مقایسه خرید ملک در ترکیه و قبرس در سال 2022

16 مهر 1401
0 دیدگاه

یکی از بهترین راه های سرمایه گذاری همیشه خرید ملک بوده است. در این محتوا به مقایسه خرید ملک در ترکیه و قبرس می پردازیم. همچنین می توانید برای دریافت اطلاعات تکمیلی در رابطه با خرید ملک در ترکیه به این صفحه از موسسه مهاجرتی ترامند مراجعه کنید.

مسئله خرید خانه و سرمایه گذاری از این روش به ویژه وقتی بدانیم قیمت خانه در بسیاری نقاط دنیا در مقایسه با کشور ما ارزان‌تر است، ضروریت بیشتری هم پیدا می‌کند.

بررسی و مقایسه خرید ملک در ترکیه و قبرس

علاوه بر مسئله سرمایه‌گذاری باید این نکته را در نظر داشته باشید که خرید خانه در کشورهای خارجی می‌تواند مزیت های گوناگونی از جمله دریافت اقامت، سکونت راحت‌تر در آن کشور و مخصوصا اگر به خرید خانه در کشوری توریستی و تفریحی اقدام کرده باشید، شرایط اجاره دادن آن به توریست‌ها و حتی درآمد کسب کردن از آنها نیز فراهم خواهد بود.

اما سوالی که احتمال دارد برای شما ایجاد شود این است که بهترین کشور برای خرید ملک کدام کشور ها می باشند؟

مقایسه خرید ملک در ترکیه و قبرس

دو کشور قبرس و ترکیه از لحاظ زیبایی، خوش آب و هوا بودن و ارزان بودن از لحاظ خرید خانه، در این سالها توجه افراد بسیاری را  جهت خرید خانه به خود جلب کرده اند.

هر دو کشور دارای از مزیتهای متعددی برخوردار بوده و همینطور صنعت ساختمان بسیار در آنها پیشرفت چشمگیری داشته است. در صورتی که بخواهیم در مورد خرید ملک در ترکیه یا قبرس و این که کدام خرید، بهتر و همینطور از سود مناسبی برخوردار است، صحبت کنیم، بایستی به توضیحاتی در مورد هر دو کشور ارائه دهیم.

خرید خانه ترکیه یا قبرس

هر دو کشور از ویژگی‌ها و مزیت‌های مخصوص به خود برخوردار است و  جهت خرید خانه در ترکیه یا قبرس قبل از اینکه شما بخواهید به مقایسه بهتر بودن یکی از این کشورها نسبت به دیگری بپردازید، ابتدا باید سلیقه و معیارهای خود را در نظر بگیرید.

هنگام مقایسه خرید ملک در ترکیه و قبرس خوب است بدانید که اگر دوست دارید یک زندگی پرهیجان و با امکان پیشرفت کاری داشته باشید، خرید خانه در ترکیه گزینه مناسبی برای شما می باشد، اما در صورتی که به دنبال یکی زندگی آرام و پرآرامش هستید قطعا انتخاب قبرس گزینه منطقی‌تر به نظر می‌رسد.

یکی از زیباترین و قدیمی‌ترین کشورهای نزدیک به دریای مدیترانه، قبرس است، موقعیت جغرافیایی این جزیره به این صورت است که در جنوب ترکیه، غرب سوریه و همینطور جنوب شرق یونان قرار دارد و سومین جزیره از لحاظ جمعیت در دریایه‌ی مدیترانه است.

این کشور از جمعیتی حدود 2 میلیون نفر برخوردار است و به همین علت به کشوری بی‌حاشیه و امن معروف شده است. پایتخت این کشور یعنی شهر نیکوزیا است که بهترین و پرجمعیت‌ترین شهر قبرس محسوب می شود.

خرید ملک در قبرس و برخورداری از اقامت دائم این کشور

در این قسمت از مقایسه خرید ملک در ترکیه و قبرس به بررسی مزایای خرید ملک و یا خانه در کشور قبرس می پردازیم.

یکی از مهم‌ترین و جذاب‌ترین ویژگی‌های خرید خانه در ترکیه یا قبرس، فراهم بودن شرایط دریافت اقامت این دو کشور است. البته کشور قبرس شرایط راحت‌تری را جهت دریافت اقامت فراهم کرده است.

بر طبق قوانین کشور قبرس، در صورت اقدام به خرید ملک در این کشور به ارزش حداقل 300 هزار یورو، اقامت این کشور به شما، تمام فرزندان زیر 25 سال و حتی پدر و مادر شما ارائه داده می شود.

از مهم‌ترین مزیت دریافت اقامت قبرس از راه خرید ملک، می توان به عدم نیاز به حضور بلند مدت در این کشور اشاره کرد، برخلاف کشورهای دیگر، شما بعد از خرید ملک و دریافت اقامت تنها لازم است در طول دو سال فقط یک روز را در قبرس سپری کنید.

 

شرایط خرید خانه در قبرس 

مراحل خرید خانه در قبرس و دریافت اقامت پیچیده نمی باشد و فقط کافیست چند مرحله را بگذرانید. در ادامه مقایسه خرید ملک در ترکیه و قبرس به این مراحل خواهیم پرداخت:

  • پیدا کردن خانه مدنظر
  • دریافت قرارداد با مالک
  • باز کردن حساب در یکی از بانک‌های قبرس
  • نقل و انتقال سند به شکل رسمی

بعد از گذراندن این مراحل، تا دریافت اقامت قبرس فاصله کمی وجود دارد و مرحله ای که باید بگذرانید این است که تمکن مالی خود را اثبات کنید. پس از این مرحله همسر، فرزندان زیر 25 سال و حتی پدر و مادر شما می‌توانند با ویزای همراه در قبرس اقامت داشته باشند.

 

بهترین شهرهای قبرس جهت خرید خانه

یکی از مهم‌ترین مسائلی که باید در زمان مقایسه خرید ملک در ترکیه و قبرس به آن توجه داشت، انتخاب شهر مناسب برای زندگی است. هر چند که کشور ترکیه از این لحاظ انتخاب‌های بیشتری در اختیار شما می‌گذارد (از نظر مساحت و همینطور امکانات بیشتر) اما درمورد قبرس هم باید موارد بیشتری را در نظر بگیرید.

شناخت بهترین شهر های قبرس برای مقایسه خرید ملک در ترکیه و قبرس

نیکوزیا

یکی از بهترین شهرها برای خرید ملک و اقامت در قبرس، پایتخت کشور قبرس یعنی نیکوزیا است، این شهر پرجمعیت‌ترین شهر قبرس بوده و اگر خواهان زندگی پرجنب و جوش هستید این شهر می‌تواند گزینه‌ی بسیار مناسبی برای شما محسوب شود.

همینطور این شهر به علت مهاجرین و توریست‌های زیادی که هر ساله به آنجا سفر می‌کنند، برای شروع یک کسب و کار انتخابی مناسب به حساب می آید. در ادامه مقایسه خرید ملک در ترکیه و قبرس باید بگوییم که از دیگر مزیت‌های شهر نیکوزیا مواردی از جمله حمل و نقل مناسب، نرخ مالیات بر درآمد بسیار پایین است.

پافوس

 این شهر سابقه‌ی انتخاب به عنوان بهترین شهر قبرس برای زندگی را دارد. شهری بسیار مدرن و مهاجرپذیر که می‌توان آن را به عنوان  مهاجرپذیرترین شهر قبرس معرفی کرد.

از دیگر علت های انتخاب این شهر به عنوان یکی از بهترین شهرهای قبرس می‌توان به مواردی همچون قیمت مناسب خانه، امنیت بالا، مهاجرپذیری اشاره کرد.

 

خرید ملک در ترکیه

در ادامه فاکتور های مقایسه خرید ملک در ترکیه و قبرس به بررسی ترکیه و راه ها  خرید ملک در این کشور می پردازیم.

ترکیه طی چند سال اخیر پیشرفت‌های بسیارزیادی داشته است و مسلما همین مسئله هم دلیل مهاجرت، سرمایه‌گذاری و تحصیل مهاجرین بسیاری از تمام دنیا در این کشور به حساب می آید.

با توجه به ارتباط بسیار خوب و وسیع اقتصادی ترکیه با اتحادیه اروپا، می توان آن را به عنوان یکی از بهترین کشورها در حوزه‌ی ساختمان معرفی کرد.

از طرفی دیگر قیمت خانه در ترکیه نسبت به کشور ما ایران ارزان‌تر است، تمام این عوامل در کنار برخورداری از فرهنگی اسلامی، این کشور را به گزینه ای  مناسب به منظور خرید خانه و ملک تبدیل کرده است.

مزیت های خرید خانه در ترکیه

دولت ترکیه شیوه های مختلفی برای کسب ویزای این کشور در اختیار مهاجرین قرار داده است، که خرید ملک در ترکیه یکی از این شیوه و شاید حتی جزو سریعترین شیوه ها هم باشد. بر این اساس و مقایسه خرید ملک در ترکیه و قبرس یکی از مزایای خرید خانه در ترکیه اخذ اقامت خواهد بود.

دیگر مزیت خرید خانه در ترکیه قطعا بهره‌ی اقتصادی آن است، به این معنی که با در نظر گرفتن گران بودن خانه در کشور ما، شرایط برای شما فراهم است که با همان پولی که قرار است برای خرید یک خانه‌ی معمولی در تهران هزینه کنید، خانه‌ای بسیار مدرن و شیک در محله‌های خوب استانبول خریداری کنید، حتی خرید دو خانه در محله‌هایی پایین‌تر هم امکان پذیر خواهد بود.

بهترین شهرهای ترکیه به منظور خرید ملک

شهرهای مختلف ترکیه هرکدام از ویژگی‌ها و مزیت‌های منحصر به فرد خود برخوردار هستند، بر این اساس شما با توجه به این نکته که چه هدفی از خرید خانه در ترکیه دارید به دنبال انتخاب یک شهر بروید. اما در ادامه به معرفی بهترین شهرهای ترکیه می پردازیم که به شرح زیر می باشد:

شناخت بهترین شهر ها برای مقایسه خرید ملک در ترکیه و قبرس

آلانیا

 یکی از معروف‌ترین شهرهای ترکیه با برخورداری از چندین جزیره و نقاط دیدنی، شهر آلانیا می باشد. این منطقه با برخورداری از آب و هوایی معتدل از یک سو و داشتن مناطق تجاری و مسکونی مدرن از سوی دیگر توجه سرمایه‌گذاران را به خود جلب کرده است.

آنتالیا

 شهری شناخته شده به شهر تفریحی که هرساله تعداد زیادی گردشگر را پذیرا می باشد. ( اگر به دنبال کسب درآمد از راه اجاره دادن خانه هستید، انتخاب آنتالیا گزینه مناسبی به شمار می رود).

استانبول

استانبول را می توان به عنوان مهم‌ترین و شاید بهترین شهر ترکیه، که دارای تعداد زیادی جزیره نیز هست، معرفی کرد. موقعیت قرارگیری استانبول به این صورت است که در شمال غربی ترکیه و نزدیک دریای مرمره واقع شده است.

با تهیه خانه در ترکیه و به طور خاص در استانبول شما در شهری مدرن و دارای تمامی امکانات رفاهی، آموزشی و کاری زندگی خواهید کرد. در استانبول شرایط به این صورت است که می‌توانید خانه‌ایی متفاوت از آپارتمان تا ویلاهای بسیار مدرن را با در نظر گرفتن بودجه خود خریدارای کنید.

 

در این محتوا سعی کردیم با ارائه توضیحاتی شما را در مقایسه خرید ملک در ترکیه و قبرس کمک کنیم. مقایسه این دو کشور به این صورت است که نمی‌توان هیچکدام را بر دیگری برتر دانست، بلکه بیشتر به هدف، سلیقه و بودجه‌ی شما بستگی دارد که کدام کشور را برای خرید خانه برگزینید،  اما برطبق آمارها و می توان گفت جهت خریدملک، ترکیه گزینه مناسب و منطقی تری است.

از شما عزیزان که تا پایان محتوا مقایسه خرید ملک در ترکیه و قبرس در سایت ترامند با ما همراه بودید، متشکریم.

ارسال دیدگاه