اقامت ترکیه با مدرک فنی حرفه ای

22 آبان 1401
0 دیدگاه
مدارک مهم و الزامی به منظور اخذ تابعیت ترکیه

در این محتوا می خواهیم به اقامت ترکیه با مدرک فنی و حرفه ای بپردازیم، پس با ما همراه باشید. ترکیه با برخورداری از نرخ بالای اشتغال و کیفیت زندگی، کشوری پیشرفته و مرفه به حساب می آید که در همسایگی ایران واقع شده است. امروز اخذ اقامت ترکیه برای ایرانیان نیز از با مدرک فنی حرفه ای امکان پذیر می باشد.

ترکیه با داشتن تولید ناخالص داخلی بالا جایگاه ۱۱ ام  در جهان را به خود اختصاص داده است. با برخورداری از امکانات بسیار خوب برای کار و زندگی، ترکیه با چیزی در حدود ۴ میلیون مهاجر به عنوان یکی از مهاجر خیز ترین کشور های جهان مطرح شده است.

یکی از شیوه های ساده و آسان برای مهاجرت به ترکیه از راه اخذ ویزای کاری این کشور از طریق مدارک فنی و حرفه ای است. این شرایط برای شما فراهم است که با برخورداری از شرایط لازم به ترکیه مهاجرت کرده و اقامت این کشور را نیز اخذ کنند.

شما می توانید با مهاجرت به ترکیه از این شیوه مهاجرتی درآمد بالایی را نیز در این کشور به دست آورید و در حرفه خود ارتقا پیدا کنید. این شیوه مهاجرتی یک شیوه بسیار ساده، بی دردسر و قانونی به حساب می آید.

برای به دست آوردن اقامت ترکیه از این شیوه تنها لازم است که مدرک فنی و حرفه ای خود را دریافت کرده و سابقه کاری و مهارت خوبی را در زبان ترکی داشته باشید.

اقامت ترکیه با مدرک فنی حرفه ای

اقامت ترکیه با مدرک فنی حرفه ای

شما برای مهاجرت به ترکیه با مدرک فنی و حرفه ای بایستی حداقل از مدرک دیپلم برخوردار بوده و دارای سابقه کاری سه ساله نیز باشید. شخصی که می خواهد با مدرک فنی و حرفه ای به ترکیه مهاجرت کند لازم است که از یک کارفرما پیشنهاد شغلی دریافت کرده باشد.

کسانی که دارای مدرک فنی و حرفه ای در رشته هایی همچون جوشکاری، مکانیکی، تاسیسات، برق، لوله کشی و نجاری می باشند، می توانند از بازار کار خوبی که در ترکیه برای آنها وجود دارد، برخوردار شوند.

برای کار در ترکیه در بعضی از رشته ها الزامی است که شما علاوه بر ارائه مدرک تحصیلی خود و برخورداری از سابقه کاری، در یک مصاحبه کاری نیز حضور پیدا کنند.

مسلط بودن به زبان ترکی و انگلیسی از الزامات مهاجرت به ترکیه با مدرک فنی و حرفه ای است. برای این منظور بهتر است که شما از مدرک زبان برخوردار باشید.

شما بعد از پیدا کردن باید طی ۱۰ روز کاری در وبسایت وزارت کار و امنیت اجتماعی ترکیه باید آن را ثبت کنید. همینطور لازم است که تا ۹۰ روز با درخواست کار خود به همراه تمامی مدارک مورد نیاز به سفارت یا کنسولگری ترکیه مراجعه کرده و کارت اقامت خود را به همراه ویزای کاری اخذ نمایید.

یافتن کار فنی و حرفه ای در ترکیه

شما می توانید بدون‌ اخذ ویزای ترکیه تا ۹۰ روز در این کشور به راحتی اقامت داشته باشید و در این مدت نیز برای پیدا کردن کار به صورت حضوری مراجعه کنید. شما در این مدت می توانید به جستجوی کار اقدام کرده و با یافتن کارفرما برای ویزای کاری خود اقدام نمایید.

یافتن کار فنی و حرفه ای در ترکیه

بهترین شهر ترکیه برای مهاجرت

قطعا آنکارا (Ankara) پایتخت ترکیه، بهترین شهر ترکیه برای مهاجرت با مدرک فنی و حرفه ای می باشد. شما می توانید با ارائه مدرک فنی و حرفه ای خود به کارفرمایان در این شهر و اقامت ترکیه را اخذ نمایید.

آنکارا از موسسات آموزشی بسیاری برخوردار است که این شرایط برای شما فراهم است که اگر تصمیم به مهاجرت تحصیلی را دارید در دانشگاه های این کشور به تحصیل بپردازید و سپس با برخورداری از پیشنهاد کاری ویزای کاری خود را نیز دریافت کنید.

شما می توانید فرصت های شغلی بسیار مناسب در رشته های فنی و حرفه را در شهرهای ازمیر، بورسا و آدانا نیز پیدا کنید. همینطور می توانید با برخورداری از شرایط مناسب، مدرک دیپلم فنی و حرفه ای و ۳ سال سابقه کاری با برخورداری از پیشنهاد کاری در این شهر ها نیز کار کرده و اقامت ترکیه را نیز به دست آورید.

شهر استانبول نیز با توجه به اینکه پذیرای مهاجرین می باشد، نیازمند نیروی با مهارت فنی و متخصص است. شما در استانبول نیز می توانید با برخورداری از مدرک تحصیلی و یا مهارت در رشته های فنی و حرفه ای، مدرک زبان و همینطور داشتن سابقه کاری و پیشنهاد شغلی اقامت ترکیه را نیز دریافت کنید.

مدارک مورد نیاز برای اقامت ترکیه با مدرک فنی حرفه ای

شما برای تحصیل فنی و حرفه ای در ترکیه باسیتی دارای این مدارک باشید:

 • برخورداری از گذرنامه ای با اعتبار بیش از ۶ ماه حضور در ترکیه.
 • ارائه عکس در سایز گذرنامه (گرفته شده در ۳ ماه).
 • رضایتنامه برای افراد زیر ۱۸ سال؛
 • برخورداری از نامه پذیرش از موسسه آموزشی فنی و حرفه ای؛
 • پرداخت شهریه موسسه آموزشی؛
 • تمکن مالی برای حضور در ترکیه؛
 • برخورداری از بیمه درمانی معتبر برای حضور در ترکیه؛
 • نمره زبان ترکی و یا انگلیسی با توجه به نیاز.

مدارک مورد نیاز برای اقامت ترکیه با مدرک فنی حرفه ای

شما برای اخذ اقامت دائم ترکیه از راه مدرک فنی و حرفه ای بایستی دارای شرایط خاصی باشید.

به این منظور لازم است که شما با برخورداری از قرارداد کاری، حداقل ۵ سال را در ترکیه زندگی کرده باشید و در هر سال حداقل ۶ ماه را نیز در ترکیه سپری کرده باشید. به غیر از برخورداری از مدرک زبان لازم است که شما با  جامعه و فرهنگ ترکیه تطبیق پیدا کرده باشید.

مدارک مهم و الزامی به منظور اخذ تابعیت ترکیه

مهمترین مدارک برای دریافت اقامت ترکیه به شرح زیر می باشد:

 • ارائه مدارک هویتی معتبر همچون کارت شناسایی و گذرنامه.
 • زندگی کردن در ترکیه به مدت حداقل ۵ سال.
 • برخورداری از تسلط کافی در زبان ترکی در سطح پایه.
 • تطبیق پیدا کردن با جامعه ترکیه.
 • برخورداری از سلامت کامل جسمی، روحی و روانی.
 • داشتن تمکن مالی کافی.
 • برخورداری از مکانی برای سکونت.

از همراهی شما عزیزان تا پایان محتوا اقامت ترکیه با مدرک فنی حرفه ای در سایت ترامند، متشکریم.

ارسال دیدگاه