خرید ملک در ترکیه (صفر تا صد مراحل ) ۲۰۲۲

خرید ملک در ترکیه و شرایط آن ،اخذ اقامت از راه سرمایه گذاری و خرید ملک و خانه ،معایب خرید ملک در ترکیه ، از موضوعات مورد بررسی در مقاله پیش رو می باشد .ترکیه از کشور های همسایه ایران است که یک مقصد مورد توجه برای ایرانیان به هدف تحصیل ،مهاجرت ،سرمایه گذاری و تفریح می باشد.

این کشور با توجه به شرایطی که برای مهاجران خارجی در نظر گرفته می تواند مقصد مورد تایید و خوبی برای اخذ تابعیت هم باشد .

خرید ملک در ترکیه شرایط و قوانین خاص خود را دارد . قبل از اینکه اقدام به خرید خانه یا ملک در ترکیه کنیم ،لازم است پاسخ سوالات زیر را بدانیم :

 • چگونه در ترکیه صاحب خانه شویم ؟
 • چرا در ترکیه ملک بخریم ؟
 • آیا با سرمایه گذاری در املاک و مستغلات می شود اقامت ترکیه گرفت ؟
 • مزایای خرید ملک در ترکیه
 • معایب خرید ملک در ترکیه
 • سرمایه گذاری در ملک چه مزایایی دارد ؟
 • در کدام شهر ترکیه بهتر است ملک بخریم؟
 • مزایای خرید ملک در ترکیه چیست؟

پرسش های بالا همگی از موارد مورد توجه بسیاری از ایرانیان ،از مشاوران تیم ترندترنکی می باشد که در این مقاله به تفصیل به آن ها پرداخته شده است .

خرید ملک در ترکیه چگونه است؟

قدم اول برای خرید ملک در ترکیه ،این است که به عنوان یک خارجی در چه مناطقی مجاز به خرید ملک هستیم و پس ار آن بدانیم ،این اقدام چه منفعتی برای ما خواهد داشت؟

ترکیه بخاطر موقعیت جغرافیایی و جاذبه های گردشگری ،سالانه  پذیرای تعداد زیادی  توریست می _باشد.

در نتیجه می توان گفت پتانسل بالایی برای رشد سرمایه دارد. خرید ملک در ترکیه یکی از راه های سرمایه گذاری در این کشور می باشد که بنا به شرایطی می تواند منجر به اخذ اقامت و پاسپورت ترکیه هم شود. توجه داشته باشید که اخذ اقامت ترکیه امکاناتی چون تحصیل رایگان در ترکیه ،استفاده از خدمات درمانی و… را به دنبال خواهد داشت.

در طی دو سال اخیر ایران بعد از عراق ،رتبه دوم خرید ملک در ترکیه را دارد . دولت ترکیه بر اساس اصل تقابل ،به سرمایه گذاران خارجی اجازه خرید ملک می دهد .

این اصل به این معناست ؛اگر کشوری به سرمایه گذار ترکیه ای اجازه سرمایه گذاری در خاک خود می دهد،دولت ترکیه هم اجازه چنین اقدامی به سرمایه گذار آن کشور خواهد داد.

خرید ملک در ترکیه چگونه است؟

قانون

این قانون شامل تمامی کشور های عضو اتحادیه اروپا می شود .اما کشورهای قبرس ، چک ، اسلواکی و بلژیک از این قاعده مستثنی هستند .همچنین در خصوص  ایالات متحده ، کانادا و آمریکای لاتین و سایر کشورهای آسیایی از جمله ایران قاعده ی  خرید ملک در ترکیه  براساس اصل تقابل دنبال می شود.

نکته ی حائز اهمیت برای شهروندان ایرانی در خصوص این اقدام این است که دقت داشته باشند چه مناطقی را برای سرمایه گذاری انتخاب کنند . شخص حقیقی اجازه خرید ملک در منطقه نظامی ترکیه را به هیچ عنوان ندارد.

همچنین از سال ۲۰۱۲  بنابر قانون ۳۵ املاک و اراضی ترکیه یک تبعه ی خارجی در صورتی اجازه خریداری ملکی در ترکیه را دارد که در مجموع مساحت ملک به بیش از ۳۰ هکتار نرسد و در محدوده ی مجاز و مورد تایید دولت ترکیه قرار گرفته باشد . طبق قانون مذکور تبعه های خارجی می توانند هر نوع ملکی از نوع مسکونی ، تجاری ، اداری و … را خریداری نمایند .

اگر قصد خرید ملک در ترکیه را  استعلام از سازمان ثبت و نقشه برداری اراضی ترکیه یک راه مورد تایید و مطمئن برای تشخیص وضعیت و محدوده ملک و اراضی مورد نظر شما می باشد.

مزایاو خطرات خرید ملک در ترکیه

مزایای خرید ملک در ترکیه

 • ارزش بالای ملک در ترکیه

قبل از خرید ملک در ترکیه باید این را بدانید که شما از این خرید سود خواهید کرد. با بالا رفتن روزانه تعداد مهاجرین به کشور ترکیه و خرید ملک در این کشور، ارزش ملک در ترکیه رو به رشد و پیشرفت است یعنی ارزش ملکی که امسال می‌خرید تا سال بعد بالاتر می‌رود و ملک شما در ترکیه ارزشمندتر می‌شود؛

چرا که این کشور توریستی است و البته ایرانیان زیادی در آن ملک خریداری می‌کنند پس ما سالیان اخیر شاهد رشد قابل توجهی در زمینه ارزش ملک در ترکیه بوده‌ایم.

ارزش بالای ملک در ترکیه

 • دریافت اقامت ترکیه

شاید بتوان گفت یکی از مهم‌ترین مزیت های خرید ملک در ترکیه دریافت اقامت ترکیه و دریافت پاسپورت این کشور است. پاسپورت ترکیه اعتبار بیشتری در مقایسه با پاسپورت ایران دارد.

شما قادر خواهید بود بدون ویزا تا سه ماه در کشور ترکیه اقامت داشته باشید. در این مدت می‌توانید به دنبال ملکی مناسب برای خود باشید.

اگر قصد دارید از راه خرید ملک در ترکیه، اقامت در این کشور را بگیرید و شهروند ترکیه به حساب بیایید، باید ملکی با ارزش بالاتر از 400 هزار دلار خریداری کنید و بعد از گذشت حدود سه ماه از خرید ملک پاسپورت و اقامت دائم ترکیه را دریافت خواهید کرد.

دریافت اقامت ترکیه

مزیت سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در ترکیه

سرمایه گذاری در ترکیه از طریق ملک مزایای زیادی دارد که  بنا به شرایطی که در بخش های دیگر مطرح شد می تواند منجر به اخذ اقامت دائم و پاسپورت ترکیه شود .

در زیر به ذکر مواردی که  از مزیت های  سرمایه گذاری در ترکیه هستند می پردازیم :

 1. اجباری برای حضور دائم در ترکیه وجود ندارد
 2. در صورت سرمایه گذاری حدا اقل ۲۵۰ هزار دلار آمریکا می توانید اقامت دائم برای خود
 3. و خانواده خود دریافت کنید
 4. حفظ تابعیت قبلی و استفاده از امکانات دو تابعیتی
 5. در یافت پاسپورت ترکیه که جز ۳۰ پاسپورت معتبر دنیا است
 6. این امکان وجود دارد که بتوانید به ۱۴۸ کشور دنیا بدون اخذ ویزا سفر کنید
 7. شانس بیشتری برای دریافت ویزای معتبر شینگن و مولتی کانادا و…. را دریافت کنید .
 8. البته این  در صورت اخذ پاسپورت ترکیه است.
 9. امکان استفاده از خدمات کامل درمانی ترکیه بیمه و تحصیل رایگان در ترکیه وجود دارد.
 10. می توانید ملک اجاره کنید و کسب درآمد های ارزی داشته باشید.
 11. در بازار کار بین الملل ترکیه امکان انجام کار قانونی و تمام وقت  دارید.
 12. به تمامی سفارت های معتبر دنیا نظیر کانادا و آمریکا دسترسی مستقیم خواهید داشت

بدون شک مهمترین و ارزشمندترین مزایای خرید ملک در ترکیه اخذ اقامت یا تابعیت این کشور می باشد.

با خرید ملک در ترکیه برای اقامت با ارزش مشخص می توانید صاحب این مزیت بزرگ شوید و زندگی خود را برای همیشه تغییر دهید.

اخذ اقامت ترکیه قبلا بسیار سخت بود و نیاز به منابع مالی بالایی داشت.

اما با تغییراتی که در قوانین ایجاد شد، این روند به تدریج آسان شد و در سال 2022 تا حد امکان آسان شد.
یکی از دلایل و مزایای اصلی  که ایرانیان را به خرید ملک در ترکیه ترغیب می کند، قیمت بالاتر ملک نسبت به ایران است.

در ابتدا صادقانه بگویم، طبق آخرین آمار منتشر شده در سال 2022، قیمت کل خرید خانه در ترکیه بسیار کمتر از ایران است.

مزیت سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در ترکیه

یکی از بزرگترین مزیت های خرید خانه در ترکیه قیمت ارزان تر آن است.
سفر بدون دردسر و نزدیکی جغرافیایی
ما ایرانی ها مردمی هستیم که به وطن و خانه خود بسیار وابسته هستیم.

اگر بخواهیم مهاجرت کنیم ترجیح می دهیم مقصدی را انتخاب کنیم که از خانواده و کشورمان دور نباشد و هر زمان که بخواهیم در کنار آنها باشیم.

ترکیه دقیقا یکی از این مقاصد است و از نظر جغرافیایی به ایران نزدیک است و سفر و ورود بسیار آسان و بدون پیچیدگی است.

حالا اگر بگویم این یکی از بزرگترین مزیت های خرید خانه در ترکیه است، اصلا تعجب نمی کنم.

سفر به ترکیه در سال 2022 آسان تر از همیشه است. حتی جالب است بدانید که محدودیت های کرونا نتوانسته بر این مشکل تاثیر بگذارد و مانعی ایجاد کند.

باید بدانید که طبق قرارداد امضا شده بین دولت ترکیه و ایران، ایرانیان برای سفر به ترکیه نیازی به ویزا ندارند! این عامل را باید یکی از مهم ترین دلایل محبوبیت ترکیه به عنوان یک مقصد گردشگری دانست.

معایب خرید ملک در ترکیه

اگر واقع بین باشید می‌توانید بفهمید که خرید ملک در ترکیه علاوه بر داشتن مزیت های مطلوب و مناسب نظیر ارزش بالای ملک در این کشور و دریافت اقامت در ترکیه، از معایب و مشکلاتی نیز برخوردار خواهد بود.

معایبی که احتمال دارد سر راه شما قرار بگیرد. در ادامه به بررسی مشکلات خرید ملک در ترکیه می پردازیم تا نسبت به خرید ملک در ترکیه آگاهی کامل به دست آورید.

اگر ملکی که قصد خریداری آن را دارید، برخلاف قوانین ترکیه باشد، قرارداد خرید ملک باطل خواهد بود. اگر زمان خرید ملک در ترکیه در مدارکی که به اداره‌های تعیین می‌دهید، مجوز پایان کار نباشد قرارداد شما باطل اعلام می گردد.

یکی دیگر از معایب خرید ملک در ترکیه که می توان به آن اشاره کرد این است که خرید ملک باید فقط به وسیله کشورهای مجاز موردنظر ترکیه باشد؛ البته ایران جزو کشورهای مجاز به حساب می آید.

معایب خرید ملک در ترکیه

کشور ترکیه یک کشور توریست پذیر می باشد اما مردم ترکیه از لحاظ زبان انگلیسی قوی نیستند و به طور معمول با زبان ترکی خودشان صحبت می‌کنند؛ پس همواره باید حواستان باشد که  افراد سودجو و کلاهبردار سرتان کلاه نگذارند.

 • آژانس‌ های مسافرتی واسطه

شرکت‌ها و آژانس‌های مسافرتی متعددی در ایران وجود دارد که ادعا می کنند ما واسطه‌ هستیم؛ یعنی اینطور می گویند که شغلشان خرید و فروش ملک در ترکیه است و قادر خواهند بود برای شما در ترکیه ملک خریداری کنند.

حتما باید نسبت به این موضوع آگاه باشید که این شرکت‌ها به طور معمول برای انجام این کار دارای مجوز نمی باشند. توجه داشته باشید که شغل آژانس مسافرتی و شرکت‌های توریستی، خرید و فروش ملک نیست بلکه فعالیت آنها فقط در زمینه سفر و گردشگری است.

 • امکان کلاهبرداری

خرید ملک در ترکیه در مقایسه با ایران ارزان تر می باشد  اما نرخ تقریبی آن در تمام شهرهای ترکیه کاملا معین است و با کمی جست جو می‌توانید متوجه قیمت هر نوع ملکی در هر شهری شوید.

اگر زمان جستجوی ملک برای خرید، با ملکی بیش از حد ارزان برخورد کردید، نسبت به خرید آن اقدام نکنید. حواستان را جمع کنید و به این فکر کنید که چرا این ملک به طور غیر عادی ارزان می باشد.

امکان کلاهبرداری

احتمال دارد آن ملک سند رسمی و قانونی نداشته باشد، شاید مالیات آن ملک پرداخت نشده باشد، پس بهترین راه برای افراد سودجو و آژانس‌های جعلی املاک این است که آن ملک را با قیمت خیلی پایین‌تر به اتباع خارجی بفروشند که از آگاهی بالایی برخوردار نیستند.

مراحل  قانونی خرید ملک و خانه در ترکیه

یک موضوع بسیار مهم در خرید ملک  و خانه در ترکیه برای سرمایه گذاران خارجی  ، اخذ مجوز نظامی  بود که این امر خود پروسه خرید ملک را بسیار طولانی می کرد . اما خوشبختانه طبق قوانین جدید نیاز به اخذ این مجوز نمی باشد و سرمایه گذاران پس از بازدید از ملک و انتخاب آن به سادگی وارد مرحله استعلامات و پرداخت می شووند .

مراحل  قانونی خرید ملک و خانه در ترکیه

مراحل خرید ملک در ترکیه به ترتیب زیر می باشد :

 • بازدید از ملک و انتخاب آن
 • تنظیم قرارداد اولیه با حضور هردو طرف قرارداد
 • پرداخت 1  الی  3 در صد مبلغ ملک  به عنوان ودیعه
 • مراجعه به اداره ثبت اسناد در ترکیه و شروع اقدامات انتقال سند و در یافت تاریخ انتقال سند
 • حضور خریدار در تاریخ تعیین شده در اداره ثبت و اسناد به همراه مالک و پرداخت باقی مانده
 • مبلغ و انجام امورات انتقال سند
 • افتتاح حساب بانکی و پرداخت مبلغ ملک مورد نظر و سایر مالیات و پرداخت های دولتی ،
 • دریافت موافقت امضای فروشنده و در پیاان تحویل سند اصلی(tapu)به خریدار

در زمان خرید ملک به چه چیزی دقت کنیم؟

اشراف کامل بر قوانین دولتی و ملکی  ترکیه و دانستن زبان ترکیه از ضروریات می باشد.

اگر به عنوان یک خریدار در ترکیه مسلط به زبان ترکی نیستید ،حتما از یک مترجم ترکی در زمان قرارداد کمک بگیرید تا به طور کامل از مفاد قرار داد آگاهی پیدا کنید . در یک کشور بیگانه اتفاقاتی مثل فروش ملک به قیمتی بالاتر از ارزش واقعی آن بسیار رایج است .

در زمان خرید ملک به چه چیزی دقت کنیم؟

اگر شما به عنوان یک خریدار با این اتفاق مواجه شوید ،ممکن است علاوه بر ضرر مالی دچار مشکلاتی برای اخذ اقامت ترکیه  نیز شوید. چرا که برای اخذ اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری ،مبلغ سرمایه گذاری بسیار مورد اهمیت دولت ترکیه می باشد.

 

چگونه با خرید خانه اقامت ترکیه بگیریم؟

چگونه با خرید خانه اقامت ترکیه بگیریم ؟یک سوال متداول ایرانیان برای اخذ اقامت ترکیه است.

عدم آگاهی افراد از قوانین سرمایه گذاری یک کشور ،می توانند باعث سردرگمی و حتی متضرر گشتن افراد متقاضی شود. البته تا اینجا دانستیم سرمایه گذاری در ترکیه تابع قوانین و شرایطی است که از طرف دولت ترکیه برای مهاجرین تعیین شده است و یک تبعه ی خارجی لازم است در هنگام خرید ملک و خانه آن ها را رعایت کند .

اگر متقاضی اخذ اقامت از طریق خرید خانه در ترکیه هستید باید بدانید که می توانید فقط با۶۰ هزار دلار در ترکیه خانه خریداری و هم اقامت ترکیه را کسب کنید.

اما این اقامت چه نوع اقامتی است؟

اخذ اقامت از این طریق یک اقامت  ۳ ساله توریستی  است و تا  ۱۰ سال هم قابل تمدید می باشد. اقامت تورسیتی یعنی در این روش شما اجازه کار نخواهید داشت و فقط در صورتی اجازه کار خواهید گرفت که در این فرصت شرکتی را در ترکیه تاسیس و ۵شهروند ترکیه ای را استخدام کنید .آن وقت دولت ترکیه به شما با همان اقامت اجازه کار خواهد داد.

چگونه با خرید خانه اقامت ترکیه بگیریم؟

بدون شک مهمترین و ارزشمندترین مزایای خرید ملک در ترکیه اخذ اقامت یا تابعیت این کشور می باشد. با خرید ملکی با ارزش مشخص می توانید صاحب این مزیت بزرگ شوید و زندگی خود را برای همیشه تغییر دهید.

اخذ اقامت ترکیه قبلا بسیار سخت بود و نیاز به منابع مالی بالایی داشت. اما با تغییراتی که در قوانین ایجاد شد، این روند به تدریج آسان شد و در سال 2022 تا حد امکان آسان شد.

اگر بخواهیم با خرید خانه تابعیت ترکیه بگیریم، چقدر باید سرمایه گذاری کنیم؟

اگر بخواهیم با خرید خانه تابعیت ترکیه بگیریم چقدر باید سرمایه گذاری کنیم؟ این یک موضوع بسیار مهم برای اخذ تابعیت ترکیه است تا با سرمایه گذاری صرفا مشمول شرایط اقامت توریستی نباشیم.

استانبول یکی از گرانترین شهرهای ترکیه است و رتبه ی ۳۹ از بین ۹۴ شهر دنیا را به خود اختصاص داده است .

برای اینکه سرمایه گذاری انجام شده در ترکیه منجر به اخذ اقامت شود ، باید حداقل ۲۵۰ هزار دلار آمریکا سرمایه گذاری شود و ملک خریداری شده به مدت سه سال نگه داری شود و به فروش نرسد .این شرط طبق قانون تصویب شده در سال ۲۰۱۸ میلادی می باشد .

اگر بخواهیم با خرید خانه تابعیت ترکیه بگیریم، چقدر باید سرمایه گذاری کنیم؟

آنگاه اگر فرد متقاضی سایر موارد مورد تایید دولت ترکیه  برای اخذ اقامت را  حفظ کند ، می تواند اقامت دائم ترکیه و پس از ۵ سال پاسپورت ترکیه را اخذ نماید .

متقاضی پس از اخذ پاسپورت ترکیه ،می تواند آزادانه بین ۱۴۸ کشور دنیا سفر کند و مانند یک شهروند ترکیه ای از امکانات شهروندی  مثل تحصیل رایگان و استفاده از خدمات درمانی رایگان این کشور استفاده  نماید .

اقامت ترکیه از طریق اجاره خانه قیمت خانه در ترکیه چقدر است؟

با اجاره خانه در ترکیه نیز می توان اقامت گرفت ؛اما این اقامت از نوع توریستی و یک ساله است که قابلیت تمدید ندارد . گفتنی است مبلغ اجاره خانه در ترکیه ، به شهر و محله  و مشخصات  خانه  مورد نظر دارد.

نکته مهم در اجاره خانه در ترکیه به عنوان یک تبعه خارجی این است که اطمینان حاصل کنید ،خانه مورد نظر به شخص دیگری  اجاره داده نشده باشد.

برای این امر می توانید از موسسات حقوقی مورد اطمینان و از مشاوران مجرب تیم ترامند در انتخاب خانه کمک بگیرید تا با اطمینان خاطر این اقدام را صورت دهید .

به طور میانگین قیمت اجاره خانه در استانبول ۷۰۰ لیر به بالاست . در نظر گیری خرید خانه در ترکیه به لیر در شهر های مختلف ترکیه خارج از لطف نیست .

 

اقامت ترکیه از طریق اجاره خانه قیمت خانه در ترکیه چقدر است؟

هر متر مربع خانه در استانبول به عنوان گرانترین شهر ترکیه در حدود ۳،۹۶۱ لیر  و در آنکارا که پایتخت این کشور است ۱،۸۶۱ لیر می باشد.  در ازمیر و آنتالیا هم به ترتیب ۳،۰۳۶ و ۲،۱۰۱ لیر قیمت گذاری شده است .

 

خطرات خرید ملک در ترکیه؛ در خرید ملک در ترکیه چه نکاتی را باید در نظر داشته باشیم؟

معایب خرید خانه در ترکیه مساله بسیار حائز اهمیت در بحث خرید ملک در ترکیه و اخذ اقامت در ترکیه است .

مهم ترین خطری که هر فرد سرمایه گذار خارجی را  در این راه تهدید می کند ، عدم آگاهی او از قوانین و شرایط خرید ملک در ترکیه است و این نا آگاهی فرصتی مناسب، برای سودجویان و کلاه برداران ایجاد خواهد کرد.

برای جلوگیری ازاین اتفاق ، انتخاب یک واسطه ی معتبر و مجاز برای خرید ملک در ترکیه ضرورت دارد.

مثلا آژانس های گردشگری و توریستی  اصلا مناسب این اقدام نیستند .

چرا که بسیاری از آن ها به دلیل اطلاعاتی که  به دلیل نوع فعالیت های خود در مورد کشور بیگانه پیدا می کنند ،می توانند افراد را فریب دهند و با دریافت مبالغ زیاد و وعده های دروغین ،منجر به متضرر شدن افراد متقاضی شوند.

لازم است به یاد داشته باشیم اطلاعات جمع آوری شده یک آژانس مسافرتی صرفا در خصوص گردشگری و توریسم می باشد و لزوما در زمینه سرمایه گذاری اعتبار ندارد .

اقدام مهم  بعدی انتخاب شرکتی است که مجوز های لازم برای انجام این کار را دارد. متاسفانه شرکت هایی که صلاحیت های لازم برای انجام این امر را ندارند هم درکشور های

مبدا از جمله ایران  و هم در کشور ترکیه به وفور مشاهده شده اند . در ترکیه به علت تقاضای بالای سرمایه گذاری گروه هایی در مکان های کم تردد شهر و درجایی که  حضورشان توسط ماموران  دولتی احساس نشود ، اقدام به انجام فعالیت های این چنینی کرده و اکثرا بعد از دریافت مبالغ هنگفت از متقاضیان خارجی ،شرکت را منحل کرده و فرار می کنند .

در ایران ،به عنوان کشور مبدا نیز نیازمند بررسی مجوز ها ، سوابق مثبت و صلاحیت های لازم این واسطه گری می باشد.

 

خطرات خرید ملک در ترکیه؛ در خرید ملک در ترکیه چه نکاتی را باید در نظر داشته باشیم؟

وکلای حقوقی بی نام نشان نیز در همین دسته افراد قرار می گیرند و می توانند در راه سرمایه گذاری در یک کشور خارجی بسیار خطر آفرین و مشکل ساز باشند .

حق الزحمه ملکی که در حین فروش محاسبه می شود باید به طور کامل با توجه به قیمت واقعی فروش پرداخت شود.
کسانی که قیمتی کمتر از قیمت واقعی ملک ثبت کنند جریمه می شوند.
قبض فروش باید از مشاور املاک، پیمانکار یا شرکت ساختمانی دریافت شود.
از آنجایی که سامانه ثبت اسناد و املاک به سامانه مرکزی متصل است و نیازی به مراجعه به محل ملک نیست، فرآیند خرید و فروش ملک می تواند در منطقه ای متفاوت از محل ملک انجام شود.

در حال حاضر امکان ثبت فرآیندهای خرید و فروش در خارج از ترکیه و همچنین در برخی از سفارت ها و کنسولگری های ترکیه در سراسر جهان وجود دارد.
اگر ملک ظرف 5 سال از تاریخ خرید فروخته شود، مالیات بر درآمد افزایش می یابد.

همیشه به یاد داشته باشید ،افرادسودجو حتی به نزدیکان و خویشاوندان خود رحم نمی کنند ! در نتیجه در امر مهم سرمایه گذاری و مهاجرت جز به افراد و تیم های دارای صلاحیت و مجوز های رسمی و معتبر اعتماد نکنید.

خوشبختانه در ایران مشاوران تیم ترند ترنکی با داشتن صلاحیت های لازم این کار می توانند شما را در سرمایه گذاری درست و مطمئن در ترکیه یاری نمایند.

ملک ارزان در ترکیه؛ رایج ترین خطر تهدید کننده سرمایه گذاران ایرانی

ملک ارزان در ترکیه وجود ندارد! شاید این جمله بسیار اغراق آمیز به نظر بیاید و با خود فکر کنیم در هر کشوری قطعا محله یا منظقه ای که به نسبت سایر مناطق ارزان قیمت باشد وجود دارد؛

اما شرایط حاکم در آن منطقه و امتیازات ملک مورد نظر برای سرمایه گذاری یک تبعه ی خارجی موضوعی نیست که بتوان آن را نادیده گرفت .

این درست است که قیمت خانه ارزان در ترکیه نسبت به سایر کشورهای اروپایی ارزان تر می باشد . اما باید حواسمان باشد بسیاری از املاک ارزان در ترکیه دارای مشکلاتی چون وام پرداخت نشده و یا بدهی به دولت و…می باشد.

ملک ارزان در ترکیه؛ رایج ترین خطر تهدید کننده سرمایه گذاران ایرانی

همچنین خوب است بدانیم که تمامی قیمت ملک در ترکیه زیر نظر مراجع مربوطه  تعیین می شود و کاملا متناسب با نوع منطقه و ویژگی ها و امتیازات خاص ملک مورد نظر می باشد.

 

در کدام شهر ترکیه ملک بخریم؟

 در کدام شهر ترکیه ملک بخریم و سرمایه گذاری کنیم، از دیگر سوالات رایج سرمایه گذاران در ترکیه است. همانگونه که گفتیم ترکیه جاذبه های گردشگری و توریستی بسیاری دارد.

نزدیکی های فرهنگی و موقعیت جغرافیایی این کشور ، محصولات با کیفیت بومی ، مراکز خرید معروف و … از جمله ی این جاذبه ها است .

از نظر  صنعت ساخت  و ساز ترکیه رتبه ی دوم در دنیا بعد از کشور چین را دارد  و این به علت تقاضای بالای سرمایه گذاران برای خرید ملک در این کشور می باشد.

گفتنی است  این روند همچنان رو به افزایش است و از سراسر دنیا سرمایه گذاران اقدام به خرید ملک و خانه و سرمایه گذاری های این چنینی در ترکیه می کنند.

برای یافتن پاسخ این سوال که کدام شهر ترکیه مناسب سرمایه گذاری است ،لازم است بدانیم شهرهای مهم ترکیه کدام هستند؟ این شهر ها چه امکانات و پتانسیلی جهت سرمایه گذاری دارند؟

معروف ترین شهر های ترکیه شامل  استانبول ، بِلِک ،آلانیا ،سیده ،فتحیه ،کِمِر، بودروم و آنتالیا است .از این میان استانبول گران ترین شهر ترکیه است.

هرکدام از  شهرهای مذکور ویژگی های مخصوص به خود را دارند که سرمایه گذار متناسب با هدف خود آن را انتخاب می کنند. در زیر به برجسته ترین ویژگی های تعدادی ازین شهر ها، برای سرمایه گذاری می پردازیم.

 

در کدام شهر ترکیه ملک بخریم؟

استانبول

خرید خانه در استانبول ،استابول معروف ترین شهر ترکیه است که بالغ بر ۱۶ میلیون نفر جمعیت دارد. دراین شهر امکاناتی چون مترو ، اتوبوس ، مونوریل ،کشتی ،پل های متعدد ،تراموا و تنگه بسفر به صورت کاملا هدفمند زندگی روزمره شهروندان استانبول را تسهیل نموده است. همچنین وجود ساخت و ساز های مدرن که توسط بهترین معماران دنیا طراحی شده اند و مراکز خرید متعدد و عالی جهت خرید به روز ترین پوشاک و البسه فشن  این شهر را به یکی از مورد توجه ترین شهر ها جهت سرمایه گذاری تبدیل کرده است .

بلک

بلک به واسطه نزدیکی به فرودگاه آنتالیا هر سال میزبان گردشگران بسیاری است .علاوه بر فاصله ۲۸ کیلومتری این شهر با فرودگاه مذکور  ،  طبیعت فوق العاده ای آن زبانزد است و  خط ساحلی بی نظیر آن که آمیخته از جنگل کاج  با کوهستان است یک  ویژگی بینظیر برای این شهر محسوب می شود .

شهر بلک هتل های لوکس ۵ ستاره و امکانات حرفه ای ورزشی بسیاری دارد وهرساله افراد زیادی به خصوص ورزشکاران را به خود جذب می کند . جالب است بدانید که بلک به بهشت گلف ترکیه شهرت یافته است .حال   اگر قصد  خرید ملک در این شهر را دارید  ،با توجه به امکانات گفته شده ، می توانید صاحب ملکی در نزدیکی بهترین و لوکس ترین امکانات ورزشی و تفریحی کشور ترکیه شوید.

سیده

 سیده یک شهر باستانی در کشور ترکیه است . این شهر نیز دارای طبیعت خاص و بینظیری است. همچنین وجود سواحل خاص و آب و هوای خیلی عالی مخصوصا در روز های تابستان یک مکان عالی برای تفریح ،مخصوصا تفریحات تابستانه است. همچنین دارای زیر ساخت های عالی و سیستم حمل و نقل شهری مناسبی می باشد. با سرمایه گذاری در این شهر ،می توانید صاحب املاکی باشید که در نزدیکی کلاب های و رستوران هایی است که با موسیقی زنده و تفریحات جذاب حس و حال تازه ای به شهر می بخشند.

بودروم

بودروم درواقع یک جزیره زیبا با باغ های زیتون و یکی از شهر های استان موغله است. بدون شک یکی از زیباترین مقصد ها برای گردشگران ترکیه ای شهر بودروم است و مناظر آن کاملا فراموش نشدنی است.

هیاهو و جنب و جوش مثال زدنی این شهر و جاذبه های تاریخی آن ، شرایطی مناسب برای سرگرمی و تفریح برای ساکنین خود مهیا کرده است .

بلک شهر به سرزمین آب های ابدی معروف است . یکی از ویژگی های فوق العاده ی این شهر برای سرمایه گذاری ، قرار گیری املاک و ساختمان های لوکس در دامنه ی کوه های سرسبز آن است . با این اوصاف ملکی که در این مکان وجود دارد ، می تواند بهترین مناظر و نما ها راداشته باشد که یک محبوبیت برای متقاضیان خرید املاک محسوب می شود .

آنتالیا

آنتالیا یک مقصد مورد توجه برای اکثر مردم دنیا است. هم از نظر تفریحی و هم از نگاه زندگی ،آنتالیا یک مقصد خوب تلقی می شود.

علاوه بر وجود طبیعت بسیار زیبا  و کم نظیر ،این شهر آب و هوایی فوق العاده دارد. وجود مراکز فرهنگی و امکاناتی مثل کنسرت ، تئاتر و سینما ، مسیر های جذاب و متعدد پیاده وری  و جمعیت بالای ۲ میلیون نفر توجه بسیاری از افراد را جهت سرمایه گذاری به خود جلب می کند .

اما اینکه در کدام منطقه باید سرمایه گذاری کرد ،بستگی به میزان بودجه مورد نظر سرمایه گذار دارد . مثلا مناطق کپز و دوش ملتی دارای املاک قیمت مناسب و کوچک هستند . این در حالی است که در لارا و کونیالتی گرانترین خانه ها و آپارتمان های لوکس و ویلاهای ساحلی را  تهیه کرد.

وجود نکات مهم در زمان خرید ملک در ترکیه

قبل از هر چیز خوب است بدانید تمامی اسناد بایستی در دفاتر رسمی ثبت اسناد که دارای تایید از طرف دولت ترکیه می باشد به ثبت برسند. با انجام دادن این کار، امضا و ثبت اسناد مورد تایید واقع می شود.

دقت داشته باشید قراردادی که در دفتر املاک بین خریدار و فروشنده بسته می شود، لزوما به معنای این نیست که ملک به خریدار واگذار شده است.

در نتیجه در زمان بستن قرارداد فقط درصدی از مبلغ خرید خانه را پرداخت کنید، بقیه مبلغ باید در دفتر اسناد رسمی بعد از ثبت، پرداخت گردد.

وجود نکات مهم در زمان خرید ملک در ترکیه

بعضی از املاک و مستغلات در ترکیه به اتباع خارجی از قابلیت واگذاری برخوردار نمی باشند. به همین علت لازم است قبل از اقدام نسبت به خرید ملک، این مورد را از اداره تاپو استعلام بگیرید.

قبل از اینکه بخواهید نسبت به خرید ملک اقدام کنید در خصوص بدهی های آن باید از اداره تاپو استعلام بگیرید. بسیاری از املاک در ترکیه با وام خریداری شده اند، هیمنطور باید مالیات و عوارض آنها به طور سالانه پرداخت شود.

ارائه گزارش ارزیابی ملک در ترکیه  به وسیله خریدار ضروریست. در غیر این صورت دریافت اقامت با مشکلات اساسی رو به رو خواهد شد.

مزایای خرید خانه در ترکیه شامل چه مواردی می شود؟

قیمت ارزان در مقایسه با دیگر نقاط دنیا: خرید خانه برای هر شخصی گران ترین خریدی است که در طول زندگی خود انجام می دهد. در اکثر نقاط دنیا حتی کشورهای پهناور و وسیع قیمت اراضی مسکن گران است.

خرید ملک در کشورهای اروپایی از هزینه های جانبی زیادی برخوردار بوده و گران است، اما خرید خانه در ترکیه ارزانتر می باشد و در صورت داشتن سرمایه کافی می توان یک ویلا یا آپارتمان لوکس را خریداری کرد.

برخورداری از آب و هوای مطلوب و مساعد: ترکیه در موقعیت جغرافیایی بزرگ مدیترانه ای قرار دارد که شرایط آب و هوایی کاملا متراکم با طبیعتی چشم انداز دارد. مناطق مختلف ترکیه به علت توپوگرافی نامنظم دارای آب و هوای مختلفی می باشد.

مزایای خرید خانه در ترکیه شامل چه مواردی می شود؟

زندگی با هزینه های مقرون به صرفه و اقتصادی: خرید ملک یکی دیگر از مزیت های خرید خانه در ترکیه می باشد که در مقایسه با سایر نقاط جهان پایین تر است. هزینه های زندگی و خرید خانه در ترکیه نسبت به کشورهای اروپایی بسیار کمتر است و دارای اختلاف زیادی می باشد.

یکی از نکات مهم در پروسه خرید ملک در ترکیه ارزیابی کردن خانه ای است که می خواهید بخرید. به منظور اینکه سرمایه گذاری کم خطری داشته باشید باید استعلام‌های لازم را از ادارات مختلف ترکیه دریافت کنید تا اطمینان پیدا کنید ملک هیچ مشکلی ندارد.

انجام اینکار علاوه بر زمان بر بودن به اطلاعات زیادی نیز نیاز دارد. بر این اساس توصیه می شود این کار را به یک فرد امین و قابل اعتماد بسپارید.

مراحل مهم و اساسی خرید ملک در ترکیه:

 • بازدید از ملک و بررسی آن:

اولین قدم این است که به ترکیه سفر کنید و از نزدیک ملک موردنظر را مشاهده کنید و تمام جزئیات آن را مورد ارزیابی قرار دهید. توجه داشته باشید که تمامی موارد ذکر شده در سند اعم از متراژ و … با ملک تطابق داشته باشد. همینطور موقعیت را از نظر دسترسی سبک سنگین کنید.

بازدید از ملک و بررسی آن

 • بستن قرارداد:

هنگامی که آپارتمان موردنظر خود را انتخاب کردید، می توانید با مورد بررسی قرار دادن جزئیات قرارداد و همینطور توافق نامه به بستن قرارداد اقدام نمایید.

اتباع خارجی می توانند در مدت زمانی که در ترکیه حضور دارند به وسیله یک مترجم حقوقی که از طرف دفتر اسناد رسمی دولت ترکیه تعیین شده است، کارهای مربوطه را به کمک آن انجام دهند.

بستن قرارداد

 • پرداخت هزینه:

توجه داشته باشید که پرداخت هزینه ملک خریداری شده بایستی حتما از حساب خود متقاضی پرداخت شود. در صورتی که پرداخت هزینه به وسیله حساب واسطه صورت گیرد، اقامت به متقاضی تعلق نخواهد گرفت.

خارجی ها نمی توانند در مناطق ممنوعه نظامی املاک بخرند، بنابراین مجوز نظامی لازم است. این می تواند باعث تاخیر در کل فرآیند شود و باید یک دوره 3 هفته ای را در نظر بگیرید، اگرچه در موارد فردی این زمان می تواند کوتاه تر یا طولانی تر باشد.

با این حال، در برخی شهرها، این مناطق ممنوعه در اختیار ادارات کاداستر است، بنابراین این روند هیچ تاخیری ایجاد نمی کند. هیچ راهی برای دور زدن این الزام وجود ندارد و تلاش برای دور زدن این فرآیند می‌تواند منجر به زیان مالی شود و ممکن است هنوز ملکی را که می‌خواهید بخرید به دست نیاورید.

اکیداً به شما توصیه می شود قبل از متعهد شدن به خرید ملک یا پرداخت ودیعه یا تمام هزینه های ملک، از خدمات یک وکیل مستقل بهره مند شوید. ما “وکیل مستقل” را به عنوان کسی که هیچ ارتباطی با فروشنده یا نماینده فروشنده ندارد تعریف می کنیم: یک نماینده می تواند یک نماینده املاک یا هر کسی باشد که از طرف فروشنده عمل می کند.

تعدادی از بانک های ترکیه به اتباع خارجی که مایل به خرید ملک در ترکیه هستند وام مسکن ارائه می دهند. نسبت وام، نرخ بهره و الزامات ممکن است برای هر بانک متفاوت باشد. توصیه می کنیم قبل از تصمیم گیری با چندین بانک تماس حاصل فرمایید.

یکی از مزیت های خرید ملک در ترکیه می تموان به رفت و آمد آسان و هزینه زندگی کم اشاره کرد. نه تنها خرید ملک در ترکیه به بودجه‌ی کلانی احتیاج ندارد، بلکه هزینه زندگی در ترکیه نیز در مقایسه با بسیاری از کشورهای اطراف، بسیار کمتر است.

با زندگی در ترکیه، قادر خواهید بود از کیفیت سبک زندگی اروپایی برخوردار شوید، اما هزینه‌ی به مراتب کمتری را بپردازید. نه تنها زندگی، بلکه تحصیل در ترکیه نیز بسیار ارزان است و راه شما را برای کسب اقامت دائم این کشور، فراهم می‌سازد.

از طرف دیگر، دیگر مزیت های  خرید ملک در ترکیه نیز رفت و آمد آسان به این کشور است، که با کمترین دردسر انجام می‌شود. بنا بر پیمان مودت که بین دو کشور ایران و ترکیه بسته شده است، ایرانیان برای سفر به ترکیه نیازی به اخذ ویزا ندارند و می‌توانند حداکثر تا 3 ماه نیز بدون ویزا در این کشور اقامت داشته باشند.

برای اینکه سرمایه گذار تازه وارد در بازار املاک و مستغلات ترکیه در هیچ کلاهبرداری، فریب، تقلب یا دور زدن قوانین یا حقوق نیفتد، در اینجا مجموعه ای از توصیه های سریع وجود دارد که همه کسانی که می خواهند در ترکیه ملک بخرند، چه به منظور مسکن یا سرمایه گذاری باید به موارد زیر پایبند باشد:

شما باید بهترین شرکت های املاک و مستغلات را در اینترنت جستجو کنید و با آنها در ارتباط باشید تا از کیفیت و جدیت خدمات مشتریان با آن شرکت مطلع شوید.

نیاز به یافتن یک مشاور املاک قابل اعتماد برای جلوگیری از گرفتار شدن در دام کلاهبرداران.

پرداخت هزینه

دانستن جزئیات و اطلاعات کامل در مورد بنگاه املاک یا شخصی که به عنوان مشاور املاک با او سر و کار دارید و اینکه چگونه به اطلاعاتی که در حال حاضر وجود دارد رسیده اید، ضروری است.

مراقب افرادی باشید که به ظاهر فریبنده مانند ادارات و خودروهای لوکس افتخار می کنند، زیرا برخی سعی می کنند مشتریان را فریب دهند که در بازار قوی هستند و آنها را از گذشته خود دور نگه می دارند که از تجارت خوب و موفق دور است.

از خرید آپارتمان به صورت جامد یا طرح اولیه خودداری کنید، زیرا ممکن است ملک در رهن یا توقیف باشد، بنابراین قبل از خرید باید از آن مطمئن شوید.

به هزینه های خدمات در ساختمان یا مجموعه ای که در آن خرید می کنید توجه کنید. هر فرد خارجی که ملکی را در ترکیه خریداری می کند باید از ارتش ترکیه اجازه بگیرد مبنی بر اینکه این ملک به یک پایگاه نظامی نزدیک نیست یا در یک منطقه نظامی قرار ندارد.

ترکیه چه نوع مزایایی برای سرمایه گذاران خارجی ارائه می دهد؟

خارجی هایی که قصد سرمایه گذاری مستقیم دارند می توانند به همان اندازه از فرصت های ارائه شده به شهروندان ترکیه بهره مند شوند.

سرمایه گذاری مستقیم می تواند به صورت افتتاح یک شرکت یا شعبه در کشور ما یا مشارکت در یک شرکت موجود انجام شود. از سوی دیگر، هیچ انگیزه ای برای خارجی ها در سرمایه گذاری غیرمستقیم با خرید سهام یا اوراق قرضه وجود ندارد.

می توانیم وضعیت را به صورت زیر خلاصه کنیم. افرادی که سرمایه گذاری بلند مدت یا سرمایه گذاری مستقیم خارجی در ترکیه را ترجیح می دهند می توانند از فرصت های ارائه شده توسط جمهوری ترکیه بهره مند شوند.

اما سرمایه گذاران خارجی که قصد سرمایه گذاری در کشور ما را دارند می توانند درآمد حاصل از فعالیت های تجاری خود در کشورمان را در ازای سود، فروش، انحلال، غرامت و قراردادهای مشابه به کشورهای مختلف انتقال دهند.

علاوه بر همه مواردی که ذکر می کنیم، افرادی که می خواهند در ترکیه سرمایه گذاری کنند می توانند به راحتی از تخصیص مکان سرمایه گذاری، کسر مالیات، حق بیمه و مشوق های دولتی مشابه بهره مند شوند.

ترکیه چه نوع مزایایی برای سرمایه گذاران خارجی ارائه می دهد؟

مقررات مالیاتی خاصی برای خارجی ها وجود دارد برای جلوگیری از پرداخت مالیات در ترکیه و کشورهای خود قراردادهای مشارکتی مختلفی وجود دارد.

مثلا یک آلمانی یا یک روسی که در کشور ما سرمایه گذاری می کند به دلیل فعالیت در ترکیه فقط به ترکیه مالیات می دهد. برای فعالیت آنها نیازی به پرداخت مالیات به آلمان یا روسیه نیست.

کشورهایی که ترکیه برای جلوگیری از مالیات مضاعف موافقت می کند به شرح زیر است. ایالات متحده، فرانسه، روسیه، چین، کره جنوبی، قطر، مالزی، سنگاپور، آذربایجان، گرجستان و…

سرمایه گذاران خارجی چه نوع شرکت هایی می توانند در ترکیه تاسیس کنند؟

خرید ملک در ترکیه – سرمایه گذاران خارجی که می خواهند در ترکیه سرمایه گذاری کنند، حق تاسیس شرکت های سهامی، محدود و نامحدود را دارند.

شرکت های فردی بدون ساختار شرکتی مانند شرکت های نامحدود؛ اگرچه با توجه به اینکه در عرض چند روز تاسیس می شوند و هزینه کم آنها مزایایی را به همراه دارد، سرمایه گذاران خارجی عمدتاً نوع شرکت سهامی و محدود در ترکیه را ترجیح می دهند.

خرید ملک در ترکیه؛ هنگام تأسیس شرکت، دفتر مرکزی، عنوان، مدیر مجاز و ساختار سرمایه شرکت باید به دقت تعیین شود. سپس اسناد محضری شرکت باید در سامانه های تجاری مرکزی ثبت و به ادارات ثبت مربوطه اعمال شود.

سرمایه گذاران خارجی چه نوع شرکت هایی می توانند در ترکیه تاسیس کنند؟

مدارک تهیه شده در خارج از کشور باید به تایید کنسولگری یا سردفتر برسد. علاوه بر این، اگر شرکای شرکت شهروند ترکیه نباشند، باید شماره مالیات احتمالی نیز دریافت شود.

شرایط مالیاتی برای سرمایه گذاران خارجی چگونه است؟

در ترکیه، نرخ مالیات مؤسسات برای شرکت های سهامی و محدود 20 درصد است. علاوه بر این، افراد مرتبط و سرمایه گذاران باید مالیات بر درآمد خود را در طول سال پرداخت کنند. نرخ درآمد شخصی بین 15 تا 35 درصد است.

معافیت های مالیاتی توسط دولت در دوره های مختلف به سرمایه گذاران خارجی ارائه می شود. علاوه بر این، ترکیه کشور طرف مقابل قراردادهایی است که از پرداخت مضاعف مالیات برای سرمایه گذاران خارجی جلوگیری می کند. تعداد کشورهای طرف قرارداد را افزایش می دهد و سرمایه گذاری در ترکیه کاملاً سودمند است.

قیمت خانه در مقایسه با سایر کشور؛ هر صاحب ملک اتحادیه اروپا می داند که خرید خانه گران است. حتی پس از هزینه ملک، هزینه های پایانی مانند هزینه های بررسی، هزینه های وکیل، حق تمبر و هزینه های بازسازی را در نظر بگیرید.

قیمت ملک در ترکیه، به خصوص در مقایسه با مقاصد اروپایی رو به کاهش، پایین است، بنابراین آپارتمان‌ها یا ویلاهای زیبای لوکس ضرری ندارند.

بسیاری از ساختمان های جدید دارای بالاترین کیفیت دکور هستند، مانند کف مرمر و حمام های زیبا با کاشی کاری شده. با در نظر گرفتن نرخ ارز، حتی با در نظر گرفتن هزینه های فرآیند خرید، در ازای پولی که خرج می کنید، خانه بسیار زیادی به دست می آورید. در بسیاری از مناطق ترکیه، یک ویلای سه یا چهار خوابه به اندازه یک آپارتمان یک خوابه در انگلستان است.

آب و هوای تعطیلات در ترکیه ویتامین D یک مکمل مفید برای سلامتی و تندرستی ما است و ویتامین D از نور خورشید تامین می شود.

در امتداد سواحل مدیترانه و دریای اژه، بازنشستگان مشتاقانه منتظر 300 روز آفتابی در سال هستند. البته آب و هوای هیچ کشوری عالی نیست.

ترکیه مانند بسیاری از جاهای دیگر باران دارد و می‌تواند بارانی سخت و شدید باشد، اما دمای هوای مطبوع در تمام طول سال در امتداد ریویرای ترکیه وجود دارد و زمستان به ندرت به زیر پنج درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

خرج زندگی؛ بیشتر کالاها در ترکیه به طور قابل توجهی ارزان تر از سایر کشورها هستند. هزینه برق و گاز، مالیات شورای شهر، نوسازی، تعمیر و نگهداری، غذا و نوشیدنی، خواربار فروشی و حمل و نقل کمتر از سایر کشورها است.

بنابراین، نه تنها ملک ارزان‌تر است، بلکه هزینه‌های جاری نیز مقرون به صرفه است و هر کسی که با پول دور ریختنی خانه خریداری می‌کند، از مزایای جذاب ترکیه لذت می‌برد.

شرایط مالیاتی برای سرمایه گذاران خارجی چگونه است؟

قیمت خانه برای سرمایه گذاری فرقی نمی کند سلیقه گران قیمت داشته باشید و یا دارای بودجه مالی باشید، طیف گسترده ای از گزینه های مسکن برای همه سبک های زندگی مناسب است.

در ترکیه، گزینه های ملک از یک آپارتمان ساده یک خوابه تا ویلاهای مجلل پنج یا حتی 6 خوابه با استخرهای خصوصی و زمین های خیره کننده متغیر است. دکور می تواند مینیمالیستی و ساده باشد، که باعث صرفه جویی در هزینه می شود، یا بسیار زیاد و با کیفیت.

در واقع، بازار ملک یک سرمایه گذاری بلند مدت ایده آل است.

دسترسی آسان خرید خانه در ترکیه به معنای استفاده از یک شبکه حمل و نقل ارزان، قابل اعتماد و کارآمد است. با دسترسی آسان به چندین فرودگاه در تمام طول سال، سفر شما به خانه عموماً در اکثر مکان‌های محبوب در عرض نیم ساعت است. قطارها به طور منظم بین شهرهای بزرگ مانند استانبول، آنکارا و ازمیر حرکت می کنند.

سفرهای هوایی در داخل ترکیه منظم و ارزان است و اکثر فرودگاه ها سفرهای بین المللی را نیز ارائه می دهند.

مالکیت اموال، اقامت و تابعیت؛ برای دریافت اقامت لازم نیست که خریدار خانه باشید، اما اکثر صاحبان خانه این کار را انجام می دهند تا بتوانند مدت طولانی را در ترکیه بگذرانند.

علاوه بر این، برخی از خریداران خانه برای شهروندی درخواست می کنند که معیارهای مختلفی برای برآورده شدن دارد. (اطلاعات بیشتر در مورد درخواست شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری در املاک و مستغلات.) یا همیشه می توانید روی یک آپارتمان استودیویی برای فروش در استانبول سرمایه گذاری کنید، و همچنان می توانید برای اقامت ترکیه که قابل تمدید سالیانه است، درخواست دهید.

بازار مسکن ترکیه نیز بر اساس «سند مالکیت آزاد» املاک عمل می‌کند. چه یک واحد آپارتمان کوچک باشد یا یک خانه مستقل، شما تنها مالک ملک هستید. این امر آزادی بسیار بیشتری در هنگام نوسازی یا فروش ملک می دهد.

غذای ترکی؛ چه در یک رستوران شیک و چه در یک لوکانتا محلی، غذاخوری ها همیشه به غذاهای ترکی با کیفیت خوب و اصیل تکیه می کنند.

یکی از امتیازات اصلی خانه دار بودن در ترکیه غذاهای خوشمزه و سالم است. تمام محصولات تولید شده در محل تازه هستند و باعث می شود که آنها بسیار مغذی تر از سوپرمارکت محلی شما در خانه باشند.

غذای ترکی

فراموش نکردن آفتاب زیبای ترکیه برای میوه ها و سبزیجات محلی نیز مفید است. بسیاری از مناطق ترکیه تمایل به رستوران های محلی دارند.

اولین وعده غذایی صبح شما باید شما را برای روز آماده کند و صبحانه ترکی دقیقاً این کار را انجام می دهد. همراه با یک قابلمه خوشمزه چای ترکی، یک غذای سالم کامل است.

از استانبول تا آنتالیا؛ ترکیه کشوری با هزاران سال تاریخ است که قدمت آن به امپراتوری روم و آخرین امپراتوری عثمانی می رسد. چه در پایتخت قدیمی استانبول، در نزدیکی خرابه‌های باستانی افسس یا غارهای باورنکردنی در کاپادوکیه، تاریخ شگفت‌انگیزی در همه جا وجود دارد.

در هر کجای ترکیه که باشید، از دنیای تاریخی با ویرانه های پراکنده در سرتاسر زمین دور نیستید. حتی پیاده‌روی در مسیرهای پیاده‌روی با تکه‌های کوچک جادویی ساختمان‌های بازسازی‌نشده با ثروت گذشته مواجه می‌شود.

قیمت املاک در ترکیه جلب توجه می کند:

هنگام خرید ملک در ترکیه، در هزینه های خود صرفه جویی زیادی خواهید کرد و این به این دلیل است که ارزان ترین قیمت ملک را در مقایسه با کشورهای همسایه دارد و این بدان معنا نیست که املاک در ترکیه بد است یا اینکه نسبت به دیگران پایین تر است، اما برعکس، دارای مشخصات عالی است.

قیمت آنها معقول است، زیرا می توانید با مقدار پولی که برای خرید ملک در یکی دیگر از شهرهای اروپایی کافی نیست، ملک در استانبول خریداری کنید. البته املاک استانبول به زیبایی و کیفیت معروف است و به این ترتیب در هزینه های خود صرفه جویی زیادی می کنید.

استفاده از ملک برای اخذ اقامت ملکی:؛ یکی از مهمترین مزایایی که هنگام خرید خانه در ترکیه می توانید دریافت کنید، اخذ اقامت ملکی است که می توانید در هنگام خرید هر ملک چه نوع و چه قیمتی که باشد، زیرا شرایط خاصی برای آن وجود ندارد و به طور مستقیم آن را دریافت کنید.

اقامت ملکی در ترکیه به این معنی است که شما می توانید بدون نیاز به اخذ ویزا راحت و آزاد به ترکیه وارد و خارج شوید. شما هم می تونید این اجازه اقامت رو به اعضای خانواده خود اعم از زن و بچه بدید و مطمئنا قابل تمدید هست.

زندگی در ترکیه یعنی لذت بردن از طبیعت زیبا؛ می توان گفت ترکیه مانند بهشت ​​روی زمین است، زیرا دارای زیبایی هایی است که می تواند تمام کره زمین را در بر بگیرد.

ترکیه به خاطر زمین های طبیعی، فضاهای سبز و بدنه های آبی معروف است که یکی از مهم ترین دلایل تبدیل شدن به یکی از معروف ترین کشورهای توریستی جهان است.

اخذ تابعیت ترکیه از طریق خرید ملک؛ روش های اخذ تابعیت ترکیه متفاوت است و شاید بهترین راه برای سرمایه گذاران اخذ تابعیت ترکیه از طریق خرید ملک در آن باشد، زیرا برای رسیدن به این امر کافی است خانه ای در ترکیه با حداقل قیمت 400 هزار دلار خریداری کنید.

مقرر شده است که از تاریخ خرید به مدت سه سال این ملک را نفروشید همچنین لازم است ملک از شخص ترک خریداری شود.
و اخذ تابعیت ترکیه به معنای اخذ پاسپورت ترکیه می باشد که به شما امکان می دهد بدون نیاز به اخذ ویزا وارد تعداد زیادی از کشورهای جهان شوید.

بهره مندی از کسر مالیات؛ دولت ترکیه قوانین زیادی را صادر می کند که به نفع سرمایه گذاران است که شاید مهمترین آنها کاهش مالیات است که سرمایه گذاری در املاک و مستغلات را در ترکیه تشویق می کند زیرا مالیات های مربوط به مالکیت املاک در ترکیه به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

هزینه های پایین زندگی در ترکیه؛ آنچه ترکیه را از سایر کشورهای همسایه متمایز می کند این است که هزینه های زندگی پایین است و گزینه های زیادی برای همه گروه های اجتماعی وجود دارد.

بازارها در ترکیه در همه جا پراکنده شده اند و حاوی محصولات بسیار و متنوعی هستند که پاسخگوی نیازها هستند، علاوه بر این که هزینه حمل و نقل، قبوض و غیره قابل قبول و قابل پرداخت است.

شبکه حمل و نقل پیشرفته؛ زمانی که در ترکیه زندگی می کنید، از تنوع زیاد وسایل حمل و نقل در آن غافلگیر خواهید شد که زمین های دریایی، زمینی و هوایی را پوشش می دهد تا بهترین آن را ارائه دهد و نیازهای مردم را برآورده کند.
در ترکیه اتوبوس، مترو، تراموا و دلموس علاوه بر تاکسی، قایق و کشتی وجود دارد و تعداد زیادی فرودگاه در شهرهای مختلف وجود دارد.

زیرساخت عالی؛ ترکیه دارای زیرساخت های قوی و مناسب برای کسانی است که مایل به سرمایه گذاری در آن هستند، به ویژه سرمایه گذاری در املاک و مستغلات، زیرا این کشور به آخرین فناوری ها مجهز است و دولت ترکیه همواره در حال تلاش برای توسعه و بهبود ساختار آن و اجتناب از اشتباهات قبلی است.

شما احساس می کنید که در خانه هستید؛ مردم ترکیه با مهربانی، اخلاق خوب و محبت میهمان متمایز هستند و با بازدیدکنندگان طوری رفتار می کنند که انگار ترک هستند، زیرا نژادپرستی وجود ندارد و شما در میان خانواده و دوستان خود احساس راحتی می کنید.

اقتصاد قوی ترکیه؛ ترکیه دارای اقتصاد مستحکمی است که شاهد چالش های زیادی بوده و توانسته بر آنها غلبه کند و این بدان معناست که شما در امان هستید و از سقوط ناگهانی در بازار املاک ترکیه ترسی نخواهید داشت.

مشخصه اقتصاد ترکیه انسجام و استحکام آن در برابر چالش ها و نوسانات جهانی است و به عنوان یک اقتصاد حیاتی، موضوع اعتماد طرف های بین المللی علاقه مند به موضوع اقتصادی و سرمایه گذاران ترک و خارجی بوده و هست.

بازار املاک و مستغلات در ترکیه به طور کلی و در استانبول به طور خاص شاهد بهبود و توسعه قابل توجهی است که ارقام و آمارهای منتشر شده توسط موسسات تخصصی آمار نشان می دهد که آمار قبلی نشان می دهد که تعداد املاک فروخته شده تنها در استانبول تنها در سال 2019 به 8 هزار و 347 ملک رسیده است و شهر استانبول به عنوان یکی از بزرگترین نقاط فروش محسوب می شود و بهترین انواع سرمایه گذاری املاک در ترکیه موجود است و بازار املاک ترکیه در داخل کشور است.

بودجه اکثر سرمایه گذاران، و بازار املاک و مستغلات ترکیه پناهگاه امنی برای پس انداز پول برای بسیاری از سرمایه گذاران است.

جمع بندی

در مجموع بهترین روش برای سرمایه گذاری در ترکیه در قدم اول دانستن این است که قصد شما از سرمایه گذاری  چیست. در صورت  داشتن هدف دریافت اقامت ترکیه مبلغ سرمایه گذاری حداقل 400 هزار دلار و در غیر این صورت ۶۰ هزار دلار است.

پس از آن انتخاب شهر مورد نظر با توجه به امکانات و ارزشمندی املاک آن جهت سرمایه گذاری و بعد مشاوره گرفتن از  یک واسطه مرتبط با مجوز رسمی و معتبر  برای این اقدام و دریافت راهنمایی های لازم می باشد که مشاوران مجرب تیم ترامند به راحتی این امکان را در اختیار شما قرار خواهند داد.

مزایای خرید ملک در ترکیه چیست؟

 • مالیات پایین در ترکیه، تصمیم برای کاهش مالیات در ترکیه یکی از مجموعه تصمیمات مربوط به بخش املاک و مستغلات در ترکیه است و به طور مثبت در تحریک سرمایه گذاران خارجی برای داشتن ملک در ترکیه منعکس شد که به احیای املاک و مستغلات کمک کرد. مهمترین کسر مالیات در ترکیه عبارتند از : معافیت خریدار خارجی از مالیات بر ارزش افزوده متعلق به ملک.
 • اخذ مجوز اقامت که در آن به خارجیانی که دارای ملک در ترکیه هستند و قیمت آنها کمتر از 400000 دلار است اجازه اقامتی داده می شود که سالانه تمدید می شود. اجازه اقامت ملکی در ترکیه به صاحبخانه، همسر و فرزندان زیر 18 سال وی اعطا می شود.

مزایای خرید ملک در ترکیه چیست؟

 • املاک و مستغلات در ترکیه ارزان ترین سرمایه گذاری املاک در اروپا است، جایی که قیمت املاک در ترکیه به طور قابل توجهی ارزان تر از اروپا است، با ویژگی های مشابه در زیرساخت، و مشابه در ساختار کشورهای اروپایی توسعه یافته است.
 • سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در ترکیه بر اساس فعالیت های اقتصادی و توسعه سریع شهری و قدرت گردشگری در ترکیه که به بهترین وجه در دوره ها و فصول توریستی منعکس می شود، از طریق تقاضا برای خانه های اجاره ای که در آن فصول توزیع شده است، بازگشت سرمایه سودآوری را فراهم می کند.

چه ملیتی برای داشتن املاک و مستغلات در ترکیه ممنوع است؟

طبق قوانین ترکیه, خارجیان مقیم ترکیه از اکثر ملیت ها مجاز به داشتن املاک و مستغلات در ترکیه هستند, اما برای برخی از ملیت های خارجی این قانون شامل آنها نمی شود, متأسفانه, شهروندان آن از داشتن املاک و مستغلات در ترکیه و این ملیت ها منع می شوند. عبارتند از: سوری, ارمنی, قبرسی, کره شمالی و کوبایی .

این موارد خاص مانند:

 • شهروندان ترکیه که شهروند کشورهای قبلی هستند.
 • کسانی که تابعیت دوم دارند اجازه دارند در ترکیه املاک و مستغلات داشته باشند.
 • شهروندان قبرس شمالی

این کشور خاورمیانه‌ای که به طور رسمی جمهوری ترکیه نامیده می‌شود، موقعیت استراتژیکی دارد و دارای تاریخ غنی، فرهنگ پر جنب و جوش، معماری زیبا و فرصت‌های سرمایه‌گذاری شگفت‌انگیز است.

چه ملیتی برای داشتن املاک و مستغلات در ترکیه ممنوع است؟

اگر به دنبال اخذ تابعیت ترکیه هستید، برنامه شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. این برنامه سرمایه گذاری که در سال 2017 راه اندازی شد، به افراد در ازای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات ترکیه شهروندی ارائه می دهد.

با توجه به کاهش هزینه، سرمایه گذاران خارجی که به دنبال اخذ تابعیت ترکیه هستند، عموماً از طریق مسیر سرمایه گذاری در املاک اقدام می کنند. حداقل مبلغ واجد شرایط برای خرید ملک در ترکیه 400000 دلار + هزینه است که این شهروندی را به یکی از جذاب ترین شهروندی جهان از طریق برنامه های سرمایه گذاری تبدیل می کند.

برنامه شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری با هدف جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی برای تقویت اقتصاد در حال ظهور این کشور و ارتقای بازار املاک و مستغلات این کشور است. از آنجایی که ترکیه یک کشور بین قاره ای است، سرمایه گذاران خارجی با اخذ تابعیت ترکیه می توانند به بازارهای پررونق اروپا و آسیا دسترسی داشته باشند.

شهروندی ترکیه از طریق برنامه سرمایه گذاری و مزایا آن:

-افراد می توانند از کیفیت زندگی بالا، آب و هوای شگفت انگیز و جمعیتی دلپذیر لذت ببرند

-با پاسپورت ترکیه می توانید به گزینه های سفر بدون ویزا یا ویزا هنگام ورود در 110 مقصد در سراسر جهان دسترسی داشته باشید. این شامل سفر به کشورهای محبوب مانند ژاپن، هنگ کنگ و سنگاپور در میان کشورهای دیگر می شود

-برنامه سرمایه گذاری شامل اعضای خانواده متقاضی نیز می شود

شهروندی ترکیه از طریق برنامه سرمایه گذاری و مزایا آن

– شهروندان ترکیه واجد شرایط ویزای سرمایه گذاری E-2 در ایالات متحده هستند. ویزا برای یک دوره پنج ساله قابل تمدید است

-دسترسی انحصاری به بازارهای اروپا، آسیای غربی و خاورمیانه

سرمایه گذاران خارجی به ویژه پس از نوسانات نرخ لیر ترکیه در برابر دلار، توجه زیادی به خرید ملک در ترکیه چه مسکونی و چه تجاری نشان داده بودند.

علیرغم تصمیمات تعطیلی و تعلیق پروازها در نتیجه اقدامات پیشگیرانه، به دلیل شیوع ویروس کرونا، قیمت املاک و مستغلات در ترکیه آلوده نشد، بلکه به روند صعودی ادامه داد. مالکیت املاک و مستغلات از راه دور به یکی از گزینه های پیشنهادی قوی برای خرید ملک و اخذ تابعیت ترکیه بدون نیاز به سفر تبدیل شده است.

وب سایت ترامند ، انجام امور مهاجرتی ترکیه

املاک را مقایسه کنید

مقایسه (0)