مزایای داشتن کارت شهروندی ترکیه

13 آبان 1401
0 دیدگاه
کارت شهروندی ترکیه

از زمان به وجود آمدن جمهوری ترکیه تا به امروز،‌ این کشور پیوسته تلاش خود را برای بهبود بخشیدن شرایط شهروندان خود انجام داده است و ارائه دهنده خدمات مختلفی از جمله مزایای داشتن کارت شهروندی ترکیه به آن‌ها می باشد.

با در نظر گرفتن بالا بودن کیفیت زندگی در شهرهای بزرگ ترکیه، بسیاری از ایرانیان ترجیحشان بر این است که برای ادامه زندگی خود به این کشور مهاجرت نمایند. 

خوشبختانه این کشور بدون مشکل مهاجرین ایرانی را می‌پذیرد و برای دادن شهروندی به آن‌ها امور را راحت و آسان می کند. در این محتوا به ارزیابی مزیت های کارت شهروندی ترکیه می‌پردازیم تا تصمیم خود برای مهاجرت به ترکیه را به صورت جدی دنبال کنید.

قطعا با اخذ شهروندی ترکیه می‌توانید بهترین شرایط اقامتی، کاری و تحصیلی را برای خود و خانواده‌تان به وجود آورید.

کارت شهروندی ترکیه

کارت شهروندی ترکیه چیست؟

کشور ترکیه قوانین خاصی را برای دریافت شهروندی ارائه کرده است که همه مهاجران باید این قوانین را بپذیرند. هنگامی که شما وارد کشور ترکیه می‌شوید، برای شما ویزای فرودگاهی صادر می‌شود که البته از مدت اعتبار محدودی برخوردار خواهد بود.

چنانچه قصد داشته باشید بیشتر از زمان اعتبار در ترکیه باقی بمانید باید نسبت به دریافت کارت شهروندی موقت یا دائمی اقدام کنید. در صورتی که کارت شهروندی موقت باشد، مدت اعتبار آن در کارت درج می‌شود و شما می توانید تا تاریخ موردنظر به راحتی در ترکیه اقامت کنید.

اگر می خواهید از  اقامت دائمی در این کشور برخوردار شوید، باید با به کارگیری از راه‌های تعیین شده برای اخذ اقامت اقدام نمایید.

مزایای داشتن کارت شهروندی ترکیه:

در حال حاضر کشور ترکیه جزو ۲۰ اقتصاد برتر جهان است که همین مسئله سبب مهاجرت تعداد زیادی ایرانیان به این کشور شده است.

وجود فرصت‌های شغلی و تحصیلی در این کشور سبب می شود تا شما هر چه سریع‌تر مراحل رشد و ترقی را طی کنید. برخورداری از شهروندی ترکیه باعث می‌شود که انجام بسیاری از کارها برای شما به شکل ساده تر صورت گیرد.

همانگونه که می‌دانید بسیاری از خدمات به علت شرایط تحریم در داخل ایران در دسترس نیست. چنانچه شما بتوانید کارت شهروندی ترکیه را دریافت کنید، هیچ تحریمی شامل شما نمی‌شود و از خدمات فوق‌العاده‌ای برخوردار خواهید شد.

در ادامه به ارزیابی کامل مزیت های کارت شهروندی ترکیه خواهیم پرداخت تا بعد از انجام بررسی‌های لازم برای دریافت شهروندی اقدام کنید.

  • دریافت ویزای راحت سایر کشورها به وسیله پاسپورت ترکیه

شهروندان ترکیه می‌توانند بدون دریافت ویزا به 59 کشور دنیا از جمله(ژاپن، کره جنوبی، برزیل، آرژانتین، سنگاپور) و 45 کشور با به کارگیری از ویزای الکترونیکی به سفر بپردازند.

این نکته را در نظر داشته باشید بعد از امارات، ترکیه از قوی ترین پاسپورت در بین کشورهای منطقه (از جمله ایران) برخوردار است و می‌تواند از این لحاظ بهتر از آنها باشد.

بر این اساس اگر شما هم از راه سرمایه گذاری، پاسپورت ترکیه را اخذ کنید می‌توانید مانند شهروند ترک از این امتیازات بهره مند شوید. حتی شرایط شما از این نظر از بسیاری از شهروندان خود ترکیه مناسب تر خواهد بود؛

چون زمان دریافت ویزای هر کشور، بیشترین نگرانی در مورد بازنگشتن شخص گیرنده ویزا بعد از ورود به کشور مقصد است. این احتمال برای شخصی که حداقل سرمایه گذاری 400 هزار دلاری انجام داده که به آسانی قابل اثبات بوده، کمتر است.

دریافت ویزای کشورها به وسیله پاسپورت ترکیه

  • برخورداری از آب و هوای مناسب و طبیعت زیبا

وقتی نقشه ترکیه(Map of Turkey) را می بینید، تقریبا نیمی از ترکیه جنگلی است و بیشتر شمال و غرب آن و نیمی از جنوب را دریا دربر گرفته است. به علاوه بر اینکه دریای مرمره هم مانند خلیجی در داخل ترکیه قرار دارد و علاوه بر معتدل نمودن هوا، در کنار تنگه بسفر باعث چشم نواز شدن شهر استانبول شده است.

موردی که باعث شده ترکیه را جز بهترین و زیباترین مقاصد گردشگری دنیا معرفی کرد، طبیعت چشم نواز و آب و هوای معتدل آن است. از این لحاظ ترکیه را با کانادا و یا امارات مقایسه کنید، مسلما ترکیه با اختلاف بسیاری از آنها بهتر است.

یکی از اصلی ترین مزایای شهروندی ترکیه ، شرایط آب و هوایی به شمار می‌رود. خیلی از افراد به این علت ، زندگی و سرمایه گذاری در این کشور بر می گزینند.

مزایای داشتن کارت شهروندی ترکیه شامل موارد زیر می باشد:

  • پایین بودن هزینه زندگی

در صورتی که به کشورهای مختلف سفر کرده باشید، بدون شک ارزانی مواد غذایی، انجام خدمات متنوع مرتبط به نیروی انسانی، قیمت مسکن و بسیاری از موارد دیگر هزینه زندگی در ترکیه در مقایسه با سایر کشورها، بسیار پایین تر است.

  • کم بودن مسافت تا ایران

فاصله هوایی دورترین شهر ترکیه به ایران، یعنی استانبول از تهران سه ساعت است. یعنی در یک تعطیلات سه چهار روزه، شما یا بستگان شما می‌توانند از ایران به ترکیه و یا برعکس با مناسب ترین هزینه سفر کنند.

علاوه بر این در شهرهای مرزی ما با ترکیه، گاهی اوقات بسیاری از هموطنان، با موقعیت راحت و به صورت زمینی با شهرهای شرقی ترکیه مثل وان به طور مرتب در رفت و آمد می باشند.

پایین بودن هزینه زندگی در ترکیه

  • سفر بدون ویزا:

شما برای ورود به یک کشور خارجی باید ضوابط خاصی نظیر برخورداری از پاسپورت و ویزا را رعایت کنید. پاسپورت شما به عنوان یک مدرک شناسایی مهم در سایر کشورها است که هر ایرانی برای مهاجرت باید آن را دارا باشد.

به غیر از این مورد شما باید برای ورود به هر کشوری از آن مجوز ورود بگیرید که ویزا نامیده می‌شود. خوشبختانه گذرنامه کشور ترکیه جزو برترین پاسپورت‌های جهان محسوب می شود و شما با کارگیری از آن به صد کشور جهان بدون ویزا به سفر خواهید پرداخت.

شرایط مسافرت با ویزای ترکیه بسیار ساده و راحت است و کشورهای مقصد به راحتی شما را پذیرا می باشند.

از دیگر مزیت های برخورداری از پاسپورت ترکیه می توان به طرح بازنشستگی، امکانات تحصیلی، صدور مجوز کار و امکان دریافت کارت اقامت برای سایر افراد خانواده اشاره کرد.

از همراهی شما عزیزان تا پایان محتوا مزایای داشتن کارت شهروندی ترکیه در سایت ترامند متشکریم.

ارسال دیدگاه