بهترین شهرهای ترکیه برای مهاجرت و زندگی 2022

2 مهر 1401
0 دیدگاه
بهترین شهرهای ترکیه برای مهاجرت و زندگی 2022

در این مقاله از ترامند می خواهیم بررسی کنیم که بهترین شهرهای ترکیه برای مهاجرت و زندگی کدامند ؟ در صورتی که جزو افرادی هستید که علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در ترکیه یا تحصیل در ترکیه می باشید ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید.

در صورتی که تصمیم مهاجرت به ترکیه و زندگی در این کشور رویایی و شگفت‌انگیز را دارید، حتماً این سوال نیز در ذهن شما مطرح می شود که بهترین شهرهای ترکیه که می شود زندگی راحت و آسوده ای را در آنها داشت کدامند؟ 

بعضی از افراد ترکیه را به علت برخورداری از  دانشگاه‌های مطرحی که برای ادامه تحصیل و ساختن آینده‌ای درخشان دارد، برای زندگی مطلوب می‌دانند.

از طرفی افرادی وجود دارند که با این تصور نسبت به دریافت ویزای ترکیه اقدام می‌کنند که می‌خواهند در این کشور سرمایه‌گذاری کنند و با شرکت‌های پیشرفته اروپایی به همکاری و تجارت بپردازند.

دسته دیگر افرادی می باشند که هدف از مهاجرتشان به ترکیه این است که در یک کشور با  آب و هوای شگفت‌انگیز زندگی کنند و از بین شهرهای ترکیه علاقه‌مند هستند در یک شهر ساحلی زیبا تجربه زندگی داشته باشند.

کدام شهر ترکیه برای مهاجرت بهتر است ؟

با هر هدفی که برای زندگی در ترکیه برنامه‌ریزی کرده‌اید، باید در ارتباط با بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی و هزینه‌ای که جهت زندگی در این کشور لازم است آگاهی داشته باشید. در این محتوا نکاتی را در این زمینه برای شما عنوان می کنیم تا بتوانید بهترین شهر را جهت زندگی در ترکیه انتخاب نمایید.

استانبول، بهترین شهر ترکیه برای زندگی

جریا زندگی در استانبول ترکیه به شیوه ای متفاوت می باشد. به این شکل هنگامی که در این شهر مشغول به زندگی می شوید، متوجه گذر زمان نیستید و مجذوب شگفت انگیز بودن این شهر می‌شوید.

استانبول از بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی

پرجمعیت‌ترین و شلوغ‌ترین شهر کشور ترکیه، می توان استانبول را معرفی کرد. این شهر به پل یا دروازه میان اروپا و آسیا معروف می باشد و حضور مهاجران در آن در مقایسه با دیگر شهرهای این کشور قابل لمس تر است.

به همین علت با وارد شدن در استانبول مردمانی با فرهنگ‌های متفاوت و آداب و رسوم خاص به چشمتان می خورد که به علت فراهم بودن موقعیت اقتصادی مطلوب و قدمتی که این شهر دارد، استانبول را برای زندگی برگزیده اند.

استانبول دارای امکانات رفاهی مناسب، مراکز خرید گوناگون  و امکانات تفریحی مختلفی نیز می باشد، به همین علت افرادی که قصد دارند در یک کلانشهر که دارای امکانات مناسبی می باشد به زندگی بپردازند، از بین بهترین شهرهای ترکیه، استانبول را برای زندگی هدف قرار می دهند.

از دیگر علت هایی که افراد خواهان مهاجرت به ترکیه می باشندف وجود جاذبه های گردشگری بی نظیر این شهر می باشد که این جاذبه ها به شرح زیر می باشد:

موزه ایاصوفیه، قصر توپکاپی، کلیسای چورا، موزه باستان شناسی، مسجد رستم پاشا و پارک‌های بزرگ و زیبای ملی.

 

یکی از بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی؛ آنکارا:

آنکارا جزو شهر های پر جنب و جوش و شلوغ ترکیه به حساب می آید و می توان آن را به عنوان پایتخت ترکیه معرفی کرد. به علت پرجمعیت بودن این شهر، آنکارا را به عنوان شهر پرجمعیت ترکیه می شناسند. در آنکارا با ساختمان‌هایی مواجه می شوید که از لحاظ معماری مدرن و به روز می باشند.

آنکارا یکی از بهترین شهر های ترکیه برای زندگی و تحصیل

در این شهر شما می توانید آثار برجای مانده از موسس جمهوری ترکیه آتاتورک را شاهده کنید که از جمله آن‌ها می‌توان به مقبره آتاتورک اشاره کرد.

اگر چه به علت وجود دانشگاه‌های مطرح و شناخته شده ای مانند دانشگاه آنکارا، دانشگاه Bilkent ، دانشگاه فنی خاورمیانه و… حضور دانشجویان در این شهر پررنگ است؛ اما بیشترین قشر تشکیل دهنده آنکارا، سرمایه گذاران و تجار می باشد.

به همین علت افرادی که علاقه‌مند هستند در یک شهر پیشرفته و مدرن که از  شرکت‌های تجاری زیادی برخوردار است، به سرمایه‌گذاری قابل اطمینان بپردازند، آنکارا را به عنوان یکی از مطلوب ترین شهرهای ترکیه برای زندگی انتخاب می‌کنند.

از جاذبه های گردشگری آنکارا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مسجد قوجاتپه، دریاچه موگان، قلعه آنکارا، عبادتگاه آگوستوس، موزه تمدن آناتولی و پارک جنگلی آتاتورک و…

ازمیر؛ جزو بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی

از دیگر شهر های مطرح در غرب ترکیه می توان به ازمیر اشاره کرد. این شهر جزو سومین شهر بزرگ ترکیه محسوب می شود و از نظر اقتصادی در طول سال‌های گذشته رشد و پیشرفت بسیار زیادی داشته است.

قدمت این شهر به 6500 سال بر می گرددو آثار تاریخی که در ازمیر وجود دارند بیان کننده این هستند که این شهر حوادث تاریخی بسیار زیادی را دیده و فراز و نشیب‌های زیادی را گذرانده است.

ازمیر هم جزو بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی به شمار می رود

به همین علت افرادی که قصد دارند در یک شهر پیشرفته و اصیل که از نظر اقتصادی نیز در شرایط مناسبی قرار دارد ساکن شوند، ازمیر را جزو گزینه های خود قرار می دهند.

از دیگر نکاتی که ازمیر را به یک شهر شگفت انگیز  تبدیل می‌کند و باعث می‌شود که این شهر رتبه بالاتری در مقایسه با دیگر شهرهای کشور ترکیه به دست بیاورد، سواحل شنی این شهر است که در کنار دریای اژه واقع شده اند.

به علت قرار گرفتن شهر ازمیر در کنار دریا اژه، این شهر دارای  آب و هوای گرم و مدیترانه‌ای می باشد. این شهر از تابستان‌هایی گرم و شرجی برخوردار بوده و در بعضی از روزهای زمستانی دمای هوا در ازمیر به صفر درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

از جاذبه‌های شهر ازمیر می‌توان به برج ساعت، شهر تاریخی افس، معبد آرتمیس، ازمیر آگورا، پاموکاله، بازار کمارالتی و روستای شیرینجه اشاره کرد.

از شما عزیزان که تا پایان محتوا بهترین شهرهای ترکیه در سایت ترامند با ما همراه بودید، متشکریم.

ارسال دیدگاه