آمار خرید خانه در ترکیه توسط ایرانیان

5 آذر 1401
0 دیدگاه
آمار خرید خانه در ترکیه توسط ایرانیان در سال 2022 | ترامند

آمار خرید خانه در ترکیه توسط ایرانیان ، مسئله ای است که از سال 2021، در مورد آن صحبت هایی صورت گرفته است. ایرانیان رکورددار خرید ملک در ترکیه معرفی می شوند.

برای دریافت اطلاعات تکمیلی در زمینه خرید ملک در ترکیه به این صفحه از ترامند مراجعه کنید.

در سال 2020 با توجه به همه گیری ویروس کرونا و بسته بودن مرزهای کشور ترکیه و فراهم نبودن شرایط سفر به ترکیه، آمار خرید ملک در این کشور به وسیله خارجی ها به شدت با افت مواجه شد.

اما به محض باز شدن مرزها و هموار بودن شرایط سفر به ترکیه، مجدد بازار خرید ملک در ترکیه توسط خارجی ها رونق گرفت و تقاضا برای خرید ملک در ترکیه افزایش پیدا کرد.

این افزایش تقاضا به ویژه  از سوی ایرانیان بیشتر از سایر کشورها بوده و همانطور که گفته شد ایرانیان رکورددار خرید ملک در ترکیه هستند و در صدر جدول جای گرفته اند.

میزان خرید خانه در ترکیه توسط ایرانیان

میزان خرید خانه در ترکیه توسط ایرانیان

بر اساس بررسی های انجام شده از طرف سازمان آمار ترکیه(Türkiye İstatistik Kurumu)، تا ماه اکتبر 2021 ایرانیان به خرید 7188 واحد در ترکیه اقدام کرده اند، که نشان می دهد در مقایسه با سال گذشته افزایش حدود 40 درصدی داشته است.

خوب است بدانید که بعد از ایران به ترتیب شهروندان کشورهای عراق، روسیه ، آلمان و قزاقستان بیشترین خرید ملک را داشته اند.

 

علت بالا بودن درخواست خرید خانه در ترکیه توسط ایرانیان

باتوجه به شرایط اقتصادی ایران مهاجرت به کشورهای دیگر به ویژه ترکیه، رشد چشمگیری داشته است.

ترکیه به علت نزدیک بودن به ایران از لحاظ جفرافیایی، نزدیکی فرهنگ ایران و ترکیه و قیمت های کمتر در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی، انتخاب اول ایرانیان برای مهاجرت تبدیل شده است.
همینطور قیمت ملک در ترکیه مطلوب می باشد و حتی می توان گفت قیمت ملک در ترکیه در مقایسه با بعضی از شهرهای بزرگ ایران کمتر می باشد و همین مسئله سبب شده است که آمار خرید ملک در ترکیه افزایش پیدا کند.

1.متنوع بودن در املاک

تغییرات اساسی بازار ترکیه در ده سال گذشته نمونه کارهای خود را از استودیو ها، آپارتمان ها و ویلا ها به طور باور نکردنی بالا برده است.

این شرایط برای شما فراهم است که می توانید خانه ای با فروش مجدد بخرید یا طرح های پیش خرید و یا خانه های نو ساز تهیه نمایید. از مکان های ساحلی تا مناطق شهری تا نواحی دورافتاده، شما قطعا آنچه را که بدنبال آن هستید، به دست خواهید آورد.

2.یک پروسه خرید آسان

در گذشته خرید خانه در ترکیه توسط ایرانیان، پروسه ای پیچیده بود و همینطور برای دریافت سند بایستی مدت زمان طولانی را انتظار می کشیدید. با این حال، دولت ترکیه این پروسه را راحت کرده و  آن را آسان تر از همیشه می توان به انجام رساند. از انتخاب خانه تا امضای سند، پروسهرا می توان طی یک هفته انجام داد.

شرایط پرداخت ساختاریافته از دلایل بالابودن میزان آمار خرید خانه در ترکیه توسط ایرانیان

3.شرایط پرداخت ساختار یافته

در صورتی که قصد دارید خانه ای پیش خرید نمایید و یا خانه ای نو ساز خریداری کنید، می توانید  شرایط پرداخت اقساطی بین ۶ تا ۶۰ ماه را نسز مورد استفاده قرار دهید.

به این معنی که در بعضی موارد، شما می توانید طی پنج سال اقساط خود را پرداخت کنید اما می توانید به منزل نقل مکان کنید و قبل از آن سند ملک را امضا نمایید.

4.پایین بودن هزینه زندگی

هزینه زندگی در ترکیه در مقایسه با ایالات متحده و بریتانیا، تقریبا نصف است و به همین علت است که بسیاری از خریداران خارجی تصمیم می گیرند در تمام طول سال در ترکیه زندگی کنند.

فرصت را از دست ندهید، شما می توانید جز آن شود؛ زیرا در ده سال گذشته هم زیرساخت ها و فروشگاهها پیشرفته شده اند و هم کیفیت صنایع خرید بالا رفته است.

یکی از وسوسه کننده ترین مسائل این است که به طور سالیانه هزینه های به کارگیری از املاک بسیار ارزان می شود، به ویژه در مورد مالیات، آب، برق، ماهواره و اینترنت.

5.دسترسی آسان

اینکه شما هوایی، دریایی و یا زمینی وارد ترکیه می شوید حائز اهمیت نیست؛  زیرا ترکیه از شبکه حمل و نقل گسترده ای برخوردار است که به راحتی به کشور شما دسترسی دارد.

در طول تابستان، خدمات کشتی به طور منظم به تمام جزایر یونان در رفت و آمد می باشد و ترکیه برای نوسازی و ارتقا بزرگراه ها نیز سرمایه گذاری کرده است تا رانندگی راحت تر و سریع تر صورت گیرد.

6.بالا بودن حجم سرگرمی و فعالیت

یکی از دلایلی که ممکن است کمتر به  آن توجه شود اما همچنان قابل توجه برای خرید خانه در ترکیه توسط ایرانیان است، وجود سرگرمی های متعدد و چیزهایی است که باید انجام داد.

در همه شهرهای بزرگ، ساکنین می توانند به مراکز فرهنگی و هنری مراجعه کنند، در حالی که استراحت گاه های ساحلی در دریای اژه و مدیترانهدارای مزیت های زندگی ساحلی می باشد.

بالابودن حجم سرگرمی و فعالیت در ترکیه یکی از دلایل افزایش خرید خانه در ترکیه توسط ایرانیان

7.مشخصات سرمایه گذاری بالا

ترکیه اخیرا به یک مرکز جهانی از لحاظ سرمایه گذاری تبدیل شده است. مخصوصا بسیاری از سرمایه گذاران خارجی، برای سرمایه گذاری های بزرگ کشور ترکیه اولویتشان می باشد.

ترکیه ارائه دهنده فرصت های سرمایه گذاری عالی با افزایش آپارتمان ها و خانه های جدید در بخش املاک و مستغلات می باشد. 

مزیت های خرید ملک در ترکیه

در سال 2018 قانون شهروندی ترکیه دچار تغییر و تحول شد. بر اساس قوانین جدید، خارجی ها با خرید ملک به ارزش حداقل 400 هزار دلار می توانند شهروندی ترکیه را اخذ نمایند.

پاسپورت ترکیه برای شهروندان کشورهایی نظیر ایران حائز اهمیت می باشد؛ چرا که با برخورداری از  پاسپورت ترکیه به راحتی می توانند ویزای شینگن و ویزا آمریکا دریافت کنند و این موضوع را شاید بتوان به عنوان اصلی ترین علت جهت  خرید ملک در این کشور و دریافت پاسپورت ترکیه معرفی کرد.

به طور کلی با در نظر گرفتن آمار، و تقاضا زیاد به منظور خرید ملک از سوی خارجیان، می توان گفت کشور ترکیه مناسب برای سرمایه گذاری می باش و از طرفی سرمایه گذار خارجی نگرانی بابت از بین رفتن سرمایه اش ندارد؛ چرا که ترکیه، کشوری امن برای سرمایه گذاری محسوب می شود.

از همراهی شما عزیزان تا پایان محتوا آمار خرید خانه در ترکیه توسط ایرانیان، در سایت ترامند متشکریم.

ارسال دیدگاه