دریافت اقامت ترکیه از طریق کارآفرینی 2022

14 آبان 1401
0 دیدگاه

طی چند سال اخیر کشور ترکیه به علت پشتیبانی از کارآفرینان و تاثیرگذاری مثبت در فرآیند اقتصادی کشور خود به کارآفرینان توجه بسیاری زیادی داشته است. در این محتوا به بررسی چگونگی دریافت اقامت ترکیه از طریق کارآفرینی می پردازیم.

برای دریافت اطلاعات جامع در رابطه با دریافت اقامت ترکیه به این صفحه مراجعه کنید: اخذ اقامت ترکیه برای ایرانیان

اقامت از راه کارآفرینی در ترکیه یکی از شیوه های های زندگی کردن در این کشور محسوب می شود که از عکس العمل های بسیار خوبی برخوردار شده است. از دیگر شیوه های دریافت اقامت ترکیه، می توان به دریافت اقامت از راه خرید ملک در ترکیه اشاره کرد.

دریافت اقامت ترکیه از راه کارآفرینی نیز از شرایط خاصی برخوردار است و افراد برای اینکه بتوانند اقامت در ترکیه از راه کارآفرینی را به دست آوردند باید از نظر مالی تامین باشند چرا که سرمایه گذاری در بخش کارآفرینی حائز اهمیت می باشد.

به علت بالا رفتن آمار بیکاری کشور ترکیه در این چند سال اخیر، این کشور استقبال زیادی از کارآفرینان در برابر جلوگیری و کاهش نرخ بیکاری در کشور خود می‌کند. اگر می خواهید اقامت ترکیه را داشته باشید، می‌توانید با دریافت کردن پاسپورت این کشور از راه کارآفرینی شانس اقامت خود را بالا ببرید.

شرایط دریافت اقامت ترکیه از طریق کارآفرینی

شرایط دریافت اقامت ترکیه از طریق کارآفرینی

به منظور اینکه بتوانید اقامت ترکیه از راه کارآفرینی در این کشور را به دست آورید، در ابتدا باید طرح تجاری و بیزینس شما در کنسولگری این کشور مورد تایید قرار گیرد، برای انجام این کار توصیه می شود قبل از ارائه طرح خود به کشور ترکیه سفر نمایید و تمامی جوانب را مورد ارزیابی قرار دهید.

لازمه کارآفرینی در کشور ترکیه، سرمایه‌ می باشد و کارآفرین باید از نظر مالی تامین باشد تا بتواند استارت کارآفرینی خود را در کشور ترکیه بزند و شروع کند. روند کارآفرینی در کشور ترکیه حداقل تا 3 سال طول می‌کشد که در این مدت کارآفرین موظف است حقوق، مالیات و بیمه را پرداخت نماید.

یکی از نکات مهم که کارآفرینان برای شروع کار خود باید آن را در نظر داشته باشند این است که شغل ایجاد شده به وسیله کارآفرینان باید به گونه ای باشد که کارمندان و کارگران بتوانند ماهانه حداقل حقوق مشخص شده دولت ترکیه را دریافت نمایند.

مدارک لازم جهت دریافت کارآفرینی

برای اینکه بتوانید شغل مورد نظر خودتان را در ترکیه راه اندازی کنید ، نیاز به مدارکی می‌باشد که در ادامه چند مورد از مدارک مورد نیاز برای دریافت اقامت ترکیه از طریق کارآفرینی را شرح داده ایم:

 • اجاره نامه یا سند خرید ملک در ترکیه
 • کپی پاسپورت
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • کپی و اصل گذرنامه
 • پرینت بانکی به منظور ارائه تمکن مالی

مدارک لازم جهت دریافت اقامت ترکیه از طریق کارآفرینی

مزیت های کارآفرینی در ترکیه

سرمایه گذاری و کارآفرینی در کشور ترکیه دارای مزیت های زیادی  می‌باشد که سبب شده تا افراد زیادی برای کارآفرینی به این کشور روی آورند، در ادامه چند مورد از مزیت های کارآفرینی در کشور ترکیه را به شما معرفی می کنیم:

 1. برخورداری از جمعیت جوان و نیروی کار کافی در کشور ترکیه
 2. پایین بودن مالیات
 3. وجود زیر ساخت اقتصادی خوب و مناسب
 4. مرکز بود منطقه ای
 5. دریافت اقامت ترکیه
 6. وجود اقتصاد موفق در ترکیه
 7. دریافت ویزای اکثر کشورهای خارجی
 8. مناسب بودن موقعیت جغرافیایی کشور ترکیه

معایب کارآفرینی در ترکیه

بدون در نظر گرفتن مزایای بسیار زیاد کارآفرینی در کشور ترکیه، بایستی به معایبی از جمله سیاست‌ دولت‌های مختلف حاکم بر کشور ترکیه نیز دقت کنید، زیرا بعضی اوقات این احتمال وجود دارد، سرمایه گذاران و کارآفرینان در مقابله با این سیاست‌ها با مشکلاتی رو به رو شوند.

نیاز داشتن به سرمایه مطلوب و کافی برای دریافت اقامت ترکیه از طریق کارآفرینی نیز از معایب کارآفرینی در این کشور محسوب می شود که البته برای حل این مشکل می‌توانید سرمایه گذاران خصوصی را جذب کرده و شامل حمایت آن‌ها بشوید.

 

انواع ویزای کارآفرینی در ترکیه

کارآفرینان برای اخذ اقامت کشور ترکیه از راه کارآفرینی می‌توانند اقدام به دریافت دو نوع ویزای مخصوص کشور ترکیه بکنند؛ انواع ویزای مخصوص کارآفرینان در کشور ترکیه (türk ticari vize)به شرح زیر می باشد:

 • ویزای کار مستقل

جهت دریافت ویزای مستقل کشور ترکیه، برخوداری از کار قانونی و اقامت پنج ساله در این کشور الزامی می‌باشد، با دریافت این ویزا می‌توانید به راحتی از اقامت کشور ترکیه برخوردار شوید..

 • ویزای سرمایه گذاری

 از دیگر ویزاهای قابل استفاده برای اقامت در ترکیه ویزای سرمایه گذاری در این کشور می‌باشد، برای دریافت این ویزا باید اقدام به ثبت شرکت در کشور ترکیه کنید و برای اتباع ترکی اشتغال زایی ایجاد نمایید.

ثبت شرکت در ترکیه با کارآفرینی

یکی از بهترین شیوه های اقامت از طریق کارآفرینی، ثبت شرکت در ترکیه می‌باشد، همانگونه که در بالاتر به آن اشاره شد، کشور ترکیه به علت افزایش نرخ بیکاری در کشور خود، از کارآفرینان حمایت می‌کند.

به منظور ثبت شرکت در کشور ترکیه ابتدا باید طرح تجاری بیزینس خود را به کشور ترکیه ارائه دهید و بعد از اینکه طرح بیزینس شما به وسیله دولت ترکیه مورد تایید قرار گرفت، باید مراحلی را طی کنید که این مراحل دربردارنده ارائه اساس نامه شرکت، ارائه مدارک هویتی اعضای شرکت و شریک‌ها، دریافت اساس نامه، دریافت شماره مالیاتی از اداره دارایی و … می‌باشد.

ثبت شرکت برای دریافت اقامت ترکیه از طریق کارآفرینی

انواع ثبت شرکت در کشور ترکیه

در کشور ترکیه نیز مانند ایران و سایر کشورها از شیوه های مختلفی برای ثبت شرکت استفاده می شود؛ این شیوه ها عبارتست از:

 • شرکت سهامی
 • شرکت تعاونی
 • شرکت مسئولیت محدود
 • شرکت جمعی

مزیت های ثبت شرکت در ترکیه

به دست آوردن اقامت ترکیه از طریق کارآفرینی و به ویژه ثبت شرکت دارای مزیت های خاصی است که از راه دیگر شیوه ها به دست نمی‌آید. ثبت شرکت در ترکیه دارای مزیت هایی است که به شرح زیر می باشد:

 • به دست آوردن شخصیت حقوقی و اجتماعی بالا.
 • فراهم شدن شرایط دریافت کردیت کارت و بهره بردن از تسهیلات بانکی همانند اتباع اصلی کشور ترکیه.
 • امکان ثبت شرکت بدون اقامت در ترکیه.
 • امکان مسافرت راحت و بدون دردسر به ده‌ها کشور پیشرفته.
 • به دست آوردن اقامت کشورهای اروپایی و ایالات متحده امریکا از طریق اقامت ترکیه.

در آخر یکی از شیوه های اقامت به ترکیه، کارآفرینی در این کشور می‌باشد که از اهمیت بسیار زیادی در کشور ترکیه برخوردار است، کشور ترکیه از لحاظ موقعیت جغرافیایی و اقتصادی دارای جایگاه بسیار خوب و مناسبی می باشد که همین مسئله سبب می‌شود تا این کشور از نظر کارآفرینی کشور مناسبی باشد.

از همراهی شما عزیزان تا پایان محتوا اقامت ترکیه از طریق کارآفرینی در سایت ترامند، متشکریم.

ارسال دیدگاه