10 مزیت شهروندی ترکیه

3 آبان 1401
0 دیدگاه
10 مزیت شهروندی ترکیه

در این محتوا شما عزیزان را که قصد مهاجرت به ترکیه را دارید با مزیت شهروندی ترکیه آشنا می کنیم. همچنین می توانید برای آشنایی با راه های اخذ شهروندی ترکیه به این صفحه مراجعه کنید.

مزیت های شهروندی ترکیه

  1. اجازه دادن به همسر و فرزندان زیر 18 سال دارنده برای کسب تابعیت.
  2. اجازه دادن به فرزندان بالای 18 سال دارنده این حق برای زندگی در ترکیه در تمام طول زندگی خود بدون نیاز به اعلام ثروت.
  3. نیازی به زندگی مداوم در ترکیه برای مدت معینی نیست.
  4. به دارنده اجازه می دهد تا پس از 3 سال نگهداری از سرمایه گذاری، آن را نقد کند و به بازده سرمایه گذاری بالایی دست یابد.
  5. پاسپورت ترکیه بر اساس ارزیابی های انجام شده در سال 2019 در رتبه 39 قوی ترین پاسپورت جهان قرار گرفته است.
  6. به دارنده اجازه می دهد تا بدون نیاز به ویزا از قبل وارد بیش از 71 کشور شود. برخی از این کشورها عبارتند از: قطر، تونس، اردن، عراق، مراکش، ژاپن، کره جنوبی، مالزی، سنگاپور، هنگ کنگ، اندونزی، برزیل، آرژانتین، بلاروس، بوسنی و هرزگوین، برونئی دارالسلام، شیلی، کلمبیا، اکوادور، السالوادور. ، گرجستان، پاراگوئه، صربستان، آفریقای جنوبی، تایلند، قبرس شمالی، اوکراین و اروگوئه.
  7. به دارنده اجازه ورود به بیش از 44 کشور با ویزای فوری صادر شده در بدو ورود (ویزای فرودگاهی) می دهد. برخی از این کشورها کویت، بحرین، لبنان و بسیاری از کشورهای آفریقایی هستند.
  8. به دارنده اجازه می دهد تا با ویزای آنلاین وارد بیش از 7 کشور شود. برخی از این کشورها استرالیا و عمان هستند.
  9. به دارنده اجازه می دهد در کشوری زندگی کند که همیشه یک مقصد محبوب برای فرصت های تجاری است و طبق آخرین داده های صندوق بین المللی پول پیش بینی می شود در سال 2030 در بین 10 اقتصاد بزرگ جهان قرار گیرد.
  10. اجازه دادن به دارنده آن برای زندگی در کشوری واقع در قلب جهان به عنوان پلی بین اروپا و آسیا.

مزیت های شهروندی ترکیه

دلایل اهمیت داشتن شهروندی ترکیه

حالا که با مزیت های شهروندی ترکیه آشنا شدیم با ما همراه باشید تا دلیل پرطرفدار بودن کشور ترکیه را نیز بررسی کنیم.

ترکیه، نقطه کلیدی برای دسترسی اروپا، همیشه مکانی جذاب بین آسیا و خاورمیانه است. به عنوان یک نامزد معتبر برای اتحادیه اروپا و به عنوان یک کشور امن با ارتباطات خوب با اروپا؛ سیستم مالی ترکیه آزاد قدرتمند و پیچیده است.

ترکیه امروز، بسیاری از سازمان ها و جوامع تجاری/تجارت، صلح و دفاع همه کاره کشورهای عضو جهان به عنوان یک شرکت کننده فعال در این رویداد و یکی از اعضای مهم گروه 20 هستند.

ترکیه به عنوان عضوی از نشست های صندوق بین المللی پول و ناتو، همکاری با مسابقات قهرمانی فوتبال اروپا و بسکتبال جهانی به مرکزی برای رویدادهای بزرگ بین المللی در زمینه فرهنگ و ورزش تبدیل شده است.

کشورها با قدرت و قدرت پاسپورتشان در شاخص پاسپورت هنلی و شاخص پاسپورت تعریف می شوند. وقتی به این رتبه‌بندی‌ها نگاه کردید، می‌بینید که پاسپورت ترکیه بر اساس ارزیابی‌های سال 2019، 39امین جهان است.

یکی از مهم ترین مزیت های شهروندی ترکیه و پاسپورت ترکیه این است که با پاسپورت ترکیه می توانید به 115 کشور بدون ویزا (71 بدون نیاز به ویزا، 44 ویزا در فرودگاه با هزینه اولیه) دسترسی داشته باشید. همچنین ترکیه چندین مشوق و حمایت تجاری را به دارندگان خود ارائه می دهد.

در حال حاضر ترکیه در بین 20 اقتصاد برتر جهان قرار دارد. به نظر می‌رسد که ترکیه پنجمین اقتصاد در حال بهبود تا سال 2030 باشد. ترکیه به عنوان پناهگاه امنی برای کسانی است که از پس‌زمینه‌های مختلف مانند کشورهای مسلمان کمتر معتدل و سیستم‌های مالی غیرآزاد هستند.

دلایل اهمیت داشتن شهروندی ترکیه

 ترکیه در مقایسه با عربستان سعودی، قطر، کویت، عمان، اردن، لبنان، عراق، سوریه، ایران، مصر، هند، پاکستان و چندین کشور دیگر موقعیت بهتری دارد. ما معتقدیم که سرمایه گذاران این کشورها از این برنامه لذت خواهند برد.

بر اساس مقررات جدیدی که در روزنامه رسمی این کشور منتشر شده است، ترکیه به میزان قابل توجهی محدودیت های لازم برای دریافت شهروندی ترکیه را برای اتباع خارجی کاهش داده است.

علت انتخاب ترکیه به منظور مهاجرت

اقتصاد

ترکیه تولید ناخالص داخلی خود را بیش از سه برابر کرد و به 851 میلیارد دلار در سال 2018 رسید که بر اساس آمار ترک استات از 231 میلیارد دلار در سال 2002 بیشتر شد.

رشد اقتصادی پایدار با میانگین نرخ رشد تولید ناخالص داخلی واقعی سالانه 5.7 درصد بین سال‌های 2002 تا 2018 یکی دیگر از عوامل مثبت اقتصادی است.

انتظار می‌رود این کشور با متوسط ​​نرخ رشد تولید ناخالص داخلی واقعی سالانه 5.0 درصد به یکی از سریع‌ترین اقتصادهای در حال رشد در میان اعضای OECD در سال‌های 2019-2020 تبدیل شود.

جمعیت

بر اساس آخرین آمار ترک استات، جمعیت ترکیه از 81 میلیون شهروند فراتر رفته است. این کشور دارای بیشترین جمعیت جوان در مقایسه با کشورهای اتحادیه اروپا است.

نیمی از جمعیت زیر 31 سال سن دارند، به این معنی که تصویری از ساکنان جوان، پویا، تحصیلکرده و چندفرهنگی وجود دارد.

علت انتخاب ترکیه به منظور مهاجرت

واقع در مرکز

ترکیه یک پل طبیعی بین هر دو محور شرق-غرب و شمال-جنوب ایجاد می کند، بنابراین یک خروجی کارآمد و مقرون به صرفه به بازارهای اصلی ایجاد می کند.

این امکان دسترسی آسان به 1.7 میلیارد مشتری از اروپا، اوراسیا، خاورمیانه و شمال آفریقا را فراهم می کند. با ترکیب این بازارها، پتانسیل 25 تریلیون دلار تولید ناخالص داخلی وجود دارد.

مالیات و مشوق های پایین

مالیات بر درآمد شرکت های ترکیه از 33 درصد به 22 درصد کاهش یافت. علاوه بر این، دولت در مناطق توسعه فناوری، مناطق صنعتی و مناطق آزاد، تسهیلات و مشوق‌های مالیاتی از جمله معافیت کلی یا جزئی از مالیات بر درآمد شرکت‌ها، کمک هزینه به کارفرمایان، سهام خدمات اجتماعی و همچنین تخصیص زمین اعطا می‌کند.

علاوه بر این، تحقیق و توسعه، مشوق‌های سرمایه‌گذاری استراتژیک، سرمایه‌گذاری‌های در مقیاس بزرگ و سرمایه‌گذاری‌های منطقه‌ای حمایت می‌شوند.

از شما عزیزان که تا پایان محتوا مزیت های شهروندی ترکیه در سایت ترامند با ما همراه بودید، متشکریم.

ارسال دیدگاه