بررسی چگونگی دریافت پاسپورت ترکیه در سال 2022

در این محتوا قصد داریم مراحل دریافت پاسپورت ترکیه و همچنین مهم ترین مزیت ها را به شما آموزش دهیم، با ما همراه باشید.

پاسپورت ترکیه دروازه‌ای به سمت رشد و پیشرفت

ترکیه از لحاظ موقعیت جغرافیایی به ایران نزدیک می باشد و به دروازه ­ی اروپا شهرت دارد. این کشور به تازگی با تلاش فراوان توانسته است که عضوی از اتحادیه اروپا باشد.این تلاش سبب شده است که از لحاظ اقتصادی پیشرفت و سطح رفاه در این کشور بالاتر رود.

همینطور از سال 2018 به بعد ترکیه برای بالا بردن میزان نقدینگی و سیر صعودی در نمودار توسعه‌یافتگی درهای خود را به روی خارجی­ هایی که تمایل دارندسرمایه‌گذاری و کارآفرینی در ترکیه ایجاد کنند، باز کرده است.

جدیدترین رتبه‌بندی، پاسپورت ایران نسبت به سال ۲۰۲۰ یک پله سقوط کرد و در کنار بنگلادش که در رتبه ۱۰۱ جهان قرار دارد، می‌توان از آن به عنوان ۱۰ گذرنامه بی‌مصرف جهان نام برد.

در عین حال ترکیه با 2 پله صعود نسبت به سال 2020 در رتبه 53 جهان قرار گرفته است. مقابل ترکیه برای این افراد شرایط دریافت پاسپورت ترکیه را فراهم کرده است.

 ادامه ­ی این محتوا توضیح کامل و جامعی در مورد تمامی شیوه های پیشنهادی کشور ترکیه که عبارتست از خرید ملک، سرمایه‌گذاری، کارآفرینی، سپرده بانکی، تولد، ازدواج و کار، برای دریافت شهروندی این کشور به شما خواهیم داد.

پاسپورت ترکیه دروازه ای به سمت رشد و پیشرفت

اعتبار پاسپورت ترکیه چقدر است؟

برای سفر به ترکیه نیاز به ویزا و دارید. مدت اعتبار این ویزای ترکیه 180 روز است. در طول این مدت می توانید تعداد نامحدودی سفر به ترکیه داشته باشید.

صرف نظر از تعداد سفرها، شما فقط می توانید حداکثر 90 روز در ترکیه بمانید، متوالی یا در سفرهای متعدد. اگر بیشتر بمانید، اعتبار ویزای ترکیه به پایان می رسد و در خطر جریمه و اخراج هستید.

مدت اعتبار ویزای ترکیه 180 روز می باشد. این دوره 180 روزه از تاریخ شروع ترجیحی شما شروع می شود، همانطور که در فرم درخواست ویزای ترکیه مشخص شده است.

برای اینکه بتوانید برای ویزای ترکیه اقدام کنید، نیازی به رزرو بلیط هواپیما یا تعیین محل اقامت ندارید.

اگر دقیقاً نمی دانید چه زمانی به ترکیه خواهید رسید، عاقلانه است که زودترین تاریخی را که احتمالاً می توانید در آن وارد شوید، پر کنید.

اگر دیرتر از تاریخ ورود پر شده وارد شوید، مشکلی نخواهد بود. اگر زودتر وارد شوید، ویزای ترکیه شما هنوز معتبر نیست و اجازه ورود به این کشور را نخواهید داشت.

به همین دلیل، هنگامی که اعتبار پاسپورت ترکیه را نمی دانید حفظ حاشیه یک یا چند روزه هوشمندانه است. به عنوان مثال، اگر بلیط ورود خود را برای 10 سپتامبر رزرو کرده اید، 1-2 روز قبل  را به عنوان تاریخ مورد انتظار ورود خود در فرم درخواست ویزا پر کنید.

اگر به هر دلیلی پرواز شما تسریع شود، همچنان ویزای معتبر ترکیه را خواهید داشت.

ارزش پاسپورت ترکیه

با وجود مدت اعتبار طولانی 180 روزه، با ویزای ترکیه فقط می توانید 90 روز در ترکیه بمانید. این می تواند یک دوره متوالی باشد، اما می توانید این دوره 90 روزه را نیز تقسیم کنید.

دلیلش این است که شما اجازه دارید با ویزای ترکیه به تعداد نامحدود به ترکیه سفر کنید. بنابراین می توانید برای یک اقامت 90 روزه یا 90 اقامت یک روزه و همه چیز در این بین در ترکیه بمانید.

 

با این حال، تمام این سفرها باید در مدت اعتبار کلی 180 روز انجام شود. این مدت اعتبار برای کل سفر صادق است، به این معنی که نه تنها هر تاریخ ورود باید در این دوره باشد، بلکه تاریخ خروج نهایی نیز باید باشد.

در تمامی موارد اعتبار ویزای ترکیه پس از 180 روز به پایان می رسد. اما این را می توان در شرایط خاص کوتاه کرد.

این به این دلیل است که شما همچنین باید به شرایط تعیین شده برای پاسپورت خود (یا برای برخی کشورها، کارت شناسایی آنها) پایبند باشید.

ممکن است ویزا طبق تاریخ انقضای مشخص شده هنوز معتبر باشد، اما اعتبار پاسپورت ترکیه شما کمتر از 6 ماه باشد.

در این صورت دیگر اجازه ندارید با ویزای خود به ترکیه سفر کنید. قبل از اینکه بتوانید دوباره به ترکیه سفر کنید، باید برای یک پاسپورت جدید تشکیل پرونده دهید و سپس از آن گذرنامه برای درخواست ویزای جدید استفاده کنید.

توجه داشته باشید: برخی از کشورها می توانند با کارت شناسایی خود به ترکیه سفر کنند. اما اگر با پاسپورت خود برای ویزای ترکیه درخواست داده اید و پاسپورت شما برای مدت زمان مورد نیاز اعتبار ندارد اما کارت شناسایی شما معتبر است، نمی توانید با این ویزا به ترکیه سفر کنید.

کارت شناسایی شما به عنوان مدرک شناسایی پذیرفته نخواهد شد، فقط پاسپورت شما.

اولین و مهم ترین ویژگی پاسپورت هر کشوری، میزان اعتبار آن در بین کشورهای گوناگون می باشد. پاسپورت ترکیه از لحاظ اعتبار در لیست جهانی رتبه بندی پاسپورت ها بین 30 پاسپورت اول جای گرفته است.

با برخورداری از پاسپورت ترکیه شما قادر خواهید بود بدون گرفتن ویزا و به آسانی به  77 کشوردنیا سفر کنید.

چرا مهاجرت به ترکیه راحت است؟

 • پاسپورت ترکیه اعتبار : پس از دریافت پاسپورت ترکیه شما قادر خواهید بود به بیش از 100 کشور دنیا بدون ویزا با پاسپورت ترکیه سفر کنید. همینطور شرایط و سخت‌گیری‌های منطقه شینگن برای ورود شما بسیار آسان‌تر می‌شود.
 • به گونه ای شما تبدیل به یک انسان آزاد می‌شوید که از  حق سفر به هر جایی برخوردار هستید.
 • هفتمین کشور ایده ­آل دنیا: اگر به فکر دریافت پاسپورت ترکیه می باشید، مطلوب است آگاه باشید که بانک بریتانیایی HSBC در اواسط سال 2019 میلادی گزارشی منتشر کرد.
 • در این  گزارش اشاره شد که ترکیه از بین 163 کشور دنیا رتبه هفتم را بعد از سوییس، سنگاپور، کانادا، اسپانیا، نیوزلند و استرالیا از آن خود کرد. این رتبه بسیار چشمگیر بود.
 • در سال 2018 میلادی ترکیه در جایگاه بیست ‌و دوم قرار گرفت و این تغییر رتبه بیان کننده رشد نمودارهای کیفیت زندگی در ترکیه بود.

18 هزار رأی‌دهنده بر طبق نمودارهایی نظیر شرایط زندگی و شاخص‌های فرهنگی، اقتصادی و سیاسی در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند. تعداد زیادی از رأی­دهندگان شرایط  زندگی در ترکیه را بسیار مطلوب و مناسب ارزیابی کردند.

آن ها بر این اعتقاد بودند که:

 1. برابری بین کار و تفریح وجود دارد
 2. برخورداری از حس امنیت
 3. مردم ترکیه از رفتاری گرم و دوستانه برخوردار هستند

چرا مهاجرت به ترکیه راحت است؟

 • فاصله بسیار کم تا ایران: یکسری مشکلات که در زمان سفر به کشورهای دور از ایران که به طور همیشگی وجود دارد عبارتست از: نوبت­ دهی سفارت، صف سفارت، صدور یا عدم صدور ویزا، پیدا کردن بلیت هواپیما، قیمت آن و… در صورتی که اگر شما در ترکیه زندگی کنید دیگر با این مشکلات مواجه نمی شوید.
 • با برخودار بودن از پاسپورت ترکیه فاصله ی شما از ایران تنها به اندازه یک بلیت هواپیما یا حتی قطار می باشد. از جمله مهم‌ترین مزایای سکونت در ترکیه که می توان به آن اشاره کرد این است که روزانه پروازهای زیاد و اقتصادی از شهرهای گوتاگون ترکیه به مقصد ایران حرکت می‌کنند.
 • شبیه بودن از لحاظ فرهنگی: شوک فرهنگی یکی از مهم‌ترین مشکلات مهاجرت می باشد که خیلی ساده نادیده گرفته می‌شود. گاهی فاصله زیاد این ارزش‌ها به‌ اندازه ای است که باعث می شود بعد از مهاجرت به سردرگمی و حتی افسردگی دچار شود.
 • اما نکته مثبتی که وجود دارد این است که به علت همسایگی جغرافیایی و تاریخ مشترک چند صد ساله، این مسئله به ‌هیچ‌ عنوان در کشور ترکیه برای شما رخ نمی دهد.
 • ثبات اقتصادی: با توحه به ارزش فعلی پول ایران می‌توان به فکر ساختن یک زندگی در ترکیه بود و همینطور این کشور در مقایسه با ایران بسیار کمتر دچار افت و خیزهای اقتصادی می‌شود. شما به‌ عنوان شهروند ترکیه با متوسط درآمد در آن کشور می‌توانید از یک زندگی شاد و باثباتی برخوردار باشید.

قوانین کلی، شرایط دریافت پاسپورت ترکیه

شما در حالت عادی با سفر به ترکیه چیزی بین 90 تا 150 روز (90 روز به ‌اضافه درخواست برای 60 روز بیشتر) می‌توانید پاسپورت ترکیه کشورهای بدون ویزا را داشته باشید به‌عنوان توریست در خاک این کشور بمانید.

در صورتی‌ که قصد اقامت طولانی تر داشته باشید ، باید نسبت به دریافت کارت اقامت ترکیه یعنی کیملیک اقدام نمایید. افرادی که با هدف مهاجرت یا اقامت طولانی‌مدت به ترکیه می‌آیند اداره مهاجرت به آن ها کارت شناسایی (ID Card) به ‌نام کیملیک ارائه می کند.

کیملیک به‌عنوان جایگزین پاسپورت در کشورهایی از جمله گرجستان (از 2011)، اکراین (از 2017)، قبرس شمالی، مولداوی (از 2019) و آذربایجان (از  2021) قابلیت پذیرش دارد. کیملیک، یه عنوان پاسپورت و اقامت دائم به حساب نمی آید اما برای فردی که قصد دریافت پاسپورت ترکیه را دارد از مزیت هایی برخوردرا می باشد.

قانون دریافت پاسپورت ترکیه

با برخودار بودن از کیملیک شما اجازه کار نخواهید داشت اما فرصت پیدا می‌کنید که کارهایی نظیر اجاره یا خرید خانه، افتتاح حساب بانکی، یادگیری زبان، ارزیابی بازارهای کار و غیره را مورد بررسی قرار دهید.

به منظور تبدیل ‌شدن اقامت موقت به شهروندی ترکیه ضروری است برای سرمایه‌گذاری حداقل 500 هزار دلار، برای خرید خانه حداقل 250 هزار دلار، برای کارآفرینی استخدام حداقل 5 کارمند ترک و برای سپرده بانکی حداقل 500 هزار دلار،پرداخت کنید.

البته تمامی مبالغ گفته شده ثابت نیستند و بایستی قبل از انجام هر اقدامی از قیمت ها اطمینان پیدا کنید تا در این زمینه با مشکل نشوید و توصیه می شود که برای مطمئن شدن از قیمت ها به سایت ترامند مرجعه کنید.

ارزش و اعتبار پاسپورت ترکیه

ارزش و اعتبار پاسپورت ترکیه

انواع پاسپورت ترکیه

 

چه شهروندان خارجی و چه شهروندان خود کشور ترکیه  به یک شکل پاسپورت ترکیه شامل آنها می شود، اما در 4 نوع مختلف پاسپورت ترکیه وجود دارد. نمونه پاسپورت های ترکیه به شرح زیر می باشد:

 • پاسپورت سبز

  پاسپورت سبز ترکیه، پاسپورت خاصی است و دارای مهر مخصوصی می باشد که فقط برای کارمندان رسمی یا نمایندگان رسمی و یا برای وکلا و قاضی های این کشور مورد استفاده قرار می گیرد.

 • پاسپورت قرمز

  پاسپورت قرمز یا پاسپورت عمومی، همان پاسپورتی است که برای مردم عادی و متقاضیان عادی در نظر گرفته شده است که اعتبار پاسپورت ترکیه برای سن های بالای 18 سال 10 ساله است و برای سن زیر 18 سال اعتبار پاسپورت ترکیه 5 سال می باشد.

  انواع پاسپورت ترکیه

 • پاسپورت مشکی:

  پاسپورت مشکی مختص به دیپلمات های این کشور و روس های جمهوری سابق و … می باشد.

 • پاسپورت خاکستری

  پاسپورت خاکستری یا همان پاسپورت خدمات ترکیه، که به ماموران دولتی و کسانی که اعزام شده اند برای ماموریت های خارج از کشور یا روزنامه نگارانی که پاسپورت مشکی شامل شان نشده است.

با دریافت پاسپورت ترکیه می‌توانید بسیار راحت‌تر برای دریافت ویزای شینگن اقدام کنید.

 دریافت پاسپورت ترکیه چگونه است؟

به طور کلی شما برای دریافت پاسپورت هر کشوری باید ابتدا نسبت به فواید و مزیت های پاسپورت آن کشور آگاه باشید، که در اینجا به فواید و مزیت های پاسپورت ترکیه می پردازیم.

فواید پاسپورت کشور ترکیه به شرح زیر می باشد:

 • شرایط دریافت راحت تر پاسپورت ترکیه با سرمایه گذاری در این کشور در مقایسه با برخی از کشور های اروپایی
 • پاسپورت ترکیه جزو 40 پاسپورت برتر دنیا است.
 • نزدیکی بودن از لحاظ جغرافیایی به ایران
 • دریافت تابعیت دوم
 • شانس بهتر برای مهاجرت به کشور های برتر دنیا
 • و …

سفر به آمریکا باپاسپورت ترکیه با توجه‌ به تلاش چشمگیر ترکیه برای پیوستن به منطقه شینگن، این احتمال وجود دارد که  طی چند سال آینده این پیشنهاد از سمت اتحادیه اروپا مورد قیول واقع شود.

در این مورد قبول واقع شدن، اعتبار پاسپورت ترکیه بیشتر شده و شرایط سفر بدون برخوردار بودن از ویزا به 26 کشور منطقه شینگن نیز به 110 کشور افزایش می یابد.

این اتفاق می‌تواند درخواست‌ها نسبت به دریاقت شهروندی ترکیه افزایش پیدا کند  و پروسه های آسان و کم‌هزینه آن را کمی پیچیده و پرهزینه‌تر کند.

طبق قوانین ترکیه، داشتن تابعیت مضاعف امکان پذیر است. این بدان معناست که با حفظ تابعیت ایران می توانید تابعیت ترکیه را دریافت کنید

دریافت پاسپورت ترکیه چگونه است؟

برای گرفتن پاسپورت ترکیه راه های مختلفی وجود دارد، مانند داشتن اقامت کاری به مدت 5 سال و درخواست تبدیل آن به پاسپورت بعد از 5 سال و ازدواج با یک شهروند ترکیه به مدت 3 سال که هر کدام قوانین خاص خود را دارد.

شرایط در سال های اخیر به دلیل تغییر در شیوه کار دولت ترکیه و تمایل به جذب سرمایه های خارجی، قوانین اخذ تابعیت ترکیه از طریق خرید ملک بسیار تقویت شده است که منجر به افزایش جمعیت شده است. علاقه مند به این روش مهاجرت به ترکیه است.

سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات در سال های اخیر با توجه به رشد جمعیت و ورود شرکت های ساختمانی به این بازار، این منطقه را به بازارهایی با رشد سریع، بازدهی بالا و ریسک کم به عنوان پرطرفدارترین روش سرمایه گذاری تبدیل کرده است. ترک ها و خارجی ها.

با توجه به وضع قوانین جدید، تغییر و ساده سازی بسیاری از قوانین در سال 2018 توسط دولت ترکیه برای جذب سرمایه خارجی و رشد اقتصاد ترکیه، اتباع خارجی مجاز به خرید ملک در ترکیه با قیمت 250000 دلار هستند. حداقل در مدت کوتاهی موفق به اخذ تابعیت ترکیه شد.

اگر تمایل دارید پاسپورت ترکیه را دریافت کنید  بهتر است با توجه‌ به این موضوع هر چه زودتر برای آن اقدام کنید.

 شرایط دریافت پاسپورت ترکیه

 • بالا بودن کیفیت زندگی: زندگی در ترکیه به این معنا که زندگی در این کشور از رشد اقتصادی صعودی برخوردار است. پاسپورت ترکیه با خرید خانه تورم در آن کمنر دیده می شود و با سرعت خیلی آهسته‌تری در مقایسه با ایران حرکت می ­کند، خدمات پزشکی و درمانی رایگان در اختیار مردم گذاشته شده است، شما آزادید تا به هر شیوه ه ای که در نظر دارید در آن زندگی کنید، همینطور شرایط تجربه چهار فصل سال در کنار دستیابی راحت به دریای سیاه، مدیترانه و اژه برای شما فراهم شده است و در آخر فرهنگ غذایی بسیار معروف و لذیذ ترکیه میزبان شماست.
 • تخفیف‌های مالیاتی: همانگونه که احتمال دارد در جریان باشید، قوانین مالیاتی در شمال آمریکا و به‌خصوص در اروپا کمی سخت‌گیرانه می باشد. شما در شمال اروپا مسئول  پرداخت چیزی بین 40 تا 55 درصد از درآمد خود به ‌عنوان مالیات هستید. اما این موضوع در ترکیه به این صورت نمی باشد.
 • ترکیه مالیات به دست آمده از تجارت‌های بیرون از خاک ترکیه، سود سرمایه، هدایا یا کمک‌های مالی و همینطور مالیات ‌بر ارث را از شهروندان خود دریافت نمی‌کند.
 • همینطور مالیات ‌بر درآمد به دست آمده از از تجارت یا مالکیت ملک نیز چیزی بین 15 تا 35 درصد است (این درصدها برای مقاصد مختلف قابل تغییر می باشد).
 • اقامت خانواده: افراد که از شهروندی ترکیه برخوردار هستند، می‌توانند برای دریافت تابعیت برای اعضای دیگر خانواده خود اقدام نمایند. اعضای خانواده که زیر 18 سال دارند می‌توانند بلافاصله نسبت به گرفتن پاسپورت اقدام کرده و اعضای بالای 18 سال و همسران نیز بعد از حداقل 3 سال زندگی در خاک ترکیه می‌توانند مراحل دریافت پاسپورت را طی کنند.
 • خدمات پزشکی و درمانی: ترکیه از سیستم خدمات پزشکی و درمانی پیشرفته‌ای یرخوردار می باشد. در سال های  گذشته تعداد مراکز مجهز بهداشتی در این کشور رو به رشد می باشد.
 • همینطور با ارائه قوانین و مقررات جدید در دهه­­ ی گذشته برنامه‌های سلامت و مراقبت‌های پزشکی و بهداشتی ترقی یافته است. شما به‌ عنوان یک شهروند عادی میتوانید از اکثر خدمات پزشکی و بهداشتی با کمترین هزینه بهره ببرید.
 • برنامه ریزی برای جذب توریسم درمانی و پزشکی سبب شکل‌گیری برنامه‌های به ­روز و منسجم پزشکی در سیستم بهداشت و درمان ترکیه شده است.
 • بهره ­مندی از طرح بازنشستگی: با مشخص شدن تکلیف کار، بیمه و برنامه­ ی مالیاتی­ خود می‌توانید با پرداختی‌های مربوطه، به‌عنوان شهروند ترکیه شامل برنامه ­های بازنشستگی شوید.

شرایط دریافت پاسپورت ترکیه

همینطور امکانات دیگری شامل حال شهروندان ترکیه می‌شود که به شرح زیر می باشد:

 • حق رأی
 • امکان افتتاح حساب در بانک‌ها
 • تجارت آزاد
 • دریافت تسهیلات بانکی با بهره صفر تا 4 درصد

مزیت‌های دریافت پاسپورت ترکیه

کشورهایی همچون آرژانتین، برزیل، ژاپن، کره جنوبی، مالزی و … اشاره کرد که از نظر رتبه بندی جهانی جزو کشورهای خوبی به حساب می آیند.

 • سفر بدون ویزا: همان‌طور که قبلا گفته شد، شما به‌ عنوان شهروند ترکیه قادر خواهید بود بدون برخورداری از ویزا به 110 کشور دنیا از جمله: ژاپن، کره جنوبی، مالزی، سنگاپور، هنگ‌کُنگ، آرژانتین، برزیل و غیره به ‌آسانی سفر کنید.
 • اقدام برای ویزای E-2: اگر قصد دارید در  آینده به کشوری مانند ایالات ­متحده آمریکا مهاجرت کنید یا قصد دارید از راه  کشور دومی برای دریافت اقامت آمریکا اقدام کنید، این شرایط تنها با برخوردار بودن از پاسپورت ترکیه برای شما فراهم می گردد.
 • مجاز بودن تابعیت مضاعف: برای دریافت شهروندی و پاسپورت ترکیه شما لازم نیست که از تابعیت فعلی خود انصراف دهید و ترکیه با صدور Turquoise Card به شما امکان دوتابعیتی بودن، می‌دهد.
 • قیمت مناسب تر خانه در ترکیه نسبت به ایران
 • وجود شرایط تجارت بین المللی و بدون مشکل برای بازرگانان و بیزینس من ها
 • فراهم بودن شرایط تحصیل رایگان برای بچه ها در ترکیه در صورت داشتن اقامت این کشور
 • وجود خدمات خوب بیمه و درمان تقریباً رایگان برای دارندگان پاسپورت این کشور
 • امکان کار یا تاسیس شرکت در ترکیه با داشتن اقامت این کشور
 • نرخ بالاتر اجاره ملک در ترکیه نسبت به ایران؛

همینطور در 44 کشور مختلف می توانید ویزای فرودگاهی دریافت کنید. ویزای الکترونیک یا فرودگاهی شامل کشورهایی می شود که به شرح زیر می باشد:

بحرین، کنیا، کویت، ماداگاسکار، جزایر مارشال، مکزیک و …

برخلاف ریجکت شدن های شدید با پاسپورت ایران در زمان اخذ ویزای schengen ، آمریکا و استرالیا، با در برخورداری از پاسپورت ترکیه درصد دریافت این ویزا ها بسیار افزایش می یابد.

به طور کلی باید توجه داشته باشید که اخذ ویزای شینگن با پاسپورت ترکیه بسیار سریع و آسان می باشد و با پاسپورت ایران قابل قیاس نیست.

از دیگر مزیت های داشتن پاسپورت ترکیه می توان به مورد استفاده قرار دادن از بیمه بسیار قوی و دولتی اشاره کرد.

اعتبار بالای پاسپورت ترکیه به علت ارتباط رو به رشد با کشورهای مهم دنیا است. ترکیه به عنوان پل آسیا به اروپا است و به همین علت این فرصت را به دست آورده که رشد سریعی را تجربه کند.

این مسئله با پیوستن سرمایه گذاران بزرگ دنیا نظیر بیل گیتس و ایلان ماسک قوت گرفته و در سالهای آینده رشد دو چندان ارزش پاسپورت ترکیه را مشاهده می کنیم.

اخذ پاسپورت ترکیه با سرمایه گذاری

اخذ پاسپورت ترکیه با سرمایه گذاری

سرمایه گذاری از طریق بورس:

ترکیه با فعالیت بیش از 5 هزار شرکت خارجی در چرخه اقتصادی خود، در زمینه رشد بورس و همچنین بانکداری رشد زیادی داشته است.

از سال 2007 تا 2017 (حدود یک دهه)، بازار سهام در ترکیه از 40000 واحد به 100000 واحد افزایش یافت.تا قبل از سال 2018 حداقل سرمایه گذاری در بورس 2 میلیون دلار بود که پس از آن و تا کنون این رقم به 500 هزار دلار کاهش یافته است.

از جمله شرایط این نوع سرمایه گذاری در ترکیه این است که: این مبلغ باید حداقل به مدت سه سال در بانک سپرده شود. سرمایه گذاری شما باید مورد تایید وزارت صنعت و فناوری ترکیه باشد.

سرمایه گذاری از طریق بورس

سرمایه گذاری با خرید اوراق قرضه دولتی:

یکی دیگر از راه های سرمایه گذاری برای شهروندی و پاسپورت ترکیه، خرید اوراق قرضه دولتی است.با توجه به رشد و توسعه اقتصادی کشور، دولت این نوع سرمایه گذاری در ترکیه را تایید کرده است. حداقل مبلغ سرمایه گذاری در این روش 500 هزار دلار آمریکا می باشد.

ابتدا باید حساب بانکی خود را باز کنید و مبلغ سپرده خود را در آن حساب نگه دارید. از جمله شرایط این نوع سرمایه گذاری در ترکیه این است که:

این اوراق نباید حداقل به مدت سه سال فروخته شود (این کار زیر نظر وزارت امور خارجه ترکیه انجام می شود) سرمایه گذاری شما باید مورد تایید وزارت صنعت و فناوری ترکیه باشد.

سرمایه گذاری با خرید اوراق قرضه دولتی

روش‌های دریافت انواع پاسپورت ترکیه

روش­ های اخذ شهروندی و معایب  پاسپورت ترکیه به شرح ذیل می‌باشند:

 • سرمایه‌گذاری در بورس: وزارت صنعت و فناوری ترکیه کمترین مقدار سرمایه‌گذاری در بورس برای دریافت شهروندی ترکیه را 500 هزار دلار آمریکا تعیین کرده است.
 • با پرداخت این حداقل (یا بیشتر) شما می‌توانید ظرف 3 ماه از پاسپورت ترکیه برخوردار شوید.
 • البته این مبلغ ذکر شده ثابت نیست و ممکن است تغییر کنید، پس برای اطلاع دقیق از قیمت ها می توانید از همکاران ما در سایت ترامند کمک بگیرید. 
 • سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات: صندوق سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات در ترکیه حداقل مقدار سرمایه‌گذاری را 250 هزار دلار آمریکا (یا معادل لیر یا معادل سهام) مشخص کرده است.
 • این میزان سرمایه حداقل باید به مدت سه سال دست نخورده باقی بماند. با پرداخت این حداقل (یا بیشتر) شما می‌توانید طی مدت 3 ماه از شهروندی و پاسپورت ترکیه برخوردار شوید.

 

 • ایجاد شغل برای 50 نفر: با دقت  ‌به قوانین و مقرارت وزارت خانواده، کار و خدمات اجتماعی ترکیه، هر شخص که قادر به ایجاد اشتغال­ زایی برای حداقل 50 نفر شود می‌تواند طی مدت 3 ماه شهروندی و پاسپورت ترکیه را اخذ نمایید و یا اینکه می‌توانید با اشتغال ­زایی برای حداقل 5 تبعه ی ترکیه به مدت 3 سال از پاسپورت ترکیه برخوردار شوید.
 • سپرده بانکی: بر اساس مقررات و نظارت بانکی ترکیه اگر شخصی با حداقل سپرده به میزان 500 هزار دلار آمریکا یا معادل آن به لیر برای حداقل سه سال در بانک‌های ترکیه سپرده‌گذاری کند،. قیمت پاسپورت ترکیه می‌تواند طی مدت 3 ماه شهروندی و پاسپورت ترکیه را دریافت کند.
 • خرید اوراق قرضه دولتی: طبق مصوبه وزارت خزانه‌داری و دارایی ترکیه اگر شخصی اوراق قرضه­ ی دولتی را به ارزش حداقل 500 هزار دلار آمریکا یا معادل لیر آن خریداری کند و به مدت حداقل 3 سال به فروش نرساند، می‌تواند ظرف 3 ماه شهروندی و پاسپورت ترکیه را دریافت کند.

روش های دریافت انواع پاسپورت ترکیه

 • سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات مربوط به مراکز توریستی: طبق ماده 8/e از قانون حمایت گردشگری ترکیه افرادی که قصد سرمایه‌گذاری در صنعت توریسم دارند، می‌توانند با تصمیم و تأیید شورای وزیران ترکیه اقدام به خرید املاک و مستغلات در مناطق و مراکز توریستی نمایند.
 • این افراد می‌توانند ظرف 3 ماه شهروندی و پاسپورت ترکیه را دریافت کنند.
 • ازدواج: اگر قصد دارید که بدون هیچ دردسر و دوری از دشواری ها؛ کار، سرمایه‌گذاری و خرید ملک شهروندی ترکیه را به‌دست آورید، ازدواج با یک تبعه ی ترکیه به عنوان گزینه مطلوب و مناسب محسوب می شود.
 • پس از ازدواج شما کارت اقامت (ID Card) سه ‌ساله دریافت می­ کنید. بعد از گذشت این مدت سه سال شما می‌توانید برای شهروندی و پاسپورت ترکیه اقدام کنید.
 •  اشتغال: اگر شما بتوانید برای 5 سال کامل در ترکیه با برخوردار بودن از اجازه کار به انجام کار مشغول شوید، با داشتن مدارکی از جمله کارت اقامت، اجاره‌نامه منزل و مدارک شناسایی کارفرما می‌توانید برای دریافت شهروندی و پاسپورت ترکیه اقدام کنید (در این بازه ­ی 60 ماه حداکثر 6 ماه می‌توانید از ترکیه خارج از ترکیه باشید).

 

 •  تولد فرزند: اگر یکی از والدین کودک تازه‌ متولد شده، مقیم0. ترکیه باشد، می‌توانند فورا برای گرفتن شهروندی و پاسپورت ترکیه اقدام کنند.
 • در غیر اینصورت (هیچ‌کدام از والدین مقیم ترکیه نباشند) بایستی از راه سفارت کشور خود اقدام به دریافت پاسپورت کنند و سپس با مدارک پاسپورت برای کودک اقامت کوتاه‌مدت (6 ماه) بگیرند.
 • با به اتمام رسیدن مدت 6 ماه کودک باید از خاک ترکیه خارج گردد. البته در شرایطی ممکن است تمدید اقامت برای شما فراهم شود.

مراحل اخذ اقامت و پاسپورت ترکیه

 • در مرحله اول با تعیین میزان هزینه موردنظر شما، برنامه ریزی کاملی برای بازدید از املاک در شهرهای مد نظر صورت می پذیرد؛
 • شما به ترکیه رفته و نسبت به افتتاح حساب اقدام می کنید؛
 • به همراه کارشناس مربوطه ملکی را که انتخاب کرده اید، مورد بازدید قرار می دهید؛
 • کارشناس شهرداری ملک را قیمت گذاری می کند؛
 • شما مبلغ پیش پرداخت را به حساب مالک واریز می کنید؛
 • در روز انتقال سند(در یک روز)، واریز الباقی وجه به حساب مالک واریز می شود؛
 • در مدت زمان کمتر از یک هفته بعد، سند ملک خریداری شده در ترکیه تحویل شما می شود؛
 • سپس شما از اداره مهاجرت ترکیه وقت مصاحبه درخواست می کنید؛
 • در زمان مشخص شده (که به طور معمول کمتر از یک ماه است)، با در دست داشتن تمامی مدارک به اداره مهاجرت مراجعه می کنید و به چند پرسش ساده پاسخ می دهید؛
 • در آخر کارت اقامت یک ساله ترکیه (و گاهادو ساله) به آدرس شما در ترکیه برایتان ارسال می گردد.

در بالاتر به معرفی انواع شیوه های دریافت پاسپورت ترکیه پرداخیتم که هر یک از شیوه ها از مزیت های مخصوصو به خود برخوردار بوده  که متقاضیان با توجه به هدف خود می‌توانند یکی از آن‌ها را برگزینند..

اما با توجه به تمامی موارد ذکر شده می توان اینطور عنوان کرد که دریافت شهروندی ترکیه از راه خرید ملک مطلوب ترین و راحت ترین شیوه برای اخذ پاسپورت ترکیه به حساب می آید این شیوه دارای مزیت هایی است که به شرح زیر می باشد:

مراحل اخذ اقامت و پاسپورت ترکیه

اجازه‌ی اقامت در ترکیه شامل حقوق شهروندی از جمله تحصیل رایگان، بیمه‌ی دولتی و خدمات درمانی رایگان نمی‌شود. همینطور فرد تنها با تابعیت کشور اصلی خود، می تواند به سایر کشورها سفر کند. اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که اخذ اقامت ترکیه، پروسه دریافت تابعیت و پاسپورت این کشور را آسان می‌کند.

پاسپورت ترکیه از لحاظ دستیابی بدون ویزا جایگاه 52 جهان را از آن خود کرده است. یکی از قوانیی که از سال 2021 به اجرا درآمد این است که افرادی که از پاسپورت ترکیه برخوردار می باشند، بدون اینکه به ویزا نیازی داشته باشند قادر خواهند بود به 111 کشور سفر کنند.

به این صورت که می توانید به کشور هایی نظیر  آرژانتین، برزیل و سایر کشور های آمریکا لاتین سفر کنید و حسابی خوش بگذرانید. 

دریافت پاسپورت ترکیه به منظور مهاجرت و اقامت در این کشور، شامل افرادی می شود که در وهله اول بالای 18 سال سن داشته باشند و دوم اینکه دارای تمکن مالی باشند و از گواهی عدم سو‌ءپیشینه برخوردار باشند.

در نتیجه لازمه این کار در ابتدا برگزیدن یک شیوه مهاجرتی قابل اعتماد می باشد. شیوه های قانونی مهاجرت به ترکیه بسیار زیاد می باشند اعم از مهاجرت از طریق کار، ازدواج، تحصیل و … اینکه شما کدام شیوه را انتخاب کنید بسته به شرایط و توانایی های شما می باشد.

بنابراین با با در نظر گرفتن تمامی شیوه های مهاجرتی و ارزیابی کردن شرایط خود، می توانید نسبت به اخذ پاسپورت ترکیه اقدام کنید.

تفاوت اجازه اقامت و پاسپورت ترکیه

ترکیه که از سه طرف توسط دریا احاطه شده است، یکی از مساعدترین کشورهای جهان برای زندگی است. این کشور دارای فرهنگ غنی است و مردم ترکیه به مهمان نوازی معروف هستند.

این کشور فرصت هایی را از نظر شغل حرفه ای و به عنوان یک مقصد بازنشستگی بالقوه ارائه می دهد. با این وجود، اگر احساس می کنید ترکیه جایی است که می توانید در آن احساس کنید در خانه خود هستید، صرف نظر از اینکه در چه مرحله ای از زندگی هستید، موارد زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

دریافت خدمات پزشکی کامل؛ یکی از مزایای اصلی شهروندی ترکیه، خدمات پزشکی است. هنگامی که شهروند ترکیه شوید، کمک پزشکی کامل دریافت می کنید و به سیستم های مراقبت های بهداشتی آن دسترسی خواهید داشت.

این بدان معناست که شما و خانواده تان حق دارید از تمام حقوق پزشکی بهره مند شوید. مراقبت های بهداشتی در ترکیه شامل ترکیبی از خدمات بهداشتی خصوصی و عمومی است که درجه یک هستند. آنچه مهمتر است این است که خدمات اورژانسی به صورت رایگان برای ساکنان ترکیه، از جمله کسانی که بیمه درمانی دولتی ندارند، در دسترس است.

قانون دریافت پاسپورت ترکیه

متقاضیان می توانند با خرید ملک در ترکیه به ارزش 400 هزار دلار آمریکا پاسپورت و شهروندی ترکیه را دریافت کنند. پاسپورت ترکیه در سال 2018 با 114 امتیاز در رتبه 39 قرار گرفت.

وقتی مدارک خود را به شهرداری می برید، فرم های درخواست در اختیار شما قرار می گیرد. پس از تکمیل مدارک مورد نیاز و پرداخت هزینه، مدارک شما جهت بررسی به وزارت کشور ارسال خواهد شد.

اگر چندین سال است که در ترکیه زندگی می کنید و قصد ترک آن را ندارید، ممکن است بخواهید تابعیت و تابعیت ترکیه را دریافت کنید. این امر نیاز به ویزا، اقامت و اجازه کار را از بین می برد. بهتر از همه، از آنجایی که ترکیه تابعیت دوگانه را مجاز می‌داند، می‌توانید تابعیت اصلی خود را حفظ کنید.

شرایط شهروندی ترکیه کاملاً واضح است: شما باید در سن قانونی (بسته به کشور مبدأ خود) باشید و باید حداقل 5 سال (با فاصله زمانی کمتر از شش ماه) در ترکیه زندگی کرده باشید. اگر با یک شهروند ترکیه یا یک خارجی متولد ترکیه ازدواج کرده اید، این مدت به 3 سال کاهش می یابد.

شما باید از نظر جسمی و روحی کاملاً سالم باشید و سابقه کیفری نداشته باشید. همچنین، شما باید بتوانید در سطح مقدماتی ترکی صحبت کنید. اگر با یک شهروند ترکیه ازدواج نکرده اید، باید ثابت کنید که می توانید نیازهای مالی خود را در ترکیه برآورده کنید.

بدیهی است تا زمانی که شغل دارید، این نیاز برآورده می شود. شما حتی می توانید توانایی مالی خود را از طریق دارایی های موجود یا حقوق بازنشستگی خود ثابت کنید.

نحوه گرفتن پاسپورت ترکیه بسیاری از کشورها سفرهای بدون پاسپورت را نمی پذیرند. پردازش پاسپورت در ترکیه توسط اداره کل امور جمعیت و شهروندی انجام می شود.

عملیات در این ریاست با سیستم تعیین وقت انجام می شود. برای گرفتن پاسپورت در زمان تعیین وقت باید مدارک لازم تکمیل شود. برای انواع پاسپورت مدارک مختلفی لازم است.

در ترکیه پاسپورتی وجود دارد که خارجی ها می توانند آن را دریافت کنند. به آن پاسپورت بورگوندی یا پاسپورت معمولی می گویند.

باید گفته شود که هزینه بیمه در ترکیه بسیار پایین بوده و به آسانی قادر خواهید بود خود و خانواده خودتان را بیمه کنید.

بیمه خدمات درمانی و دولتی ترکیه را می توان به عنوان برترین خدمات بیمه ای در بین کشورهای اروپایی معرفی کرد.

نکته بعدی در ارتباط با اهمیت برخورداری از پاسپورت ترکیه می توان به اخذ انواع وام بانکی بدون محدودیت در ترکیه اشاره کرد.

همانگونه که مطلع هستید در کشور ترکیه برای افراد خارجی شرایط باز کردن حساب بانکی وجود ندارد. البته شما می توانید به کمک سایت مهاجرتی ترامند به انجام این کار بپردازید.

قانون دریافت پاسپورت ترکیه

اما شما با پاسپورت ترکیه می توانید در هر بانک ترکیه حساب باز کنید. بر این اساس شما می توانید از بانک های ترکیه بدون قید و شرط وام برای هر کاری که لازم دارید، اخذ نمایید.

در حال حاضر افراد خارجی تنها تحت شرایط بسیار ویژه برای دریافت وام درخواست ارائه می دهند. .البته در گرفتن این وام احتمال اینکه با آن موافقت نشود، وجود دارد و بیشتر مواقع شرایط تایید بسیار سختی را در پیش روی مشتری قرار می دهند.

یکی از نکات مهم در وام های بانکی کشور ترکیه که باید به آن اشاره کرد، سود بسیار اندک آن رد مقایسه با وام بانک های ایران است.

توجه داشته باشید که احراز هویت در سایت های بین المللی ممکن است برای ما ایرانیان به سادگی صورت نگیرد. به علت وجود تحریم های زیادی که برای افراد ایرانی در نظر گرفته شده است، احراز هویت در خیلی از سایت ها مانند بایننس با پاسپورت ایرانی فراهم نیست.

اما پاسپورت ترکیه از این قاعده جدا است و می توانید به آسانی در تمامی سایت های بین المللی احراز هویت خودتان را انجام دهید.

سرمایه گذاری ملک و داشتن شهروندی و پاسپورت ترکیه

دولت ترکیه به سرمایه گذاران در صورت سرمایه گذاری یا خرید ملک، شهروندی ترکیه اعطا می کند. از آنجایی که تقاضا برای پاسپورت ترکیه از ایران، عربی و سایر کشورهای همسایه زیاد است، جریان کلی روند را به اطلاع شما خواهیم رساند.

ترکیه به دلیل موقعیت زمین شناسی خود یکی از متنوع ترین کشورهای اروپای شرقی و آسیای غربی است. موقعیت مرکزی این کشور در قاره‌های اروپا، آسیا و آفریقا، شباهت فرهنگی آن با کشورهای عربی و همسایه و فعالیت‌های روزمره نسبتا ارزان‌تر باعث هجوم جدی شهروندان خارجی به این کشور شده است.

بسیاری از خانواده ها که اکثریت آنها را ایرانیان تشکیل می دهند، برای رهایی از ناآرامی های اجتماعی که در کشور خود با آن مواجه هستند و بهره مندی از مزایایی که به آنها ارائه می شود، تلاش می کنند با سرمایه گذاری یا خرید ملک، تابعیت ترکیه را دریافت کنند. برخی از این مزایا عبارتند از، زندگی اجتماعی آرام، انتقال آسان پول و مبادلات ارزی به تمام نقاط جهان، کمک های پزشکی کامل و سفر بدون ویزا. اگر سرمایه گذاران سرمایه گذاری در املاک و مستغلات را انتخاب کنند، می توانند درآمد اجاره نیز دریافت کنند.

استفاده تقریبا رایگان از سیستم سلامت؛ ترکیه در سال های اخیر خدمات بهداشتی خود را به میزان قابل توجهی افزایش داده است. حتی نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی از استاندارد بهداشتی بالاتری برخوردار است.

علاوه بر استانداردهای خدمات بالا، نسبتاً ارزان تر از بسیاری از کشورها است. می توان آن را یکی از ارزان ترین کشورها از نظر خدمات بهداشتی دانست.

علاوه بر این، با ساخت بیمارستان های دولتی و خصوصی با کیفیت، ازدحام در خدمات بهداشتی رفع شده است. این خود باعث می شود هزاران گردشگر به دنبال مراقبت های پزشکی به ترکیه هجوم آورند.

شایان ذکر است که داروهای بسیاری از بیماری های صعب العلاج مانند سرطان، ارتودنسی کودکان و حتی بارداری های آزمایشگاهی به صورت رایگان در اختیار شهروندان ترکیه قرار می گیرد.

سفر آسان بدون ویزا به بسیاری از نقاط جهان؛ ترکیه در دو دهه اخیر از نظر اقتصادی رشد کرده است و به مرکز جذب بسیاری از صاحبان مشاغل و کشورها تبدیل شده است.

به موازات محبوبیت آن در جهان، ارزش پاسپورت او نیز افزایش یافته است. امروزه با پاسپورت ترکیه می توان به بیش از 110 کشور بدون ویزا سفر کرد. این کار را برای بازرگانانی که می خواهند در بازار بین المللی تجارت کنند آسان تر می کند.

سرمایه گذارانی که به دلایل ذکر شده در بالا می خواهند تابعیت ترکیه را دریافت کنند، در وهله اول ترجیح می دهند ملکی خریداری کنند. با در نظر گرفتن این نگرانی های سرمایه گذاران، ریمکس پرفکت مناسب ترین سرمایه گذاری در املاک را برای آنها ارائه می دهد.

ریمکس پرفکت به شهروندان خارجی در این زمینه کمک می کند زیرا آنها به خوبی از مشکلات و خطراتی که در فرآیند سرمایه گذاری املاک و مستغلات با آن روبرو هستند می دانند.

این به مشتریان خود در انتخاب یک آپارتمان مقرون به صرفه، سودآوری سرمایه گذاری، مسائل مالیاتی، موانع بوروکراتیک و بسیاری از مسائل دیگر کمک می کند.

این به مشتریان خود در انتخاب یک آپارتمان مقرون به صرفه، سودآوری سرمایه گذاری، مسائل مالیاتی، موانع بوروکراتیک و بسیاری از مسائل دیگر کمک می کند.

سرمایه گذاری ملک و داشتن شهروندی و پاسپورت ترکیه

سرمایه گذارانی که به دلایل ذکر شده در بالا می خواهند تابعیت ترکیه را دریافت کنند، در وهله اول ترجیح می دهند ملکی خریداری کنند. با در نظر گرفتن این نگرانی های سرمایه گذاران، ریمکس پرفکت مناسب ترین سرمایه گذاری در املاک را برای آنها ارائه می دهد.

ریمکس پرفکت به شهروندان خارجی در این زمینه کمک می کند زیرا آنها به خوبی از مشکلات و خطراتی که در فرآیند سرمایه گذاری املاک و مستغلات با آن روبه رو هستند می دانند.

این به مشتریان خود در انتخاب یک آپارتمان مقرون به صرفه، سودآوری سرمایه گذاری، مسائل مالیاتی، موانع اداری و بسیاری مسائل دیگر کمک می کند.

با پاسپورت ترکیه می توانید تابعیت دوگانه داشته باشید؛ از آنجایی که ترکیه کشوری است که تابعیت مضاعف را مجاز می داند، در کنار تابعیت و تابعیت ترکیه، تابعیت مضاعف نیز خواهید داشت.

اگر شهروند کشوری هستید که تابعیت مضاعف را مجاز نمی‌داند، اگر واجد شرایط دریافت کارت فیروزه صادر شده توسط دولت ترکیه هستید، ممکن است مجوز کار یا اقامت در ترکیه داشته باشید.

علت انتخاب ترکیه؟ – مزایا و فرصت ها

مکان: فرهنگ‌ها، مذاهب مختلف و زبان‌های مختلف در این کشور وجود دارد، زیرا ترکیه پلی بین دو طرف آسیا و اروپا است. این کشور دارای موقعیت استراتژیک مهم، مزیت های جغرافیایی، ارزش تاریخی، رشد اقتصادی و غنای فرهنگی است.

ترکیه کشوری است که به دلیل زیبایی های طبیعی و تاریخی، آب و هوای مناسب برای زمستان و تابستان گردشگری، هر دوره مورد بازدید خارجی ها قرار می گیرد. بسیاری از خارجی ها سرمایه گذاری یا خرید ملک در ترکیه را ترجیح می دهند.

ارزش جغرافیایی و استراتژیک: موقعیت جغرافیایی و استراتژیک کشور بسیار ارزشمندتر از سایر کشورها است. وجود تنگه بسفر در هر دوره امتیاز مهمی بوده است.

علت انتخاب ترکیه

ترکیه که پل ارتباطی بین اروپا و آسیا است، نقشی کاربردی در مسیر تجاری ایفا کرده است. ترکیه همچنین دارای موقعیت استراتژیک جهانی است.

مزایای اجتماعی دریافت پاسپورت ترکیه

از جمله مزایای اجتماعی که پاسپورت ترکیه برای شما به ارمغان می آورد موارد زیر است:

 • به کارگیری از خدمات بانکی در اکثر بانک های ترکیه (به جز بانک های خارجی)
 • فراهم بودن شرایط ارسال حواله به دلار و یورو به اروپا برای مقاصد تجاری
 • امکان استخدام در ادارات دولتی و خصوصی بدون اخذ مجوز کار در ترکیه
 • امکان تاسیس کسب و کار کوچک در ترکیه، بدون هیچ مانع و مشکلی
 • امکان انجام امور حقوقی به عنوان وکالت یا استخدام مترجم رسمی در قوه قضائیه یا ترکیش ایرلاین.

ترکیه نیز مانند سایر کشورها دارای پروسه و مراحل پیچیده ای برای اعطای حق شهروندی می باشد که بهترین راه برای گذراندن این مراحل از طریق یک شرکت توانمند و با تجربه می باشد.

اقدام فردی برای این امر خطر بزرگی دارد که عواقب آن ممکن است بعداً غیرقابل برگشت باشد. بنابراین در هنگام خرید خانه یا اخذ تابعیت (گرفتن پاسپورت ترکیه) و یا حتی اخذ اقامت، سعی کنید پس از بررسی مناسب، این روند را به یک شرکت معتبر بسپارید.

مزایای شهروندی ترکیه بیش از آن چیزی است که فکر می کنید. زندگی در ترکیه به عنوان یک خارجی مزایای بسیاری از جمله آب و هوا، طبیعت، اجتماعی و فرهنگی دارد.

هوا به طور کلی آفتابی است و ترکیه کشوری چندفرهنگی است که غذاهای تازه زیادی ارائه می دهد. محبوب ترین مکان ها در ترکیه، منطقه مدیترانه و منطقه اژه نویدبخش فعالیت های متعدد در فضای باز و پس زمینه ای باشکوه و همچنین روزهای آفتابی بیشمار، طبیعت عالی و غذاهای لذیذ هستند.

علاوه بر این، هزینه زندگی در ترکیه به خصوص برای اروپایی ها کاملاً مناسب است.

مزایای شهروندی ترکیه نیز می تواند خوشمزه باشد! غذاهای ترکی با انواع سبزیجات و میوه های تازه در بین خارجی ها بسیار محبوب است. تقریباً در هر منطقه در ترکیه، می توانید بازارهای هفتگی را پیدا کنید که هر هفته برگزار می شود و می توانید مواد غذایی تازه را مستقیماً از کشاورزان خریداری کنید.

ترکیه از اهمیت استراتژیک منحصر به فردی بین اروپا و آسیا برخوردار است. قرن هاست که پل ارتباطی با تمدن ها و فرهنگ های مختلف بوده است.

مزایا اجتماعی دریافت پاسپورت ترکیه

به عنوان یک مسیر تجاری بسیار مهم بین شرق و غرب نقش مهمی ایفا کرده است. همچنین ترکیه دارای کریدور انرژی و عنوان پروژه بزرگ خط لوله نفت است.

کشاورزی و دامداری خاک حاصلخیز مناسب، سه موقعیت مکانی در کنار دریاهای کشور و شرایط آب و هوایی معتدل از مزایای زندگی در ترکیه است.

انتظارات آینده ترکیه؛ ارتقای تحول فناوری در جنبه‌های مختلف عمومی و زندگی، دسترسی بیشتر نهادهای بخش دولتی و خصوصی با سیاست‌های بازتر و انعطاف‌پذیرتر، ارائه خدمات راحت‌تر از طریق کانال‌های متعدد، برای ایمن‌سازی ارتباط بین خدمات عمومی و تجاری همه بخش‌های کشور، جامعه با ساده ترین راه.

برنامه های استراتژیک دولت ترکیه ایجاد منابع جدیدی است که اقتصاد را قوی تر می کند و ثبات و توسعه پایدار را در دراز مدت تضمین می کند. این نشان دهنده برنامه دولت اعلام شده در آغاز دوره دوم دولت جدید جمهوری ترکیه است.

یکی از بزرگترین پروژه های فرودگاهی در جهان، پروژه فرودگاه سوم استانبول به بهره برداری رسید. سایر پروژه های بزرگ مانند پروژه کانال استانبول و خطوط جدید مترو به سرعت در حال ادامه هستند.

مدرک پاسپورت ترکیه چیست؟

پاسپورت ترکیه در سال 2018 با 114 امتیاز در جایگاه سی و نهم قرار گرفت و امکان ورود بدون ویزا به 77 کشور، ورود بدون ویزا به 42 کشور با اخذ ویزا در مرز و ورود به 7 کشور از طریق ویزای آنلاین را داشت.

کدام کشورها به بازدیدکنندگان با پاسپورت ترکیه اجازه می دهند؟

دارندگان پاسپورت ترکیه می توانند بدون ویزا وارد بیش از 77 کشور شوند. کشورهای در این حوزه؛ قطر، تونس، اردن، عراق، مراکش، ژاپن، کره جنوبی، مالزی، سنگاپور، هنگ کنگ، اندونزی، برزیل، آرژانتین، بلاروس، بوسنی و هرزگوین، برونئی سلطان نشین، شیلی، کلمبیا، اکوادور، السالوادور، گرجستان، پاراگوئه، صربستان، آفریقای جنوبی، تایلند، جمهوری ترک قبرس شمالی، اوکراین و اروگوئه.

تفاوت شهروندی کشور دیگر و پتانسیل شهروندان ترکیه در ترکیه چیست؟

ترکیه شاهد رشد بی‌نظیری در پروژه‌های زیربنایی و روبنایی، جذب سرمایه‌گذاری خارجی بوده که از سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات با جذب سرمایه خارجی، توسعه صنعت، تجارت و کشاورزی حمایت می‌کند، محصولات صادراتی کشوری مدرن با موقعیت برجسته در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی است. .

انتظارات آینده ترکیه؛ ارتقای تحول فناوری در جنبه‌های مختلف عمومی و زندگی، دسترسی بیشتر نهادهای بخش دولتی و خصوصی با سیاست‌های بازتر و انعطاف‌پذیرتر، ارائه خدمات راحت‌تر از طریق کانال‌های متعدد، برای ایمن‌سازی ارتباط بین خدمات عمومی و تجاری همه بخش‌های کشور.

قوانین ترکیه مجموعه ای از حقوق و وظایف را برای شهروندان ترکیه قائل است و در اینجا شهروندان باید این حقوق و قوانین را به خوبی بشناسند، زیرا هر چه بیشتر حقوق و وظایف شهروند ترکیه را بشناسید، بیشتر می توانید زندگی را در امنیت و آرامش تمرین کنید.

از امکانات اقتصادی داخل و خارج ترکیه بهره ببرید؛ دولت ترکیه از طریق نهادهای وابسته به وزارت اقتصاد تسهیلات اقتصادی و خدمات بسیاری را به سرمایه گذاران و تجار ترک و خارجی اعطا کرده است. این امکانات اقتصادی در ترکیه را می توان از طریق نکات زیر شناخت:

ایجاد سیاست دستمزد عادلانه برای کارکنان شاغل در موسسات دولتی. این وظیفه دولت است که برای دریافت دستمزد عادلانه متناسب با کار خود و بهره مندی از مزایای اجتماعی، آنچه را که برای کارکنان لازم است انجام دهد.

حق مالکیت اموال غیر منقول و اتومبیل و انواع اموال منقول و غیره و ثبت آنها در دفاتر دولتی.

مراقبت های بهداشتی با کیفیت بالا؛ خدمات بهداشتی ارائه شده توسط دولت ترکیه از طریق ساخت بیمارستان های مدرن و تأسیسات بهداشتی که بر پایه های محکم و مستحکم ساخته شده اند، از مهمترین ویژگی های این کشور از نظر ارائه خدمات بهداشتی به شهروندان ترکیه و یا دارای تابعیت ترکیه است.

اقامت و سفر در داخل ترکیه بدون محدودیت؛ قوانین ترکیه در چارچوب حقوق شهروندی و وظایف سیاسی قانون اساسی ترکیه، برخی از حقوقی را که واجد شرایط بودن اقامت و رفت و آمد آزاد بدون محدودیت در داخل خاک ترکیه را تضمین می کند، وضع کرده است و حق اقامت تحت حقوق زیر قرار می گیرد:

 • اخذ کلیه مدارک شخصی مانند کارت شناسایی، گذرنامه، مدرک اقامت، گواهینامه رانندگی و سایر مدارک مورد نیاز یک شهروند ترکیه.
 • حق تأیید ازدواج، ثبت ولادت و ثبت وفات.
 • حق ارث و جانشینی طبق قوانین ترکیه.
 • حق به دست آوردن تمام حقوق مدنی شهروندان ترکیه.
 • آزادی رفت و آمد در خاک ترکیه
 • یکی از مزایای پاسپورت ترکیه این است که آزادی سفر به خارج از ترکیه و بازگشت به آن را می دهد.
 • حق اعطای تابعیت ترکیه به همسر و فرزندان خارجی از مادری غیر ترک.
 • محرمانه بودن اطلاعات شخصی ارائه شده به موسسات دولتی ترکیه را حفظ کنید و بدون اجازه شهروند ترکیه آن را با هیچ شخص ثالثی به اشتراک نگذارید.

مراقبت های بهداشتی با کیفیت بالا؛خدمات بهداشتی ارائه شده توسط دولت ترکیه از طریق ساخت بیمارستان های مدرن و تأسیسات بهداشتی که بر پایه های محکم و مستحکم ساخته شده اند، از مهمترین ویژگی های این کشور از نظر ارائه خدمات بهداشتی به شهروندان ترکیه و یا دارای تابعیت ترکیه است.

شایان ذکر است که بخش سلامت در ترکیه با پیشرفت زیاد، کارآمدی پرسنل پزشکی که خدمات بهداشتی را ارائه می دهند و اتکا به آخرین دستگاه ها و فناوری های مدرن در فرآیندهای درمانی مشخص می شود.

علاوه بر این، قانون تامین اجتماعی در ترکیه به همه کارکنان مؤسسات دولتی و بخش خصوصی اجازه می دهد تا از خدمات مراقبت های بهداشتی بهره مند شوند که امکان درمان رایگان در بیمارستان های دولتی و خرید دارو با قیمت های پایین را فراهم می کند.

برای افرادی که مشمول قانون تامین اجتماعی نیستند، دولت ترکیه به آنها کارت سبز اعطا می کند که به آنها امکان می دهد در بیمارستان های دولتی درمان رایگان دریافت کنند و از تخفیف در قیمت دارو نیز بهره مند شوند.

خدمات آموزشی عالی؛ تحصیل برای تمامی دانش آموزان ترک در مدارس، دانشگاه ها و موسسات ترکیه و همچنین تعداد زیادی از موسسات خصوصی و انجمن های علمی که علاقه مند به ارائه بورسیه تحصیلی به دانشجویان ترکیه در تمامی مقاطع تحصیلی هستند رایگان است.

علاوه بر صدها دانشگاه و مؤسسه دولتی که بالاترین سطوح آموزشی را ارائه می دهند، دولت برای ایجاد طیف وسیعی از تسهیلات اجتماعی و مسکن دانشگاهی تلاش کرده است که زندگی تحصیلی ایده آلی را برای دانشجویان تضمین می کند.

حق نامزدی و انتخابات؛ بر اساس ماده 101 قانون اساسی جمهوری ترکیه، شهروند ترکیه ای که تحصیلات دانشگاهی خود را به پایان رسانده و سن چهل سالگی خود را به پایان رسانده و دارای شرایط نامزدی در مجلس باشد، حق دارد برای ریاست جمهوری و مستقیماً توسط مردم انتخاب شود.

به طور مشابه، قوانین ترکیه اجازه می دهد تا ائتلاف های انتخاباتی، قبل از پایان ضرب الاجل انتخابات، به پارلمان ارائه شوند، که به این معنی است که دو یا چند حزب با هم در یک ائتلاف قرار می گیرند که در برگه رای قرار می گیرد. علاوه بر این، رای دهندگان حق رای دادن به اتحاد را دارند یا می توانند به یکی از احزاب رای دهند.

از آنجایی که جهان به طور فزاینده ای جهانی شده است و سفر به یک هنجار محبوب برای مردم تبدیل شده است، دسترسی بدون ویزا باعث تشویق مردم به سفر شده است.

افراد می خواهند از مرزها فراتر رفته و به فرصت های مختلف تجاری، شغلی، فرهنگی و سبک زندگی در مقیاس جهانی دسترسی داشته باشند. یکی از کشورهایی که امروزه با ارائه فرصت های سرمایه گذاری پرسود در ازای دریافت شهروندی خبرساز شده است، ترکیه است.

رتبه پاسپورت ترکیه؛ پاسپورت ترکیه در رتبه 38 جهان و هجدهمین در اروپا قرار دارد و دارندگان آن می توانند به 46 کشور سفر کنند که به آنها امکان ویزا در بدو ورود را می دهد.

کشورها اجازه سفر می دهند؛ دارندگان پاسپورت ترکیه می توانند بدون ویزا وارد بیش از 77 کشور شوند.

دارندگان پاسپورت ترکیه همچنین می توانند در هنگام ورود به بیش از 42 کشور از جمله کویت، بحرین، لبنان و برخی کشورهای آفریقایی ویزا دریافت کنند.

ویزای آنلاین ۷ کشور مانند استرالیا و عمان با پاسپورت ترکیه قابل دریافت است. بسیاری از کشورها با شرایط آسان به دارندگان پاسپورت ترکیه ویزا می دهند.

رشد اقتصادی؛ ترکیه شاهد رشد بی نظیری در پروژه های زیربنایی و روبنایی، جذب سرمایه گذاری خارجی بوده که از سرمایه گذاری در املاک و مستغلات برای جذب سرمایه خارجی، توسعه صنعت، تجارت و کشاورزی حمایت می کند.

اهمیت استراتژیک ترکیه؛ ترکیه از اهمیت استراتژیک منحصر به فردی بین اروپا و آسیا برخوردار است. قرن هاست که پل ارتباطی با تمدن ها و فرهنگ های مختلف بوده است.

به عنوان یک مسیر تجاری بسیار مهم بین شرق و غرب نقش مهمی ایفا کرده است. کشاورزی و دامداری خاک حاصلخیز مناسب، سه موقعیت مکانی در کنار دریاهای کشور و شرایط آب و هوایی معتدل از مزایای زندگی در ترکیه است.

مزایای آینده؛ ترکیه وزنه در سطح بین المللی است، نقش و تاثیر کشوری است که هر کسی که دوست دارد کار و تولید کند، دیده می شود. از این رو، از آلمان تا مراکش مورد استقبال تمام دنیا قرار گرفته است. بنابراین، مهم نیست که محصول یا تولید کننده ترکیه از کجا استقبال می شود.

به زودی، ترکیه بین خاور دور و آسیای خاور نزدیک مرکز تمدن اروپا با دنیای غرب باستان و مدرن خواهد بود. شهروندان ترکیه برای همه کشورها ارزش قائل خواهند شد و درها به روی محصولات و صادرات آنها باز خواهد شد. تمام این ویژگی‌های ترک‌ها در ترکیه در بخش بزرگی از جهان مؤثر خواهد بود.

مزایای دیگر برخورداری از پاسپورت ترکیه به شرح زیر می باشد:

کیفیت زندگی بالا.
از فرصت های آموزشی پیشرفته و رایگان استفاده کنید.
بهره مندی از امکانات بهداشتی عالی.
زندگی در یک محیط امن.
محرمانه بودن دارایی ها
معافیت از خدمت سربازی با درخواست TCBI.
دسترسی به غذاهای ترکی، یکی از غذاهای منحصر به فرد جهان.

مزایای پاسپورت ترکیه چیست؟

مزایای پاسپورت ترکیه بسیار زیاد است. برخی عبارتند از:

گذرنامه و شهروندی ترکیه به طور متوسط ​​در 60 روز کاری پردازش و تحویل می شود.
شهروندان ترکیه حق دارند بدون ویزا وارد ۷۲ کشور شوند.
لازم نیست برای مدت معینی بمانید.
این شامل حقوق کامل پزشکی است.
بازنشستگان به عنوان شهروندان ترکیه از برنامه های بازنشستگی بهره مند می شوند.
هزینه تحصیل و بازپرداخت شهریه کالج را به صورت رایگان ارائه می دهد.
حق رای در همه نوع انتخابات را می دهد.
اجازه تابعیت مضاعف را می دهد. پاسپورت ترکیه 10 سال اعتبار دارد. می توانید آن را برای مادام العمر تمدید کنید.

آیا ترکیه به تابعیت دوگانه اجازه می دهد؟ تابعیت دوگانه در ترکیه مجاز است. این بدان معناست که شما می توانید شهروند ترکیه و همچنین شهروند سایر کشورها باشید.

اگر در کشوری زندگی می کنید که تابعیت مضاعف مجاز نیست، می توانید برای برنامه Turquoise Card اقدام کنید. این مانند گرین کارت در ایالات متحده است. شما می توانید از حقوقی مشابه شهروندان ترکیه برخوردار شوید. اما حق رای دادن یا انجام خدمت سربازی را ندارید.

چگونه پاسپورت ترکیه بگیریم؟ چند راه برای گرفتن پاسپورت ترکیه وجود دارد. اما، محبوب ترین راه، گرفتن تابعیت از طریق خرید املاک و سرمایه است.

مزایای پاسپورت ترکیه چیست

طبق مقررات جدید، زمانی که ملکی به ارزش 400000 دلار خریداری می کنید، می توانید برای شهروندی ترکیه اقدام کنید. همچنین می توانید با سپرده 500000 دلاری در یک بانک ترکیه سرمایه گذاری کنید.

هر دو گذرنامه ترکیه را ظرف 60-90 روز تضمین می کنند. مستقیم به شما تحویل داده می شود. اگر از طریق شرکت ما ملک خریداری می کنید، متخصصان ما روند خرید شما را روان و ساده می کنند.

پاسپورت ترکیه در چند کشور بدون ویزا می تواند رفت؟ 111 کشور وجود دارد که می توانید با پاسپورت ترکیه به آنها سفر کنید. 72 مورد از این کشورها بدون ویزا، 36 کشور ویزا هنگام ورود و 3 مقصد ویزای الکترونیکی هستند.

جمهوری ترکیه با موفقیت موفق به جذب سرمایه از شهروندان فعال کشورهای مختلف می شود که به دنبال فرصت مهاجرت سریع و قانونی به ایالات متحده هستند.

چگونه ممکن است اتفاق بیفتد؟ اخذ شهروندی ترکیه برای کل خانواده از طریق سرمایه گذاری در ملک امروزی تنها دو تا سه ماه طول می کشد. سپس شهروندان جدید جمهوری می توانند به سرعت ویزای تجاری ایالات متحده را تحت برنامه E2 در گذرنامه ترکیه خود دریافت کنند.

چنین ویزا زندگی و کار دائمی در خاک آمریکا را امکان پذیر می کند، اساس آن سرمایه گذاری در یک تجارت جدید یا موجود است. ویزای E2 در آینده این امکان را فراهم می کند.

در چند سال گذشته، یکسری منابع منتشر کرده اند که ویزای E2 آینده اقامت آمریکا برای سرمایه گذاران خارجی است. مزیت اصلی این ویزای تجاری (اگر آن را با EB-5 مقایسه کنیم، کارت سبز برای کسانی که در اقتصاد کشور سرمایه گذاری می کنند) پردازش سریعتر درخواست های دریافتی، نداشتن بار مالیاتی و بدهی و نیازهای سرمایه گذاری کمتر است.

هر سال حداقل شرایط لازم برای سرمایه گذاران متقاضی گرین کارت EB-5 در حال افزایش است و به دست آوردن سند مقدس دشوارتر می شود.

بنابراین، کارشناسان بازار خدمات مهاجرت پیش‌بینی می‌کنند که ویزای E2 که شهروندان ترکیه می‌توانند برای آن درخواست دهند، در آینده نزدیک جایگاه اول را در بازار خواهد داشت و جایگزین رهبر بلندمدت – کارت سبز EB-5 برای سرمایه‌گذاران خواهد شد.

ممنون که تا پایان مقاله ی دریافت پاسپورت ترکیه با ما همراه بودید.