جدید ترین شرایط دریافت شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری

3 آبان 1401
0 دیدگاه
جدید ترین شرایط دریافت شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری

در این محتوا از ترامند به بررسی دریافت شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری می پردازیم. همچنین میتوانید برای دسترسی به صفحه مربوط به اخذ شهروندی ترکیه و دریافت توضیحات تکمیلی کلیک کنید.

به عنوان یک کشور بزرگ بین قاره ای با اقتصاد پر رونق، به راحتی می توان فهمید که چرا سرمایه گذاران بین المللی به ترکیه جذب می شوند. با دسترسی به بازارهای اروپایی و آسیایی، سرمایه گذاران خارجی می توانند از فرصت های تجاری فراوانی بهره ببرند، به علاوه اینکه آنها از مزایای اضافی دریافت پاسپورت ترکیه از طریق شهروندی ترکیه توسط طرح سرمایه گذاری برخوردارند.

این کشور برای بازدید و زندگی امن است، به ویژه در شهرهای اصلی آن و در خط ساحلی ترکیه، از جمله سواحل دریای اژه و ریویرا ترکیه.

شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری

با داشتن 300 روز آفتابی در سال، زمستان های معتدل و سواحل باورنکردنی، آب و هوا به تنهایی دلیل کافی برای سفر به ترکیه است. هزینه زندگی در ترکیه را نیز به آن اضافه کنید، ممکن است به چیز مطلوبی برسید.

شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری

با قرار گرفتن ترکیه بین اروپا و آسیا – و در نهایت اهمیت ژئو استراتژیک قابل توجهی برای مشاغل – پاسپورت ترکیه مزایای باورنکردنی را ارائه می دهد که یکی از آنها دسترسی بدون ویزا یا ویزا هنگام ورود به 126 مقصد در سراسر جهان از جمله هنگ کنگ، ژاپن و سنگاپور است. 

معیارهای واجد شرایط بودن

برای واجد شرایط بودن برای شهروندی ترکیه، متقاضی اصلی باید یکی از شرایط سرمایه گذاری برنامه را برآورده کند و معیارهای زیر را داشته باشد:

  • حداقل داشتن 18 سال سن.
  • نداشتن سابقه کیفری.
  • برخورداری از بیمه درمانی کافی.
  • عدم اقامت غیرقانونی در ترکیه بیش از حد.
  • جزو ملیت های لیست سیاه (Black nationality) نبودن

ویژگی شهروندی ترکیه از راه سرمایه گذاری

یکی از مزایای کلیدی درخواست برای برنامه شهروندی ترکیه این است که حدود سه تا چهار ماه طول می کشد تا درخواست شما تایید شود، به این معنی که شما می توانید در کمترین زمان تابعیت را دریافت کنید.

شما حتی نیازی به شرکت در مصاحبه رسمی ندارید و همچنین لازم نیست قبل، حین یا بعد از درخواست خود از ترکیه دیدن کنید.

ویژگی شهروندی ترکیه از راه سرمایه گذاری

  • لذت بردن شهروندان ترکیه از سفر کردن بدون ویزا

ترکیه ارتباطات بسیار خوبی با اروپا و آسیا دارد. همراه با معاهده ویزای E-2 با ایالات متحده، با شهروندی ترکیه، می توانید برای ویزای E2 ایالات متحده آمریکا درخواست دهید و قفل سفر بدون ویزا به بیش از 120 مقصد در سراسر جهان را باز کنید.

  • شهروندی دائمی ترکیه برای تمامی خانواده 

متقاضی اصلی می تواند شامل همسر، فرزندان تحت تکفل زیر 18 سال و فرزندان در هر سنی باشد که توانایی های متفاوتی در درخواست خود دارند. با دانستن اینکه اعضای خانواده شما به همان مزایای شهروندی ترکیه دسترسی دارند، خیالتان راحت باشد.

  • دستیابی به اتحادیه اروپا

ترکیه در حال حاضر در حال مذاکره برای پیوستن به اتحادیه اروپا است. شهروندان ترکیه می توانند از سفر بدون ویزا در سراسر اتحادیه اروپا لذت ببرند.

  • برخورداری از پاسپورت ترکیه

شهروندی ترکیه از طریق طرح سرمایه گذاری یکی از جذاب ترین برنامه ها است، صرفاً به این دلیل که دریافت پاسپورت ترکیه بسیار ساده است. در عرض چهار ماه، بدون نیاز به حداقل دوره اقامت، پاسپورت در دست داشته باشید و از فرصت های سفر بدون ویزا لذت ببرید.

گزینه های سرمایه گذاری

شهروندی ترکیه از طریق برنامه سرمایه گذاری، به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا پاسپورت ترکیه را در مدت کوتاهی سه یا چهار ماهه اخذ نمایند.

این برنامه گزینه های سرمایه گذاری مختلفی را ارائه می دهد که افراد می توانند از بین آنها انتخاب کنند، مواردی که سرمایه گذاری در املاک و مستغلات، مشارکت سرمایه ثابت یا سپرده بانکی در یک بانک ترکیه است.

تابعیت ترکیه از طریق سرمایه گذاری جزو مقرون به صرفه ترین گزینه ها است، با سرمایه گذاری حداقل 400000 دلار در املاک و مستغلات ترکیه می توانید جزو واجدین دزیافت کنندگان ویزا باشید.

گزینه‌های دیگر شامل سرمایه‌گذاری در اوراق قرضه دولتی یا تأسیس شرکتی است که فرصت‌های شغلی محلی برای شهروندان ترکیه ایجاد می‌کند.

 

 اسناد مورد نیاز برای شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری

مدارک مورد نیاز برای شهروندی ترکیه از طریق برنامه سرمایه گذاری گسترده است و می تواند به دستور دولت تغییر کند. یک متخصص همیشه می تواند اطلاعات دقیق تری در مورد الزامات برنامه ارائه دهد.

 اسناد مورد نیاز برای شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری

مدارک عمومی مورد نیاز:

شناسنامه کلیه متقاضیان
گذرنامه هر متقاضی
اثبات اقامت از طریق یک بیانیه ابزار اخیر
عکس های بیومتریک رنگی پاسپورت هر متقاضی
سند ازدواج (اختیاری)
گواهی فوت یا طلاق همسر (اختیاری)
اثبات اینکه همه متقاضیان دارای سابقه کیفری پاک هستند
اثبات پوشش مراقبت های بهداشتی معتبر در ترکیه
مدرک سرمایه گذاری حداقل 400000 دلار در حساب بانکی در ترکیه یا حساب مشتری وکیل
شماره شناسه مالیاتی ترکیه (ضروری)

سرمایه گذاری در املاک نیازمند اسناد اضافی است، از جمله:

گزارش ارزش گذاری که باید توسط هیئت بازار سرمایه مورد تایید قرار گیرد.
گواهی ثبت ملک که مالکیت کامل ملک یا املاک را نشان می دهد.
قرارداد خرید خصوصی معتبر از توسعه دهنده.

تابعیت ترکیه از طریق املاک و مستغلات:

املاک و مستغلات به ارزش حداقل 400000 دلار بخرید یا همان را در همان زمین سرمایه گذاری کنید. در صورت تمایل می توانید در چندین ملک سرمایه گذاری کنید و همچنان واجد شرایط دریافت شهروندی ترکیه از طریق طرح سرمایه گذاری هستید.

از دیگر گزینه های سرمایه گذاری:

حداقل 500000 دلار به یک حساب بانکی ترکیه سپرده گذاری کنید و آن را حداقل به مدت سه سال نگهداری کنید. سپرده می تواند به دلار، ارز خارجی معادل یا لیر ترکیه باشد.
حداقل 500000 دلار به اوراق قرضه دولتی کمک کنید. این می تواند به دلار، یک ارز خارجی معادل یا لیر ترکیه باشد.
حداقل 500000 دلار سرمایه گذاری در سهم صندوق سرمایه گذاری املاک و مستغلات یا سهم صندوق سرمایه گذاری سرمایه گذاری خطرپذیر انجام دهید. سرمایه گذاری می تواند به دلار، ارز خارجی معادل یا لیر ترکیه باشد.
ایجاد شغل تمام وقت برای حداقل پنجاه نفر طبق مقرره وزارت خانواده، کار و خدمات اجتماعی.

دلیل اصلی اینکه اکثر سرمایه گذاران خارجی مسیر املاک و مستغلات را برای اخذ شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری انتخاب می کنند این است که می توانند خانه دوم یا خانه تعطیلات را خریداری کنند و در عرض چند ماه پاسپورت ترکیه دریافت کنند.

بهترین بخش این است که سرمایه گذاران می توانند یک ملک واحد یا چندین ملک را تقریباً بدون مقررات خریداری کنند. آنها همچنین ملزم به زندگی در ملک خریداری شده خود نیستند، فقط باید آن را به مدت سه سال نگهداری کنند تا بتوانند آن را بفروشند.

از شما عزیزان که تا پایان محتوا شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری در سایت ترامند با ما همراه بودید، متشکریم.

ارسال دیدگاه