با پاسپورت ترکیه کجا میشه رفت؟ +100 کشور بدون ویزا

22 شهریور 1401
0 دیدگاه
با پاسپورت ترکیه کجا میشه رفت؟

در این محتوا از ترامند می خواهیم در رابطه با رتبه پاسپورت ترکیه در جهان بگوییم و بررسی کنیم که با پاسپورت ترکیه کجا میشه رفت؟ پس با ما همراه باشید.

رتبه پاسپورت ترکیه در بین کشور های جهان

رتبه بندی پاسپورت ترکیه نسبت به سایر پاسپورت های جهانی با جمع کردن تعداد کشورهایی که به دارندگان پاسپورت ترکیه اجازه ورود بدون ویزا را می دهند (یعنی کشورهای بدون ویزا) و کشورهایی که به دارندگان گذرنامه ترکیه اجازه ورود با اخذ ویزا در بدو ورود را می دهند محاسبه می شود.

پاسپورت ترکیه در حال حاضر بر اساس شاخص رتبه بندی پاسپورت راهنما در رتبه 53 قرار دارد.

با پاسپورت ترکیه کجا میشه رفت؟

با توجه به رتبه پاسپورت ترکیه می توانیم بگوییم که داشتن پاسپورت ترکیه دسترسی بدون ویزا به 111 مقصد را فراهم می کند.

دارندگان پاسپورت ترکیه بدون ویزا و ویزا در هنگام ورود به کشورهایی مانند برزیل، قطر، آلبانی و کره جنوبی دسترسی دارند.

این امکان سفر تقریباً فوری در سراسر جهان را فراهم می کند. با این حال، دارندگان پاسپورت ترکیه برای ورود به حدود 118 مقصد در جهان نیاز به ویزا دارند. برخی از مقاصدی که برای آنها ویزا لازم است چین، کل اتحادیه اروپا و هند هستند.

در حال حاضر در مجموع 72 کشور ترکیه بدون ویزا گذرنامه، 36 کشور ترکیه با ویزای هنگام ورود و 3 مقصد با مجوز سفر الکترونیکی وجود دارد.

در مجموع، دارندگان پاسپورت ترکیه می توانند در مجموع 111 مقصد را وارد کنند؛ چه بدون ویزا، از طریق ویزا در بدو ورود یا از طریق مجوز سفر الکترونیکی. در نتیجه پاسپورت ترکیه در رتبه 53 جهان قرار دارد.

جدا از کشورهای ورودی، 118 مقصد اضافی وجود دارد که دارندگان پاسپورت ترکیه برای ورود به آنها نیاز به ویزای فیزیکی یا مجوز سفر الکترونیکی (یعنی کشورهای مورد نیاز ویزا) دارند.

پاسپورت ترکیه بسیار مورد توجه است؛ زیرا به دارندگان آن دسترسی بدون ویزا به بیش از 110 کشور و منطقه را می دهد. تابعیت ترکیه را می توان به روش های مختلفی از جمله فرزند خواندگی، تبار، ازدواج و تابعیت از طریق سرمایه گذاری به دست آورد.

تا اینجا می دانیم که با پاسپورت ترکیه کجا میشه رفت و از اعتبار پاسپورت این کشور اطلاع داریم خوب است که راحت ترین راه های دریافت پاسپورت ترکیه را هم در ادامه مطالعه کنیم.

دریافت پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه گذاری

برنامه شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری که در سال 2017 ایجاد شد، خارجی ها را قادر می سازد تا شهروندی ترکیه و پاسپورت دوم را در مدت شش ماه از طریق مسیرهای زیر دریافت کنند:

  • خرید حداقل یک ملک با حداقل ارزش 400هزار دلار آمریکا. سرمایه گذار باید ملک را حداقل به مدت سه سال نگه دارد که در طی آن می توان آن را اجاره کرد.
  • سپرده گذاری حداقل 500000 دلار آمریکا در یک بانک ترکیه برای حداقل 3 سال یا خرید حداقل 500000 دلار اوراق قرضه دولتی و نگهداری آنها به
  • مدت 3 سال یا سرمایه گذاری 500000 دلار آمریکا در دارایی های ثابت با راهنمایی وزارت صنعت و فناوری.
  • ایجاد یک شرکت با حداقل 50 شغل زیر نظر وزارت کار و تامین اجتماعی sgk.

مزایای دریافت پاسپورت ترکیه برای اتباع خارجی

  • دسترسی بدون ویزا به بیش از 110 کشور
  • واجد شرایط برای ویزای سرمایه گذار E-2 در ایالات متحده آمریکا باشید
  • آموزش رایگان مدرسه و دانشگاه
  • تابعیت مادام العمر و تابعیت ارثی
  • خدمات پزشکی رایگان برای همه شهروندان
  • اخذ تابعیت ترکیه بدون حضور در این کشور

در این قسمت از مقاله ” با پاسپورت ترکیه کجا میشه رفت؟” شما را به آشنایی بیشتر با کشور ترکیه دعوت می کنیم.

درباره ترکیه

جمهوری ترکیه کشوری فرا قاره ای است که از 81 استان تشکیل شده است. این کشور در جنوب شرقی اروپا و آسیای جنوب غربی با کشورهای همسایه یونان، بلغارستان، گرجستان، ارمنستان، آذربایجان، ایران، عراق و سوریه واقع شده است.

مهم ترین استان ها استانبول، آنکارا و ازمیر هستند. ترکیه 783356 کیلومتر مربع مساحت دارد و از این رو سی و ششمین کشور بزرگ جهان است.

آب و هوا معتدل با تابستان های گرم و خشک و زمستان های معتدل است. ترکیه یک شبه جزیره تقریبا مستطیل شکل است. زمین آن با یک فلات مرکزی مرتفع، چندین رشته کوه و یک دشت ساحلی مشخص می شود.

جمعیت کل بیش از 83.5 میلیون نفر است. پایتخت این کشور آنکارا است. پرجمعیت ترین شهر استانبول با بیش از 15.5 میلیون نفر جمعیت است.

شهرهای مهم دیگر ازمیر، آنکارا، آنتالیا و بورسا هستند. بزرگترین فرودگاه کشور فرودگاه استانبول با بیش از 52 میلیون مسافر در سال است.

این فرودگاه را به بیست و هشتمین فرودگاه شلوغ جهان تبدیل کرده است. فرودگاه استانبول دارای پروازهای عالی به تمام قاره ها است. این شهر خانه هواپیمایی بین المللی ترکیش ایرویز است.

فرهنگ ترکی تحت سلطه ترکیبی از فرهنگ های تاریخی است که دین اصلی آن اسلام است. زبان رسمی ترکی است. نظام حقوقی، قانون مدنی مبتنی بر مدل های اروپایی است. نوع حکومت، جمهوری ریاستی است.

انتخابات هر 5 سال یکبار برگزار می شود و رئیس جمهور به طور غیر مستقیم با اکثریت مطلق آرا انتخاب می شود. واحد پول رسمی این کشور لیر ترکیه است.

این کشور دارای اقتصاد باز است و تولید ناخالص داخلی آن حدود 2.4 تریلیون دلار است. تولید ناخالص داخلی عمدتاً از 2 بخش کلیدی تشکیل شده است که عبارتند از خدمات و صنعت. کالاهای اصلی صادراتی آن منسوجات، خودرو، زغال سنگ، مس، تنباکو، پنبه و غلات است.

گردشگری همچنین نقش مهمی را به عنوان یکی از عوامل تولید ناخالص داخلی ایفا می کند. ترکیه مملو از مقاصد و جاذبه های گردشگری شهری و طبیعی است. این شهر به خاطر مکان های تاریخی زیبا و جنبه های فرهنگی متفاوتش شناخته شده است.

برخی از مقاصد اصلی عبارتند از آیا صوفیه، افسوس، کاپادوکیه، کاخ توپکاپی، پاموکاله، صومعه سوملا و کوه نمرود. این کشور سالانه حدود 52 میلیون گردشگر دارد.

بیشتر گردشگران از اروپا و کشورهای اطراف آن سرچشمه می گیرند و آن را به یک مقصد بسیار محبوب به ویژه برای گردشگران روسی تبدیل می کنند.

از همراهی شما عزیزان تا پایان محتوا “با پاسپورت ترکیه کجا میشه رفت؟” در سایت ترامند، متشکریم.

ارسال دیدگاه