صفر تا صد خرید ملک در ترکیه

23 آبان 1401
0 دیدگاه
ارائه قوانین به منظوراقامت در ترکیه

زندگی در ترکیه با در نظر گرفتن مزایت ها و معایب آن، برای عده زیادی از مردم ایران، بسیار جذاب و دوست‌داشتنی محسوب می شود. همین مسئله باعث شده‌ است که بسیاری از ایرانیان به خرید ملک در ترکیه روی آورده اند.

املاکی که به وسیله ایرانیان خریداری می‌شود بیشتر املاک مسکونی جهت ایجاد زندگی جدید در ترکیه و یا مغازه‌هایی جهت سرمایه گذاری در ترکیه است.

قوانین کشور ترکیه شرایط دریافت اقامت ترکیه با خرید ملک را برای مهاجرانی که در این کشور تمایل به خرید ملک و سرمایه‌گذاری در ترکیه دارند، فراهم می نماید.

بر طبق قوانین تعیین شده در سال 2012، شرایط دریافت اقامت ترکیه با خرید ملک برای افراد خارجی بسیار هموار تر شده‌است. این قانون جدید به افراد خارجی شرایط خرید آزادنه املاک در ترکیه را محیا می سازد.

به این صورت که خرید بسیاری از ملک‌ها، برای افراد خارجی منعی ندارد و فرد خارجی می‌تواند برای اکثر کاربری‌های تجاری، مسکونی و اداری نسبت به خرید ملک در ترکیه اقدام نماید.

به‌عبارت‌دیگر می‌توان گفت خرید ملک معامله دو سر برد است؛ به این صورت که هم فرد خریدار می‌تواند اقامت ترکیه را به دست آورده و به وسیله آن از بسیاری از امکانات زندگی برخوردار شده و هم دولت ترکیه زمینه را برای سرمایه‌گذاری خارجی آماده می کند.

 

صفر تا صد خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

به منظور ملک در ترکیه همان‌گونه که گفته شد، یکی از بهترین راه‌های سرمایه‌گذاری برای افرادی است که می خواهند به ترکیه مهاجرت کرده و ارزش پول خود را حفظ کنند. از جمله مهم‌ترین مزایای این کار به شرح زیر می باشد:

 1. قیمت املاک مسکونی در ترکیه بسیار مطلوب تر از ایران است.
 2. هزینه اجاره ملک در ترکیه در مقایسه با اجاره ملک در ایران بالاتر است؛ به همین علت، خرید ملک گزینه مناسبی به حساب می آید.
 3. در نظر داشته باشید، شما از راه خرید ملک می‌توانید پول خود را از ریال به لیر تبدیل نمایید؛ که در این صورت ارزش پول‌تان به خوبی حفظ خواهد شد.
 4. شما با خرید ملک در ترکیه می‌توانید از اقامت دائم یا موقت ترکیه برخوردار شوید و سپس از راه اقامت می‌توانید به تاسیس شرکت اقدام کرده و مجوز کار اخذ کنید.
 5. خرید ملک و دریافت اقامت این کشور شرایط تجارت بین‌المللی را برای بازرگانان فراهم خواهد کرد.
 6. بعد از اخذ اقامت دائم می‌توانید پاسپورت کشور ترکیه را که جزو یکی از 30 پاسپورت برتر جهان است، اخذ نمایید.
 7. چنانچه شما موفق به دریافت اقامت ترکیه(Residence Turkey) شوید، فرزندان‌تان می‌توانند از شرایط تحصیل رایگان در این کشور برخوردار شوند.
 8. بهترین مزیت دریافت اقامت ترکیه که می توان به آن اشاره کرد، برخورداری از خدمات بیمه و درمان تقریبا رایگان است.

 

حداقل هزینه لازم به منظور خرید ملک در ترکیه

برای دریافت اقامت ترکیه با خرید ملک، لازم نیست هزینه‌های بسیار زیاد صرف کنید. همانطور که در بالاتر ذکر شد، هزینه ملک در ترکیه از هزینه خرید آن در ایران بسیار کم‌تر است.

جهت دریافت اقامت کوتاه مدت، شما تنها با خرید یک ملک به ارزش 160.000 لیر، یعنی حدود 500-550 میلیون تومان، می‌توانید اقامت ترکیه را اخذ نمایید.

چنانچه قصد دارید اقامت دائم ترکیه و پاسپورت این کشور را کسب کنید، ارزش ملک خریداری شده باید حداقل 400000 دلار باشد.

افرادی که موفق به دریافت اقامت ترکیه با خرید ملک هایی با ارزش کم‌تر از 400000 دلار شده‌اند، باید توجه داشته باشند که اقامت آن‌ها موقت و حداکثر یک ساله خواهد بود.

در صورتی که می خواهید اقامت ترکیه را دریافت کنید، می‌توانید با خرید ملک برای خود و اعضای خانواده‌تان اقامت کشور ترکیه را فراهم نمایید. البته اجازه اقامت اعضای خانواده حداکثر به اندازه اقامت خریدار ملک در نظر گرفته خواهد شد.

نکته مهم دیگری که باید در نظر داشه باشید، این است که اعضای خانواده باید مراحل قانونی لازم برای دریافت اجازه اقامت خانواده را بگذرانند.

حداقل هزینه لازم به منظور خرید ملک در ترکیه

مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت ترکیه

تهیه مدارک لازم برای اخذ اجازه اقامت هنگام خرید ملک، یکی از مهم‌ترین مواردی است که باید خریداران و متقاضیان جهت دریافت اقامت مورد توجه قرار دهند که شامل موارد زیر می باشد:

 • کپی برابر اصل سند
 • شماره مخصوصی که باید از طرف شهرداری دریافت کنید
 • پاسپورت با اعتبار حداقل 1 سال
 • 4 عکس با زمینه سفید

ارائه قوانین به منظوراقامت در ترکیه

قوانین برای افرادی که قصدشان این است که در ترکیه زندگی کنند و همه سعی و تلاششان بر این است که بعد از اقامت موقت، اقامت دائم را نیز اخذ نمایند؛ با افرادی که تنها به علت حفظ ارزش پول خود و یا سرمایه‌گذاری و خرید خانه برای اقامت‌های کوتاه‌مدت در ترکیه ملکی خریده‌اند، دارای تفاوت هایی می باشد.

شما درصورتی که تمایل به دریافت پاسپورت ترکیه را نداشته باشید، لزومی به منظور حضور طولانی‌مدت‌تان در ترکیه نخواهد بود؛ تنها دو هفته حضور در خاک ترکیه، برای اقامت یک‌ساله کافی است.

توجه داشته باشید که این قانون برای افرادی که می خواهند اقامت دائم ترکیه را دریافت کنند، متفاوت است. برای اخذ اقامت دائم و پاسپورت ترکیه، حداقل باید 5 سال متداوم در این کشور حضور داشته‌باشید.

 

پروسه دریافت اقامت در ترکیه با خرید ملک

پروسه دریافت اقامت در ترکیه

 • در اولین گام بایستی شما بودجه خود را برای خرید ملک مشخص کنید.
 • گام دوم اختصاص به مشخص کردن شهر موردنظرتان برای اقامت و خرید ملک دارد. بهترین شهرهای‌ ترکیه از لحاظ زندگی، کار و تحصیل شهرهای بزرگی همچون استانبول، آنکارا، ازمیر و… است.
 • بعد از پیدا کردن ملک موردنظرتان، کارشناس شهرداری باید برای قیمت‌گذاری ملک به محل موردنظر شما مراجعه کرده و نسبت به بررسی ملک اقدام نماید.
 • بعد از گذراندن مراحل گفته شده، نوبت به خرید و مراحل مربوط به خرید ملک می‌رسد. در این مراحل شما بایستی از قوانین خرید خانه در ترکیه از اطلاعات کافی برخوردار باشید. البته کارشناسان ترامند آماده ارائه خدمات و مشاوره‌های مورد نیاز برای سپری کردن راحت‌تر این مراحل هستند.
 • بعداز خرید ملک، با برخورداری از سند مربوطه و تمامی مدارک لازم، باید به اداره مهاجرت مراجعه کرده و اقدام به دریافت اقامت ترکیه با خرید ملک کنید.

پس از انجام مراحل گفته شده در بالا، شما می‌توانید بر طبق شرایط خود، به طور دائم یا موقت در ترکیه اقامت داشته‌باشید. آگاهی داشتن از قوانین این پروسه یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که باید در این مدت صورت گیرد.

از همراهی شما عزیزان تا پایان محتوا صفر تا صد خرید ملک در ترکیه در سایت ترامند، متشکریم.

ارسال دیدگاه