برای پرستاران

شما برای آنکه بتوانید از  اقامت ترکیه (Turkey)برخوردار شوید باید در مرحله اول ویزای کاری ترکیه را از راه یک جاب آفر و یا قرارداد کاری به دست آورده باشید.

شما باید با یک مرکز درمان و یا بیمارستان در ترکیه در مورد استخدام خود توافق کرده باشید. شما از این طریق این امکان را خواهید داشت که به سرعت مجوز کار ترکیه را نیز به دست آورید.

هنگامی که با کارفرمای خود توانستید به توافق برسید تنها کافی است که در مدت ۱۰ روز برای اخذ مجوز کاری، کارفرمایتان برای شما اقدامات لازم را انجام دهد. در غیر انجام این کار، تمامی مراحل طی شده باسیتی مجدد صورت گیرد.

مدارک لازم برای دریافت اقامت ترکیه پرستاران

مهمترین مدارکی که شما باید برای دریافت اقامت ترکیه به مراجع مربوطه ارائه دهید به شرح زیر می باشد:

 • ارائه مدرک کارشناسی و یا کارشناسی ارشد در رشته تخصصی مرتبط با پرستاری.
 • ارائه سندی مبنی بر تایید مدرک تخصصی شما که معادل مدرک پرستاری در وزارت بهداشت و درمانی ترکیه است؛
 • ارائه سندی جهت ثابت کردن فعالیت شما در این حرفه در ایران برای اخذ اقامت ترکیه برای ایرانیان.
 • ارائه بیمه.
 • برخورداری از صلاحیت فعالیت از معاونت وزارت بهداشت و سلامت.
 • تاییدیه سلامت روانی و فیزیکی از وزارت بهداشت و درمان و اداره کار و تامین اجتماعی.
 • عدم برخورداری از سابقه کیفری.
 • ارائه مدرکی مبنی بر عدم تاثیر منفی فعالیت شما در ترکیه برای امنیت داخلی.

مدارک لازم برای دریافت اقامت ترکیه پرستاران

مراحل دریافت مجوز کار ترکیه

شما برای آنکه بتوانید مجوز کار در ترکیه را به دست آورید باید درخواست خود را به صورت آنلاین ارسال کرده باشید. بعد  از آن لازم است که این مراحل را طی کرده باشید:

 • شما موظف هستید بعد از اینکه ۶ روز درخواست خود را ارائه دادید، تمام مدارکی که لازم است را به اداره کار و امور اجتماعی در ترکیه ارائه کرده باشید.
 • به علاوه اینکه شما باید برای مجوز کار مدارک مورد نیاز را ارسال کنید لازم است که مدارک شما به تایید کارفرما نیز برسد.
 • بعد از آنکه مدارک شما توسط کارشناسان اداره کار و امور اجتماعی مورد ارزیابی قرار گرفت، نتیجه درخواستتان به صورت آنلاین به شما اعلام خواهد شد.
 • بعد از کسب مجوز کار ترکیه، باید طی مدت زمان کمتر از مدت ۳۰ روز برای اخذ مجوز اقامت ترکیه نیز درخواست خود را ارائه کنید.

 

اقامت دائم ترکیه برای پرستاران

یکی از مهمترین مزیت های کار در ترکیه به عنوان پرستار این است که این شرایط برای شما فراهم خواهد بود که اقامت دائم ترکیه را نیز اخذ کنید.

شما با اخذ ویزای کار ترکیه از راه  کار به عنوان پرستار این شرایط را خواهید داشت که اقامت کوتاه مدت ترکیه را دریافت کنید و با توجه به شرایط مورد نیاز ویزای خود را نیز تمدید کنید.

شما می توانید با حداقل هشت سال اقامت دائمی در ترکیه اقامت دائم ترکیه را نیز اخذ نمایید. مهمترین شروطی که برای اخذ اقامت دائم ترکیه وجود دارد عبارتند از:

 • طی مدت یک سال اخیر اقامت در ترکیه نباید بیش از ۶ ماه در خارج از این کشور به زندگی پرداخته باشید.
 • در ۵ سال گذشته بیش از ۱۲ ماه در خارج از ترکیه نبوده باشید.

در صورت رعایت نکردن موارد ذکر شده در بالا، احتمال دارد که با اخذ مجوز اقامت دائم ترکیه شما موافقت صورت نگیرد.

اقامت دائم ترکیه برای پرستاران

مزیت های اقامت دائم ترکیه:

دریافت اقامت دائم این کشور برای پرستاران متقاضی کار در ترکیه دارای مزایای بسیاری می باشد. چنانچه شما اقامت دائم ترکیه را دریافت کنید این شرایط برای شما فراهم خواهد بود:

 • معاف شدن پرستاران متقاضی از تعهد سربازی.
 •  بدون تبعیض امکان استفاده از حقوق شهروندی ترکیه.
 • امکان ورود و خروج به ترکیه.
 • فراهم بودن شرایط کار در هر جای ترکیه
 • شرایط سرمایه گذاری، خرید و فروش املاک به مانند شهروندان ترکیه.

البته پرستاران متقاضی که شهروندی ترکیه را دریافت می کنند احتمال دارد که از یکسری شرایط شهروندی ترکیه برخوردار نباشند.

از همراهی شما عزیزان تا پایان محتوا اقامت ترکیه برای پرستاران در سایت ترامند متشکریم.

ارسال دیدگاه