اقامت ترکیه از طریق کار آرایشگری

21 آبان 1401
0 دیدگاه
مزیت های اقامت ترکیه از طریق کار آرایشگری

یکی از شغل‌های پر درآمد در تمام جهان، شغل آرایشگری می‌باشد که در تمام دنیا شغل آرایشگری از خواهان بسیار زیادی برخوردار است، اقامت ترکیه از طریق کار آرایشگری یکی از شیوه های مهاجرت به کشور زیبای ترکیه محسوب می شود که باید توجه داشته باشید که به طور سالیانه افراد بسیار زیادی برای انجام کارهای زیبایی خود به کشور ترکیه می روند. اخذ اقامت ترکیه برای ایرانیان از طریق کار آرایشگری نیز امکان پذیر می باشد.

شهر استانبول یکی از شهرهای بسیار شلوغ در ترکیه به حساب می آید که با برخورداری از اقامت این کشور می‌توانید ماهیانه درآمد بسیار خوبی را از شغل آرایشگری به دست آورید، در ادامه به توضیح مراحل مهاجرت به ترکیه از طریق آرایشگری می‌پردازیم.

اقامت ترکیه از طریق کار آرایشگری

دریافت ویزای آرایشگری در کشور ترکیه

برای دریافت ویزای آرایشگری در کشور ترکیه دو شیوه وجود دارد، اولین شیوه به این صورت است که شروع به کارآفرینی کنید یعنی در این کشور به تاسیس سالن زیبایی بپردازید.

شیوه دیگر اقامت به ترکیه از راه آرایشگری استخدام در این شغل به وسیله کارفرماهای ترکی می‌باشد، برای به دست آوردن کار در کشور ترکیه باید به سایت‌های کاریابی ترکیه مراجعه کنید و سپس فرم های مربوط به استخدام این شغل را تکمیل کنید.

مدت زمان ویزای کار آرایشگری در ترکیه 1 ساله می‌باشد و شما می‌توانید در این 1 سال به هرگونه فعالیت آرایشگری بپردازید، بعد از گذشت یک سال در صورت راضی بودن کارفرما از همکاری با شما و به توافق رسیدن مجدد طرفین ویزای کار آرایشگری در این کشور به مدت دو سال دیگر تمدید می‌شود.

باید در نظر داشته باشید که بعد از گذشت 5 سال کار کردن به صورت قانونی در این کشور می‌توانید نسبت به دریافت ویزای شهروندی در کشور ترکیه اقدام کنید.

مدارک لازم برای اقامت ترکیه از طریق کار آرایشگری

همانگونه که اشاره شد برای مهاجرت به ترکیه از راه آرایشگری باید مدارکی را جمع آوری کرد که این مدارک به شرح زیر می باشد:

 • ارائه مدرک آرایشگری و تحصیلی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • مدرک زبان ترکی و یا انگلیسی
 • آدرس محل اقامت و یا سند اجاره یا خرید ملک
 • کپی و اصل شناسنامه و پاسپورت
 • مدارک لازم برای به اثبات رساندن تمکن مالی مناسب

مدارک لازم برای اقامت ترکیه از طریق کار آرایشگری

شرایط بازار کار آرایشگری در ترکیه

بازار کار آرایشگری در کشور ترکیه بسیار پر سود و رونق می باشد و همانطور که بالاتر گفته شد این کشور آرایشگران بسیار زیادی را به کشور خود جذب می‌نماید، مسلط بودن به زبان انگلیسی و یا ترکی استانبولی (Istanbul) یکی از لازم و ضروری برای کار در این کشور می‌باشد که با بلد بودن این دو زبان می‌توان به راحتی از درآمد بسیار زیادی در این کشور برخوردار شد.

در نظر داشته باشید که جدا از مسلط بودن به زبان ترکی و یا انگلیسی، برخورداری از مدرک و حرفه مورد نیاز برای کار در این کشور الزامی است و با داشتن این دو مدرک می‌توان در این کشور فعالیت خود را آغاز کرد.

مزیت های اقامت ترکیه از طریق کار آرایشگری

اقامت به ترکیه از راه آرایشگری دارای مزیت‌های متعددی می‌باشد و می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در پیشرفت کردن افراد داشته باشد، مزیت های کار آرایشگری در کشور ترکیه شامل موارد زیر می باشد:

 • به کارگیری از امکانات شهروندی کشور ترکیه
 • برخورداری از درآمد خوب آرایشگری در ترکیه
 • داشتن سابقه کار بین المللی
 • خرید خانه با قیمت مناسب درکشور ترکیه
 • اخذ ویزای کشورهای خارجی
 • اخذ اقامت دائم ترکیه با داشتن 5 سال سابقه کار

دریافت مدرک بین المللی آرایشگری در ترکیه

جدا از بازار کار بسیار خوب آرایشگری در کشور ترکیه، وجود دانشگاه‌ها و مراکز بسیار زیادی در این کشور سبب شده است که با مراجعه به آن‌ها به آموزش و یادگیری آرایشگری پرداخت، با تحصیل کردن در دانشگاه‌های آرایشگری کشور ترکیه قادر خواهید بود مدرک بین المللی آرایشگری را دریافت نمایید که همین مسئله یکی از مزیت های اقامت به ترکیه از راه آرایشگری محسوب می شود.

دریافت مدرک بین المللی آرایشگری در ترکیه

با دریافت مدرک بین المللی آرایشگری می‌توانید به راحتی در هر کشوری می توانید به انجام این شغل مشغول شوید، چرا که این مدرک مورد تایید تمام کشورها می‌باشد و تمام کارفرماها به جذب آرایشگران حرفه‌ای و کاربلد تمایل دارند.

در نتیجه شغل آرایشگری را می توان به عنوان یکی از شغل‌های بسیار مطلوب و پذیرفته شده در سراسر جهان معرفی کرد که در سراسر دنیا شغل آرایشگری دارای طرفداران بسیار زیادی است، در این محتوا به شیوه مهاجرت به ترکیه از راه آرایشگری پرداخته ایم و مزیت های آرایشگری در این کشور را برای شما توضیخ داده ایم.
به منظور اینکه بتوان از درآمد بسیاری خوبی از آرایشگری در کشور ترکیه برخوردار شد، برخورداری از مدرک زبان و مدرک آرایشگری الزامی و دارای اهمیت بسیار زیادی می‌باشد.

از همراهی شما عزیزان تا پایان محتوا اقامت ترکیه از طریق کار آرایشگری در سایت ترامند، متشکریم.

ارسال دیدگاه