13 راه مقابله با خطرات خرید ملک در ترکیه

21 مهر 1401
0 دیدگاه
خطرات خرید ملک در ترکیه

اگر به خرید ملک در ترکیه فکر می کنید، ملاحظات مختلفی وجود دارد که باید به خاطر داشته باشید تا مطمئن شوید که از خطرات خرید ملک در ترکیه جلوگیری می کنید. بسیاری از مردم از خطرات ناشی از این فرآیند بی اطلاع بوده اند، بنابراین می توانید این نکات را رعایت کنید، پس تا پایان این محتوا با ما همراه باشید.

شاید برای آن دسته از افرادی که قصد خرید ملک در ترکیه را دارند این سوال ایجاد شود که آیا خرید خانه در ترکیه بی خطر است یا خیر؟ باید در جواب بگوییم؛ بله، امن است و در بیشتر موارد، یک سرمایه گذاری سالم در املاک و مستغلات است. با این حال، خریداران ملک باید دستورالعمل ها را دنبال کنند.

بر این اساس، آنها قوانین و مقررات را تشدید کردند و تغییراتی ایجاد کردند تا اطمینان حاصل شود که خارجی ها به سرعت مانند یک فرد ترک، سند مالکیت خود را دریافت می کنند.

این روزها، خریداران خانه اگر همه چیز سر جای خود باشد، در کمتر از دو روز سند مالکیت دریافت می کنند. کمتر کشور دیگری وجود دارد که در آن چنین اتفاقی می افتد. بنابراین، بیایید ببینیم که برای حفظ سرمایه خود چه کاری باید انجام دهیم.

خطرات خرید ملک در ترکیه و راه های جلوگیری از آنها

خطرات خرید ملک در ترکیه و راه های جلوگیری از آنها

1.تحقیق کردن درباره بازار املاک ترکیه

به جای نگاه کردن به ترکیه به عنوان یک کل، شروع به شناخت بازارهای منطقه کنید. به عنوان مثال، یک ویلا ممکن است در یک منطقه قیمت بالایی داشته باشد، اما در جامعه ای دیگر با انبوه زمین و تقاضای پایین از سوی خریداران، خانه به همان اندازه ارزش نخواهد داشت.

یکی از خطرات خرید ملک در ترکیه خرید بدون اطلاعات کافی است. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم که با دقت تمام به تحقیق در این رابطه بپردازید.

مکان هایی مانند کالکان و یالیکاواک به عنوان بازارهای معتبر شناخته می شوند، در حالی که دیدیم و محمودلار در آلانیا به عنوان بازارهای ارزان قیمت شناخته می شوند.

2.با شرکت املاک حرفه ای و قابل اعتماد معامله کنید

یکی از مهم ترین خطراتی که ممکن است سرمایه گذار خارجی که قصد خرید آپارتمان برای فروش در ترکیه را دارد با آن روبرو شود، معامله با یک شرکت املاک غیر قابل اعتماد است.

مهمترین چیز، اول از همه، این است که مطمئن شوید سازمان و افرادی را که با آنها کار می کنید، می شناسید. افراد زیادی به ترکیه می آیند و با یکی از دوستانشان شخصی را پیدا می کنند که انتظار دارد یک آپارتمان را با قیمت بسیار مناسب بفروشد.

یکی از دلایلی که ترکیه چندین سال پیش به شهرت بدی دست یافت این بود که همه و هرکسی می توانستند خانه بفروشند. یا آنها این اشتباه را مرتکب شدند که فکر می کردند پول نقد آنها به خوبی مراقبت می شود زیرا کسی دوست آنها بود.

مهمترین نقش یک مشاور املاک کمک به مشتریان خود برای فرار از دام های احتمالی خواهد بود. بنابراین سرمایه گذار باید به دفتر مرکزی شرکت مراجعه کند و در صورت حرفه ای بودن با کارکنان و خدمات آن و نحوه برخورد آن از نزدیک آشنا شود.

اما اولین کاری که برای رفع خطرات خرید ملک در ترکیه باید انجام دهید این است که یک شرکت املاک و مستغلات قابل اعتماد پیدا کنید که بتوانید به آن اعتماد کنید. شما می توانید آن را برای جستجوی خود در google جستجو کنید. استاندارد وب سایت املاک اولین شاخص سطح صلاحیت شرکت است.

این شروع خوبی برای شماست. حتی قبل از هر گونه سفارش آینده، باید کسب و کار را بررسی کنید و ببینید آیا کسی بازخورد نامطلوبی دارد یا خیر. اگر یک شرکت املاک و مستغلات معتبر پیدا کردید، می توانید با آنها تماس بگیرید و روند خرید را درک کنید.

شما برای خرید خانه پیش کارمند سرویس بهداشتی در کشور خود نمی روید، بنابراین این کار را اینجا انجام ندهید. در عوض، از یک مشاور املاک با سابقه موفقیت آمیز استفاده کنید. شما می توانید این را با درخواست گواهینامه ببینید. وب سایت ترامند می تواند ادائه دهنده خدمات به عنوان یک نماینده حرفه ای برای شما باشد.

3.درخواست تورهای بازرسی

یکی از خطرات خرید ملک در ترکیه این است که شما کورکورانه و بدون شناخت منطقه ای که ملک در آن قرار دارد خرید می کنید.

پس از انتخاب برخی از املاک مورد نظر خود، می توانید یک ایمیل درخواستی برای شرکت ارسال کنید. ضروری است که منطقه را بشناسید و تعیین کنید که آیا آن مکان برای شما مناسب است یا خیر.

شرکت املاک مسئول برگزاری تور ملکی جهت بازدید از تمامی پروژه های املاک انتخابی سرمایه گذار می باشد. یک متخصص فروش در شرکت املاک، سرمایه گذار مایل به خرید ملک در ترکیه را همراهی می کند و مزایای پروژه ها را شرح می دهد.

اگر شرکتی به شما اقامت ارزان و تور یک یا دو روزه بازدید ملک را پیشنهاد دهد، می توانید سفر خود را در این مرحله برنامه ریزی کنید.

استفاده از پول پس انداز شده یکی از خطرات خرید ملک در ترکیه

4.پس انداز کردن پول

یکی از اشتباهات و ریسک های رایجی که سرمایه گذار خارجی به آن دچار می شود، خرج کردن پول اضافی است که می توانست پس انداز کند.

با عدم همکاری با یک شرکت املاک و مستغلات، برخی از افراد معتقدند که می توانند در هزینه خود صرفه جویی کنند و در نهایت می توانند هزینه های بسیار بیشتری را برای آنها به همراه داشته باشد.

به عنوان مثال، به عنوان خریدار، هیچ ابزار واقع بینانه ای برای تفسیر ارزش دقیق بازار ملک ندارید. به همان شکلی که برای مثال در بریتانیا و ترکیه تنظیم می شود، تنظیم نمی شود.

این امر ممکن است سرمایه گذار را در مسیر تحقیق و پرس و جو طولانی کند، که بار زیادی را به همراه دارد و ممکن است باعث شود که وی گاهی از ایده مالکیت عقب نشینی کند، علاوه بر خطرات خرید ملک در ترکیه ناشی از تقلب توسط برخی کارگزاران.

از اینجا نتیجه می گیریم که بنگاه یا شرکت املاک نقش اساسی در فرآیند مالکیت مطمئن و مطمئن با هزینه و تلاش کمتر ایفا می کند. بنابراین، با مشاوران املاک حرفه ای می توانید از سفر طولانی و پر استرس خرید ملک در ترکیه جلوگیری کنید.

5.مسیرهای کاغذ پول در ترکیه

پیشنهاد ما به افرادی که قصد انجام این کار دارند این است که در بانک های ترکیه افتتاح حساب انجام دهند. دلیل آن این است که خرید باید دنباله کاغذی داشته باشد. بنابراین، همیشه هزینه ملک را از طریق سپرده بانکی پرداخت کنید. پول نقد تحویل ندهید. بانک های مناسبی که خارجی ها در آنها حساب باز می کنند عبارتند از: HSBC، Halk Bank، Garanti و Akbank.

در این مرحله، نکته مفید ما برای صرفه جویی در هزینه، استفاده از یک شرکت ارزی مانند وایز است. آنها نسبت به بانک ها نرخ ارز بهتر و کارمزد انتقال کمتری دارند.

راهنمایی گرفتن از یک وکیل معتمد برای کم کردن خطرات خرید ملک در ترکیه

6.راهنمایی گرفتن از یک وکیل معتمد

اگر با یک مشاور املاک معتبر کار نکنید، بسیاری از خطرات خرید ملک در ترکیه ممکن است سر راه شما قرار بگیرند. کار دیگری که می توانید انجام دهید این است که از وکیل مستقل خود مشاوره بگیرید. برای اینکه دچار خلأ قانونی نشوید، باید با یک وکیل متخصص در قوانین ترکیه ارتباط برقرار کنید.

قوانین ترکیه خریداران خانه را ملزم به استفاده از وکیل نمی کند، اما ما قویاً به شما توصیه می کنیم این کار را انجام دهید. آنها مسئول تنظیم قراردادها خواهند بود.

ما در حال حاضر بررسی های لازم را در مورد تمام دارایی های تبلیغ شده در مجموعه خود انجام می دهیم. با این حال، وکیل شما مسئول عمل از طرف شما و انجام چک های آنها، مانند بررسی ipotek در ملک است. این بدهی است و اگر وجود داشته باشد، معامله نمی تواند انجام شود.

7.شفاف سازی پرداخت

یکی از خطرات خرید ملک در ترکیه این است که بدون اطلاع از جزئیات پرداخت و سود دهی خرید را انجام میدهیم. اگر سرمایه گذار خارجی هنگام خرید ملک در ترکیه از یک وکیل قابل اعتماد استفاده کند، اطمینان حاصل می کند که تمام اطلاعات فروشنده، یعنی مالک ملک، به طور کامل تأیید شده است.

علاوه بر این، سرمایه‌گذار باید قبل از واریز وجه در مورد همه چیز بپرسد، به خصوص در مورد بازده در صورتی که مجتمع مسکونی باشد، زیرا قیمت‌ها نسبتاً بالا است و در صورتی که ملک مسکونی ساده باشد، در مورد هزینه‌های تعمیر و نگهداری.

8.خرید ملک خارج از طرح

خرید املاک بدون برنامه در خارج از کشور یکی دیگر از مشکلات بالقوه بزرگ هنگام خرید ملک در ترکیه است. تمایل خارجی ها به خرید املاک خارج از طرح به دلیل صرفه جویی در فرآیند مبالغ هنگفت و پایین بودن قیمت ملک در طرح نسبت به ملک در حال ساخت و با املاک آماده شده اندک شده است.

خرید ملک خارج از طرح یکی از خطرات خرید ملک در ترکیه

با این حال، آنچه برای بسیاری ناشناخته است این است که چنین پروژه‌هایی به دلیل وابستگی تقریباً کامل آنها به پرداخت‌های سرمایه‌گذارانی که خرید کرده‌اند، احتمال تکمیل نشدن بالایی دارند که ممکن است مانع از تکمیل پروژه شود. پس برای کم کردن احتمال خطرات خرید ملک در ترکیه بهتر است که از خرید ملک خارج از طرح خودداری کنید.

9.خرید املاک و مستغلات در مرحله ساخت و ساز

وقتی شخصی در مرحله ساخت و ساز ملک را به صورت اقساطی خریداری می کند، قیمت آنچنان بالا به نظر نمی رسد. خطرناک ترین در چنین سرمایه گذاری می تواند ورشکستگی توسعه دهنده باشد.

در نتیجه، شما کل بسته اسناد و یک آپارتمان در یک ساختمان ناتمام خواهید داشت. شما می توانید 10٪ را بلافاصله پرداخت کنید و مابقی را پس از انتقال مالکیت پرداخت کنید.

بنابراین، تنها گزینه برای از بین بردن خطرات، نرفتن به اقساط است، زیرا هر اتفاقی ممکن است رخ دهد، از ورشکستگی تا مرگ فروشنده.

اگر این مسیر را دنبال کنید، مهم است که هم شرکت و هم ملک را بررسی کنید. دام دیگر این است که ملک می تواند تحت رهن باشد. و تا زمانی که بدهی بازپرداخت نشود، هیچکس به شما حق ثبت مالکیت را نخواهد داد. راه هوشمند این است که یک وکیل خوب استخدام کنید تا معامله شما را از ابتدا تا انتها همراهی کند.

دریافت محضری قراردادها برای مقابله با خطرات احتمالی خرید ملک در ترکیه

10.قراردادها را در ترکیه به صورت محضری دریافت کنید

برای مواجه نشدن با خطرات خرید ملک در ترکیه می توانید تمام قرار دادهای خود را در محضر به ثبت برسانید. بر اساس قوانین ترکیه، هیچ دادگاهی قرارداد بدون محضر را نمی پذیرد. بنابراین، اگر در خرید ملک شما اختلافی وجود داشته باشد، قرارداد بی ارزش است.

به همین دلیل، ما به همه مشتریان خود کمک می کنیم تا قراردادی را که قبلاً محضری و توسط قانون به رسمیت شناخته شود، دریافت کنند.

در صورتی که قرارداد به زبان ترکی باشد، تنها یک مترجم معتبر و دارای صلاحیت قانونی می تواند این فرآیند را انجام دهد. این یک هزینه اضافی است که باید هنگام بررسی هزینه های خرید در نظر بگیرید، اما این به نفع شما است.

11.از فرآیند خرید ملک مطمئن شوید

سرمایه گذار خارجی باید از طریق وکیل خود کلیه مفاد قرارداد خرید و فروش را با ذکر جزئیات به ویژه در مورد پرداخت و اقساط آن در صورت وجود بررسی کند.

قرارداد همچنین باید در مورد مجازات های اعمال شده در صورت عدم رعایت تعهدات فرآیند خرید ملک در ترکیه از جمله “تحویل، پرداخت، سپرده و غیره” مشخص باشد.

ثبت وکالتنامه مالکیت برای مقابله با ریسک خرید ملک در ترکیه

12.ثبت وکالتنامه مالکیت

از آنجایی که فروش آپارتمان در ترکیه برای خارجی ها بسیار جذاب است، کلاهبرداران روی این موضوع بازی می کنند. در برخی موارد، هنگام خرید ملک به جای عنوان سند با وکالت نامه صادر می شود.

یکی از خطرات خرید ملک در ترکیه این است که وقتی می بینند خریدار ترکی را خوب نمی فهمد، عمدا این کار را انجام می دهند. این معامله با مترجم محضری ارائه شده توسط طرف ترکیه همراه است.

ترجمه به صورت شفاهی انجام می شود، جایی که مترجم به عمد جزئیات مهم قرارداد را حذف می کند. اگر معامله ناموفق باشد، نمی توانید ثابت کنید مترجم دقیقاً در مورد چه چیزی صحبت کرده است.

راه حل ممکن است ضبط صوتی / تصویری کل فرآیند انتقال مالکیت باشد. با این حال، سعی نکنید بدون اجازه این کار را انجام دهید، زیرا در ترکیه غیرقانونی است و می تواند هزینه ها و جریمه های بیشتری را به همراه داشته باشد.

قبل از معامله، باید سندی را از قبل تهیه کرده و بگیرید که به شما امکان فیلمبرداری صوتی / تصویری را می دهد. به مترجمان مجانی بسنده نکنید، قبل از پایان معامله پول انتقال ندهید، مهم نیست فروشنده چگونه شما را متقاعد می کند.

ساده ترین راه برای شروع معامله با آژانس های املاک و مستغلات قابل اعتماد است. چنین شرکتی طیف کاملی از خدمات را از انتخاب ملک و امضای قرارداد ارائه می دهد.

13.از مقامات نظامی اجازه بگیرید

قبل از خرید ملک در ترکیه توسط خارجی ها، لازم است از مقامات نظامی منطقه مجوز دریافت کنید.

اگر خانه ای ارزان می بینید، سریع وارد آن نشوید و آن را خریداری نکنید زیرا ممکن است یکی از دلایل آن عدم گواهی سکونت برای املاک باشد.

این یک نقطه حیاتی است که سرمایه گذار خارجی باید قبل از مالکیت نهایی ملک به آن دست یابد. دریافت آن پس از درخواست در مقر آنکارا در گذشته بین 3 ماه تا یک سال طول کشید. اما اخیراً تغییری در سیستم ایجاد شده و اکنون به صورت محلی انجام می شود.

از شما عزیزان که تا پایان محتوا خطرات خرید ملک در ترکیه در سایت ترامند با ما همراه بودید، متشکریم.

ارسال دیدگاه