روش سریع برای دریافت اقامت ترکیه چیست؟

2 آذر 1401
0 دیدگاه

یافتن روش سریع برای دریافت اقامت ترکیه نیازمند شناخت تمام راه های دریافت اقامت و انتخاب یکی از روش ها با توجه به شرایط مهاجرتی خودتان است. در این محتوا با ما باشید تا بهترین و مناسب ترین راه های دریافت اقامت ترکیه را بررسی کنیم.

همچنین می توانید برای اطلاع از روش های کلی اخذ اقامت ترکیه برای ایرانیان به این صفحه مراجعه کنید.

متاسب ترین راه و شیوه اخذ اقامت ترکیه، برای اکثر افراد شیوه ای است که به دریافت اقامت دائم و شهروندی ترکیه منجر می شود. همینطور شرایط و قوانین به گونه ای باشد که افراد از نظر هزینه و کار، از وضعیت مناسبی برخوردار باشند.

یک روش سریع برای دریافت اقامت ترکیه، خرید ملک است که با هدف دریافت اقامت دائم انجام میشود.

کشور ترکیه با جذب 30 میلیون گردشگر در سال، می توان آن را به عنوان  ششمین مقصد توریستی گردشگران در سطح جهان معرفی کرد.

موقعیت جغرافیایی ویژه و واقع شدن بخشی از خاک این کشور در اروپا و بخشی در آسیا، آب و هوای متنوع و برنامه ریزی گسترده و امکانات متنوع جهت جذب توریست، باعث تبدیل شدن این کشور به یکی از پرطفدار ترین مقاصد گردشگری تبدیل شده است.

اقامت کوتاه مدت یک روش سریع برای دریافت اقامت ترکیه

همسایگی و شبیه بودن از لحاظ فرهنگی و آب و هوایی ترکیه با ایران، سبب شده است که تعداد زیادی از ایرانیان این کشور را به عنوان مقصد گردشگری، یا به عنوان کشوری برای مهاجرت انتخاب کنند.

مهاجرت به ترکیه و اخذ اقامت این کشور به شیوه های گوناگونی امکان پذیر است و به دو شیوه اقامت کوتاه مدت و بلند مدت صورت می گیرد. شیوه های اخذ اقامت ترکیه از لحاظ هزینه، مدت زمان و سرعت اخذ اقامت دارای تفاوت هایی می باشند.

اقامت کوتاه مدت ترکیه:

دریافت اقامت کوتاه مدت ترکیه می تواند یک روش سریع برای دریافت اقامت ترکیه باشد.به طور معمول اقامت کوتاه مدت ترکیه اقامتی یکساله است که جهت انجام فعالیت های متنوعی از جمله کار، تحصیل و گردشگری صادر می شود.

شیوه اخذ اقامت یکساله در ترکیه به شرح زیر می باشد:

 1. اقامت جهت انجام تحقیقات علمی
 2. ایجاد کسب و کار و برقراری ارتباطات تجاری (اقامت ترکیه از راه سرمایه گذاری)
 3. اقامت توریستی یا اقامت ترکیه به وسیله اجاره خانه (به منظور مقاصد گردشگری)
 4. شرکت در برنامه ها و کارگاه های آموزشی محلی ترکیه
 5. اقامت تحصیلی یا شرکت در برنامه های بین المللی برگزار شده به وسیله مراکز آموزشی ترکیه
 6. دریافت اقامت جهت به کارگیری از برنامه های درمانی
 7. اقامت از راه یادگیری زبان ترکی
 8. اقامت ترکیه با خرید ملک
 9. اقامت ترکیه از راه ازدواج

 

روش سریع برای دریافت اقامت ترکیه

شیوه دریافت اقامت بلند مدت و شهروندی ترکیه، به این شکل است که باید بتوانید شرایطی که به وسیله اقامت موقت (یکساله) ترکیه را دریافت کرده اید، حفظ نمایید و بعد از هر سال به منظور تمدید مجوز اقامت تان اقدام کنید.

روش سریع برای دریافت اقامت ترکیه 

شما تنها می توانید از اه دریافت اقامت ترکیه با خرید ملک و اقامت از طریق ازدواج (که در اقامت کوتاه مدت گفته شد)، اقامت بلند مدت ترکیه را اخذ نمایید.

شیوه دریافت اقامت دائم در کشور ترکیه به طور معمول به این صورت است که بعد از آنکه تمدیدهای سالانه اقامت کوتاه مدت صورت گرفت، قابل دریافت خواهد بود.

در کل، افراد خارجی به منظور اخذ اقامت بلند مدت ترکیه بایستی حداقل به مدت 8 سال (یا 5 سال به صورت متوالی) در ترکیه با اقامت کوتاه مدت خود به زندگی کردن بپردازید.

موارد اصلی اخذ اقامت بلند مدت ترکیه

 1. اقامت در ترکیه حداقل به مدت 8 سال
 2. عدم برخورداری از سوء پیشینه (kötü geçmiş sertifikası)در سه سال گذشته
 3. عدم اخذ کمک اجتماعی در سه سال گذشته
 4. برخورداری از  درآمد کافی و توانایی اداره خود و خانواده
 5. خود را تحت پوشش قرار دادن یک بیمه معتبر پزشکی
 6. عدم تهدید امنیت عمومی و متهد بودن به قوانین و نظم عمومی

 

شیوه اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک

به منظور دریافت اقامت ترکیه با خرید ملک ابتدا باید به ترکیه سفر کرده و از راه بازدید از املاک مختلف، خانه مورد نظر خود را  برگزینید.

بعد از آنکه ملک مورد نظر را خریداری کرده و سند به نام شما انتقال داده شد، می توانید از اداره مهاجرت ترکیه، به منظور دریافت اقامت درخواست وقت ملاقات کنید.

بعد از دریافت وقت ملاقات، لازم است که در زمان مشخص شده با برخورداری از مدارک لازم به این اداره مراجعه و اقامت یک ساله خود را اخذ کنید.

همانطور که در بالاتر گفته شد، اقامت ترکیه با خرید ملک یک روش سریع برای دریافت اقامت ترکیه است و  از ساده ترین و راحت ترین راه های موجود برای گرفتن اقامت ترکیه به شمار می رود.

سریع ترین روش اخذ اقامت ترکیه

اقامت ترکیه از طریق اجاره خانه یا همان اقامت توریستی ترکیه، سریع ترین و بهترین شیوه اخذ اقامت ترکیه می باشد. این شیوه به علت پایین بودن هزینه ها و کوتاه بودن زمان اخذ اقامت، به شیوه ای پرطرفدار جهت اقامت خارجیان در این کشور تبدیل شده است.

این شیوه یکی از انواع اقامت های کوتاه مدت ترکیه می باشد. شما می توانید با بستن قرارداد اجاره خانه در ترکیه، اقامت یکساله توریستی دریافت کنید و به مدت یکسال از اجازه اقامت در ترکیه برخوردار باشید.

در واقع درست است که این شیوه منتهی به اخذ اقامت دائم ترکیه نمی شود، اما با اخذ آن می‌توانید حقوق شهروندی در ترکیه را به دست آورید، در ترکیه زندگی کنید و برای خود حساب بانکی افتتاح کنید…

در صورتی که قصد دارید مدتی را در ترکیه زندگی کنید تا اطمینان پیدا کنید که انتخاب درستی انجام داده اید، (به علت زمان و هزینه پایین) این شیوه اقامتی را برگزینید و پس از آن به دنبال خرید ملک و سایر شیوه ها برای اخذ اقامت دائم ترکیه باشید.

مزیت های اخذ اقامت ترکیه از طریق اجاره خانه 

مزیت های اخذ اقامت ترکیه از طریق اجاره خانه 

 1. شرایط دریافت وقت سفارت سایر کشورها (آلمان، اتریش، اسلواکی و…) از ترکیه.
 2. راحت ترین شیوه اخذ اقامت ترکیه. 
 3. کم هزینه بودن نسبت به سایر راه های دریافت اقامت ترکیه.
 4. شرایط درخواست اقامت کاری ترکیه با برخورداری از کارت اقامت.

 

محدودیت های اقامت ترکیه با اجاره خانه

 1. با دریافت این اقامت از حق تحصیل در این کشور برخوردار نمی باشید: اما با برخورداری از این اقامت اجازه درخواست آن را به راحتی خواهید داشت.
 2. با اخذ این اقامت حق کار در این کشور را ندارید.
 3. در صورت اخذ این اقامت شرایط ثبت شرکت و یا انجام فعالیت های اقتصادی در ترکیه برای شما فراهم نمی باشد، اما شرایط درخواست آن را خواهید داشت.

از همراهی شما عزیزان تا پایان محتوا روش سریع برای دریافت اقامت ترکیه در سایت ترامند متشکریم.

ارسال دیدگاه