پروسه دریافت اقامت ترکیه برای ورزشکاران

16 آبان 1401
0 دیدگاه
پروسه دریافت اقامت ترکیه برای ورزشکاران

در این محتوا در دریافت اقامت ترکیه برای ورزشکاران را مورد بررسی قرار می دهیم. همچنین می توانید کلیات اخذ اقامت ترکیه برای ایرانیان را در این مقاله بخوانید.

یکی از بهترین کشورهای منطقه و جهان از نظر ورزشی، ترکیه است که از  امکانات و تجهیزات ورزشی بسیار خوبی مثل دیگر کشور های پیشرفته جهان برخوردار می باشد.

به علت مزیت های متعددی که برای کار و زندگی در ترکیه برای ورزشکاران وجود دارد، بسیاری از ورزشکاران از سراسر جهان به علت بالا و مطلوب بودن کیفیت زندگی و شرایط اقتصادی بسیار خوب ترکیه، این کشور را برای مهاجرت برمی گزینند. بر همین اساس یکی از مهمترین شیوه های مهاجرت به ترکیه از راه اخذ ویزای ورزشی ترکیه است.

افرادی که از مدال و یا حکم قهرمانی در حوزه های ورزشی برخوردار هستند همچون ورزشکاران، مربیان، داوران و یا مسئولان می توانند با اخذ ویزای ورزشی ترکیه به این کشور مهاجرت نمایند. کسانی که از راه  ویزای ورزشی به ترکیه مهاجرت می کنند، می توانند نسبت به دریافت کارت اقامت دائم ترکیه اقدام و آن را دریافت کنند.

نحوه دریافت اقامت ترکیه برای ورزشکاران

اقامت ترکیه برای ورزشکاران

اداره مهاجرت ترکیه برای آن دسته از ورزشکارانی که قصد دارند به ترکیه مهاجرت کنند، این برنامه مهاجرتی را در نظر گرفته است تا آن ها این شرایط را نیز داشته باشند که به وسیله مسیری جداگانه به ترکیه مهاجرت کرده و اقامت دائم ترکیه را نیز اخذ نمایند. ورزشکاران که موفق به دریافت اقامت دائم ترکیه می شوند، در آخر می توانند شهروندی ترکیه را نیز به دست آورند.

یکی از شیوه های مهاجرت به ترکیه،  اقدام از راه مهاجرت ورزشی می باشد. ترکیه را می توان به عنوان یکی از بهترین کشور های منطقه و حتی جهان از نظر برخورداری از امکانات و تجهیزات ورزشی بسیار پیشرفته معرفی کرد. این شرایط برای شما فراهم است که با برخورداری از شرایط مطلوب با ویزای ورزشی به ترکیه مهاجرت کنید.

تمام کسانی که به دلایل ورزشی می خواهند به ترکیه مهاجرت کنند لازم است که ویزای ورزشی مخصوص به خود را دریافت کرده باشند. همه انواع ورزشکاران از آماتور تا حرفه ای و همینطور داوران ورزشی ضروریست به منظور ورود و اقامت در ترکیه ویزای ورزشی مناسب خود را دریافت کنند.

انواع ویزای ورزشی ترکیه

برای مهاجرت به ترکیه شیوه های بسیاری وجود دارد. شما جهت مهاجرت به ترکیه از طریق ویزای ورزشی باید با انواع ویزای ورزشی این کشور نیز آشنایی داشته باشید. در ترکیه شما  می توانید از ویزای ورزشی موقت و یا دائم برای اقامت در ترکیه بهره مند شوید.

 • ویزای موقت:

ویزای موقت ورزشی ترکیه به فردی تعلق میگیرد که قصد دارد از سوی یک سازمان برای انجام فعالیت و مسابقه ورزشی در ترکیه شرکت کند. شما نیز می توانید به منظور حضور در یک رویداد ورزشی خاص و یا انجام فعالیت ورزشی با اخذ ویزای موقت ورزشی به ترکیه مهاجرت کنید.

 • ویزای دائم:

تمام افرادی که در یکی از رشته های ورزشی از  موفقیت های بزرگ و مهمی برخوردار می باشند، می توانند برای اخذ ویزای دائم ورزشی ترکیه اقدام کرده و در این کشور نیز اقامت دائم نیز به دست آورند.

شما همینطور این شرایط را دارید که با دعوت از یک سازمان و یا موسسه ای یا با مدرک دانشگاهی به ترکیه مهاجرت کنید. شما برای دریافت این ویزا باید نشان دهید که از یک اسپانسر نیز برخوردار می باشید.

اعتبار ویزای ورزشی ترکیه

مدت زمانی که شما می توانید با ویزای ورزشی به ترکیه مهاجرت کنید به طور تقریبی سه سال است. بعد از اینکه سه سال ویزای شما تمام شد این شرایط برای شما فراهم است که آن را نیز برای سه سال دیگر تمدید کنید.

شما این امکان را نیز خواهید داشت که با برخورداری از شرایط لازم با ویزای ورزشی ترکیه در ترکیه نیز به کار مشغول شوید.

شرایط دریافت ویزای ورزشی ترکیه

شرایط دریافت ویزای ورزشی ترکیه

هر ورزشکاری که از شرایط تعیین شده برخوردار باشد این امکان را دارد که با دریافت ویزای ورزشی ترکیه به این کشور مهاجرت کند. اخذ ویزای ورزشی ترکیه نیز به مانند سایر انواع ویزاهای مهاجرتی ترکیه که به وسیله سازمان مهاجرت این کشور ارائه می شود، بازمه آن برخورداری از شرایط خاص می باشد.

چنانچه متقاضیان برخوردار از شرایط لازم باشند، می توانند برای دریافت آن اقدام کنند. در ادامه به ارزیابی تعدادی از شرایط لازم برای دریافت ویزای ورزشی ترکیه می پردازیم.

 • برخورداری از  در رشته ورزشی؛ می تواند به نوعی اولین و مهم ترین شرط لازم برای دریافت ویزای ورزشی ترکیه باشد. در اصل شما به عنوان ورزشکار باید در طی پنج سال گذشته بایستی دو سال را در رشته ورزشی خود مشغول به کار بوده باشید. مدارکی را نیز باید عنوان کنید که مشخص می کند شما از رشته ورزشی خود کسب درآمد می کرده اید.
 • سن؛ از دیگر شروط دریافت ویزای ورزشی ترکیه می توان به سن اشارع کرد. شما برای مهاجرت به ترکیه هر چه جوانتر باشید احتمال بیشتری وجود دارد که ویزای ورزشی ترکیه را اخذ کنید. از مهم ترین شرایط دریافت اقامت ترکیه برای ورزشکاران جوان تر به حساب می آید.
 • مسلط بودن به یکی از دو زبان ترکی و انگلیسی؛ این نیز می تواند یکی دیگر از مهمترین شرایطی باشد که شما باید برای مهاجرت به ترکیه از آن برخوردار باشید.

مدارک مورد نیاز به منظور اخذ ویزای ورزشی ترکیه:

شما برای اخذ ویزای ورزشی ترکیه بایستی در ابتدا فرم درخواست ویزای ورزشی ترکیه (Spor vizesi başvuru formu)را کامل کنید. همینطور لازم است اطلاعات خود را به صورت دقیق و کامل وارد نمایید.

همینطور باید هزینه های مربوط به صدور ویزا را پرداخت کنید. در همین حال لازم است که شما عکس فیش های واریزی خود را ارائه دهید. هزینه ای که شما پرداخت می کنید برای مواردی از جمله تست بیومتریک، تست پزشکی و … می باشد.

 • معتبر بودن مدارک تحصیلی.
 • ارائه مدارک قبولی در آزمون زبان ترکی و یا انگلیسی.
 • ارائه مدارک و مستنداتی مبنی بر اینکه شما در رشته ورزشی خود در پنج سال اخیر حداقل دو سال به صورت حرفه ای در ورزش حضور داشته اید؛.
 • ارائه مدارکی جهت اثبات کردن انطباق پذیری شما در جامعه ترکیه.
 • ارائه اصل و کپی گذرنامه معتبر.
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه.
 • ارائه گواهینامه های دارای اعتبار به منظور ازدواج یا طلاق.
 • ارائه گواهی و مدارک مرتبط با فوت همسر؛
 • ارائه مدارک مرتبط به فرزندان؛
 • ارائه ۴ عکس پرسنلی.
 • برخورداری از سلامتی کامل.
 • داشتن بیمه سلامت.

از همراهی شما عزیزان تا پایان محتوا اقامت ترکیه برای ورزشکاران در سایت ترامند از شما متشکریم.

ارسال دیدگاه