مدارک لازم برای دریافت پاسپورت ترکیه را بدانید! (2022)

23 شهریور 1401
0 دیدگاه

در این مقاله از ترامند می توانید با مدارک لازم برای دریافت پاسپورت ترکیه آشنا شوید. توجه داشته باشید که نداشتن هر کدام از مدارک می تواند روند اداری دریافت پاسپورت شما را به تاخیر بیندازد. پس برای اینکه برنامه مهاجرت و دریافت پاسپورت ترکیه شما با مشکل مواجه نشود این مقاله را با دقت مطالعه کنید.

چرا پاسپورت ترکیه؟

پاسپورت ترکیه به هدفی تبدیل شده است که بسیاری از سرمایه گذاران در سراسر جهان هنگام حضور در ترکیه به دنبال آن هستند تا از مزیت های آن و رتبه جهانی آن بهره مند شوند؛ زیرا به موقعیت پیشرفته ای دست یافته است.
تمایل به دریافت آن پس از فراهم نمودن تسهیلات فراوان توسط دولت ترکیه جهت کسب فرصت سرمایه گذاری ممتاز و امکان اخذ تابعیت ترکیه از طریق این سرمایه گذاری در صورت داشتن شرایط مقرر زیاد شده است.
اما سوالاتی همچون چگونه می توان پاسپورت ترکیه را دریافت کرد؟ چه مدارکی برای این مورد نیاز است؟ مهم ترین مزایایی که برای دارنده آن فراهم می کند چیست؟ممکن است برای شما ایجاد شود که در ادامه به توضیح آن ها می پردازیم.

انواع پاسپورت ترکیه

پاسپورت معمولی یا قرمز که برای همه شهروندان و اعضای جامعه حتی خارجی هایی که تابعیت دوگانه ترکیه دارند در نظر گرفته شده است. این پاسپورت ده سال اعتبار دارد.
پاسپورت دیپلماتیک را که رنگ مشکی دارد، فقط گروه های خاصی از جمله نمایندگان مجلس، وزرا، روسای جمهور جمهوری، وزرای سابق و سفرا دریافت می کنند.
پاسپورت مخصوص یا پاسپورت سبز. دسترسی به وزرا، کارمندان دولتی، نمایندگان مجلس و بازنشستگان محدود است.
پاسپورت مهر شده یا خاکستری توسط کلیه کارمندان دولتی خارج از مرزهای دولت ترکیه در داخل ادارات ترکیه اخذ می شود.

مدارک لازم برای دریافت پاسپورت ترکیه

می توان به کمک سایت های مهاجرتی مطمعنی نظیر ترامند در ترکیه وقت رزرو کرد و سپس هزینه و هزینه های اخذ پاسپورت ترکیه را با ارسال از طریق پست پرداخت کرد.
در مرحله بعد برای انجام مصاحبه حضوری باید به اداره مربوطه مراجعه کرده و کلیه مدارک و مدارک مورد نیاز را ارائه دهید که برجسته ترین آنها عبارتند از:

 • شناسنامه شخصی علاوه بر کپی آن.
 • عکس های شخصی و پاسپورت قدیمی در صورت وجود.
 • رسید هزینه های پرداختی از طریق پست.
 • سندی که نشانی محل سکونت فعلی را ثابت کند و در نهایت فرمی برای تکمیل اطلاعات شخصی مورد نیاز.

پس از انجام تمامی مراحل، پاسپورت به آدرس داده شده ارسال می شود و حداکثر سی روز بیشتر طول نخواهد کشید.

مهم ترین مزیت های اخذ پاسپورت ترکیه

 • کسانی که پاسپورت ترکیه دارند می توانند بدون شرط اخذ ویزا وارد 77 کشور شوند.
 • کسانی که این پاسپورت را ندارند می توانند با اخذ ویزای transit در لحظه ورود به خاک کشوری که به آن سفر می کنند وارد 33 کشور شوند.
 • همچنین با اخذ ویزای الکترونیکی به صورت آنلاین امکان ورود به 8 کشور جهان وجود دارد.
 • بلافاصله پس از اخذ تابعیت ترکیه می توانید برای پاسپورت ترکیه اقدام کنید.
 • دارنده پاسپورت ترکیه می تواند مانند هر شهروند ترکیه ای از برنامه های بازنشستگی بهره مند شود.
 • دارنده این گذرنامه می‌تواند در همه نوع انتخاباتی که در کشور برگزار می‌شود در رای‌گیری شرکت کند.
 • از طریق این پاسپورت می توان کلیه حقوق و خدمات پزشکی را که یک شهروند ترکیه کسب می کند به دست آورد.
 • او از مهمترین فرصت های آموزشی ارائه شده توسط دولت برخوردار خواهد شد. این همچنین می تواند پاسپورت را مادام العمر تمدید کند.

 

مهم ترین راه های اخذ پاسپورت ترکیه

تا به اینجای محتوا با پاسپورت ترکیه و مدارک لازم برای دریافت پاسپورت ترکیه آشنا شدیم. حالا به مهم ترین راه هایی که می توانیم از طریق آنها پاسپورت ترکیه را دریافت کنیم می پردازیم.

 • با اقامت ترکیه با قرارداد کاری به مدت پنج سال متوالی.
 • ازدواج با یک شهروند ترکیه که تابعیت ترکیه را دارد.
 • خرید ملک به ارزش کمتر از دویست و پنجاه هزار دلار آمریکا.
 • اگر فرد دارای اصل و نسب ترک باشد.
 • ایجاد سرمایه گذاری تجاری حداقل پانصد هزار دلار آمریکا.

البته توجه داشته باشید که با توجه به متغییر بودن قیمت ها، مبالغ ذکر شده ممکن است که تغییر کرده باشدف در نتیجه قبل از هر گونه اقدامی از قیمت ها اطمینان پیدا کنید.

ایرانیان چه راه هایی را برای مهاجرت به ترکیه انتخاب می کنند؟

اکثریت قریب به اتفاق مردم ترجیح می دهند با خرید املاک و مستغلات پاسپورت ترکیه را دریافت کنند، زیرا این کار مزایای زیادی برای صاحب آن به همراه دارد، زیرا او می تواند آن را به عنوان محل سکونت به ویژه در یک محیط با ثبات و امن مانند دولت ترکیه انتخاب کند.

می توان سرمایه گذاری کرد و بازدهی مفیدی را به دست آورد، زیرا ترکیه همه ابزارهایی را دارد که به دستیابی به آن منجر می شود، که نشان دهنده اقتصاد توسعه یافته، شرایط سیاسی باثبات، توسعه عمومی که ترکیه در حال تجربه است، زیرساخت هایی است که در حال توسعه است. روشی چشم نواز و افزایش تعداد پروژه های بزرگ که شهرت بین المللی گسترده ای به دست می آورند.

قیمت املاک و مستغلات در ترکیه مناسب و مناسب است و این همان چیزی است که بسیاری از سرمایه گذاران املاک در سراسر جهان را مجبور به این اقدام کرده است، به خصوص که این موضوع با کیفیت بالای املاک در ترکیه همراه است.

دولت ترکیه تسهیلات زیادی برای خارجی هایی که مایل به داشتن املاک و مستغلات در ترکیه هستند فراهم کرده است، مانند کاهش مالیات، سهولت مراحل مالکیت و تضمین های بزرگ.

بازار املاک و مستغلات شاهد تنوع گسترده ای است که به سرمایه گذار آزادی انتخاب می دهد.
در نهایت می‌توان به این نتیجه رسید که پاسپورت ترکیه به دلیل اسرار و امتیازاتی که دارد، یکی از ممتازترین گذرنامه‌های دنیا محسوب می‌شود.

مدارک لازم برای دریافت پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه گذاری در املاک و مستغلات

فرم درخواست با حروف لاتین بدون هیچ گونه اشتباه و اصلاحی پر شده است. کاندیدای تابعیت ترکیه باید خودش فرم را تکمیل کند یا می تواند به یک نماینده برای تکمیل آن اعتماد کند.

اگر پاسپورت باید ترجمه شود، ترجمه باید محضری باشد. در صورت ارائه درخواست خانواده برای شهروندی ترکیه، گذرنامه همه اعضای متقاضی الزامی است.

اگر متقاضی اصلی طلاق گرفته باشد، همسر سابق وی واجد شرایط ورود به درخواست خانواده برای شهروندی ترکیه نیست. فرزندان متقاضی طلاق واجد شرایط شهروندی ترکیه هستند.

با این حال، رضایت والدین دوم در این مورد باید جلب شود. گواهی ازدواج در صورتی که خانواده ای متقاضی شهروندی ترکیه باشد. گواهی تولد یا سایر اسنادی که روابط خویشاوندی بین اعضای خانواده را تأیید می کند. دو قطعه عکس در اندازه پاسپورت تکمیل شده  و “گواهی اقامت سرمایه گذار”.

از شما عزیزان که تا پایان محتوا مدارک لازم برای دریافت پاسپورت ترکیه در سایت ترامند با ما همراه بودید، متشکریم.

ارسال دیدگاه