آشنایی با ارزان ترین راه های مهاجرت به این کشور در سال 2022

30 شهریور 1401
0 دیدگاه
ارزان ترین راه های مهاجرت به ترکیه در سال 2022

در این محتوا می خواهیم به شما ارزان ترین راه های مهاجرت به ترکیه را معرفی کنیم، اگر جزو آن دسته از افراد هستید که خواهان مهاجرت به ترکیه هستید با ما همراه باشید.

چرا ترکیه ؟

جمهوری ترکیه که به طور معمول با عنوان ترکیه شناخته می‌شود، کشوری نیمه اروپایی و نیمه آسیایی است که امروزه به یکی از مقاصد مهاجرتی برای تعداد زیادی از ایرانیان تبدیل شده است.

چرا باید راه های ارزان مهاجرت به ترکیه را بدانیم؟

ترکیه به خاطر برخوردار بودن از طبیعت بسیار جذاب و آب و هوای دلچسب آن، همواره نزد گردشگران خارجی بسیار مورد توجه است وبه عنوان یکی از گزینه های مطلوب برای متقاضیان به مهاجرت محسوب می شود.

موقعیت جغرافیایی ترکیه و ارتباط داشتن با دریا‌های بزرگی از چهار طرف، سبب شده است که این کشور، یک کشور پر باران و البته زیبا به حساب آید.

به علاوه دریا‌های دیدنی برای ایرانیان، به دلیل نزدیک بودن از لحاظ مذهبی و فرهنگی، ترکیه جزو کشورهایی است که به منظور سازگاری با محیط جدید راحتی بیشتری را مهاجرین فراهم آورده است.

بیشتر افراد مسافر یا مهاجر، ترکیه را کشوری جذاب و دوست‌داشتنی تلقی می‌کنند که اوقات بسیار خوشی را در آن گذرانده‌اند. از طرفی دیگر، علت های  گوناگونی که بی‌ثباتی اقتصادی و گرانی مهم‌ترین آن‌ها محسوب می شوند، موجب شده اند که درخواست مردم ایران به مهاجرت روز به روز بیشتر شود و ترکیه به عنوان یک کشوری که مهاجران را به راحتی می پذیرد با شرایط مناسب، مقصد مهاجرتی درصد بالایی از افراد ایرانی که خواهان مهاجرت هستند، به حساب بیاید.

ارزان ترین راه های مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه مانند سایر مهاجرت به هر کشوری خارجی، لازمه آن آگاهی و مطالعه است. در ادامه شما را با مزایای زندگی در ترکیه و انواع شیوه های ارزان مهاجرت به ترکیه آشنا می کنیم.

مزایای زندگی در ترکیه

همان‌گونه که قبلا گفته شد، ترکیه از طبیعت بسیار بکر و زیبایی برخوردار می باشد. اگر جزو افرادی هستید که به طبیعت و به خصوص دریا علاقه مند هستید، ترکیه بهترین گزینه خواهد بود. از نظر فرهنگی نیز کشور ترکیه دارای فرهنگی متعین و تقریباً شبیه به  ایران است.

اگر قصد دراید که فرزندانتان در فضای فرهنگی شبیه به ایران رشد و تربیت شوند، ترکیه برای شما مقصد خوبی خواهد بود‌. ترکیه از یک دین رسمی مانند ایران برخوردار نمی باشد و این به علت این است که جدایی دین از سیاست را در پیش گرفته است؛ اما بر اساس آمار بیش از ۹۸ درصد مردم ترکیه، مسلمان هستند و این مسئله، باعث شده است که مهاجرت به ترکیه برای افراد ایرانی یک گزینه مناسب به حساب آید.

از نظر هزینه مهاجرت به ترکیه و زندگی در آن نیز به دلیل تفاوت کم‌ ارزش واحد‌های پول ریال و لیره در مقایسه با دلار یا یورو، ترکیه انتخاب بسیار اقتصادی نسبت به سایر کشور‌های اروپایی محسوب می‌شود.

مورد آخر مربوط به زبان این کشور است؛ زبان ترکی به شدت زبان شیرینی است. همه این‌ها سبب می‌شوند که شما با مهاجرت به ترکیه، به زبان ترکی زودتر از آنچه تصور می‌کنید تسلط پیدا کنید و در این حین از یادگیری زده نشوید.

مهاجرت تحصلیلی راهی ارزان برای مهاجرت به ترکیه

مهاجرت تحصیلی به ترکیه

یکی از ارزان ترین راه های مهاجرت به ترکیه برای شما شاید تحصیل در ترکیه باشد. این یک اصل است که بیشتر کشور‌های در حال رشد و پیشرفت جهان، برای افراد نابغه و باهوش خارجی جایگاهی مخصوصی در سیستم آموزشی خود دارند.

ترکیه نیز از این مسئله جدا نیست و شرایط برای شما فراهم است با اخذ پذیرش یکی از دانشگاه‌های آن، ویزای این کشور را دریافت کنید.

شما می‌توانید در دانشگاه‌های غیردولتی و دولتی این کشور که در رتبه های جهانی، از رتبه های خوبی برخوردار می باشند، مشغول به تحصیل شوید که البته توصیه ما به شما تحصیل در نوع دولتی می باشد. برای مشاهده لیست دانشگاه های دولتی ترکیه کلیک کنید: türk devlet üniversiteleri

چون زندگی در یک کشور خارجی به خودی خود دارای هزینه هایی می باشد. با قبولی دانشگاه دولتی در مقایسه با غیر دولتی، هزینه شهریه دانشگاه از مخارج شما کم خواهد شد.

برای پذیرفته شدن در دانشگاه دولتی در این کشور، بایستی در آزمونی با عنوان یوس شرکت نمایید و در صورت کسب قبولی در آزممون، رویای مهاجرت به ترکیه به واقعیت تبدیل خواهد شد.

مهاجرت ارزان از طریق کار به ترکیه

مهاجرت کاری به ترکیه

کشور‌های مختلف بر اساس علت هایی، در دوره‌های زمانی گوناگون به نیروی انسانی جهت کار نیاز احتیاج پیدا می کنند. چنانچه خوش شانس باشید که مهارتی که شما به آن مسلط هستید جزو نیاز‌های کشوری باشد، احتمال اینکه بتوانید موفق به در یافت ویزا و اقامت موقت ترکیه شوی، زیاد است.

بعد از ۵ سال کار کردن در ترکیه، این شرایط برای شما فراهم است که شهروندی و پاسپورت ترکیه  را دریافت کنید.

یکی از آسان ترین و کم زحمت ترین و ارزان ترین راه های مهاجرت به ترکیه ، یافتن یک کارفرمای ترکی است تا از این راه بتوانید اجازه کار این کشور را دریافت کرده و در آن فعالیت خود را شروع کنید.

عنوان های مشاغلی که این روز‌ها بسیار مورد توجه مهاجرین قرار گرفته است، به شرح زیر می باشد:

مهندس (عمران و معماری)، خیاط ساده و حرفه‌ای، پرستار، آرایشگر، و…

اگر بتوانید در مشاغل ذکر شده در متن فوق نظر کارفرمایی را جلب کنید، مهاجرت به ترکیه برای شما فراهم شده است. اما اگر در انجام این کار شکست خوردید، باید بدانید که مهاجرت کاری به ترکیه از راه ثبت شرکت نیز امکان پذیر می باشد.

 

مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک

یکی از پرطرفدار ترین و مطمئن‌ترین راه‌های به دست آوردن ویزا، اقامت و حتی حق شهروندی ترکیه، خرید ملک در ترکیه می باشد. که ممکن است نتوان آن را جزو ارزان ترین راه های مهاجرت به ترکیه قرار داد زیرا در این شیوه تنها چیزی که شما نیاز دارید، پول است.

شما باید یک خانه به ارزش 400 هزار دلار در ترکیه تهیه کنید و در نتیجه آن، پس گذارندن مراحل دولت ترکیه به شما و خانواده‌تان اقامت این کشور را به شما خواهد داد.

خرید ملک و مهاجرت ارزان به ترکیه

خوب است بدانید که خرید تنها یک خانه، تنها راه حل شما نیست. خرید چندین خانه با مجموع ارزش 400 هزار دلار نیز نتیجه‌ای شبیه به راه حل بالا را به همراه خواهد داشت؛ همینطور شما می توانید با اجاره دادن خانه‌هایی که به آن‌ها نیاز ندارید، درآمد خوبی نیز از آن ها کسب کنید.

 

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه‌گذاری

سرمایه‌گذاری یکی دیگر از شیوه های دریافت اقامت می باشد. در ترکیه نیز شما می‌توانید از راه هزینه کردن و برخوردار بودن از شرایط مالی بالا از راه هایی نظیر خرید ملک و یا ثبت شرکت در ترکیه بتوانید به آن مهاجرت کنید.

از دیگر راه های کهاجرت به ترکیه می توان به راه‌اندازی کسب و کار یا یک سپرده بانکی اشاره کرد. یکی دیگر از شیوه های مهاجرت به این کشور که لازمه آن سرمایه‌گذاری است، برگزار کردن تور‌های تفریحی است که به آن توریست دریایی گفته می‌شود.

از شما عزیزان که تا پایان محتوا آشنایی با کشور ترکیه و بررسی ارزان ترین راه های مهاجرت به ترکیه در سایت ترامند با ما همراه بودید، متشکریم.

ارسال دیدگاه