از صفر تا صد خرید ملک ترکیه وام بانکی

18 مهر 1401
0 دیدگاه
از صفر تا صد خرید ملک ترکیه وام بانکی - ترامند (۲۰۲۲)

چنانچه قصد دارید نسبت به خرید ملک در ترکیه اقدام کنید ولی از بودجه کافی برخوردار نمی باشید، می‌توانید از بانک‌های ترکیه وام بگیرید. در این محتوا به صورت اختصاصی و جامع در رابطه با خرید ملک در ترکیه با وام بانکی صحبت خواهیم کرد.

خرید ملک در ترکیه با وام بانکی برای شهروندان خارجی

 برای شهروندان خارجی این شرایط فراهم است که می‌توانند حدود ۷۰% ارزش ملک خریداری شده در ترکیه را وام بگیرند.

بر این اساس می توان ۳۰ تا ۴۰ درصد ارزش کل ملک را در زمان  خرید ملک به عنوان مبلغ پیش پرداخت کرده و الباقی مبلغ را به صورت اقساطی و طی مدت حداکثر ۱۵ سال پرداخت کرد.

برای خرید ملک در ترکیه با وام بانکی توجه داشته باشید به این ترتیب ملک خریداری شده به نام خریدار به ثبت می رسد، اما تا زمانی اقساط ملک به طور کامل پرداخت نشود، ملک در رهن بانک خواهد ماند.

درصورتی که می خواهید برای دریافت اقامت کشور ترکیه اقدام نمایید، باید بدانید شیوه های گوناگونی برای دریافت اقامت وجود دارد. یکی از راحت ترین شیوه ها به همین منظور سرمایه‌گذاری در بازار ملک ترکیه می باشد.

شما می‌توانید با خرید ملک در ترکیه به ارزش 400000 دلار بلافاصله نسبت به دریافت اقامت و شهروندی ترکیه اقدام کنید. همینطور با خرید ملک با ارزش کمتر از 400000 دلار به شما اقامت موقت تعلق می گیرد که هرساله دارای قابلیت تمدید می باشد.

آیا برای ایرانی ها خرید ملک در ترکیه با وام بانکی امکان پذیر است؟

یکی از بهترین و مناسب ترین شیوه های سرمایه‌گذاری در ترکیه و اخذ اقامت و شهروندی، خرید ملک در ترکیه می‌باشد. با این وجود بسیاری از افراد، سرمایه لازم برای این سرمایه‌گذاری را ندارند. این افراد می‌توانند به منظور خرید ملک به صورت اقساطی از شرکت‌های سازنده و یا دریافت وام بانکی اقدام کنند.

شهروندان ایرانی می‌توانند به منظور خرید ملک در ترکیه، نسبت به دریفت وام بانکی اقدام نمایند. نرخ سود وام مسکن در ترکیه حدود ۸ تا ۱۲ درصد بوده و طی مدت ۱۰ الی ۱۵ سال قابل پرداخت می‌باشد.

با خرید ملک در ترکیه با وام بانکی ، ارزش ملک در سال‌های بعدی چندین برابر خواهد شد و بدین‌ترتیب علاوه بر حفظ ارزش سرمایه، شخص متقاضی از سود به دست آمده  از این راه نیز بهره‌مند خواهد شد.

مزیت های خرید ملک در ترکیه با استفاده از وام بانکی

  • شرایط پرداخت مبلغ به صورت اقساطی (این شیوه به افرادی توصیه می شود که به هنگام خرید ملک سرمایه کافی ندارند).
  • سرمایه‌گذاری در بازار املاک و مستغلات ترکیه با بالاترین سود
  • حفظ ارزش سرمایه در بازار ملک
  • پایین  بودن نرخ سود بانک‌های ترکیه جهت وام‌ مسکن
  • شرایط دریافت اقامت ترکیه بعد از تمام شدن بازپرداخت اقساط
  • در این شیوه طرف حساب شما بانک است و کلاهبرداری صورت نمی گیرد.

شرایط درخواست وام برای خرید ملک در ترکیه با وام بانکی

شرایط درخواست وام مسکن در ترکیه

  • در ترکیه شرایط به این صورت است که می توانید وام های حداقل سه ساه و حداکثر ۱۰ تا ۱۵ ساله بگیرید.
  • برای گرفتن وام مسکن باید ست شما کمتر از ۷۰ سال باشد.
  • سابقه اعتباری خوبی داشته باشید به این معنی که اجاره، وام ها، پرداخت کارت ها اعتباری شما به موقع انجام شده باشد.
  • خارجی ها می توانند وام مسکن به TRY و سایر ارزها مانند EUR، USD و غیره را دریافت کنند.

 

به طور سالیانه افراد زیادی از سراسر کشورها ترکیه را به عنوان کشوری برای مهاجرت و اقامت برمی گزینند. در این میان ، مردم ایران بیشترین افرادی هستند که تمایل به اخذ اقامت ترکیه را دارند.

اکثر افراد با قصد سرمایه گذاری و یا تحصیل به ترکیه مهاجرت می کنند. از لحاظ جغرافیایی ترکیه جزو کشورهایی است که به طور تقریبی بخش وسیعی از آن در آسیا و هم در اروپا قرار گرفته است.

 اقامت در ترکیه در مقایسه با اقامت در سایر کشورها راحت بوده و نیاز به اقدامات خاصی ندارد. اگر شما می خواهید به ترکیه سفر کنید و برای خرید ملک در ترکیه با وام بانکی اقدام به خرید آپارتمان در ترکیه کنید.

توصیه می شود با برنامه جلو بروید تا بتوانید بهترین و مناسب ترین خانه را با بهترین قیمت در بهترین منطقه تهیه نمایید.

برنامه ریزی برای خرید ملک در ترکیه با وام بانکی

پس از سفر کردن به ترکیه اولویت خود را اجاره آپارتمان در ترکیه را به عنوان برنامه اصلی قرار دهید. با اجاره آپارتمان شما می توانید راحت تر به برنامه های بعدی خود برسید.

در اکثر کشورهای جهان دولت‌هاجهت کمک‌رسانی به مردم برای خرید خانه و ملک تسهیلات ویژه‌ای اعطا می‌کنند. تعداد زیادی از مردم در نقاط مختلف دنیا توانسته‌اند با برخورداری  از این امکانات ملک مورد نظر خود را خریداری کنند.

دادن وام بانکی از امکاناتی است که دولت از راه بانک‌ها برای افراد در نظر می‌گیرد. دولت ترکیه نیز از این قاعده جدا نیست و به شهروندان خود و اتباع خارجی شرایط وام خرید ملک را در نظر گرفته است.

طی چند سال اخیر بسیاری از سرمایه‌گذاران و درخواست کنندگان خرید آپارتمان در ترکیه توانسته‌اند از راه این امکانات، صاحب خانه مورد نظر خود شوند.

خرید ملک در ترکیه با وام بانکی یکی از بهترین شیوه هایی است که به راحتی شما و دیگر افراد می توانید از راه آن صاحب خانه شوید.

اگر شما به قصد اقامت به کشور ترکیه سفر می کنید، برای اینکه از امکانات وام بانکی این کشور به منظور  تهیه ملک با وام در ترکیه برخوردار شوید، پیشنهاد می کنیم در همان اوایل به منظور اخذ شهروندی ترکیه به سازمان های مربوطه مراجعه کنید. در این صورت می توانید با دریافت حق شهروندی از دیگر امکانات این کشور برخوردار شوید.

همانطور که در بالاتر گفته شد، خرید ملک در ترکیه با وام بانکی از طریق دریافت وام مسکن از بانک‌های ترکیه برای اتباع خارجی امکان‌پذیر است و تنها بودجه و وضعیت بازار مسکن ترکیه شرایط تغییر تصمیم نهایی خریدار را مشخص می‌کند.

در زمان رجوع کردن به بانک مورد نظر بهتر است بانکی که انتخاب می کنید از بانک‌های بین‌المللی در ترکیه باشد  اما در صورتی‌ که به زبان ترکی تسلط کافی دارید بانک‌های محلی ترکیه پیشنهاد می‌شود.

از شما عزیزان که تا پایان محتوا خرید ملک در ترکیه با وام بانکی برای ایرانیان در سایت ترامند با ما همراه بودید، متشکریم.

ارسال دیدگاه