برای مهاجرت به ترکیه چقدر سرمایه لازم است؟ جدید 2022

30 شهریور 1401
0 دیدگاه

در این مقاله از ترامند قرار است به این سوال پرکاربرد پاسخ بدهیم که برای مهاجرت به ترکیه چقدر سرمایه لازم است؟ پس اگر به دنبال پاسخ این سوال بودید در ادامه با ما همراه باشید.

در باب هزینه مهاجرت به ترکیه و پول مورد نیاز باید بگوییم که این یک سوال بسیار کلی است که لازم است جزئیات آن عنوان شود و نمی‌توان بدون توجه به جنبه‌های مهاجرت به ترکیه، مقدار مورد نیاز پول مهاجرت را مشخص کرد. این هزینه با توجه به شیوه ای که برای مهاجرت خود انتخاب می کنید، متفاوت می باشد.

برای مهاجرت به ترکیه چقدر سرمایه لازم است؟  حداقل هزینه ها

برای مهاجرت به ترکیه چقدر سرمایه لازم است؟

برای مهاجرت به ترکیه شیوه های مختلفی پیش روی شما می باشد. یکی از شیوه ها که بسیار مورد توجه متقاضیان مهاجرت به ترکیه می باشد می توان به شیوه سرمایه گذاری در این کشور اشاره کرد.

اگر جزو آن دسته از افراد هستید که می خواهید در ترکیه سرمایه گذاری کنید، می توانید با خرید املاک و مستغلات، سپرده بانکی و یا خرید اوراق قرضه دولتی نسبت به مهاجرت اقدام نمایید. در متن زیر تعدادی از شیوه های سرمایه گذاری همراه با حداقل سرمایه مورد نیاز را برای شما معرفی کرده ایم که به شرح زیر می باشد:

  • سرمایه گذاری حداقل 400 هزار دلار در بخش املاک و مستغلات، که باید حداقل برای 3 سال حفظ شود ( یعنی تا 3 سال نمی توان به آن دست زد).
  • سپرده گذاری حداقل 500 هزار دلار در بانک های ترکیه به مدت سه سال؛ در این شرایط می توانید با سپرده گذاری از بانک سود دریافت نمایید.
  • حداقل سرمایه 500 هزار دلار برای خرید اوراق قرضه دولتی و نگهداری آن برای مدت 3 سال.

چنانچه قصد مهاجرت به ترکیه از سیوه خرید ملک را دارید، توصیه می شود قیمت ملک کمی بیشتر از 400 هزار دلار باشد. زیرا این احتمال وجود دارد، در هنگام بررسی، تخمین کمتری بزنند و یا ارزش لیر ترکیه کم شود. به همین علت باید حاشیه امنی برای خود ایجاد نمایید.

در نظر داشته باشید که مبالغ ذکر شده در بالا برای هر یک از شیوه ها، ممکن است تغییر کنند در نتیجه قبل از هرگونه اقدامی از مبلغ های تعیینن شده برای هر شیوه اطمینان حاصل نمایید.

مراحل مهاجرت به ترکیه

  • مرحله اول

اولین قدم این است که انتخاب کنید چگونه قصد مهاجرت به ترکیه را دارید. مانند خرید ملک در ترکیه، اجاره ملک، کار در ترکیه، راه اندازی شرکت خصوصی در ترکیه و ….

  • مرحله دوم

مرحله دوم نحوه رسیدن به ترکیه است. بسته به نوع مهاجرتی که انتخاب می کنید، این مراحل ممکن است از 3 روز تا 3 ماه طول بکشد. (دریافت ویزا)

  • مرحله سوم:

در این مرحله تمامی مراحل مهاجرت به ترکیه باید توسط وکلای ترکیه و کارشناسان رسمی دادگستری ترکیه مورد بررسی قانونی قرار گیرد و سپس اجرا شود.

برای مهاجرت به ترکیه چقدر سرمایه لازم است؟  روش های مهاجرت

انواع روش های مهاجرت به ترکیه

بسته به دلیلی که برای مهاجرت به ترکیه انتخاب می کنید، جواب به این سوال که برای مهاجرت به ترکیه چقدر سرمایه لازم است متفاوت است. علاوه بر مدت زمانی که قصد اقامت در ترکیه را دارید، ممکن است به ویزاها و مدارک مختلفی نیاز داشته باشید.

به عنوان مثال، برخی ممکن است بخواهند به ترکیه مهاجرت کنند تا با خرید ملک، شهروندی ترکیه را دریافت کنند، در حالی که برخی ممکن است اقامت ترکیه را برای مقاصد توریستی انتخاب کنند.

صرف نظر از اینکه از کجا آمده اید یا چرا به ترکیه آمده اید، به پاسپورت معتبر کشور خود نیاز دارید. پاسپورت شما باید حداقل 90 روز اعتبار داشته باشد.

حتی اگر پاسپورت شما ۶ ماه اعتبار دارد، توصیه می کنیم قبل از سفر به ترکیه آن را تمدید کنید و بعد از آن به ترکیه سفر کنید.

نیاز به ویزای ترکیه به کشور مبدا، طول سفر و دلایل آن بستگی دارد. بسیاری از کشورها موافقت نامه های معافیت ویزا را امضا کرده اند که به شهروندان آنها اجازه می دهد تا حداکثر سه ماه بدون ویزا به ترکیه سفر کنند. اتباع برخی کشورها نیز می توانند پس از ورود به ترکیه ویزا دریافت کنند.

برای اطلاع از لیست این کشورها و مدت زمان اقامت آنها می توانید به وب سایت وزارت خارجه ترکیه مراجعه کنید. همچنین می توانید هزینه ویزای الکترونیکی را مشاهده کنید.

روند سفر و مهاجرت به ترکیه

قبل از عزیمت به ترکیه مطمئن شوید که تمام مدارک مورد نیاز خود را دارید. اگر برای زندگی، کار یا تحصیل در ترکیه به ترکیه سفر کرده اید، برای نشان دادن آنها به مقامات مربوطه نیاز به مجوزهای ویژه دارید.

دستورالعمل های اصلی در طول فرآیند مهاجرت به شرح زیر است:

  • ویزای ترکیه بگیرید

برای دریافت ویزای ترکیه باید به سفارت یا کنسولگری ترکیه در کشور خود مراجعه کنید. این کار را قبل از عزیمت به ترکیه به خوبی انجام دهید.

ممکن است چندین ماه طول بکشد تا مقامات ترکیه به درخواست ویزای شما رسیدگی کنند. اگر در مورد نوع ویزای مورد نیاز خود سوالی دارید، از مسئولان سفارت بپرسید. به خاطر داشته باشید که هرگونه نقص در مدارک ارائه شده ممکن است منجر به رد درخواست شما شود.

  • اجازه کار و اقامت در ترکیه

اگر تصمیم به زندگی در ترکیه دارید، باید از طریق اجاره ملک یا خرید خانه، اقامت ترکیه را دریافت کنید و اگر کار می کنید، به اجازه اقامت و اجازه کار در ترکیه نیاز دارید.

برای دریافت اجازه اقامت در ترکیه علاوه بر اجازه کار در ترکیه، بهتر است به سفارت ترکیه یا کنسولگری ترکیه در کشور خود مراجعه کنید.

نکات مهم قبل از سفر به ترکیه

برای اینکه بتوانید بدانید برای مهاجرت به ترکیه چقدر سرمایه لازم است باید اطلاعات کاملی داشته باشید و هزینه ها را محاسبه کنید. ممکن است لازم باشد ثابت کنید که بلیط رفت و برگشت به کشور مبدا خریداری کرده اید. همچنین ممکن است از شما خواسته شود که مدارک رزرو هتل خود را نشان دهید (اگر محل اقامت قبلاً توسط کارفرمایان تهیه شده باشد، اثبات این امر کافی خواهد بود).

اگر قصد خروج از ترکیه و بازگشت به کشور مبدا خود را در یک بازه زمانی مشخص (برای کار یا تعطیلات) دارید، مطمئن شوید که برای ویزا درخواست داده اید.

قبل از ارسال درخواست خود، تمام الزامات و محدودیت ها را با TURKISH EMBASSY IN TEHRAN بررسی کنید، زیرا بهتر است اطلاعات را با مقامات ترکیه در سفارت بررسی کنید تا در طول سفر اشتباهی رخ ندهد.

برای مهاجرت به ترکیه چقدر سرمایه لازم است؟ نکات مهم برای سفر به ترکیه

راه های مهاجرت به ترکیه

1- مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک

یکی از بهترین روش ها برای افرادی که قصد مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک را دارند. در این صورت می توانید ملکی در ترکیه با ارزش حداقل 150000 لیر (25000 دلار) خریداری کنید و می توانید برای خود و خانواده خود برای اقامت ترکیه اقدام کنید.

البته باید در نظر داشته باشید که قیمت خرید ملک در ترکیه بسته به شهری که می خواهید در آن خرید کنید تغییر می کند.

 

2- اخذ تابعیت ترکیه از طریق خرید ملک به ارزش حداقل 400،000دلار

مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک به ارزش 400000دلار نیز یکی از روش های بسیار پرطرفدار در ماه های اخیر می باشد.

به این ترتیب، شما باید یک ملک یا گروهی از املاک اعم از تجاری یا مسکونی را به ارزش کمتر از 400000 دلار خریداری کنید  و شما می توانید برای خود، همسر و فرزندان زیر 18 سال خود برای شهروندی ترکیه اقدام کنید و از تمامی حقوق خود به عنوان شهروند ترکیه برخوردار خواهید بود.

در نظر داشته باشید که صدور پاسپورت ترکیه 3 تا 6 ماه طول می کشد.

 

3- مهاجرت به ترکیه از طریق اخذ ویزای کار

اگر قصد مهاجرت از این طریق به ترکیه را دارید، ابتدا باید با یک کارفرمای ترکیه ای به توافق برسید که به شما اجازه کار در ترکیه را بدهد. به طور کلی برای دریافت ویزای کاری خود باید با مدارک و دعوتنامه صاحب کسب و کار به سفارت یا کنسولگری ترکیه در کشور خود مراجعه کنید.

 

4- مهاجرت به ترکیه از طریق ثبت شرکت

برای ثبت شرکت در ترکیه باید در زمان درخواست در ترکیه حضور داشته باشید. مدارکی مانند پاسپورت، ترجمه صفحه اول کارت شناسایی و اساسنامه شرکت مورد نیاز است. مراحل ثبت شرکت در ترکیه بین 3 تا 5 روز طول می کشد و معمولاً حدود 1000 تا 2500 دلار هزینه دارد.

 

5- مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل و تحصیل

هنگام مهاجرت تحصیلی به ترکیه، باید از دانشگاه های ترکیه پذیرش بگیرید. دانشگاه های دولتی ترکیه و همچنین دانشگاه های خصوصی ترکیه هر ساله از دانشجویان بین المللی در ترکیه ثبت نام می کنند.

بسته به مدرک تحصیلی در ترکیه و رشته تحصیلی، مدرکی که باید در آن برای دانشگاه های ترکیه اقدام کنید کاملا متفاوت است. برای ویزای دانشجویی ترکیه می توانید از سفارت یا کنسولگری ترکیه در کشور خود و یا از خود ترکیه اقدام کنید.

از شما عزیزان که تا پایان محتوا “برای مهاجرت به ترکیه چقدر سرمایه لازم است؟” در سایت ترامند با ما همراه بودید، متشکریم.

ارسال دیدگاه