دریافت شهروندی ترکیه چقدر طول می کشد؟

12 آبان 1401
0 دیدگاه

برای همه کسانی که قصد مهاجرت به کشور ترکیه را دارند این سوال پیش خواهد آمد که دریافت شهروندی ترکیه چقدر طول می کشد؟

می توانید برای کسب اطلاعات تکمیلی در رابطه با اخذ شهروندی ترکیه به این مقاله مراجعه کنید.

نزدیک بودن کشور ترکیه به ایران و کیفیت نسبی زندگی در مقایسه با ایران باعث شده است که افراد بیشتری تمایل به دریافت پاسپورت ترکیه پیدا کنند. در این محتوا قصد داریم به ارزیابی فرایند دریافت پاسپورت ترکیه و مدت زمانی که برای این کار مورد نیاز است اطلاعاتی را به شما ارائه دهیم، پس با ما همراه باشید.

پاسپورت ترکیه

پاسپورت ترکیه

کشور ترکیه در  همسایگی با ایران می باشد و به این علت از نظر ادیان شبیه به هم هستند، بخشی از کشور ترکیه در قاره آسیا و بخشی از آن در قاره اروپا قرار گرفته است، به همین علت به اوراسیایی معروف می باشد.

بعضی از افراد علاقه مند به دریافت پاسپورت این کشور هستند، که از راه های مختلفی مانند کار،ازدواج، سرمایه گذاری و … می توان پاسپورت کشور ترکیه را کسب کرد که همراهان نیز (همسر و فرزندان زیر 18 سال) می توان این پاسپورت را دریافت کنند.

 نکته مهمی که قبل از مهاجرت باید به آن توجه کنید این است که وقتی در مورد مهاجرت به یک کشور فکر می کنید، باید تمام جوانب آن را مورد ارزیابی قرار دهید.

در ترکیه برخلاف  اینکه آزادی های بیشتری در مقایسه با بعضی کشورها وجود دارد اما باز هم  آزادی کامل رسانه ها و آزادی های دیگر را ندارد. امنیت ترکیه نسبت به کشورهای تراز اول دنیا از جمله اتریش و سوئیس، بسیار کمتر است.

شاید نسبت به بعضی از کشورهای دیگر ترکیه بهتر باشد اما باز هم باید همه معیارهای کیفیت زندگی را در نظر گرفت. بعضی بر این باورند که ترکیه را نمی توان به عنوان مقصد نهایی مهاجرت مناسب دانست اما می توان آن را به چشم یک سکوی پرتاب دید.

تحصیل در این کشور می تواند برای این افراد مناسب باشد. همینطور خرید ملک و دریافت پاسپورت ترکیه نیز می تواند شیوه ای مناسب به حساب آید.

با کسب پاسپورت ترکیه می توانید از امکانات شهروندی و اعتبار پاسپورت این کشور برای سفر یا مهاجرت به سایر کشورها اقدام نمایید.

آیا می دانید دریافت شهروندی ترکیه چقدر طول می کشد؟ دریافت پاسپورت ترکیه برای بعضی از افراد بسیار حائز اهمیت می باشد این کشور ترکیبی از دنیای غرب باستان و مدرن می باشد. در نتیجه می توان گفت که دریافت شهروندی ترکیه برای متقاضی مزیت هایی به همراه دارد که به شرح زیر می باشد:

 • دریافت خدمات بیمه و پزشکی
 • برخورداری از  کار و تحصیل در ترکیه
 • دریافت ویزای مسافرتی به راحتی
 • دسترسی به ایالات متحده آمریکا با ویزای E-2
 • مقرون به صرفه بودن هزینه زندگی

 

شیوه های دریافت پاسپورت ترکیه:

شیوه های دریافت پاسپورت ترکیه

 • اخذ پاسپورت ترکیه از طریق کار

 

یکی از شیوه های دریافت پاسپورت و اقامت ترکیه کار می باشد، که توسط کار می توان ویزای کاری دریافت کرد. برای دریافت ویزای کار در کشور ترکیه حتما بایستی  از یک کارفرما و یا شرکت معتبر در این کشور از پیشنهاد شغلی برخوردار باشید، سپس برای دریافت مجوز کار به وزارت کار ترکیه مراجعه کرده و بعد از ارزیابی و تایید مجوز کار صادر می شود.

در ابتدا مدت زمان این مجوز یک سال می باشد و دارای قابلیت تمدید خواهد بود، سپس  هرساله به مدت  8 سال  تمدید می شود و اقامت کار را در کشور ترکیه می توان کسب کرد. همینطور پس از 10 می توان  تابعیت و شهروندی ترکیه را دریافت کنید.

 

 • دریافت پاسپورت ترکیه از راه تحصیل

یکی از راه های دریافت تابعیت ترکیه تحصیل می باشد. دانشگاه های این کشور به دو دسته تقسیم می شود خصوصی و دولتی که تفاوت هزینه ایی دارند، دانشگاه های دولتی به طور معمول به زبان ترکی و از هزینه پایین تری در مقایسه با دانشگاه های خصوصی برخوردارند. 

 با تحصیل در این کشور به پاسپورت آن نمی توان دست پیدا کرد ولی بعد از تحصیل و کار کردن در کشور ترکیه می توان اقامت و در آخر پاسپورت را بدست آورد.

از دیگر شیوه های دریافت پاسپورت ترکیه می توان به اخذ پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه گذاری، از طریق تولد، از طریق ازدواج و … اشاره کرد.

دریافت شهروندی ترکیه چقدر طول می کشد ؟

دریافت شهروندی ترکیه چقدر طول می کشد؟

باید بگوییم که زمان و چگونگی دریافت ترکیه بستگی به شرایط انتخابی فرد برای مهاجرت دارد. دریافت ویزای ترکیه از شیوه های خرید ملک و سرمایه گذاری، ازدواج و کار امکان پذیر است و برای هرکدام مراحل اداری مخصوصی طی می شود که در ادامه به شما توضیح می دهیم.
 
 • زمان دریافت پاسپورت ترکیه از شیوه خرید ملک

 

همان گونه که گفته شد خرید ملک از اقداماتی است که می توانید برای دریافت پاسپورت ترکیه انجام دهید و راحت ترین شیوه دریافت پاسپورت ترکیه محسوب می شود.

در این شیوه شما باید با سرمایه گذاری و خرید ملک به ارزش 400000 دلار آمریکا، اقامت این کشور را دریافت نمایید. شما با خرید ملک با این مبلغ می توانید پاسپورت ترکیه را در کمتر از 1 ماه دریافت کنید. اما این موضوع را در نظر داشته باشید که به مدت 3 سال، نمی توانید آن را به بفروشید.

 

 • زمان دریافت پاسپورت ترکیه از شیوه سرمایه گذاری

 

در شیوه اخذ پاسپورت ترکیه از راه سرمایه گذاری باید بگوییم که شما هم می توانید از راه خرید ملک و هم از راه ثبت شرکت در کشور ترکیه اقدام نمایید.

در این مورد شما باید 50 نیروی ترک را به استخدام شرکت در بیاورید. به طور معموا با انجام این اقدام دوماه بعد می توانید پاسپورت ترکیه را دریافت نمایید.

 
 • زمان دریافت پاسپورت ترکیه از شیوه ازدواج

 

شیوه دیگر دریافت پاسپورت ترکیه از راه ازدواج است. در این شیوه فرد باید با کسی ازدواج کند که مقیم ترکیه باشد و بتواند ازدواج واقعی خود را به دولت ترکیه اثبات کند.

مراحل اداری گرفتن این پاسپورت به این شکل است که زوجین باید 3 سال زندگی مشترک داشته باشند و بعد همسر می تواند پاسپورت ترکیه را دریافت کند.

 

 • زمان گرفتن پاسپورت از روش کار

برای دریافت پاسپورت از راه کار در ترکیه، شما باید یک پیشنهاد کاری از مدیر ترکی داشته باشید تا بتوانید از این طریق در نهایت به پاسپورت ترکیه دست پیدا کنید.

مراحل اداری به این شکل است که مدیر ترک، مدارک شما را به اداره کار کشور ترکیه (İŞKUR) تحویل می دهد و بعد از ارزیابی آن ها نتیجه اعلام می گردد.

بعد از اینکه 8 سال را در ترکیه مشغول به کار بودید و از شرایط لازم برخوردار بودید، می توانید اقامت دائم این کشور را اخذ نمایید. بعد از گذشت یکسال از اقامت دائم می توانید درخواست خود را برای تابعیت ترکیه و پاسپورت این کشور ارائه دهید. 

از همراهی شما عزیزان تا پایان محتوا دریافت شهروندی ترکیه چقدر طول می کشد، در سایت ترامند متشکریم.

ارسال دیدگاه