آیا خرید خانه در جزایر ترکیه امکان پذیر است؟

26 مهر 1401
0 دیدگاه
خرید خانه در جزایر ترکیه

با خرید خانه در جزایر ترکیه به علاوه اینکه شما خانه‌ای مدرن و شیک را در یکی از زیباترین مناطق جهان به دست می آورید، دارای مزیت‌های متعددی نیز می باشد. همچنین می توانید برای اطلاع از قوانین کلی خرید ملک در ترکیه به این صفحه مراجعه کنید.

کشور ترکیه به علت برخورداری از شرایط اقتصادی، فرهنگی و همینطور کاری مناسب به یکی از مهم‌ترین مقاصد مهاجرت در خاورمیانه تبدیل شده است. به گونه ای که ترکیه به بهشت مهاجرین آسیایی شناخته می شود.

تمام این موارد با وجود طبیعت زیبا، آب و هوای معتدل و از همه مهم‌تر برخورداری از آثار تاریخی و باستانی فراوان، باعث تبدیل شدن کشور ترکیه به قطب گردشگری شده است.

مزیت های خرید ملک در جزایر ترکیه

یکی از بهترین نقاط این کشور برای اقامت، جزایر موجود در ترکیه است، جایی که خانه در آنها از قیمت مناسبی برخوردار است. شما با خرید ملک در جزایر ترکیه علاوه بر اقامتی دلچسب از مزیت های خرید ملک در ترکیه برخوردار می‌شوید.

مزیت های خرید خانه در جزایر ترکیه

دولت ترکیه شیوه های گوناکونی را برای به دست آوردن ویزای این کشور فراهم کرده است، خرید ملک در ترکیه یکی از این شیوه ها و شاید حتی سریع ترین راه به حساب آید. بر این اساس یکی از مزایتی خرید خانه در جزایر ترکیه اخذ اقامت خواهد بود.

از دیگر مزیت خرید خانه در جزایر ترکیه که می توان به آن اشاره کرد، بهره‌ی اقتصادی آن است، به این معنی که اولا با توجه به گران بودن خانه در کشور ما ایران،  شما می‌توانید با همان پولی که برای خرید یک خانه‌ی معمولی در محله‌ای معمولی در تهران در نر گرفته اید، خانه‌ای بسیار مدرن و شیک در محله‌های خوب استانبول خریداری کنید، حتی این شرایط وجود دارد که در محله های پایین تر نسبت به خرید دو خانه اقدام نمایید.

مزیت دیگر خرید ملک در ترکیه که باید به آن توجه کرد، رشد قیمت ملک در ترکیه است، بر این اساس شما با خرید خانه در جزایر ترکیه  با یک تیر دو نشان خواهید زد. به طور مثال رشد قیمت ملک در استانبول در چند سال اخیر بسیار مناسب بوده و نشان دهنده این مسئله است که خرید خانه در ترکیه به صرفه است.

 خرید خانه در جزایر ترکیه این شرایط را برای شما فراهم می کند تا با اجاره دادن خانه، از آن کسب درآمد کنید، به ویژه وقتی صحبت از خرید خانه در جزایر ترکیه باشد، شما می‌توانید در تمام طول سال از طریق ملک خود به کسب درآمد بپردازید.

جزایر مناسب ترکیه برای خرید خانه

همانگونه که مطلع هستید شهرهای ترکیه به قسمت‌های مختلفی تقسیم می گردد و بسیاری از این شهرها خود از جزایر مجزایی برخوردار می باشند، برای نمونه استانبول و یا آنتالیا که  دو شهر معروف و گردشگری در کشور ترکیه محسوب می شوند دارای چندین جزیره‌ی زیبا با خانه‌هایی مدرن و شیک می باشند.

جزایر مناسب ترکیه برای خرید خانه

اما اگر بخواهیم به چند نقطه‌ی معروف اشاره کنیم، به شرح زیر می باشد:

استانبول

استانبول را می توان به عنوان مهم‌ترین و شاید بهترین شهر ترکیه، که از تعداد زیادی جزیره برخوردار است، معرفی کرد. استانبول در شمال غربی ترکیه و نزدیک دریای مرمره واقع شده است. شهری تاریخی که به دو بخش اروپایی و آسیایی تقسیم می‌شود.

جمعیت این شهر 16 میلیون نفر می باشد که باعث تبدیل شدن این شهر به هشتمین شهر پرجمعیت جهان شده است. با خرید خانه در جزایر ترکیه و به طور خاص در یکی از جزایر استانبول شما قادر خواهید بود در شهری مدرن و دارای تمامی امکانات رفاهی، آموزشی و کاری به زندگی بپردازید.

در جزایر استانبول خانه‌هایی متفاوت از آپارتمان تا ویلاهای بسیار مدرن یافت می شود که شما می توانید بر اساس بودجه خود یکی را انتخاب و خریداری نمایید.

آلانیا

یکی از معروف‌ترین شهرهای ترکیه با برخورداری از چندین جزیره و نقاط دیدنی، آلانیا می باشد. این منطقه با برخورداری آب و هوایی معتدل از یک سمت و مناطق تجاری و مسکونی مدرن از سمت دیگر توجه سرمایه‌گذاران را به خود جذب کرده است. اطراف این منطقه را قلعه‌ی زیبا و تاریخی آلانیا پوشانده است و همین امر ظاهر شهر را فوق‌العاده‌ کرده است.

 

آنتالیا

 قطعا اسم این منطقه بارها به گوشتان خورده است. شهری زیبا که در خود چندین جزیره را نیز جای داده است، شهری معروف به شهر تفریحی که هرساله شاهد حضور تعداد زیادی گردشگر است.

اگر به دنبال کسب درآمد از راه اجاره دادن خانه هستید توصیه ما به شما انتخاب آنتالیا می باشد، شما می‌توانید در آنتالیا خانه‌هایی میان‌رده و با قیمت‌های مناسب پیدا کنید. معمولا در آنتالیا منطقه‌ی لارا از بیشترین قیمت و کپز از کمترین قیمت‌ها برخوردار می باشند.

 

سیده

 شهری باستانی و به طور تاریخی یونانی نشین است. این شهر از آب و هوای مدیترانه‌ای برخوردار بوده و در فصول سرد بسیار مطبوع است. در فصول گرم نیز این منطقه با برخورداری از رستوران‌هایی در محیط باز، استخر و دیگر امکانات رفاهی شرایط مطلوبی را به وجود می آورد. زیرساخت‌ها در این شهر بسیار مناسب است و دسترسی به حمل و نقل عمومی یا بیمارستان به راحتی فراهم می باشد.

 

بلک

 این شهر به داشتن زمین‌های Golf بسیار لاکچری و همچنین پاساژها و مرکز خریدهای بزرگ معروف می باشد، خرید ملک در این شهر یقینا بخاطر سرمایه‌گذاری‌های بزرگ بر روی هتل‌ها و سالن‌های اجتماعی و تفریحی می‌تواند گزینه مطلوبی به حساب آید.

مدارک مورد نیاز جهت خانه در جزایر ترکیه

مدارک مورد نیاز جهت خانه در جزایر ترکیه

به طور کلی برای خرید خانه در جزایر ترکیه چند مرحله  وجود دارد که با رعایت این مراحل می‌توانید از خرید خانه به صورت قانونی اطمینان حاصل کنید. این مراحل به شرح زیر می باشند:

  • پرداخت پیش‌پرداخت به مالک: بر اساس قوانین ترکیه بعد از بستن قرارداد اولیه خریدار مسئول است مبلغی توافقی را به مالک به عنوان پیش‌پرداخت نماید، به طور معمول این رقم بیشتر از 500 یورو نخواهد بود.
  • اخذ شماره مالیاتی خریدار: دولت ترکیه با دریافت پاسپورت خریدار یک شماره مالیاتی برای او صادر می‌کند.
  • باز کردن حساب در یکی از بانک‌های ترکیه: در این مرحله خریدار با همراه داشتن پاسپورت و همینطور  شماره مالیاتی خود به یکی از بانک‌های ترکیه مراجعه و مراحل مربوط به افتتاح حساب را سپری می کند. در نظر داشته باشید بانک‌های ترکیه هیچ مبلغی را به منظور افتتاح حساب و یا نگهداری پول، از شما اخذ نمی‌کنند.

از شما عزیزان که تا پایان محتوا خرید خانه در جزایر ترکیه در سایت ترامند با ما همراه بودید، متشکریم.

ارسال دیدگاه