دریافت شهروندی ترکیه با اجاره ملک

9 آبان 1401
0 دیدگاه

در این مقاله از ترامند امکان دریافت شهروندی ترکیه با اجاره ملک را بررسی می کنیم. همچنین می توانید برای دریافت اطلاعات تکیملی در زمینه اخذ شهروندی ترکیه به این صفحه مراجعه کنید.

برای ساکنان کشورهای مختلف، دو علت برای درخواست اجازه اقامت در خاک ترکیه وجود دارد که با مسکن ارتباط مستقیمی دارد. در مرحله اول، شما می توانید به منظور مهاجرت به ترکیه از راه اجاره ملک بر طبق یک قرارداد رسمی برای اجاره آپارتمان در ترکیه درخواست ارائه دهید.

با این حال، باید توجه داشته باشید که مقامات کشور با تمدید چنین مجوز اقامتی خیلی موافق نیستند. یک راه آسان تر برای اخذ و تمدید منظم اجازه اقامت، سرمایه گذاری از طریق ملک در ترکیه را می توان معرفی کرد.

آیا دریافت شهروندی ترکیه با اجاره ملک امکان پذیر است؟

صاحب خانه در هر شهر ترکیه همینطور می تواند برای خانواده و دوستان خود که قصد اقامت بیش از دو ماه را در ترکیه دارند، اجازه اقامت صادر کند.

در این محتوا می خواهیم شیوه های کسب اقامت یک ساله ترکیه و همینطور اقامت توریستی با اجاره ملک، را ارزیابی کرده و برخی از معایب و مزایای که شهروندی ترکیه با اجاره ملک برخوردار است را برای شما بیان کنیم.

 

منظور از کیملیک ترکیه چیست؟

هر فرد برای اقامت بیشتر از 6 ماه در ترکیه به یک مجوز از سوی دولت این کشور نیازمندمی باشد، از این رو این اقامت را می توان به وسیله شیوه های گوناگونی از جمله خرید ملک در ترکیه، تحصیل و اجاره ملک به دست آورد.

در برابر این اقامت به متقاضیان یک شماره شناسایی خارجی داده می شود، که کاربرد آن برای شناسایی فرد لازم می باشد و در صورتی که متقاضی اقامت ترکیه از این شناسه برخوردار نباشد، به عنوان یک مهاجر غیر قانونی به حساب می آید و ممکن است که قانون با او برخورد کند.

این شماره شناسایی در یک کارت اقامت که مدت اعتبار آن یک ساله می باشد، می توان آن را  کیملیک کارت معرفی کرد. از دیگر مزیت های این کارت پیگیری  سریع خواسته ها و امنیت بالاتر اطلاعات متقاضی در ادارات و نهاد های دولتی در این کشور است و برخوردار از خدمات اجتماعی متنوعی نظیر پرداخت مالیات، رای گیری، آموزش، خدمات درمانی و به کارگیری از خدمات بانکی و… می باشد.

یکی از شیوه های رایج که سبب دریافت کیملیک کارت می شود، مهاجرت به ترکیه از راه اجاره ملک می باشد. 

قوانین دریافت شهروندی ترکیه با اجاره ملک

قوانین دریافت شهروندی ترکیه با اجاره ملک

 

از مرسوم ترین شیوه های دریافت اقامت ترکیه با اجاره خانه می باشد که در بین بسیاری از افرادی که تمایل دارند به ترکیه مهاجرت کنند، چه به صورت توریستی و یا دریافت اقامت این کشور، صورت می گیرد.

در بعضی موارد ممکن است که اقدام برای اقامت ترکیه از طریق اجاره ملک با ریسک برای دریافت ویزا همراه باشد و اقامت فرد درخواست کننده با اجاره خانه در ترکیه تمدید نشود.

در این شیوه شرایط اخذ تابعیت و پاسپورت ترکیه برای فرد متقاضی فراهم نمی باشد. در شیوه  مهاجرت به ترکیه از راه اجاره ملک، نکته ای که وجود دارد این است که فرد متقاضی بایستی یکسری از شرایط و قوانین کشور ترکیه را رعایت کند. بعضی از قوانین و مدارک مورد نیاز برای دریافت اقامت از این راه عبارتست از:

 • پرداخت هزینه دریافت کارت اجازه اقامتTurkish citizenship by renting property
 • اجاره نامه که در محضر خانه تنظیم شده باشد
 • بیمه خدمات درمانی
 • اخذ کد معتبر برای پرداخت مالیات.
 • ارائه فیش و رسید پرداخت حق ملک
 • عکس مورد قبول اداره مهاجرت ترکیه و…

مراحل اجاره ملک در ترکیه

 

در این قسمت از محتوای شهروندی ترکیه با اجاره ملک در اصل مهاجرت به ترکیه از راه اجاره ملک یکی از شیوه های دریافت اقامت در این کشور محسوب می شود که در هر سال برای تمدید این اقامت می بایست قرار داد اجاره به تعداد اعضای خانواده تنظیم گردد به این صورت که تعداد اعضای خانواده بایستی در قرار ذکر شوند.

در گام اول دریافت اقامت ترکیه با اجاره خانه، برای بستن قرارداد اجاره نامه می بایست فرم راندوو تکمیل شود. سپس فرم لازم برای قرار ملاقات را پر کرده که این فرم را می توان از وب سایت های معتبر خدمات مهاجرت ترکیه تهیه و آن را کامل کرد. از دیگر اقدامات لازم برای این امر به شرح زیر می باشد:

 • پر کردن با دقت فرم های مربوطه.
 • علت اجاره ملک باید شرح داده شود به این صورت که یا برای مدت زمان تحصیل یا کار اجاره می شود.
 •  تمدید کردن اجاره نامه در محضر خانه
 • ارائه پاسپورت و مدارک هویتی
 • واریز کردن مالیات و عوارض سالیانه
 • پرداخت قبوض به صورت کلی و…

تمدید اقامت ترکیه از راه اجاره ملک

معمولا اشخاصی که می خواهند به مدت بیشتر از 90 روز در ترکیه اقامت داشته باشند، باید از دیگر شیوه های مهاجرتی جهت اقامت برای مدت بیشتر اقدام کنند.

تمدید اقامت ترکیه از راه اجاره ملک

مسئله که وجود دارد این است که شخص متقاضی باید واجد شرایط شیوه درخواستی باشد. از مزیت های دریافت اقامت در ترکیه با اجاره ملک می توان به هزینه کم و روند سریع اشاره کرد.

از این رو برای تمدید مدت اقامت بعضی از مدارک در هر یک از شیوه ها که در دست اقدام می باشد نیازمند می باشد. به منظور تمدید اقامت از شیوه اجاره ملک در ترکیه باید مراحل به ترتیب انجام شود.

در ابتدا می بایست فرم ملاقات یا فرم راندوو تهیه گردد که اشخاص می توانند از وبسایت اداره امنیت ترکیه این فرم را تهیه کنند. که این فرم هم به زبان فارسی و هم به زبان انگلیسی موجود می باشد.

پس از تکمیل کردن فرم درخواست متقاضیان باید منتظر بمانند تا نوبت دریافت کنند. این نوبت ها به صورت معمول در حدود ۱ تا ۳ ماه بعد از درخواست داده می شود.

متقاضیان می توانند با مورد استفاده قرار دادن  وبسایت خدمات مهاجرت در ترکیه این فرم را کامل کنند. در گام بعدی متقاضی باید به دفتر خانه اسناد رسمی رجوع نموده و اجاره نامه خود را تنظیم و تمدید یا اصطلاحا نوتر کنند.

از این رو به همراه داشتن مدارک دیگری از جمله پاسپورت، مدارک هویتی، اجاره نامه و کپی الزامی است که همراه خود داشته باشید. جهت مهاجرت به ترکیه از راه اجاره ملک باید به تعداد اعضای خانواده که به همراه نفر اصلی به کشور ترکیه مهاجرت می کنند در اجاره نامه ذکر شده باشد تا با به کارگیری از این اجاره ملک همگی اعضای خانواده از اقامت دائم ترکیه برخوردار شوند.

از همراهی شما عزیزان تا پایان  محتوا شهروندی ترکیه با اجاره ملک  در سایت ترامند، متشکریم.

ارسال دیدگاه