مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه ؛ در این محتوا قصد‌ داریم درباره مهاجرت به ترکیه و شیوه ها مهاجرت به این کشور را به شما توضیح دهیم، با ما همراه باشید.

مهاجرت به ترکیه چگونه است؟

هنگامی که مهاجرت به کشورهای اتحادیه اروپا یا کشور های قاره آمریکا امری سخت و دشوار است، توصیه می شود به کشوری که از لحاظ موقعیت جغرافیایی، فرهنگی و سایر موارد به ما نزدیک می باشد و همینطور دارای امکانات رفاهی کاملی نیز است مهاجرت کنیم.
آن کشور می تواند ترکیه باشد که امروزه بسیار مورد توجه ایرانیان قرار است.

مهاجرت به ترکیه چگونه است

تعداد زیادی از درخواست کنندگان در جهت دستیابی به زندگی بهتر با اهداف گوناگون ترکیه را به عنوان مقصد خود برمی گزینند. این اهداف عبارتند از: تحصیل در ترکیه، دریافت شهروندی ترکیه، ثبت شرکت در ترکیه، سرمایه گذاری در ترکیه، دریافت اقامت ترکیه و…

مراحل مهاجرت به ترکیه

مراحل مهاجرت به ترکیه

مرحله اول

اولین قدم انتخاب شیوه ای است که به وسیله آن می خواهید مهاجرت به ترکیه را انتخاب نمایید. شیوه هایی نظیر خرید ملک در ترکیه، اجاره ملک، سرمایه گذاری در ترکیه، ثبت شرکت در ترکیه و…

مرحله دوم

دومین قدم این است که به خاک ترکیه وارد شوید. این فرایند با توجه به نوع مهاجرتی که برگزیده اید احتمال دارد از ۳ روز الی ۳ ماه زمان ببرد.
در این مراحل همکاران ما در سایت ترامند برای انجام کلیه امور شما را همراهی خواهند کرد.

مرحله سوم

در این مرحله تمامی مدارک ارائه شده شما به منظور مهاجرت به ترکیه به وسیله وکلای ترک و کارشناسان دادگستری ترکیه مورد ارزیابی قرار میگیرد.

از آنجایی که قوانین مهاجرتی ترکیه مدام در حال تغییر می باشد، این اطمینان را به شما می‌ دهیم که سایت ترامند تا تمام شدن پروسه مهاجرت در کنار شما خواهد بود تا بتوانید شروع جدیدی را در کشور ترکیه رقم بزنید.

شرایط مهاجرت به ترکیه

اولین نکته ای که راجبه کشور ترکیه به ذهن شما می رسد این است که از لحاظ جغرافیایی به ایران نزدیک می باشد و برای سفر توریستی به این کشور نیازی نیست که از ویزا برخوردار باشید.
در نتیجه اگر می خواهید به صورت مداوم در حال رفت و آمد به کشور خود باشید و با خانواده و دوستان خود ارتباط داشته باشید، کشور ترکیه انتخاب مناسب و مطلوبی به حساب می آید.

نکته مثبت دیگری از این کشور که می توان به آن اشاره کرد، بیگانه دوست بودن مردم این کشور می باشد. در واقع برعکس بعضی از کشورها، مردم ترکیه نسبت به افراد غیر بومی کشور هیچگونه رفتار نژادپرستانه ای از خود نشان نمی دهند و در این زمینه محیطی آرام انتظار شما را می کشد.

همینطور ترکیه کشوری امن می باشد که می تواند به آسانی آرامش را برای شما فراهم سازد. ترکیه، یک کشور توریستی به حساب می آید که نیمی از آن در آسیا و نیمی دیگر در اروپا واقع شده است.

شرایط مهاجرت به ترکیه
کشوری چهارفصل که هر شهر آن از آب و هوای مخصوص به خود برخوردار است و شما می توانید متناسب با روحیات خود یکی از این شهر ها را برای سفر برگزینید.

نکته دیگری که باید در ارتباط با کار پیدا کردن در ترکیه بدانید این است که اگر از توانایی های مناسبی برخوردار باشید، می توانید به راحتی شغل مدنظر خود را پیدا کنید.

از دیگر مزیت های این کشور که می‌توان اشاره کرد عبارتست از: فرهنگ و دین نزدیک به مردم ایران. همین مسئله باعث می شود که شما در این کشور از آرامش بیشتری برخوردار باشید و احساس غربت نداشته باشید.

مهاجرت ایرانیان به ترکیه در سال های اخیر افزایش یافته است.

این افزایش ممکن است به دلیل وضعیت اقتصادی ایران باشد.
انواع مهاجرت به ترکیه
1- برای کار به ترکیه مهاجرت کنید
2- با خرید ملک به ترکیه مهاجرت کنید
3- از طریق تحصیل به ترکیه مهاجرت کنید
4- مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری
5- با اخذ تابعیت به ترکیه مهاجرت کنید

راه های دیگر

با اجاره خانه به ترکیه مهاجرت کنید؟
این روش همان روش اقامت توریستی است که می توانید با اجاره خانه به آن دست پیدا کنید.

و خطرناک ترین و ناامن ترین راه برای مهاجرت به ترکیه است.

زیرا طبق قانون جدید اقامت توریستی ترکیه اقامت با اجاره خانه قابل تمدید نیست و در صورت عدم رعایت یکی از روش های ذکر شده باید پس از یک سال ترکیه را ترک کنید.

توصیه ما این است که از این روش استفاده نکنید.

زیرا دولت ترکیه به هیچ وجه در سال 2022 اقامت خود را تمدید نکرده است و خانواده هایی بودند که پس از چندین سال اقامت در ترکیه مجبور به ترک این کشور شدند.
مهاجرت به ترکیه و تحصیل کودکان
یکی از مسائل مهم در مهاجرت، موضوع تحصیل کودکان در مدارس ترکیه است.

شما می توانید با معادل سازی مدرک دیپلم، امکان ادامه تحصیل در مدارس ترکیه را برای فرزندتان فراهم کنید

مدارس در ترکیه به دو دسته خصوصی و دولتی تقسیم می شوند.

که مدارس دولتی رایگان هستند و مهاجران می توانند از خدمات آموزشی دولت ترکیه به صورت رایگان استفاده کنند.

همچنین جالب است بدانید در ترکیه مدارس فارسی وجود دارد که طبق جدول آموزش ایرانیان به تدریس دروس می پردازند.

مسئله دیگر که باید به آن اشاره کرد:

مربوط به هزینه ها می باشد. این کشور از لحاظ هزینه در مقایسه با کشورهای اروپایی و آمریکایی ارزان تر می باشد. در نتیجه شما می‌توانید در این کشور با مبلغ معقولی از زندگی با کیفیت و راحتی برخوردار باشید.

با توجه به مطالب ذکر شده اگر تصمیمتان برای مهاجرت به ترکیه جدی است، پس توصیه می شود که با شیوه های گوناگون به منظور مهاجرت آشنایی داشته باشید و فقط نباید به شیوه خرید ملک در ترکیه و دریافت پاسپورت بسنده کنید.

دانشگاه های ترکیه در رتبه بندی های جهانی جایگاه های خوبی دارند.

برای تحصیل در ترکیه باید از دانشگاه های دولتی پذیرش بگیرید، قبل از آن باید آزمون YS را امتحان کنید (به پست مربوطه مراجعه کنید) و در صورت قبولی در آن می توانید در دانشگاه تحصیل کنید.

مهاجرت به ترکیه از راه تحصیل

در حال حاضر ترکیه برخوردار از بهترین دانشگاه های معتبر می باشد که تمامی آنها بر اساس استانداردهای بین المللی اروپا با دانشجویان کار می کنند.

این دانشگاه ها از لحاظ شرایط ورود قوانین سفت و‌ سختی دارند و برای دانشجویان شایسته، بورسیه های گوناگونی در نظر گرفته اند.

اما برای ورود به این دانشگاه ها بایستی در آزمون های گوناگونی شرکت نمایید و تا حدی به زبان ترکی تسلط داشته باشید. در صورت دریافت پذیرش و تحصیل در ترکیه قادر خواهید‌ بود که ویزای تحصیلی خود را اخذ نمایید.

در طی زمان تحصیل، بایستی به دنبال یافتن کار باشید تا بعد از فارغ التحصیلی، بتوانید با مدرک دانشگاهی خود مشغول به کار شوید و ویزای تحصیلی خود‌ را به ویزای کاری تبدیل کنید. بعد از گذشت مدتی می توانید نسبت به دریافت اقامت دائم خود اقدام نمایید.

مهاجرت به ترکیه از راه تحصیل

توجه داشته باشید که برای مهاجرت از راه تحصیلی شیوه های گوناگونی ارائه شده است. یکی از راهکارها که به عنوان اولین راه و مطمئن ترین راه محسوب می شود، این است که خودتان به تنهایی به منظور دریافت پذیرش اقدام نمایید.

مدارکی که برای انجام این کار لازم است،عبارتست از: ریز نمرات تحصیلی، مدارک دانشگاهی، مدارک آزمون های بین المللی و… سپس باید آنها را ترجمه و اسکن نمایید و به سایت دانشگاه موردنظر بفرستید.

در این صورت می‌توانید شانس خود را برای دریافت پذیرش محک بزنید ولی به طور معمول انجام این کار همراه با هزینه خواهد بود. به غیر از هزینه های الزامی به منظور شرکت در آزمون های بین المللی، شما بایستی برای ارسال مدارک خود هم هزینه کنید.

مهاجرت به ترکیه از راه سرمایه‌گذاری

سرمایه‌گذاری در ترکیه به سختی دیگر کشورها نمی باشد و لزومی ندارد میلیون‌ها دلار در این کشور هزینه کنید تا بتوانید از اقامت دائم برخوردار شوید. اگر بخواهیم کشوری مانند آمریکا را برای سرمایه‌گذاری جزو انتخاب های خود قرار دهیم، بسیار سخت و از طرفی دارای پروسه بسیار طولانی می باشد.

در صورتی که در کشور ترکیه مواردی از جمله: ثبت شرکت، استخدام پنج بومی ترک‌زبان و پرداخت حق بیمه و مالیات شرایط برای دریافت اقامت دائم شما فراهم می کند. البته باید پنج سال برای این کار صبر کنید و شرکت شما، دارای مزایایی هم برای کشور ترکیه باشد.

مهاجرت به ترکیه از راه سرمایه‌گذاری

علاوه بر این می توان مواردی همچون خرید اوراق بهادار، خرید سهام شرکت‌های بزرگ، باز کردن حساب بانکی و سرمایه‌گذاری در بانک‌های ترکیه‌ای و حتی خرید ملک را از دیگر شیوه های  سرمایه‌گذاری در ترکیه می باشد.

مهاجرت  از طریق خرید ملک

کمی قبل تر گفته شد خرید ملک تنها شیوه مهاجرت به ترکیه نمی باشد، اما یکی از شیوه های رایج آن به حساب می آید. شما برای خرید ملک نه لازم است با کسی رقابت کنید، نه دردسر زیادی بکشید.

فقط کافی است که پول کافی برای تهیه یک ملک در ترکیه را برخوردار باشید. در کل، هزینه‌ها و قیمت‌ها در ترکیه در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی پایین تر می باشد، در نتیجه خرید خانه در ترکیه آنقدر هم ناممکن به نظر نمی‌رسد.

اگر بخواهیم واضح تر بیان کنیم، باید بگوییم که گاهی بعضی خانه‌ها در مناطق خوش‌آب‌وهوا و پر رفت و آمد تهران از ترکیه گران‌تر می باشد!

برای خرید ملک در ترکیه شیوه های گوناگونی وجود دارد. یه این صورت که می توانید خودتان به تنهایی به ترکیه سفر کرده و بدون واسطه خرید کنید.برای انجام اینکار بایستی به اندازه کافی به زبان ترکی استانبولی مسلط باشید، محل‌های مختلف ترکیه را بشناسید و به خوبی با سیستم معاملات بانکی و مالی در ترکیه آشنا داشته باشید. در عین حال باید مراقب کلاهبرداران هم باشید.

مهاجرت  از طریق خرید ملک

بعد از گذراندن مراحل نام برده شده، در صورت خرید ملک و انتقال سند، می‌توانید به اداره‌ی مهاجرت درخواست خود را ارائه دهید و در صورت مورد تایید قرار گرفتن، پاسپورت ترکیه را دریافت کنید.

خوب است بدانید که بعضی کشورها اجازه‌ی دریافت اقامت از راه خرید ملک را نمی‌دهند. پس اگر از توانایی مالی مناسب برخوردار هستید، بد نیست که این روش راحت را مورد انتحان قرار دهید.

مهاجرت  از طریق کارآفرینی و استارت آپ

شاید با خود اینگونه فکر کنید که راه اندازی شرکت و سرمایه‌گذاری تفاوت چندانی با کارآفرینی و تاسیس یک شرکت استارت آپی نداشته باشد. اگر اینطور فکر می‌کنید، پس در اشتباه هستید.

شرکت‌های استارت‌آپی و کارآفرینی عملی‌تر، بهتر و تاثیرگذار تر از شرکت‌های معمولی و سرمایه‌گذاری عمل می‌کنند. اگر بتوانید چنین شرکتی در کشور ترکیه (یا هر کشور دیگری) راه اندازی کنید، آینده‌ای بزرگ و درخشان را برای خود ایجاد خواهید کرد.

در اصل  با در نظر گرفتن پیشرفت‌های اخیر و افزایش تقاضا و نیاز در جامعه، شرکت‌های استارت آپی فرصتی طلایی برای کسب درآمد پیدا کرده‌اند. فقط کافی است که نیاز مردم را شناسایی کرده و به منظور رفع آن نیاز، کسب و کاری ایجاد کنید.

برای اینکه بتوانید کارآفرین باشید و شرکتی استارت آپی تاسیس کنید، بایستی خلاق باشید و ایده‌های جذابی را رائه دهید. شما باید نیاز مردم را به خوبی مورد ارزیابی قرار دهید، یا بهتر است بگوییم، آن نیاز را ایجاد کنید! رمز موفقیت شما در ایجاد نیاز در دل مردم است.

به عنوتن مثال، ابتدا هر کس که می‌خواست به جایی از شهر خود به صورت دربست حرکت کند، به وسیله آژانس تاکسی کرایه می‌کرد.

مهاجرت  از طریق کارآفرینی و استارت آپ

اکنون، کشورهای خارجی نظیر ترکیه به افرادی خوش‌فکر نیاز دارند که شرکت‌های استارت‌آپی مثل اسنپ در کشورشان راه اندازی کند. پس اگر چنین توانایی خاصی دارید و خوش‌فکر و ایده‌پرداز هستید، قطعا قادر خواهید بود با ایده‌ای جذاب به کشور ترکیه مهاجرت کنید، کارآفرینی کنید و کسب‌وکار خوبی راه بیندازید.

پس اگر می‌خواهید کارآفرینی کنید و با ایده‌های جذاب استارت‌آپی به کشوری مهاجرت کنید، قطعا باید بهترین ایده و عملی‌ترین آن را به نمایش درآورید. کشور ترکیه از سال ۲۰۱۷ در پذیرش این ایده‌ها رشد و پیشرفت چشمگیری داشته است.

چنانچه قصد دارید به کشور ترکیه مهاجرت نمایید، شما در مرحله اول نیاز دارید که با یک کارفرمای ترک به توافق برسید که برای شما اجازه کار در ترکیه را دریافت کند.

مهاجرت به ترکیه از راه دریافت ویزای کار

به طور معمول برای دریافت ویزای کار شما با در دست داشتن مدارک می بایستی از سفارت و یا کنسولگری ترکیه از کشور مبدا خودتان اقدام نمایید.

اقامت در ترکیه از طریق تولد

از جمله شیوه هایی که می توان به کمک آن اقامت بلند مدت در ترکیه را اخذ کرد، تولد است. نکته ای که در مورد اقامت در ترکیه باید بدانید آن است که افرادی که ساکن ترکیه محسوب می شوند تنها اجازه انجام فعالیت هایی نظیر کار، سرمایه گذاری، تحصیل و غیره را خواهند داشت.

این افراد نمی توانند در اتفاقات مهم مانند رای دادن و یا نامزد شدن در پارلمان شرکت کنند و تنها کسانی که تابعیت ترکیه را دارند می توانند در این فعالیت ها حضور پیدا کنند.

پدر و مادر نوزاد قبل از آنکه گواهی تولد برای فرزندشان صادر شود بایستی محل اقامت کودک خود را تعیین کنند. بعد از آنکه گواهی تولد دریافت شد باید اقدامات لازم به منظور دریافت مجوز اقامت انجام شود و در صورتی که در این مورد سهل انگاری صورت گیرد اقامت در این کشور غیر قانونی خواهد بود.

نوزادانی که در خاک کشور ترکیه متولد می شوند از همان ابتدا اقامت دائم ترکیه را دارند و بعد از آن به سن 18 سالگی رسیدند می توانند کارهای مربوط به دریافت تابعیت را انجام داده و در صورت موافقت با این درخواست، از همه حقوقی که برای تبعه های کشور ترکیه در نظر گرفته شده است نیز استفاده کنند.

برای آنکه بتوانید اقامت در کشور ترکیه را اخذ کنید، باید مدارکی که در متن زیر نام برده شده است را داشته باشید. این مدارک شامل این موارد هستند:

اقامت در ترکیه از طریق تولد

در این شیوه مهاجرت به ترکیه شما بعد از ازدواج با شهروند ترک می توانید اقدام به دریافت اقامت در ترکیه کنید. توجه داشته باشید که برای دریافت شهروندی ترکیه از راه ازدواج حداقل باید از زمان ثبت ازدواج در ترکیه ۳ سال گذشته باشد که بتوانید اقدامات لازم را انجام دهید.

در این شیوه به چند نکته باید دقت داشته باشید که به شرح زیر می باشد:

مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج

امتیازات مهاجرت به ترکیه برای ایرانیان

ترکیه کشور همسایه ایران است و در واقع از نظر مسافت بسیار به ایران نزدیک است که این امر باعث کاهش مشکلات انتقال مهاجران ایرانی به ترکیه شده است.

از آنجایی که در ایران افراد ترک تبار زیادی زندگی می کنند و به زبان ترکی و فرهنگ مردم ترکیه اشراف دارند، تفاوت فرهنگی ترک و ایرانی زیاد نیست و این دو ملیت به راحتی می توانند بدون مشکل در کنار هم زندگی کنند. با یکدیگر انعطاف پذیر باشید.

امتیازات مهاجرت به ترکیه برای ایرانیان

در زمان مهاجرت معمولا در چند سال اول مشکلات زندگی در خارج از کشور فشار زیادی به مهاجر وارد می کند اما با مهاجرت به ترکیه به دلیل سهولت سفر به ایران این فشار کاهش می یابد.

یادگیری زبان ترکی استانبولی برای ایرانیان بسیار راحت تر از زبان های دیگر کشورها است. فرهنگ، آداب و رسوم و غذای مردم ترکیه بسیار نزدیک به ایرانیان است.

حداقل دستمزد برای هزینه زندگی در ترکیه

حداقل حقوق در ترکیه برای هر نفر حدود 1780 لیر در ماه است و کارفرما کلیه هزینه های بیمه، مستمری و خدمات درمانی را نیز پرداخت می کند.

مانند سایر کشورها، زندگی در یک شهر و هزینه های مربوط به آن در نقاط مختلف شهر متفاوت است. در ترکیه گران ترین شهر برای زندگی استانبول است که پر از مراکز خرید بزرگ، مراکز مالی، تجاری و اقتصادی است.

هزینه زندگی در استانبول در مقایسه با شهرهای دیگر ترکیه بسیار بالا است، اما وقتی آن را در سطح بین المللی در نظر بگیریم، نسبتا ارزان است.

حداقل دستمزد برای هزینه زندگی در ترکیه

در سال 2018، هزینه زندگی در استانبول در رتبه 164 از بین 209 شهر در سطح بین المللی قرار گرفت.

نکات مهم مهاجرت به ترکیه

نکات مهم مهاجرت به ترکیه

شهرهای مهاجرپذیر ترکیه

از جمله یکی از شهرهایی که افراد زیادی آن را برای محل اقامت خود انتخاب می کنند شهر استانبول می باشد. این شهر سراسر شگفت و زیبایی است و زندگی در آن به شکل متفاوتی در جریان است.

این شهر به عنوان یکی از شلوغ ترین شهرهای ترکیه است و از آنجایی که گذرگاه آسیا و اروپا به حساب می آید مهاجران زیادی را از کشور های مختلف می توان در آن دید.

موقعیت اقتصادی و همینطور وجود امکانات رفاهی مختلف و مراکز خرید بزرگ و وسیع تنها بخشی از علت هایی است که سبب شده افرادی زیادی استانبول را برای کار و مهاجرت برگزینند.

آنکارا نیز یکی دیگر از شهرهای ترکیه است که از تعداد زیادی مهاجر برخوردار می باشد. این شهر پایتخت کشور ترکیه است و شرایط بسیار خوبی را برای مهاجران هم از نظر کاری و شغلی و هم ایجاد امکانات مناسب برای زندگی فراهم کرده است.

شهرهای مهاجرپذیر ترکیه

چندین دانشگاه معروف در آنکارا سبب شده افراد زیادی برای تحصیل در آنکارا زندگی کنند. در ضمن ایرانی هایی که از تمکن کافی برخوردارند در این شهر سرمایه گذاری های بزرگی کرده و به همین علت عده زیادی از تجار از کشورهای مختلف در این شهر زندگی می کنند.

آنکارا به عنوان یکی از مدرن ترین و پیشرفته ترین شهرهای ترکیه شرایط بسیار مناسبی را برای سرمایه گذاری فراهم آورده است.

هزینه های زندگی در ترکیه

یکی از عوامل مهمی جهت زندگی در هر کشوری، هزینه زندگی کردن در آن کش.ر می باشد که به مهاجران اجازه می دهد که آیا آنها می توانند به این کشور مهاجرت کنند و یا نه؟

کشور ترکیه بدون شک می تواند به عنوان یک مکان شگفت انگیزی برای مهاجرت و زندگی باشد. اما قبل از اینکه بخواهید نسبت به مهاجرت به ترکیه اقدام کنید، بایستی عوامل زیر را در نظر بگیریم:

 1. حداقل دستمزد پرداختی در ترکیه
 2. هزینه اقامت و اجاره مسکن در ترکیه
 3. هزینه ی حمل و نقل و وسایل نقلیه عمومی و خصوصی
 4. هزینه ی خرید کالا و مایحتاج ضروری
 5. هزینه ی خرید لوازم اولیه ی زندگی
 6. هزینه ی تحصیل فرزندان در ترکیه
 7. هزینه ی خرید مواد غذایی و ..
 8. هزینه ی سفر کردن و تفریح در ترکیه

شروع دستمزد در ترکیه برای هر فرد مبلغی حدود ۱۷۸۰ لیر در ماه است( البته ممکن است که این مبلغ تغییر پیدا کرده باشد) که ابتدا کار فرما نیز تمامی هزینه های بیمه، بازنشستگی، مراقبت های بهداشتی را پرداخت می کند.

هزینه های زندگی در ترکیه

درست مثل تمامی کشورهای دیگر، زندگی در یک شهر و هزینه های مربوط در نقطه های مختلف شهر از تفاوت هایی برخوردار می باشد. در ترکیه، گرانترین شهر برای زندگی را می توان شهراستانبول معرفی کرد، که دارای مراکز خرید بزرگ، مراکز مالی، تجاری و اقتصادی می باشد.

هزینه زندگی در استانبول در مقایسه با شهرهای دیگر ترکیه بسیار بالا است اما هنگامی که بخواهیم آن را در سطح بین الملل مورد ارزیابی قرار دهیم، نسبتا ارزان است.

توجه داشته باشید ارزان‌ترین راه مهاجرت به ترکیه نیازمند مسلط بودن به زبان ترکی استانبولی، داشتن مهارت و تخصص، تحصیلات و سرمایه می باشد. ازاین‌رو، اجاره ملک یکی از بهترین گزینه‌ها در ارتباط با امر مهاجرت به ترکیه می باشد، به این صورت که اگر بخواهید به گزینه خرید ملک یا ثبت شرکت روی بیاورید بایستی از 2 شرط گردش مالی بالا و توانایی اداره یک کسب‌وکار برخوردار باشید.

مزایای مهاجرت به ترکیه

 1. اخذ اقامت موقت این کشور.
 2. با گذشت چند سال از اقامت موقت قادر خواهید بود اقامت دائم کشور ترکیه را بگیرید.
 3. دارای اختلاف ساعت کم با ایران و از لحاظ موقعیت جعرافیایی بسیار به ایران نزدیک می باشد.
 4. دریافت کارت بازرگانی از راه ثبت شرکت در این کشور.
 5. فراهم بودن شرایط زندگی در کشوری اروپایی بر اسا قانون های اروپایی.
 6. فرهم بودن زندگی کشوری با امنیت و مطمئن.

مهاجرت به ترکیه دارای شرایطی می باشد که توصیه می شود قبل از اقدام به مهاجرت، آن شرایط را مورد مطالعه قرار دهید تا نسبت به آن آگاهی داشته باشید.

اولین چیزی که ممکن است نسبت به این کشور در ذهنتان نقش بندد این است که ترکیه در نزدیکی ایران و به منظور سفر توریستی به آن نیازی به دریافت ویزا نمی باشد.

پس در صورتی که می خواهید به طور مدام با خانواده تان در ارتباط باشید و از طرفی هم به کشور خودتان سر بزنید، ترکیه می تواند انتخاب مناسبی به شمار رود.

مزایای مهاجرت به ترکیه

نکته مهم دیگری که وجود دارد این است که در این کشور شاهد رفتارهای نژادپرستانه نیستید. نکته مثبت این کشور که می توان به آن اشاره کرد، بیگانه دوست بودن مردم آن است.

همینطور ترکیه کشوری امن و مطمئن است که می تواند برای شما فراهم کننده آرامش و راحتی باشد. ترکیه یک کشور توریستی به حساب می آید. به این صورت که نصف این کشور در آسیا و نصف دیگر آن در اروپا واقع شده است به همین علت از چهار فصل برخوردار بوده و هر شهر آن از آب و هوای مخصوص به خود برخوردار است.

از لحاظ شرایط کاری باید بگویم که در صورتی که ازتوانایی و مهارت های ویژه ای برخوردرا باشید، به آسانی می توانید شغل دلخواه خود را پیدا کنید. ترکیه از نظر هزینه ها در مقایسه با کشور های اروپایی و آمریکایی پایین تر است.

روند مهاجرت ترکیه

قبل از عزیمت به ترکیه مطمئن شوید که از تمام مدارک مورد نیاز خود مطلع هستید. اگر برای زندگی، کار یا تحصیل به ترکیه سفر می کنید، به مجوزهای خاصی نیاز دارید. یک راهنمای اساسی از طریق فرآیند در زیر ذکر شده است:

برای دریافت ویزا در سفارت یا کنسولگری ترکیه در کشور خود اقدام کنید. قبل از عزیمت به ترکیه حتما این کار را به خوبی انجام دهید. ممکن است چندین ماه طول بکشد تا مقامات ترکیه به درخواست شما رسیدگی کنند. اگر در مورد ویزای مورد نیاز خود سوالی دارید، از مقامات سفارت بپرسید. رفع یک اشتباه با مقامات مهاجرت ترکیه خوشایند نخواهد بود.

اگر در ترکیه زندگی می کنید باید اجازه اقامت بگیرید و اگر کار می کنید به اجازه اقامت و اجازه کار نیاز دارید. برای اجازه اقامت و کار از سفارت یا کنسولگری ترکیه در کشور خود درخواست دهید.

احتمالاً باید مدرکی ارائه دهید که نشان دهد بلیط برگشت به کشور مبدأ خود را دارید یا می توانید خریداری کنید. به طور مشابه، ممکن است از شما خواسته شود که مدرک رزرو هتل را نشان دهید (اگر مسکن شما از قبل توسط یک کارفرما هماهنگ شده باشد، اثبات آن کافی است).

هزینه زندگی و مسکن؛ زندگی در ترکیه برای خارجی های اتحادیه اروپا و آمریکا گران نیست. به جز مکان‌های خاص، مسکن و هزینه زندگی در مقایسه با کشورهای خود ارزان‌تر است.

اگرچه تفاوت‌های منطقه‌ای بر هزینه زندگی تأثیر می‌گذارد، اما میانگین هزینه اجاره، حمل و نقل، غذا و هزینه‌های روزانه بسیار کمتر از اتحادیه اروپا یا ایالات متحده است. همچنین هزینه های مسکن، گزینه های مختلف از ویلا گرفته تا آپارتمان، در ترکیه معقول تر است.

مجوز اقامت و کار؛ خارجیانی که تصمیم به زندگی در ترکیه دارند، برای اقامت در این کشور پس از دوره ۹۰ روزه ویزا، باید مجوز اقامت یا کار خود را دریافت کنند.

روند مهاجرت ترکیه

اتباع خارجی قبل از مهاجرت به ترکیه باید با مدارک مورد نیاز از کنسولگری جمهوری ترکیه در کشور خود برای مجوز کار اقدام کنند. پس از درخواست اولیه، درخواست های آنلاین باید از طریق پورتال دولت الکترونیک ترکیه و درخواست مستقیم به وزارت کار و تامین اجتماعی در ترکیه ظرف مدت 10 روز انجام شود.

درخواست های اجازه اقامت نیز ابتدا از طریق سیستم اقامت الکترونیکی اداره کل مدیریت مهاجرت انجام می شود. پس از درخواست آنلاین، اتباع خارجی باید مدارک مورد نیاز را به دفاتر اداره کل مدیریت مهاجرت محلی ارائه دهند.

گزینه هایی برای اخذ اقامت دائم

قبل از درخواست برای اقامت دائم، متقاضی باید مجوز اقامت داشته باشد. از دو طریق می توان به دست آورد – از طریق مشارکت خارجی ها در برنامه سرمایه گذاری و از طریق تابعیت.

در حالت اول، فرآیند اخذ اقامت دائم و شهروندی خود 2 تا 3 ماه طول خواهد کشید. در مورد دوم، همه چیز به شرایط بستگی دارد. اگر هدف از ملاقات شما پیوستن به خانواده یا ازدواج باشد، این روند از 1 تا 1.5 سال طول خواهد کشید.

دولت ترکیه امکان نقل مکان به بازنشستگان را رد نمی کند. آنها برای درخواست اقامت دائم و اثبات توانایی مالی شما باید 5 سال در ترکیه زندگی کنند.

ساده ترین راه برای اخذ اقامت دائم، خرید ملک به مبلغ 400 هزار دلار است. اگر چنین امکانی وجود ندارد، می توانید برای ویزای کار اقدام کنید، یا برای تحصیل به ترکیه بروید.

سوالی که ممکن است برای شما ایجاد شود این است که آیا مردم ترکیه دوستانه هستند؟
باید در پاشخ بگوییم بله! مردم ترکیه فوق العاده دوستانه هستند، عاشق کمک کردن هستند و بسیار کنجکاو هستند. آنها اغلب سوالاتی مانند “چند سالته؟” یا “چقدر پول در می آورید؟” که می تواند احساس تهاجمی داشته باشد و خیره شدن امری رایج است.

در یک اتوبوس 10 ساعته، زن روستایی روسری پوشی که در کنارم بود، بدون پلک زدن به چشمان آبی من در تمام طول سفر خیره شد.

هر چیزی که شما را متفاوت نشان دهد – رنگ پوست، مو، لباس – شما را به شیء جذابی تبدیل می کند، به خصوص در خارج از مناطق شهری. من سعی می‌کنم با مهربانی پاسخ دهم، زیرا ترک‌ها تمایل واقعی به دانستن زندگی خارجی دارند، اما شما مجبور نیستید بیشتر از احساس راحتی پاسخ دهید یا درگیر شوید.

در خارج از مناطق توریستی، حتی در شهرهای بزرگ، افراد زیادی انگلیسی صحبت نمی کنند، بنابراین داشتن برخی اصول اولیه زبان ترکی واقعا مفید است.

اگر برای قهوه یا چای ترکی دعوت به یک خانه خانوادگی محلی دریافت می کنید، دانستن حتی چند کلمه بسیار قابل قدردانی است. با این حال، برخی از افراد بی وجدان از آن طبیعت دوستانه سوء استفاده می کنند.

درک ارتباط غیرکلامی ترکی ضروری است، به خصوص در مورد نه گفتن. مهمان نوازی ترکی به این معنی است که بیشتر از آنچه می خواهید غذا و نوشیدنی به شما پیشنهاد می شود.

برای متوقف کردن جریان، کافی است در حالی که نه می گویید، دست خود را روی قلب خود بگذارید. اگر تحت فشار قرار می گیرید که چیزی بخرید یا پول بدهید و بگویید نه جواب نداده است، سر خود را به سمت بالا و عقب خم کنید در حالی که با زبان خود صدای تند تند ایجاد می کنید. ممکن است انجام این کار بی ادبانه به نظر برسد، اما کار می کند.

ارز، هزینه ها، انعام و… ؛ با ترکیبی از پول نقد (در اندازه های کوچک)، یک کارت ATM و یک کارت اعتباری سفر کنید. چک های مسافرتی دیگر رایج نیست. دلار آمریکا و یورو ساده ترین ارزها برای تبدیل به لیر ترکیه هستند و دفاتر صرافی بهترین نرخ ارز را ارائه می دهند.

دستگاه های خودپرداز زیادی در سرتاسر ترکیه وجود دارد اما از قبل با بانک خود در مورد هزینه های برداشت خارج از کشور چک کنید. همیشه پول نقد همراه خود داشته باشید، اگر دستگاهی پیدا نکردید که کارت شما را بپذیرد.

نحوه لباس پوشیدن مناسب را بدانید؛ جمعیت ترکیه 99 درصد مسلمان هستند، بنابراین اعتقادات مذهبی بر بسیاری از رفتارهای روزانه و آداب و رسومی که احتمالاً تجربه خواهید کرد، تأثیر می گذارد، چه در مراکز جهانی و چه در جوامع سنتی روستایی.

این بدان معنا نیست که زنانی که در ترکیه سفر می کنند باید از سر تا پا بپوشند، اما آگاهی از آداب و رسوم مناسب و پوشیدن متواضعانه به شما کمک می کند از توجه ناخواسته جلوگیری کنید.

روسری یک ابزار چند منظوره عالی است. اگر کمی در معرض دید هستید یا زمانی که دما کاهش می یابد، می توانید آن را دور شانه های خود بپوشانید.

هنگامی که می خواهید وارد مسجد شوید، از آن برای پوشاندن موهای خود استفاده کنید و یک کیف در کیف خود برای حمل کفش های خود نگه دارید – برای ورود باید آنها را در بیاورید.

اکثر هتل‌ها، موزه‌ها و رستوران‌های ترکیه دارای توالت‌هایی به سبک غربی هستند، شما اغلب در سفرهای خود با توالت‌های اسکوات مواجه خواهید شد.

من آنها را ترجیح می دهم زیرا اغلب تمیزتر هستند. کف غرفه ها گاهی خیس است، اما نگران نباشید، فقط آب تمیزی است که به اطراف پاشیده شده است.

آنها یک شیر آب جاری (بیدت) در کنار محل اسکات نصب کرده اند، زیرا ترک ها معمولاً به جای کاغذ از آب استفاده می کنند، بنابراین به یاد داشته باشید که یک بسته دستمال کاغذی را در کیف خود نگه دارید. ضدعفونی کننده دست نیز ایده خوبی است.

گزینه هایی برای اخذ اقامت دائم

نحوه لباس پوشیدن مناسب را بدانید؛ جمعیت ترکیه 99 درصد مسلمان هستند، بنابراین اعتقادات مذهبی بر بسیاری از رفتارهای روزانه و آداب و رسومی که احتمالاً تجربه خواهید کرد، تأثیر می گذارد، چه در مراکز جهانی و چه در جوامع سنتی روستایی.

این بدان معنا نیست که زنانی که در ترکیه سفر می کنند باید از سر تا پا بپوشند، اما آگاهی از آداب و رسوم مناسب و پوشیدن متواضعانه به شما کمک می کند از توجه ناخواسته جلوگیری کنید.

روسری یک ابزار چند منظوره عالی است. اگر کمی در معرض دید هستید یا زمانی که دما کاهش می یابد، می توانید آن را دور شانه های خود بپوشانید.

هنگامی که می خواهید وارد مسجد شوید، از آن برای پوشاندن موهای خود استفاده کنید و یک کیف با خود به همراه داشته باشیدکه بتوانید کفش های خود ار داخل آن بزارید، برای ورود باید آنها را در بیاورید.

اگر شلوار بلند می‌پوشید، ممکن است بخواهید سرآستین‌ها را بالا بزنید، و پوشیدن کت و شلوار توصیه نمی‌شود. پس از بازگشت به غرفه، قبل از چمباتمه زدن، هر گونه اشیایی را از جیب های خود خارج کنید، عینک آفتابی نیز روی سرتان قرار گرفته یا روی جلوی پیراهنتان قلاب شده است. اگر فراموش کردید، در بازیابی آنها موفق باشید.

یکی از رایج ترین مجوزهای اقامت در ترکیه برای خرید املاک و مستغلات برای مقاصد تجاری یا مسکونی اعطا می شود. انجام چنین سرمایه گذاری هایی به یک شهروند خارجی این فرصت را می دهد که نه تنها اجازه اقامت دریافت کند، بلکه بتواند مقیم ترکیه شود. در این مورد، شرایط و ضوابط کاملاً به هزینه آپارتمان بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر در یک ویلا در آنتالیا سرمایه گذاری می کنید، می توانید با حداقل بسته مدارک روی شهروندی ترکیه حساب کنید.

با این حال، اگر چیزی کمتر از یک هتل بوتیک خریداری نکنید، می‌توانید با تمام خانواده به ترکیه نقل مکان کنید (در حالی که اعضای خانواده تابع حوزه قضایی هستند) و یک کسب و کار هتل راه اندازی کنید.

اجازه اقامت خانواده

اعضای خانواده یک شهروند ترکیه (همسر، فرزندان، افراد تحت تکفل) حق دریافت اجازه اقامت را دارند. مدت اعتبار مجوز اولیه 1 سال است که یک بار تکرار می شود – 2 سال.

پس از آن می توانید برای شهروندی اقدام کنید. شهروندان ترکیه که می خواهند بستگان خود را به این کشور منتقل کنند، باید تعدادی از شرایط را رعایت کنند:

اجازه اقامت خانواده

در دانشگاه های محلی تحصیل کنید؛ کسانی که وارد یک موسسه آموزش عالی یا کالج ترکیه شده اند، می توانند برای مجوز دانشجویی اقدام کنند. سند در شرایط زیر معتبر است:

مجوز اقامت توریستی

این سند برای گردشگرانی است که قصد دارند بیش از 90 روز در این کشور اقامت کنند. برای دریافت مجوز، یک خارجی باید تعدادی از شرایط را داشته باشد:

دارایی خود؛ اگر شخصی در ساخت و ساز سرمایه گذاری کرده باشد، یک ملک یا زمین در ترکیه برای زندگی یا برای مقاصد تجاری خریداری کرده باشد، حق دریافت e-ikamet و سپس شهروندی را دارد.

ویزای کشور ترکیه برای تمام خارجی هایی که قصد دارند بیش از 90 روز در ترکیه بمانند باید ویزا صادر شود. برای برخی از کشورها، رژیم بدون ویزا وجود دارد.

این سند برای گروه های زیر صادر می شود:

مجوز اقامت توریستی

مهاجرت غیر قانونی؛ اکنون مشکل مهاجرت گسترده غیرقانونی حاد نیست. پس از توافق ترکیه و اتحادیه اروپا در سال 2016، وضعیت به ثبات رسیده است. روش اخذ اقامت ساده است و زمان زیادی نمی برد.

اکثر مهاجران ترجیح می دهند اقامت خود را در ترکیه قانونی کنند، اما مهاجران غیرقانونی نیز وجود دارند. اغلب آنها سوری، افغان، اوکراینی و قزاق هستند.

در صورت دستگیری متخلف موظف به خروج از کشور است و هنگام عبور از مرز باید جریمه پرداخت کند. یک پناهنده غیرقانونی نمی تواند به طور رسمی شغلی پیدا کند، مسکن بخرد یا کمک پزشکی دریافت کند.

ذهنیت محلی؛ زندگی شهروندان ترکیه بر اساس قوانینی است که در قرآن تجویز شده است، اما این کشور با سایر کشورهای مسلمان متفاوت است. این یک جمهوری سکولار است.

برخی از ساکنان ترکیه، به ویژه آنهایی که در شهرها یا مناطق توریستی زندگی می کنند، دیدگاه های گسترده ای دارند و ذهنی باز دارند، آنها اغلب اصول مذهبی را که برای کشورهای مسلمان است، کنار می گذارند.

اغلب افراد با عقاید یکسان در یک منطقه زندگی می کنند: باورهای مذهبی و سکولاریته با هم ترکیب می شوند.

مردم ترکیه نگرش دوستانه ای نسبت به خارجی ها دارند. آنها بسیار مهربان و با ملاحظه هستند. معاشرت با خارجی ها نوعی فرهنگ ترکی است. آنها همیشه مایل به کمک هستند و به راحتی با ساکنان خارجی دوست می شوند.

زندگی خانوادگی برای آنها موضوع مهمی است. اکثر ترک ها در سنین پایین تشکیل خانواده می دهند و معمولا تصمیم می گیرند بیش از یک فرزند داشته باشند.

ترکیه به عنوان کشوری سخت کوش تلقی می شود: به عنوان مثال، در مناطق تفریحی در طول دوره فصلی، آنها ساعات طولانی و روزانه کار می کنند. بیشتر محل‌ها از صبح زود تا پاسی از شب باز هستند و هتل‌ها و بیشتر خدمات توریستی شبانه روزی کار می‌کنند.

تفاوت در فرهنگ و آداب و رسوم

تفاوت در فرهنگ و آداب و رسوم

تفاوت فرهنگ محلی و زندگی روزمره:

جامعه پذیری مردم ترکیه بسیار مهمان نواز هستند. معاشرت و مهمان نوازی. مهمان نوازی ترکی در سراسر جهان شناخته شده است. ترک ها بسیار گشاده روی هستند، آنها دوست دارند با مردم ملاقات کنند و مهمانی ها را ترتیب دهند.

فرهنگ ترکی بسیار خانواده محور است و زندگی حول محور خانواده می چرخد. آنها دوست دارند مهمانان را دعوت کنند و تا آنجا که ممکن است از یکدیگر دیدن کنند.
جشن های مشترک رویدادهای خانوادگی، جلسات منظم شاد و ارتباط با اقوام. همه اینها با رقص، آواز و سرگرمی همراه است – به ویژه در تعطیلات ملی. اگر عروسی برگزار می شود، نه تنها اقوام دعوت می شوند. جشن ها چندین روز طول می کشد.

هیچ منع اکیدی برای زنان ترک وجود ندارد. آنها مجاز به حضور در اماکن عمومی، ورود به کافه ها، میخانه ها، دیسکوها و غیره هستند. هیچ اجباری برای زنان برای پوشیدن برقع، حجاب و چادر وجود ندارد. همه کدهای لباس به انتخاب شخصی یا اعتقادات مذهبی خانواده هستند.
مردم ترکیه هرگز عجله ندارند. مانند بسیاری از کشورهای جنوبی، آنها هرگز عجله نمی کنند و همیشه برای همه چیز وقت دارند.
بازارهای ترکیه غرفه‌های بازار در فضای باز محلی با میوه، سبزیجات و کالاها. در بازارها محصولات دست ساز و داخلی ارزان و باکیفیت خریداری می کنید.

دین در ترکیه؛ این کشور دارای آزادی مذهبی است. در سال 1928 اسلام رسما از دولت جدا شد. کمال آتاتورک ترکیه را یک کشور سکولار اعلام کرد، اما در اینجا تعداد نمایندگان دین اسلام بیشتر از سایر ادیان است.

تنوع غذایی؛ بیشتر غذاهای ترکی بر اساس گوشت است: گوشت گاو، بره، مرغ. این چاشنی معمولا با لوبیا، سبزیجات، برنج، نان، سبزی سرو می شود. گوشت خوک به طور رسمی ممنوع نیست، اما در فروشگاه ها فروخته نمی شود.

سوپ ها از کله پاچه های ریز خرد شده تهیه می شوند. یک غذای محبوب کباب است که شبیه شاورما آشنا است.

همیشه محصولات زیادی از کشاورزان محلی در بازارهای ترکیه وجود دارد: سبزیجات، میوه ها، گوشت، شیر، عسل، زیتون و غیره. ترک ها شیرینی های مبتنی بر عسل، پنیر و مربا را دوست دارند. محبوب ترین نوشیدنی ها چای و قهوه هستند. آنها در فنجان های کوچک لاله شکل سرو می شوند.

خرید یا اجاره خانه خود؛ هنگام انتخاب ملک، باید از فاصله از دریا، کوه، مرکز شهر، امکانات محلی، مکان های گردشگران آگاه باشید. ارزش املاک و مستغلات تحت تأثیر موارد زیر است: نوع آپارتمان در یک مجتمع مسکونی، اگر ملک یک خانه شخصی یا ویلا باشد. هرچه خرید گران‌تر باشد، هنگام اجاره پول بیشتری می‌آورد.

هر خارجی می تواند در ترکیه ملک بخرد. اما یک سری الزامات باید رعایت شود:

دشواری اخذ تابعیت؛ طرح های طراحی اقامت دائم ترکیه یکی از نرم ترین طرح ها در جهان است. سیاست دولتی اجازه تابعیت دوگانه را می دهد. سند دریافتی به شما اجازه می دهد تا آزادانه از بیش از 100 کشور در یک رژیم بدون ویزا بازدید کنید.

تاییدیه برای اخذ شهروندی توسط همه دریافت نمی شود، اما فرد باید طبقات تعیین شده توسط قانون را رعایت کند:

برای دریافت تابعیت پس از 5 سال، باید تعدادی از شرایط را رعایت کنید:

لیست مدارک مورد نیاز

برای شهروندی جمهوری ترکیه، بسته ای از مدارک مورد نیاز است:

برای بررسی درخواست، باید با وزارت امور داخلی ترکیه با تمام مدارک لازم تماس بگیرید. پس از آن فرد برای انگشت نگاری و مصاحبه به پلیس آگاهی فرستاده می شود. سپس دوباره به وزارتخانه باز می گردد، جایی که مرحله نهایی ثبت نام انجام می شود.

چگونه در محیط خارجی همچون ترکیه سازگار شویم؟

برای سازگاری سریع با زندگی در یک کشور خارجی، به شما توصیه می کنیم:

چگونه در محیط خارجی همچون ترکیه سازگار شویم؟

قبل از تصمیم گیری برای مهاجرت به یک کشور شرقی، ارزش دارد تمام مزایا و معایب چنین قدمی را بسنجید. در حالی که در تعطیلات در یک استراحتگاه هستید، ممکن است نظر تحریفی داشته باشید، زیرا زندگی در ترکیه واقعی با اقامت کوتاه مدت متفاوت است.

درک ویژگی های ذهنیت محلی، آداب و رسوم، فرهنگ، حوزه های اقتصادی و سیاسی زندگی، برای سازگاری با واقعیت جدید ضروری است.

مزایای زندگی در ترکیه

مردم ترکیه را برای مهاجرت به دلایل زیر انتخاب می کنند:

معایب زندگی در ترکیه

معایب زندگی در ترکیه به شرح زیر است:

تجربیات روزانه هر کس منحصر به فرد است، بنابراین تصور کلیشه ای از زندگی در ترکیه برای خارجی ها اشتباه خواهد بود. یک مهاجر بازنشسته سابق که در منطقه مدیترانه آنتالیا آفتاب می گیرد، با یک خارجی که در استانبول کار می کند، روال روزانه متفاوتی خواهد داشت. همه به دلایل مختلف در کشور زندگی می کنند و طبیعتا تنوع مکان ها نیز ابعاد دیگری به این سوال می بخشد.

آیا می توان بدون دانستن ترکی در ترکیه زندگی کرد؟

مردم اغلب این سوال را از ما می پرسند. برای ورود به نیروی کار، دانستن زبان ترکی ضروری است. نه تنها برای اطمینان از موفقیت خود بلکه برای لذت بردن از روز. چه کسی دوست دارد در محیط کاری باشد که نتوانید با همکاران خود صحبت کنید؟ با این حال، هزاران مهاجر بازنشسته که در تمام طول سال در ترکیه زندگی می کنند، به زبان روان صحبت نمی کنند و همچنان از زندگی پرباری برخوردارند.

آیا می توان بدون دانستن ترکی در ترکیه زندگی کرد؟

آنها عمدتاً در سواحل دریای اژه و مدیترانه مستقر می شوند، جایی که گردشگری تجارت پیشرو است. از این رو مردم محلی به زبان های خارجی صحبت می کنند.

برای مهاجرت به ترکیه چه میزان پول لازم است؟

خوب، این بسته به محل زندگی شما، اگر دارای ملک و سبک زندگی خود هستید، متفاوت خواهد بود. استانبول گران ترین مکان برای زندگی به خصوص برای اجاره است.

زندگی اجتماعی متنوع و هزینه های آبجو و غذا خوردن در رستوران ها به زودی افزایش می یابد. با این حال، با چرخش به سمت دریای اژه و مدیترانه، قیمت‌ها به شدت کاهش می‌یابد و می‌توانید پول بیشتری دریافت کنید.

یک دستورالعمل متوسط، برای زندگی با یک سبک زندگی مناسب، حدود 7000 لیر برای زندگی در استانبول و 4000 لیر برای سایر مناطق را در نظر بگیرید.

لازم به ذکر است که بسیاری از مهاجران بازنشسته، مبالغ هنگفتی را به حساب پس انداز با بهره بالا که توسط بانک های ترکیه ارائه می شود، واریز کرده اند. پس از پرداخت مالیات، آنها هر ماه سود را برداشت می کنند، بنابراین هرگز نیازی به ارزش خالص آنها ندارند.

آیا مهاجرت به ترکیه ایده خوبی برای زندگی است؟

اگر شغلی دارید یا برنامه ای برای درآمد ماهانه دارید، ما می گوییم این کار را انجام دهید. فقط حرف ما را قبول نکنید. در سرتاسر کشور، جوامع مهاجر به لطف آب و هوای ایده آل و یک سبک زندگی سالم، رشد می کنند.

آیا مهاجرت به ترکیه ایده خوبی برای زندگی است؟

دلایل مردم برای جابجایی نیز از قیمت مقرون به صرفه ملک گرفته تا سبک زندگی در فضای باز متفاوت است. مهمان‌نوازی ترکی نقش مهمی ایفا می‌کند، زیرا مردم محلی استقبال می‌کنند، و برقراری دوستی با همسایگان آسان است.

آیا افرادی که مهاجرت می کنند، می توانند ملک بخرند؟

بله، همه ملیت ها به غیر از پنج ملیت می توانند در ترکیه ملک بخرند. برای به دست آوردن ایده ای از میزان رونق بازار مسکن خارجی، در سال 2019، بیش از 45000 خارجی آپارتمان و ویلا در سراسر کشور خریداری کردند.

فرآیند خرید ساده نیز به سرعت تکمیل می‌شود و در صورت وجود شرایط مالی، حداقل سه تا شش هفته طول می‌کشد تا اسناد مالکیت آزاد را بدست آورید.

در این مقاله از ترامند قرار است به این سوال پرکاربرد پاسخ بدهیم که برای مهاجرت به ترکیه چقدر سرمایه لازم است؟ پس اگر به دنبال پاسخ این سوال بودید در ادامه با ما همراه باشید.

آیا افرادی که مهاجرت می کنند، می توانند ملک بخرند؟

در باب هزینه مهاجرت به ترکیه و پول مورد نیاز باید بگوییم که این یک سوال بسیار کلی است که لازم است جزئیات آن عنوان شود و نمی‌توان بدون توجه به جنبه‌های مهاجرت به ترکیه، مقدار مورد نیاز پول مهاجرت را مشخص کرد. این هزینه با توجه به شیوه ای که برای مهاجرت خود انتخاب می کنید، متفاوت می باشد.

برای مهاجرت به ترکیه چقدر سرمایه لازم است؟

برای مهاجرت به ترکیه شیوه های مختلفی پیش روی شما می باشد. یکی از شیوه ها که بسیار مورد توجه متقاضیان مهاجرت به ترکیه می باشد می توان به شیوه سرمایه گذاری در این کشور اشاره کرد.

اگر جزو آن دسته از افراد هستید که می خواهید در ترکیه سرمایه گذاری کنید، می توانید با خرید املاک و مستغلات، سپرده بانکی و یا خرید اوراق قرضه دولتی نسبت به مهاجرت اقدام نمایید. در متن زیر تعدادی از شیوه های سرمایه گذاری همراه با حداقل سرمایه مورد نیاز را برای شما معرفی کرده ایم که به شرح زیر می باشد:

برای مهاجرت به ترکیه چقدر سرمایه لازم است؟

چنانچه قصد مهاجرت به ترکیه از سیوه خرید ملک را دارید، توصیه می شود قیمت ملک کمی بیشتر از 400 هزار دلار باشد. زیرا این احتمال وجود دارد، در هنگام بررسی، تخمین کمتری بزنند و یا ارزش لیر ترکیه کم شود. به همین علت باید حاشیه امنی برای خود ایجاد نمایید.

در نظر داشته باشید که مبالغ ذکر شده در بالا برای هر یک از شیوه ها، ممکن است تغییر کنند در نتیجه قبل از هرگونه اقدامی از مبلغ های تعیینن شده برای هر شیوه اطمینان حاصل نمایید.

مراحل مهاجرت به ترکیه

اولین قدم این است که انتخاب کنید چگونه قصد مهاجرت به ترکیه را دارید. مانند خرید ملک در ترکیه، اجاره ملک، کار در ترکیه، راه اندازی شرکت خصوصی در ترکیه و ….

مرحله دوم نحوه رسیدن به ترکیه است. بسته به نوع مهاجرتی که انتخاب می کنید، این مراحل ممکن است از 3 روز تا 3 ماه طول بکشد. (دریافت ویزا)

در این مرحله تمامی مراحل مهاجرت به ترکیه باید توسط وکلای ترکیه و کارشناسان رسمی دادگستری ترکیه مورد بررسی قانونی قرار گیرد و سپس اجرا شود.

انواع روش های مهاجرت به ترکیه

بسته به دلیلی که برای مهاجرت به ترکیه انتخاب می کنید، جواب به این سوال که برای مهاجرت به ترکیه چقدر سرمایه لازم است متفاوت است. علاوه بر مدت زمانی که قصد اقامت در ترکیه را دارید، ممکن است به ویزاها و مدارک مختلفی نیاز داشته باشید.

به عنوان مثال، برخی ممکن است بخواهند به ترکیه مهاجرت کنند تا با خرید ملک، شهروندی ترکیه را دریافت کنند، در حالی که برخی ممکن است اقامت ترکیه را برای مقاصد توریستی انتخاب کنند.

صرف نظر از اینکه از کجا آمده اید یا چرا به ترکیه آمده اید، به پاسپورت معتبر کشور خود نیاز دارید. پاسپورت شما باید حداقل 90 روز اعتبار داشته باشد.

انواع روش های مهاجرت به ترکیه

حتی اگر پاسپورت شما ۶ ماه اعتبار دارد، توصیه می کنیم قبل از سفر به ترکیه آن را تمدید کنید و بعد از آن به ترکیه سفر کنید.

نیاز به ویزای ترکیه به کشور مبدا، طول سفر و دلایل آن بستگی دارد. بسیاری از کشورها موافقت نامه های معافیت ویزا را امضا کرده اند که به شهروندان آنها اجازه می دهد تا حداکثر سه ماه بدون ویزا به ترکیه سفر کنند. اتباع برخی کشورها نیز می توانند پس از ورود به ترکیه ویزا دریافت کنند.

برای اطلاع از لیست این کشورها و مدت زمان اقامت آنها می توانید به وب سایت وزارت خارجه ترکیه مراجعه کنید. همچنین می توانید هزینه ویزای الکترونیکی را مشاهده کنید.

روند سفر و مهاجرت به ترکیه

قبل از عزیمت به ترکیه مطمئن شوید که تمام مدارک مورد نیاز خود را دارید. اگر برای زندگی، کار یا تحصیل در ترکیه به ترکیه سفر کرده اید، برای نشان دادن آنها به مقامات مربوطه نیاز به مجوزهای ویژه دارید.

دستورالعمل های اصلی در طول فرآیند مهاجرت به شرح زیر است:

برای دریافت ویزای ترکیه باید به سفارت یا کنسولگری ترکیه در کشور خود مراجعه کنید. این کار را قبل از عزیمت به ترکیه به خوبی انجام دهید.

ممکن است چندین ماه طول بکشد تا مقامات ترکیه به درخواست ویزای شما رسیدگی کنند. اگر در مورد نوع ویزای مورد نیاز خود سوالی دارید، از مسئولان سفارت بپرسید. به خاطر داشته باشید که هرگونه نقص در مدارک ارائه شده ممکن است منجر به رد درخواست شما شود.

روند سفر و مهاجرت به ترکیه

اگر تصمیم به زندگی در ترکیه دارید، باید از طریق اجاره ملک یا خرید خانه، اقامت ترکیه را دریافت کنید و اگر کار می کنید، به اجازه اقامت و اجازه کار در ترکیه نیاز دارید.

برای دریافت اجازه اقامت در ترکیه علاوه بر اجازه کار در ترکیه، بهتر است به سفارت ترکیه یا کنسولگری ترکیه در کشور خود مراجعه کنید.

نکات مهم قبل از سفر به ترکیه

برای اینکه بتوانید بدانید برای مهاجرت به ترکیه چقدر سرمایه لازم است باید اطلاعات کاملی داشته باشید و هزینه ها را محاسبه کنید. ممکن است لازم باشد ثابت کنید که بلیط رفت و برگشت به کشور مبدا خریداری کرده اید. همچنین ممکن است از شما خواسته شود که مدارک رزرو هتل خود را نشان دهید (اگر محل اقامت قبلاً توسط کارفرمایان تهیه شده باشد، اثبات این امر کافی خواهد بود).

اگر قصد خروج از ترکیه و بازگشت به کشور مبدا خود را در یک بازه زمانی مشخص (برای کار یا تعطیلات) دارید، مطمئن شوید که برای ویزا درخواست داده اید.

قبل از ارسال درخواست خود، تمام الزامات و محدودیت ها را با TURKISH EMBASSY IN TEHRAN بررسی کنید، زیرا بهتر است اطلاعات را با مقامات ترکیه در سفارت بررسی کنید تا در طول سفر اشتباهی رخ ندهد.

راه های مهاجرت به ترکیه

راه های مهاجرت به ترکیه

1- مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک

یکی از بهترین روش ها برای افرادی که قصد مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک را دارند. در این صورت می توانید ملکی در ترکیه با ارزش حداقل 150000 لیر (25000 دلار) خریداری کنید و می توانید برای خود و خانواده خود برای اقامت ترکیه اقدام کنید.

البته باید در نظر داشته باشید که قیمت خرید ملک در ترکیه بسته به شهری که می خواهید در آن خرید کنید تغییر می کند.

2- اخذ تابعیت ترکیه از طریق خرید ملک به ارزش حداقل 400،000دلار

مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک به ارزش 400000دلار نیز یکی از روش های بسیار پرطرفدار در ماه های اخیر می باشد.

به این ترتیب، شما باید یک ملک یا گروهی از املاک اعم از تجاری یا مسکونی را به ارزش کمتر از 400000 دلار خریداری کنید  و شما می توانید برای خود، همسر و فرزندان زیر 18 سال خود برای شهروندی ترکیه اقدام کنید و از تمامی حقوق خود به عنوان شهروند ترکیه برخوردار خواهید بود.

در نظر داشته باشید که صدور پاسپورت ترکیه 3 تا 6 ماه طول می کشد.

3- مهاجرت به ترکیه از طریق اخذ ویزای کار

اگر قصد مهاجرت از این طریق به ترکیه را دارید، ابتدا باید با یک کارفرمای ترکیه ای به توافق برسید که به شما اجازه کار در ترکیه را بدهد. به طور کلی برای دریافت ویزای کاری خود باید با مدارک و دعوتنامه صاحب کسب و کار به سفارت یا کنسولگری ترکیه در کشور خود مراجعه کنید.

4- مهاجرت به ترکیه از طریق ثبت شرکت

برای ثبت شرکت در ترکیه باید در زمان درخواست در ترکیه حضور داشته باشید. مدارکی مانند پاسپورت، ترجمه صفحه اول کارت شناسایی و اساسنامه شرکت مورد نیاز است. مراحل ثبت شرکت در ترکیه بین 3 تا 5 روز طول می کشد و معمولاً حدود 1000 تا 2500 دلار هزینه دارد.

5- مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل و تحصیل

هنگام مهاجرت تحصیلی به ترکیه، باید از دانشگاه های ترکیه پذیرش بگیرید. دانشگاه های دولتی ترکیه و همچنین دانشگاه های خصوصی ترکیه هر ساله از دانشجویان بین المللی در ترکیه ثبت نام می کنند.

بسته به مدرک تحصیلی در ترکیه و رشته تحصیلی، مدرکی که باید در آن برای دانشگاه های ترکیه اقدام کنید کاملا متفاوت است. برای ویزای دانشجویی ترکیه می توانید از سفارت یا کنسولگری ترکیه در کشور خود و یا از خود ترکیه اقدام کنید.

در این محتوا قصد داریم به شما توضیح دهیم که زبان های مورد استفاده در ترکیه کدامند و شما با یادگیری چه زبان هایی می توانید با مردم ترکیه ارتباط داشته باشید و چه زبانی را برای مهاجرت به ترکیه نیاز دارید ، پس با ما تا پایان این محتوا همراه باشید.

زبان های مورد استفاده در ترکیه برای مهاجرت

زبان رسمی ترکیه

بر اساس قانون اساسی ترکیه: اصل 42، زبان ترکی به عنوان زبان رسمی این کشور تعیین شده است. این زبان همچنین بیشترین صحبت را در کشور دارد. زبان های مورد استفاده در ترکیه بیش از 30 زبان قومی است، اما تعداد کمی از مردم به چند زبان قومی صحبت می کنند. با تسلط زبان ترکی، سایر زبان ها به عنوان زبان های اقلیت تلقی می شوند.

زبان رسمی ترکیه

زبان‌های داخل ترکیه را می‌توان بسته به منشأ، تعداد گویشوران و ماهیت زبان به گروه‌های مختلفی تقسیم کرد. تقسیم بندی های رایج عبارتند از زبان های قومی، مهاجر، خارجی و زبان اشاره. این زبان‌ها تحت تأثیر تعاملات قدیمی و مدرن بین ترک‌های محلی و خارجی‌ها در مراحل مختلف تاریخ ترکیه هستند.

زبان های قومی ترکیه

ترکیه کشوری از لحاظ قومیتی متنوع با زبان های قومی مختلف در این کشور است. زبان های قومی رایج در ترکیه ترکی، کورمانجی، عربی و زازاکی است.

زبان های قومی مورد استفاده در ترکیه کدامند؟

زبان‌های قومی دیگر از جمله گویش‌های ترکی، بالکان، لاز، ارمنی و Circassian سخنوران بسیار کمی دارند. زبان ترکی با بیش از 70 درصد استفاده کنندگان پرکاربردترین زبان قومی است.

در بین زبان های مورد استفاده در ترکیه ، استفاده از زبان ترکی به عنوان زبان رسمی و زبان آموزشی به رشد گسترده آن کمک کرده است. استفاده گسترده از زبان ترکی با کاهش استفاده فعال از زبان ترکی بر سایر زبان‌های قومی تأثیر منفی گذاشته است.

زبان کورمانجی (کردی شمالی) رایج ترین زبان اقلیت قومی است. این زبان از پنج گویش اصلی تشکیل شده است: شمال غربی آناتولی، جنوبی، سرهدی و کورمانجی جنوب غربی.

جامعه عرب ترکیه از زبان عربی به عنوان زبان مادری خود به ویژه گویش عربی بین النهرینی استفاده می کند. زبان عربی نیز به عنوان زبان مادری انتخابی در برنامه درسی ترکیه معرفی شده است.

زبان زازاکی که توسط جامعه قومی زازا صحبت می شود، ارتباط نزدیکی با کردی دارد. این زبان بیش از 1 میلیون گویشور دارد. این زبان دارای سه گویش اصلی متاثر از موطن سنتی زازاها در دریای خزر و شمال ایران است.

زبان های مورد استفاده در ترکیه برای مهاجران

الگوهای مهاجرت و اسکان مدرن در ترکیه منجر به معرفی زبان های قومیتی شده است که توسط مهاجران صحبت می شود. زبان‌های مهاجر در ترکیه عبارتند از: کریمه، گرجی، کاباردی، بوسنیایی، آلبانیایی، آدیگه و تاتاری.

زبان های مورد استفاده در ترکیه برای مهاجران

زبان های خارجی که در ترکیه صحبت می شود باعث تعامل با دنیای غرب و خارجی ها منجر به توسعه زبان های خارجی در ترکیه شده است.

تغییر زمان و تعاملات مدرن نیز رشد این زبان ها را ضروری می کند. انگلیسی، آلمانی و فرانسوی زبان های خارجی رایج در ترکیه هستند.

زبان انگلیسی در بین زبان های خارجی پوشش وسیع تری دارد. این زبان ها در مدارس ترکیه به عنوان دروس انتخابی همراه با سایر زبان های خارجی مانند ایتالیایی تدریس می شوند. با وجود استفاده از زبان های خارجی در آموزش، کارایی ترک ها برای برقراری ارتباط به زبان های خارجی پایین است.

در نتیجه اگر قصد مهاجرت به کشور ترکیه را دارید، به شما توصیه می کنیم که در وهله اول زبان انگلیسی خود را تقویت کنید و تا جایی که ممکن است نسبت به زبان ترکی مسلط شوید.

استفاده از زبان های مختلف تاثیرات خود را بر ترکیه گذاشته است. استفاده گسترده از زبان ترکی، به عنوان مثال، منجر به کاهش استفاده از زبان های قومی محلی شده است.

این کاهش در استفاده، تداوم زبان ها را تهدید می کند، زیرا تعداد بسیار کمی از مردم (به ویژه نسل قدیمی تر) با زبان ارتباط برقرار می کنند. ورود زبان خارجی در برنامه درسی، کشور را در موقعیت بهتری در ارتباط با سازمان ها و کشورهای خارجی قرار می دهد.

 استانبول گران ترین مکان برای زندگی به خصوص برای اجاره است. زندگی اجتماعی متنوع و هزینه های آبجو و غذا خوردن در رستوران ها به زودی افزایش می یابد. هزینه های سیگار کشیدن، مشروب خوری و راه اندازی ماشین اضافه می شود.

با این حال، با چرخش به سمت دریای اژه و مدیترانه، قیمت‌ها به شدت کاهش می‌یابد و می‌توانید پول بیشتری دریافت کنید.

اگر شغلی دارید یا برنامه ای برای درآمد ماهانه دارید، ما می گوییم این کار را انجام دهید. فقط حرف ما را قبول نکنید. در سرتاسر کشور، جوامع مهاجر به لطف آب و هوای ایده آل و یک سبک زندگی سالم، رشد می کنند.

دلایل مردم برای جابجایی نیز از قیمت مقرون به صرفه ملک گرفته تا سبک زندگی در فضای باز متفاوت است. مهمان‌نوازی ترکی نقش مهمی ایفا می‌کند، زیرا مردم محلی استقبال می‌کنند، و برقراری دوستی با همسایگان آسان است.

یک شرکت ترکیه ای می تواند یک خارجی را در صورت داشتن نیروی کار موجود از مردم ترکیه استخدام کند. تعداد کارگران مورد نیاز بستگی به حرفه دارد. هنگامی که یک کارفرما یک خارجی را استخدام می کند، باید برای مجوز کار، با حداقل شش ماه اقامت، درخواست دهد.

کارگران خارجی اغلب برای مشاغل گردشگری با شرکت های بزرگی که به نمایندگی های هتل و فرودگاه یا شغل تدریس در مدارس خصوصی بین المللی نیاز دارند مراجعه می کنند. خارجی ها نمی توانند مشاغل خاصی مانند دندانپزشکی، افسران امنیتی و مقامات اسناد رسمی را انجام دهند.

مهاجران کجا زندگی می کنند؟ مهاجران در مکان های مختلفی مستقر می شوند. این مراکز عمدتاً در اطراف استراحتگاه های توریستی ساحلی متمرکز هستند.

به ندرت اتفاق می افتد که خارجی ها در نواحی شرقی محصور در خشکی زندگی کنند، زیرا سنت و فرهنگ قوی تر است، بنابراین سازگاری سخت تر است.

به همین ترتیب، مردم محلی در کوه‌های کاکار به ندرت به افراد خارجی می‌فروشند، زیرا جوامع به هم چسبیده‌اند. در زیر شهرها و شهرهای محبوبی هستند که در آن جوامع مهاجر قابل توجهی وجود دارد.

آلانیا، واقع در منتهی الیه شرقی منطقه مدیترانه آنتالیا، در حال رشد است تا به مقصدی ارزشمند تبدیل شود. تبلیغات گسترده در خارج از کشور باعث تقویت صنعت گردشگری و همراه با آن، تعداد خارجی هایی است که ملک خریداری می کنند.

مرکز شهر آنتالیا، این شهر جهانی میزبان بهترین صحنه های خرید و زندگی شبانه در ترکیه مدیترانه است. برای تقویت این شهرت، دو تا از بهترین سواحل کشور را نیز دارد. کنیالتی و لارا این مقصد برای زندگی در تمام طول سال ایده‌آل است زیرا فصل گردشگری به مدت 12 ماه ادامه دارد.

کالکان، به زندگی ویلایی لوکس و منظره فوق العاده دریای مدیترانه خوش آمدید. کالکان در بخش گران‌قیمت املاک و مستغلات تجارت پرخروشی انجام می‌دهد و یک نگاه به برخی ویلاهای برای فروش دلیل آن را تأیید می‌کند. رستوران‌های روی پشت بام کالکان که ماهی تازه و غذاهای دریایی سرو می‌کنند نیز در سراسر ترکیه مشهور هستند.

فتحیه، این منطقه که اغلب به عنوان یک مقصد دیده می شود، به شهرهای مختلفی مانند اولودنیز، هیسارونو، اواجیک و مرکز اصلی تقسیم می شود. فتحیه که به عنوان مکانی عالی در صحنه قایقرانی شناخته می شود، تجارت پرخروشی را با گردشگری تعطیلات ساحلی انجام می دهد.

دیدیم – آلتینکوم، این تفرجگاه با نام مستعار بریتانیای کوچک دارای تعداد قابل توجهی از بریتانیایی‌هایی است که در ترکیه زندگی می‌کنند. خانه معبد معروف آپولو، بارها و رستوران‌های انگلیسی بسیاری وجود دارد، اگرچه ترکیه سنتی هنوز در شهر اصلی ادامه دارد.

بدروم، شبه جزیره بدروم که مرکز شهر و بسیاری از استراحتگاه های کوچک تعطیلات را تشکیل می دهد، یکی از مقاصد برتر توریستی ترکیه و یک مرکز قایقرانی قابل توجه است.

کوش آداسی، این مقصد مورد علاقه ایرلندی های قدیمی است، اگرچه ملیت های زیادی در آنجا زندگی می کنند. به لطف ویرانه های معروف افسوس که در نزدیکی آن قرار دارد، این بندر همچنین یک بندر اصلی کشتی های تفریحی است و از احساس سالم و چند فرهنگی برخوردار است.

تابعیت از طریق طرح سرمایه گذاری: بسیاری از خارجی ها برای اقامت در ترکیه در تمام طول سال درخواست ویزای اقامت جداگانه می دهند. با این حال، اگر ملکی به ارزش 400000 دلار یا بیشتر خریداری کنید و قصد نگهداری آن را به مدت سه سال دارید، می توانید برای شهروندی درخواست دهید.

ترکیه برای همه خارجی هایی که قصد زندگی در این کشور را دارند چیزهای زیادی برای ارائه دارد. زندگی در ترکیه با داشتن زیرساخت ها، استاندارد زندگی، هزینه های پایین زندگی، روند بدون پیچیدگی دریافت مجوز کار یا اجازه اقامت، نرخ ارز TL و مزیت دریافت شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری، ایده بسیار خوبی برای همه افراد خارجی است.

هزینه زندگی و مسکن
زندگی در ترکیه برای خارجی های اتحادیه اروپا و آمریکا گران نیست. به جز مکان‌های خاص، مسکن و هزینه زندگی در مقایسه با کشورهای خود ارزان‌تر است.

اگرچه تفاوت‌های منطقه‌ای بر هزینه زندگی تأثیر می‌گذارد، میانگین هزینه اجاره، حمل و نقل، غذا و هزینه‌های روزانه هنوز بسیار کمتر از اتحادیه اروپا یا ایالات متحده است. همچنین هزینه های مسکن، گزینه های مختلف از ویلا گرفته تا آپارتمان، در ترکیه معقول تر است.

مجوز اقامت و کار
خارجی هایی که تصمیم به زندگی در ترکیه دارند، برای اقامت در این کشور پس از دوره 90 روزه ویزا، باید مجوز اقامت یا کار خود را دریافت کنند.

اتباع خارجی قبل از مهاجرت به ترکیه باید با مدارک مورد نیاز از کنسولگری جمهوری ترکیه در کشور خود برای مجوز کار اقدام کنند. پس از درخواست اولیه، درخواست های آنلاین باید از طریق پورتال دولت الکترونیک ترکیه و درخواست مستقیم به وزارت کار و تامین اجتماعی در ترکیه ظرف مدت 10 روز انجام شود.

درخواست های اجازه اقامت نیز ابتدا از طریق سیستم اقامت الکترونیکی اداره کل مدیریت مهاجرت انجام می شود. پس از درخواست آنلاین، اتباع خارجی باید مدارک مورد نیاز را به اداره محلی اداره کل مدیریت مهاجرت ارائه دهند.

از شما عزیزان که تا پایان محتوا مهاجرت به ترکیه با ما همراه بودید، متشکریم.

املاک را مقایسه کنید

مقایسه (0)