مراحل دریافت شهروندی ترکیه از طریق ازدواج

30 مهر 1401
0 دیدگاه

در این محتوا به چگونگی اخذ شهروندی ترکیه از طریق ازدواج ، شرایط و مراحل آن، مدارک مورد نیاز و مدت زمان اخذ تابعیت ترکیه می پردازیم.

شهروندی ترکیه از طریق ازدواج

قوانین ترکیه برای اخذ شهروندی ترکیه را از طریق ازدواج، از جمله دوره های ایجاد شده توسط قوانین ترکیه در کسب شهروندی ترکیه، که علاوه بر ازدواج از طریق سرمایه گذاری، سپرده بانکی یا سایر عوامل تعیین کننده در دسترس است، فراهم می کند.

قوانین ترکیه به شرط ازدواج توجه زیادی دارند و برای تحقق مفاهیم ازدواج معتبر بر صحت آن تأکید دارند.

شهروندی ترکیه از طریق ازدواج با مرد یا زن ترک

شهروندی ترکیه از طریق ازدواج با مرد یا زن ترک

ازدواج با مرد یا زن ترک به طرف دوم حق درخواست تابعیت ترکیه را می دهد. این بدان معناست که ازدواج با یک شهروند ترکیه یکی از راه های متعدد اخذ تابعیت ترکیه است و لزوماً به طور مستقیم حق شهروندی ترکیه را نمی دهد.

متقاضی خارجی باید شواهد رفتاری مرتبط با حسن نیت داشته باشد. هدف از ازدواج تشکیل خانواده است، نه اینکه بر اساس علاقه انتزاعی ازدواج به منظور تابعیت باشد.

این را می توان در غیاب هرگونه اقدام خلاف آن مشاهده کرد و زن یا شوهر خارجی تهدیدی برای امنیت ملی و امنیت عمومی ترکیه به شمار نمی روند.

شرایط اخذ تابعیت ترکیه از طریق ازدواج

ازدواج یک خارجی با یک زن ترک یا یک مرد ترک با یک خارجی به همسر خارجی اجازه می دهد تا برای تابعیت ترکیه اقدام کند. مطابق با شرایط مقرر در قانون ترکیه، برای بررسی درخواست ارائه شده برای شهروندی ترکیه، ازدواج باید سه سال باشد.

 

علاوه بر شرایط دستیابی به پایداری زناشویی، با حسن نیت و حسن نیت و عاری بودن طرف پیشرو از هرگونه اقدامی که امنیت ملی ترکیه را به خطر می اندازد و آسیب می رساند.

در صورت فوت زن یا شوهر ترک پس از ارائه درخواست، شرط ماندگاری لحاظ نمی شود و تنها شرایط باقی مانده رعایت می شود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ تابعیت در ترکیه از طریق ازدواج

پس از احراز شرایط اخذ شهروندی ترکیه از طریق ازدواج، همسران باید مدارک زیر را برای درخواست تابعیت به همسر خارجی به همراه داشته باشند:

 • فرم درخواست شهروندی به طور کامل پر شده است
 • کپی شناسنامه شوهر ترک از طرفین
 • ترجمه ترکی مستند پاسپورت یا سند مشابه توسط سردفتر
 • کپی مصدق ترجمه ترکی شناسنامه همسر خارجی
 • عکس جدیدترین اجازه اقامت طرف خارجی
 • سندی که نشان دهد زوج در محیط خانوادگی زندگی می کنند (مانند اجاره نامه، حساب بانکی)
 • چهار تصویر بیومتریک پس زمینه سفید در شش ماه گذشته از هر فرد گرفته شد
 • در صورتی که به هر دلیل کیفری علیه طرف خارجی حکمی از سوی دادگاه صادر شود، باید سند تصمیم دادگاه صالحه را ارائه کند.
 • سندی مبنی بر پرداخت هزینه خدمات شهروند
 • و در آخر تصویب کلیه اسناد صادر شده در خارج از کشور توسط وزارت امور خارجه کشور مبدا، ترجمه به ترکی و تصویب در کنسولگری ترکیه.

مدارک مورد نیاز برای اخذ تابعیت در ترکیه از طریق ازدواج

حقوق شهروند ترکیه چیست؟

پس از شهروندی ترکیه از طریق ازدواج، از تمام حقوق سیاسی، مدنی، اجتماعی و اقتصادی تضمین شده توسط قانون اساسی ترکیه برای شهروندان ترکیه برخوردار خواهید بود.

از حق رای، نامزدی در انتخابات، تصدی مناصب دولتی، کار، مالکیت املاک و اتومبیل و تردد آزادانه در داخل ترکیه، و حق بررسی هویت شخصی و خدمات گذرنامه، ثبت ولادت و فوت و رسیدگی به هر نوع دادگاه صالح.

در ازای این حقوق، شخص تابعیت شده از طریق ازدواج در قبال جامعه و ملت جدیدی که تابعیت آن را دارد وظایفی دارد: احترام به قانون اساسی و قوانین مختلف، اجرای احکام آنها و دفاع از کشور.

کسب شهروندی ترکیه همچنین دری را برای افراد تابعه باز می کند تا فقط بورسیه تحصیلی دانشجویان ترکیه را به عنوان کمک هزینه (ERASMUS) برای دانشجویان ترکیه ای برای تحصیل در دانشگاه های کشورهای اتحادیه اروپا دریافت کنند.

علاوه بر این، تابعیت حقوق و مزایای جدیدی را برای فرد تابعیت شده و خانواده او از جمله دسترسی به بیمه درمانی استاندارد و همچنین گرین کارت برای کل خانواده در صورتی که فرزندان زیر 18 سال داشته باشند، اعطا می کند.

تابعیت شده همچنین حق دارد با مراجعه به اداره تعلیق و خدمات اجتماعی در شهر محل زندگی خود برای کمک های اجتماعی و مالی و دریافت کمک های اجتماعی و وسایل گرمایشی برای زمستان اقدام کند. مانند زغال پس از اثبات فقر.

مهم ترین امتیازاتی که یک تبعه ترکیه به دست می آورد، حق دریافت گذرنامه ترکیه به طور مستقیم و مسافرت مانند هر شهروند ترکیه به خارج از کشور بدون هیچ گونه ممنوعیت و محدودیت است.

دسترسی به استخدام توسط شخص تابعیت نیز مستلزم برگزاری مسابقات و مصاحبه های ویژه در پست های دولتی با رعایت اصول رقابت و فرصت های برابر است.

مراحل و مراحل اخذ پاسپورت ترکیه از طریق ازدواج

شرایط اخذ پاسپورت ترکیه مانند اخذ شهروندی ترکیه از طریق ازدواج می باشد. با اخذ آزادانه تابعیت از طریق ازدواج، می توانید طی دو روز پاسپورت دریافت کنید.

پاسپورت ترکیه یکی از قدرتمندترین پاسپورت های جهان است و بسیاری از کشورهایی که نیاز به ویزا دارند، آن را با شرایط آسان به دارنده شهروندی ترکیه اعطا می کنند.

دارنده پاسپورت ترکیه می تواند با پاسپورت جمهوری ترکیه بدون ویزا یا با ویزائی که مستقیماً در فرودگاه داده می شود به بیش از 80 ایالت سفر کند.

مراحل و مراحل اخذ پاسپورت ترکیه از طریق ازدواج

مراحل اخذ پاسپورت ترکیه به شرح زیر است:

 • درخواست قرار ملاقات.
 • شناسنامه ترکی.
 • دو عکس با زمینه سفید.
 • رسید پرداخت هزینه گذرنامه ترکیه.

 

مدت زمان اخذ تابعیت ترکیه از طریق ازدواج چقدر است؟

سرعت سریع درخواست شهروندی از طریق ازدواج با اطلاعات ارائه شده مرتبط است. اطلاعات و مدارک ارائه شده در درخواست شهروندی نباید حتی اندکی نادرست باشد.

این امر باعث می شود مقامات ایالتی به جعلی بودن ازدواج شک کنند و می تواند منجر به نتیجه منفی شود. به عنوان مثال اگر همسایه ها بگویند ما این افراد را نمی شناسیم و پلیس در گزارش خود این را نوشته باشد می تواند در روند درخواست شهروندی تاثیر منفی بگذارد.

این ممکن است کمک های مالی در انتظار ایجاد مجدد را کاهش دهد. اگر اطلاعات دقیق باشد، معمولاً ملیت زیاد طول نمی کشد.

از شما عزیزان که تا پایان محتوا شهروندی ترکیه از طریق ازدواج در سایت ترامند با ما همراه بودید، متشکریم.

ارسال دیدگاه