3 روش سرمایه گذاری در ترکیه برای اخذ تابعیت (راهنمای کامل)

10 مهر 1401
0 دیدگاه
سرمایه گذاری در ترکیه برای اخذ تابعیت

سرمایه گذاران می توانند از سرمایه گذاری در ترکیه هدف های متفاوتی داشته باشند.در این محتوا به بررسی مهم ترین روش های سرمایه گذاری در ترکیه برای اخذ تابعیت میپردازیم.

در صورتی که متقاضی سرمایه گذاری در ترکیه هستید ممکن با سوالاتی از این دست رو به رو شده باشید:

  • حداقل مقدار سرمایه لازم برای اقامت ترکیه چه چقدر است؟
  • شیوه های سرمایه گذاری در ترکیه کدام است و بهترین فرصت های سرمایه گذاری در ترکیه کدام اند؟

پاسخ این سوالات و تمامی نکات مهم و اصلی در رابطه با سرمایه گذاری در کشور ترکیه همچون شرایط و قوانین، مزایای سرمایه گذاری و انواع روش های سرمایه گذاری در ترکیه توضیح داده می شود. اگر تمایل به سرمایه گذاری در کشور ترکیه دارید با ادامه محتوا  همراه شوید و اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورید.

حداقل سرمایه لازم در روش سرمایه گذاری در ترکیه برای اخذ تابعیت

سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه گذاری در یک کشور خارجی می تواند از منافع و ریسک های مخصوص به خود برخوردار باشد، بنابراین در زمان سرمایه گذاری در یک کشور خارجی، بایستی همه ی جنبه های مثبت و منفی را در آن کشور در نظر بگیرید و مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید.

بر طبق قوانین گذشته سرمایه گذاران برای دریافت اقامت ترکیه باید مبلغی بین 1 تا 3 میلیون دلار آمریکا به شیوه های مختلف در ترکیه سرمایه گذاری می کردند.

اما در قوانین جدید در سال 2019 این مبلغ کاهش پیدا کرده است و در بازه 250 هزار تا 500 هزار دلار آمریکا می باشد. سرمایه گذاران می توانند با هدف سرمایه گذاری در ترکیه برای اخذ تابعیت سرمایه خود را در این کشور استفاده کنند.

سرمایه گذاری در ترکیه برای اخذ تابعیت

از راه سرمایه گذاری در ترکیه قادر خواهید بود برای خود و خانواده خود تابعیت ترکیه را دریافت کنید. خانواده شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال می باشد.

برای اینکه سرمایه گذاری شما به تابعیت ترکیه منتهی شود، باید در یکی از زمینه های سرمایه گذاری اعلام شده توسط دولت ترکیه سرمایه گذاری کنید. همینطور موظف به سرمایه گذاری حداقل مبلغ اعلام شده در هر زمینه می باشید.

به طور معمول روند سرمایه گذاری در ترکیه برای اخذ تابعیت برای سرمایه گذار بین 3 تا 6 ماه زمان می برد. در سال 2019 با آسان تر شدن قوانین، دریافت تابعیت ترکیه برای خانواده تا 2 ماه طول می کشد.

دولت ترکیه اجازه دو تابعیتی را می دهد، بر این اساس نیازی به سلب تابعیت فعلی خود نیز ندارید. انواع شیوه های سرمایه گذاری در ترکیه که برای دریافت تابعیت ترکیه وجود دارد، به همراه شرایط آن ها به شما توضیح می دهیم.

سرمایه گذاری در ترکیه برای اخذ تابعیت با خرید ملک

1.سرمایه گذاری در ترکیه از طریق خرید ملک

یکی از شیوه های دریافت پاسپورت ترکیه از راه سرمایه گذاری، خرید ملک در ترکیه می باشد. حداقل سرمایه ای که برای مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک  در نظر گرفته شده است، 400 هزار دلار آمریکا می باشد. این مبلغ در گذشته یک میلیون دلار آمریکا بود که بر طبق قوانین جدید به 400 هزار دلار آمریکا کاهش یافته است.

یکی از شرایط سرمایه گذاری در ترکیه برای اخذ تابعیت به این صورت است  که به مدت سه سال ملک خریداری شده را نباید به فروش برسد. خوشبختانه این شرایط فراهم است که با سرمایه گذاری در پروژه هایی خاص با مبلغ 150 هزار دلار نیز می توانید اقامت سرمایه گذاری ترکیه و تابعیت این کشور را بدست آورید.

خرید ملک با مبالغ کمتر نیز می تواند سبب اخذ اقامت ترکیه شود. شما با خرید ملک به ارزش حداقل 60،000 دلار آمریکا می توانید اقامت 3 ساله ترکیه را به دست آورید.

این اقامت از نوع توریستی است، به این معنا که در این شیوه شما از اجازه کار در ترکیه برخوردار نمی باشید. البته در صورتی که بتوانید به صورت قانونی استخدام شوید شرایط دریافت مجوز کار (türk çalışma izni) برای شما فراهم است و همینطور از قابلیت تمدید برخوردار است.

2.سرمایه گذاری در ترکیه از راه خرید سهام

یکی از روش های سرمایه گذاری در ترکیه برای اخذ تابعیت از راه سرمایه گذاری در سهام نیز فراهم می باشد. حداقل سرمایه برای سرمایه گذاری در ترکیه از طریق خرید سهام مبلغ 500 هزار دلار آمریکا است که می بایست نسبت به خرید سهام اقدام کنید.

این مبلغ در سال گذشته دو میلیون دلار آمریکا بوده که بر طبق قوانین جدید ترکیه کاهش یافته است. از جمله شرایط این نوع سرمایه گذاری در ترکیه که باید به آن توجه داشته باشید این است که سرمایه گذاری شما باید به تایید وزارت صنایع و فناوری ترکیه برسد و می بایست سهام خریداری شده را به مدت 3 سال نگهداری نمایید.

 

3.سرمایه گذاری در ترکیه از راه کار آفرینی

قبل از این کارفرمای خارجی برای دریافت تابعیت ترکیه از راه سرمایه گذاری در ترکیه به وسیله کار آفرینی، موظف بود 100 شهروند ترکیه ای را استخدام نماید.

اما با تغییر کردن قوانین در ترکیه، در سال 2019 کارفرمایان با استخدام 50 شهروند ترکیه ای می توانند تابعیت ترکیه را دریافت کنند. برای سرمایه گذاری در ترکیه برای اخذ تابعیت از راه کارآفرینی و ثبت شرکت در ترکیه بایستی از یک بیزینس پلن برخوردار باشید که این بیزینس پلن می بایست مورد تایید وزارت کار و امور اجتماعی ترکیه قرار گیرد. سرمایه اولیه برای این منظور می بایست حداقل 2,600 دلار که معادل 10 هزار لیر ترکیه باشد.

بهترین روش سرمایه گذاری در ترکیه برای اخذ تابعیت

بهترین سرمایه گذاری در ترکیه

یکی از اولویت های سرمایه گذاران در سراسر جهان، سرمایه گذاری در ترکیه به علت برخورداری از موقعیت استراتژیک و بازدهی عالی  است.

بهترین سرمایه گذاری در ترکیه برای سرمایه گذاران خارجی در ترکیه شرایطی فراهم می کند که نتیجه آن بازده بالایی می باشد و به عنوان سودآورترین سرمایه گذاری شناخته می شود که عبارتند از: سرمایه گذاری در املاک و مستغلات ترکیه، فناوری اطلاعات، بورس اوراق بهادار استانبول، نساجی و پوشاک، انرژی و منابع طبیعی، محیط زیست و بازیافت، بخش بهداشت و گردشگری.

در کل وقتی تنها یک پیشنهاد برای بهترین سرمایه گذاری در ترکیه لازم باشد می توان خرید ملک را معرفی کرد؛ در نتیجه اگر می خواهید هوشمندانه سرمایه گذاری کنید و از پول خود سود به دست آورید، سرمایه گذاری در املاک مناسب، بسیار مهم است.

در بیشتر موارد اولین مقصود از انجام یک سرمایه گذاری هوشمند این است که دارایی های خود را ذخیره کنید و آن را برای کسب سود بررسی کنید.

اگر بخواهیم به صورت خلاصه بگوییم، در صورتی که هدف شما کسب سود و حفظ ارزش آن و همینطور تبدیل آن به پول نقد در صورت نیاز باشد یا هدفتان کسب اقامت و پاسپورت ترکیه باشد، خرید ملک و سرمایه گذاری در این املاک یک گزینه بسیار عالی به حساب می آید.

از شما عزیزان که تا پایان محتوا سرمایه گذاری در ترکیه برای اخذ تابعیت در سایت ترامند با ما همراه بودید، متشکریم.

ارسال دیدگاه