در این محتوا قصد داریم مزیت های سرمایه گذاری در ترکیه را بررسی کنیم ، با ما همراه باشید.

سرمایه گذاری در ترکیه

علت های بسیاری وجود دارد که کشور ترکیه برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی در بخش های گوناگون، به خصوص قسمت گردشگری و املاک به مرکز مهمی برای جذب تبدیل گردیده و همه ساله سرمایه گذاران فراوانی به سمت این کشور کشیده می شوند .
شرایط جغرافیایی ویژه کشور ترکیه،به این صورت است که بخشی از این کشور در آسیا و بخشی دیگر در اروپا واقع شده است و از عملکردی به عنوان یک پل تجاری بین دو قاره آسیا و اروپا برخوردار است.
همینطور آب و هوای مطلوب و برخوردار بودن از نیروی کار جوان، فعال و با تبحر، باعث تبدیل شدن این کشور به یک انتخاب مناسب به منظور مهاجرت،زندگی و سرمایه گذاری شده است.
به علاوه اینکه وجود برنامه های تشویقی دولتی، معافیت از مالیات (در بعضی از موارد) و همینطور اختصاص زمین با قیمت های بسیار مناسب،باعث جذب تعداد زیادی سرمایه گذار به این کشور شده است.
همانگونه که می‌دانید شیوه های متنوعی نظیر تحصیل، خرید ملک ‌‌و سرمایه گذاری در ترکیه برای اخذ تابعیت به منظور مهاجرت به این کشور و اخذ اقامت نیز وجود دارد. در این محتوا به ارزیابی انواع شیوه های سرمایه گذاری در کشور ترکیه و بقیه جزئیات می پردازیم.

ترکیه اصلاحاتی را برای بهبود فضای سرمایه گذاری و تسهیل تجارت انجام داده است. اصلاحاتی مانند حذف رویه های اداری برای ایجاد شرکت، به حداقل رساندن هزینه ها برای سرمایه گذار و غیره.

 

نکات مهم قبل از سرمایه‌گذاری با  خرید ملک در ترکیه

با توجه به اوضاع و رفاه موجود در ترکیه، با توجه به شرایط باز اقتصادی و بسترهای مناسب که در این کشور وجود دارد، طبیعی است که امر خرید ملک در ترکیه و  سرمایه‌گذاری هم روز به روز  رو به رشد و افزایش پیدا کند.

در کنار این موضوع، بدون شک امکان سوءاستفاده و کلاهبرداری نیز بالاتر می رود، به صورتی که حتی کم‌تخصص‌ترین افراد نیز قدم در راه مشاوره برای خرید ملک می‌گذارند.

در چنین مواقعی، کسانی که تمایل به خرید ملک و یا سرمایه گذاری در ترکیه را دارند، باید به نکات زیر دقت داشته باشند:

 • قبل از اینکه به سراغ خرید ملک و یا ثبت شرکت بروید، هدف خود را از این کار، دقیقا تعیین کنید.
 •  تنها به سراغ موسسات معتبر، متخصص و شناخته شده بروید.
 • موسسات و کارشناسانی که تخصص لازم در زمینه‌های نامبرده را نداشته باشند، تنها مال و قت شما را هدر می دهند.
 • به هنگام امضای قرارداد و کارشناسی‌ها، حضور یک وکیل معتبر، چه ترک چه ایرانی، می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

 

روش های سرمایه گذاری در ترکیه

در سال ۲۰۱۶ برای اولین بار برنامه سرمایه گذاری کشور ترکیه به برنامه های مهاجرتی این کشور افزوده شد. با توجه به برنامه تعیین شده برای امنیت سرمایه گذاری در ترکیه، این کشور به متقاضیانی که در املاک و یا سپرده بانکی و صنعت این کشور سرمایه گذاری می کنند، به آنها اقامت، تابعیت و گذرنامه دوم می دهد.

انواع روش‌ های سرمایه گذاری در ترکیه

برای مهاجرت به کشور اوراسیایی ترکیه و اقامت در این کشور شیوه های گوناگوی وجود دارد. یکی از آنها سرمایه گذاری در ترکیه است که از طریق راه های مختلفی صورت می گیرد. انواع سرمایه گذاری در ترکیه به شرح زیر می باشد:

 • سرمایه ‌گذاری از راه خرید ملک
 • سرمایه گذاری از راه سپرده بانکی
 • سرمایه گذاری از راه خرید سهام
 • سرمایه گذاری از راه خرید اوراق قرضه و دولتی
 • سرمایه گذاری در شرکت ‌های سرمایه گذار در املاک
 • سرمایه‌ گذاری از راه کارآفرینی و ثبت شرکت

 

روش های سرمایه گذاری در ترکیه
به طور معمول مسیر خرید املاک و مستغلان برای سرمایه گذاران امری جذاب به حساب می‌آید.
این نکته را در نظر داشته باشید که جهت خرید خرید ملک و اخذ ویزای سرمایه گذاری ترکیه، لازمه این امر خرید یک یا چندین ملک در کشور ترکیه به ارزش حداقل ۲۵۰،۰۰۰ دلار و یا بالاتر می باشد که در واقع نسبت به سایر کشور ها، باعث تبدیل شدن کشور ترکیه به یکی از گزینه های ارزان قیمت برای های اخذ شهروندی توسط برنامه های سرمایه گذاری در دنیا شده است.
به طور کل فرد درخواست کننده قادر است به وسیله شیوه های گوناگون سرمایه گذاری که در ادامه به آنها می پردازیم، برای دریافت ویزای سرمایه گذاری و یا کردن ویزا کشور ترکیه اقدام نمایند.

انواع سرمایه گذاری های لازم و کمترین میزان هر کدام برای دریافت شهروندی کشور ترکیه به صورت زیر می باشد:

 1. سرمایه گذاری در املاک و مستغلات به مدت زمان حداقل ۳ سال
 2. حداقل سرمایه گذاری ۵۰۰۰۰۰ دلار
 3. خرید اوراق قرضه دولت ترکیه با برخوردار بودن از ارزش حداقل ۵۰۰۰۰۰ دلار به مدت زمان حداقل ۳ سال
 4.  راه اندازه شرکت و ایجاد شغل برای حداقل ۵۰ نفر

 بعد از انجام دادن یکی از شیوه های سرمایه گذاری گفته شده در متن بالا، فرد درخواست کننده ویزای سرمایه گذاری، بایستی سرمایه خود را به مدت حداقل ۳ سال در ترکیه نگه دارد تا بتواند از شهروندی این کشور برخوردار شود.

در ادامه به شرح انواع روش های سرمایه گزاری می پردازیم.

 

 • سرمایه گذاری در ترکیه از طریق خرید ملک

سرمایه گذاری در ترکیه از راه خرید ملک یکی از مواردی است که به صورت محوری مورد توجه ایرانیان می باشد. این یک سرمایه‌گذاری شاید زودبازده و بسیار جذاب و دلچسب به حساب آید.

در اصل فرد مهاجر سرمایه خود را به دست بازار و ریسک‌های موجود در آن نمی‌دهد بلکه خود پروسه پیشرفت و سود دهی را طی می‌کند.

یکی از اصلی‌ترین راه‌های سرمایه گذاری در کشور ترکیه که می توان به آن اشاره کرد، خرید ملک در ترکیه است. این خرید ملک باید به ارزش حداقل 400 هزار دلار باشد و به مدت 3 سال اجازه فروش ملک وجود ندارد.

شرایط اخذ اقامت ترکیه با سرمایه گذاری ملک وجود دارد. به همین علت این شیوه سرمایه گذاری در کشور ترکیه را به عنوان یکی از راهکارهای دریافت اقامت ترکیه معرفی می کنند.

 

 • سرمایه گذاری در املاک و مستغلات

این شیوه از سرمایه گذاری، فرد درخواست کننده باید اثبات کند که در این کشور از یک‌ ملک برخوردار است و صاحب یک بیزینس می باشد و دارای بهترین سرمایه گذاری در ترکیه امکانات مالی کافی برای زندگی در این کشور می باشد.
نکته ای که وجود دارد این است که افراد وابسته به فرد درخواست کننده(همسر و تمام فرزندان زیر ۱۸ سال) قادر خواهند بود از طریق فرد اصلی درخواست اقامت را خود را ارائه بدهند. در این شرایط این ویزا حداکثر برای مدت زمان ۲سال صادر می گردد و‌ قابلیت تمدید خواهد داشت.

از دیگر شرایط تمدید که می توان به آن اشاره کرد این است که فرد درخواست کننده هنوز در حال انجام تجارت یا مالکیت ملک باشد، حداقل ۱۸۴ روز در سال را در این کشور اقامت داشته و همینطور مقررات پرداخت مالیات را در ترکیه به موقع انجام داده و از درآمد کافی به منظور فراهم کردن هزینه های زندگی خود و همراهانش برخوردار باشد. سپس فرد قادر خواهد بود که نسبت به دریافت مجوز دائم اقامت خود اقدام کند که این مجوز برای او شرایطی را فراهم می‌ آورد که می‌تواند بدون محدودیت در این کشور به زندگی بپردازد.

برای برخوردار بودن از شرایط درخواست اقامت دائم، فرد به هیچ عنوان نباید از کمک موسسات دولتی ترکیه در ۳سال گذشته استفاده ای کرده باشد و همینطور او بایستی از منابع مالی کافی و با ثباتی برخوردار باشد و دارای هیچگونه سابقه کیفری و یا سوسابقه نباشد.

در رعایت تمامی موارد گفته شده، فرد می توانید از راه خرید خانه به ارزش تعیین شده و نگهداری آن پس از ۳سال،طی مدن زمان ۳ الی ۶ ماه از شهروندی ترکیه برخوردار شود.

 

 • حداقل سرمایه گذاری ۵۰۰۰۰۰ دلار

در این شیوه، فرد درخواست کننده سرمایه خود را در جهت خرید سهام شرکت، زمین، تجهیزات و‌ماشین آلات صنعتی و‌ تولیدی به کار می گیرد. در صورتی که حداقل سرمایه گذاری در ترکیه خارجی تمایل داشته باشد که شهروندی کشور ترکیه از این راه به دست آورد، می تواند اقدام به خرید یک شرکت غیردولتی کند و یا با افراد داخل آن شرکت شریک شود.

مبلغ مرتبط با سهام خریداری شده بایستی حداقل ۵۰۰۰۰۰ دلار آمریکا یا معادل لیر ترکیه باشد البته این مبلغ تعیین متغییر هست، در صورتی که تصمیم به کارگیری از این روش را داشتید به شما پیشنهاد می شود جهت اطلاع از مبلغ ها به سایت معتبر ترامند مراجعه کنید.

 

 • خرید اوراق قرضه دولتی ترکیه (به مدت حداقل 3 سال)

مشکلات سرمایه گذاری در ترکیه در اوراق قرضه دولتی جزو سرمایه گداری های مطمئن به حساب می رود و به راستی شیوه ای آسان و مناسب برای دریافت شهروندی این کشور محسوب می شود. 

طبق مقرارت وضع شده رد سال 2018، افراد خارجی که به وسیله هیئت مدیره بازار سرمایه مشخص شده اند و اوراق قرضه دولتی با توجه به مبلغ تعیین شده (به شرط نگهداری به مدت 3 سال) خریداری کرده اند، قادر خواهند بود شهروندی ترکیه را اخذ نمایند.

اوراق قرضه دولتی ابزاری به حساب می آید که دولت به وسیله موسسات خاص جهت کسب درآمد اضافی پخش می کند و در اختیار سرمایه گذاران می گذارد. این اوراق از قابلیت اطمینان و نقدشوندگی بالایی برخوردار بوده و ریسک آنها پایین می باشد. همین مسئله باعث جذب سرمایه گذاران بسیاری برای خرید اوراق قرضه دولتی شده است.

 

 • کارآفرینی و ثبت شرکت در ترکیه

از انواع سرمایه گذاری در ترکیه می توان به ثبت شرکت در ترکیه اشاره کرد. ثبت شرکت مورد توجه بسیاری از افراد سرمایه گذار به خصوص سرمایه گذاران ایرانی برای مهاجرت به ترکیه است.

چون همانطور که می دانید کشور ترکیه در مجاورت ایران واقع شده و شرایط رفت و آمد به این کشور به آسانی صورت می گیرد.

همینطور اوضاع اقتصادی ترکیه تقریبا مثل ایران بوده و هر دو از لحاظ فرهنگ و تمدن شبیه بهم می باشند. لذا سرمایه گذاری در این کشور با موفقیت رو به رو می شود. شرکت با مسئولیت محدود، جزو معروف ترین و محبوب ترین نوع شرکت ثبتی در کشور ترکیه به حساب می آید.

فرد سرمایه گذار بعد از این که شرکت را به ثبت رساند، برای راه اندازی کسب و کار، بایستی حداقل 50 شهروند ترکیه ای را استخدام و مشغول به کار کند.

کسب و کار یا همان بیزینس پلان شرکت او باید مورد تایید وزارت کار و امور اجتماعی ترکیه قرار گیرد. حداقل یک سهامدار در این نوع شرکت وجود دارد و دارای هیات مدیره می‌باشد.

 

 •  ثبت شرکت

اگر سرمایه گذار خارجی دست کم 50 شهروند ترکیه را از طریق راه اندازی شرکت ،آنها را در کشور ترکیه استخدام و مشغول به کار کند، امکان دریافت شهروندی ترکیه وجود دارد.

سرمایه گذاری در ترکیه از طریق ثبت شرکت

نوع شرکت مدنظر جهت راه اندازی کاملا بستگی به انتخاب خود فرد داشته و به عنوان مثال شما می توانید یک کارخانه باز کنید و یا یک شرکت فناوری اطلاعات تاسیس کنید.

به هر حال الزام است که دست کم 50 نفر از شهروندان کشور ترکیه را برای فعالیت در شرکت خود به کار مشغول کنید و آنها را استخدام نمایید.

بنابراین در صورت مورد تایید قرار گرفتن اشتغال ایحاد شده برای حداقل 50 نفر در ترکیه به وسیله  وزارت کار و خدمات اجتماعی این کشور، فرد خارجی سرمایه گذار دارای شرایط اخذ شهروندی این کشور است و می­تواند مراحل درخواست دریافت تابعیت خود را به سازمان های مربوطه ارسال نماید.

در این راه ضروری است مواردی از جمله اثبات اشتغال و تداوم آن، سوابق ثبت تجاری شرکت موردنظر، سوابق موسسه تامین اجتماعی، لیست شاغلین محل کار و سوابق مالیاتی همراه با درخواست عرضه گردد.

 

تسهیل سرمایه گذاری در ترکیه

ترکیه اصلاحاتی را برای بهبود فضای سرمایه گذاری و تسهیل تجارت انجام داده است. اصلاحاتی مانند حذف مراحل اداری برای راه اندازی شرکت، به حداقل رساندن هزینه ها برای سرمایه گذار و غیره. به همین دلیل، تاسیس شرکت تنها در دفاتر ثبت تجاری واقع در اتاق های بازرگانی ترکیه و تنها در مدت یک روز امکان پذیر است.

 

شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری و مدارک لازم:

درخواست کننده اصلی برای برخوردار بودن از شرایط به منظور دریافت شهروندی ترکیه از راه برنامه سرمایه گذاری، پس از گذشت دست کم سه سال از زمانی که سرمایه گذاری خود را در کشور ترکیه آغاز کرده اند و دارای شرایط کلی زیر باشند این امکان فراهم است که درخواست دریافت شهروندی این کشور را ارائه دهند.

دریافت شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری در ترکیه

فرد درخواست کننده اصلی بایستی حداقل از  18 سال سن برخوردار باشد و به هیچ عنوان نباید به طور غیرقانونی در ترکیه اقامت داشته باشد. همینطور تمامی هزینه های مربوط به پرداخت مالیات و هزینه های این مراخل را انجام داده باشد.

مدت زمان دریافت تابعیت ترکیه پس از ارائه کلیه مدارک لازم بین سه تا شش ماه قابل تغییر است. مدارک لازم به منظور فرایند دریافت تابعیت این کشور:

 • اطلاعات شخصی کامل (شامل شغل- نام مادر و پدر – نام همسر و اطلاعات خانوادگی – اطلاعات تماس – وضعیت درآمد و مدارک مربوطه).
 • گواهی تولد فرد متقاضی و در صورت متاهل بودن باید سند ازدواج ضمیمه شود. همچنین برای افراد مطلقه ارائه سند اثبات طلاق و برای افراد بیوه، ارائه گواهی فوت همسر ضرورت دارد.(کلیه این مدارک باید ترجمه و تأیید شده توسط دفتر اسناد رسمی باشند).
 • گذرنامه معتبر مهاجرت سرمایه گذاری ترکیه (با اعتبار حداقل 6 ماه)
 • ارائه نسخه معتبر از اجازه اقامت قبلی فرد در ترکیه (دو نسخه برای هر یک از اعضای خانواده).
 • توضیح سند مالکیت که املاک و مستغلات متعلق به متقاضی را طی سه سال اخیر نشان می­دهد.(در صورت سرمایه گذاری در بانک ترکیه در سایر روش های سرمایه گذاری در ترکیه ارائه کلیه اسناد مالی و تجاری مربوط به آن نوع از سرمایه گذاری لازم است).
 • گزارش ارزش گذاری سرمایه توسط هیئت بازارهای سرمایه(SPK) ، در دو نسخه.
 • عکس بیومتریک فرد که در 6 ماه گذشته با زمینه سفید گرفته شده است.
 • دریافت شماره شناسه مالیاتی ترکیه
 • سند عدم وجود سوسابقه و سابقه کیفری در کشور مبدا سرمایه گذاری در وان ترکیه ، در دو نسخه
 • وکالت نامه وکیل  مشاور سرمایه گذاری در ترکیه (شامل اختیارات تام در خصوص انجام انواع کار و معاملات مربوط به درخواست شهروندی).

 

مزیت های سرمایه گذاری در ترکیه

در ادامه به بررسی دو نمونه از  انواع مزیت های سرمایه گذاری در ترکیه می پردازیم، دلایل مهمی برای افراد متقاضی سرمایه گذاری در ترکیه است. به علاوه این دلایل، مزایا و ویژگی های زیادی نیز وجود دارد که باعث تبدیل ترکیه  به مرکز مهمی برای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی به خصوص در سال های اخیر شده است.

در نظر داشته باشید که هدف ترکیه افزایش سرمایه گذاری های خارجی از راه صدور قوانین متعدد، اتخاذ سیاست های عمومی و ایجاد موافقت نامه های پشت سرهم است که باعث جذب سرمایه گذاران خارجی  برای سرمایه گذاری در ترکیه می شود.

بررسی مزیت های سرمایه گذاری در ترکیه

این سیاست­های انگیزشی ترکیه در مدت زمان کوتاهی تاثیرگذار بوده و اکنون  این کشور را در دسته جذاب ترین کشورها برای سرمایه گذاری   خارجی در بین کشورهای جهان قرار داده است.

 • وکیل سرمایه گذاری در ترکیه افزایش جمعیت جوانان
 • نیروی کار ماهر و رقابتی
 • انعطاف پذیری فضای سرمایه گذاری در ترکیه
 • موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد و خاص
 • وجود بزرگترین نیروگاه و پایانه در اروپا
 • هزینه های پایین مالیات در ترکیه
 •  عضویت در اتحادیه گمرکی اروپا
 • وجود بازارهای بزرگ ملی

 

از دیگر مزیت های سرمایه گذاری در ترکیه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

چرا سرمایه گذاری در ترکیه سرمایه گذار امکان دسترسی به بازار فروش در آسیا و اروپا را دارد؟
افرادی که از سال 2021 از طریق سرمایه گذاری تابعیت ترکیه را به دست می آورند از همان بدو تولد دارای حقوق یکسانی با شهروندان ترکیه هستند.
شرایطی برای بهره مندی از وضعیت تابعیت دوگانه در ترکیه وجود دارد.
خانواده و فرزندان زیر 18 سال سرمایه گذار تابعیت ترکیه را دریافت می کنند.
امکان اقدام به ترکیه برای تحصیل در بهترین دانشگاه های ترکیه و بهره مندی از امکانات آموزشی این کشور.
از بیمه درمانی قدرتمند ترکیه بهره مند شوید
سرمایه گذار برای اخذ تابعیت ترکیه نیازی به زبان ترکی ندارد.
متقاضی برای درخواست شهروندی ترکیه نیازی به اقامت در ترکیه ندارد. حتی اگر خارج از کشور هستید با وکالتنامه ای که به وکیل خود می دهید می توانید برای شهروندی ترکیه اقدام کنید.
برای سرمایه گذاری در ترکیه نیازی به اعلام ثروت برای اخذ تابعیت نیست.
شما می توانید پاسپورت این کشور را بگیرید و از ارزش پاسپورت ترکیه بهره مند شوید.
بهره مند از خدمات پزشکی رایگان در ترکیه

 

 • اقتصاد بهبود یافته و پر رونق:

از سال 2002 اقتصاد کشور ترکیه به سرعت شروع به رشد و پبشرفت کرده است. در این دوره، در مهمترین گام تولید ناخالص داخلی از 231 میلیارد دلار به 820 میلیارد دلار رسید. بین سالهای 2002 تا 2015 تولید ناخالص داخلی سالانه میزان 5.1 را ثبت کرده و شاهد رشد متداوم بوده است.

طبق اطلاعات سازمان همکاری و توسعه اقتصادی، انتظار می رود که ترکیه در سال­های آینده در میان سریع ترین اقتصادهای در حال رشد دنیا جای گیرد و بر پایه  داده های صندوق بین المللی پول در سال 2013 ، ترکیه به ششمین اقتصاد بزرگ در اروپا و شانزدهمین کشور در سطح جهانی تبدیل شود.

 

 • وجود زیرساخت­های مناسب برای سرمایه گذاری

یکی از دلایل اصلی سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری در یک کشور، برخوردار بودن از زیرساخت های ضروری برای سرمایه گذاری و پایین آمدن  هزینه های حمل و نقل است.

اگر به زیرساخت های اساسی نظیر حمل و نقل، ارتباطات، انرژی و زیرساخت های فنی نگاه کنیم، ترکیه نسبت به گذشته پیشرفت چشمگیری داشته است.

این مسئله  ترکیه را به مرکزی برای جذب سرمایه گذاران خارجی تبدیل کرده و به عنوان مثال اطلاع رسانی بخش دریانوردی در ترکیه علاوه بر ارتباط با اروپای مرکزی و شرقی با شبکه راه آهن و حمل و نقل دریایی برقرار بوده و هزینه های پایین تری را برای سرمایه گذاران در نظر گرفته است.

 

امتیاز دریافت اقامت کشور ترکیه

یکی از مزیت های بزرگ زندگی در ترکیه این است که سفارت های کشورهای دیگر در ترکیه وجود دارد که افراد در صورت نیاز می توانند از آنها دیدن کنند مانند سفارت آلمان در ایران و در نتیجه نمی توانند به عنوان توریست به ترکیه بروند.

از سفارت آلمان استفاده کنید، بنابراین متقاضی می تواند اقامت ترکیه را دریافت کند و سپس مجوز استفاده از سفارت در کشورهای دیگر را دریافت کند، این امر باعث کاهش زمان اقامت در ترکیه می شود.

همچنین پس از 5 سال اقامت مداوم در ترکیه، متقاضیان می توانند وضعیت قانونی خود را در این کشور ثابت کنند و پاسپورت ترکیه را دریافت کنند.

 

ریجکت شدن درخواست اقامت ترکیه

اگر درخواست اقامت شما به دلایلی مانند تمدید گردشگری برای سال دوم، اجاره نامعتبر، بیمه درمانی نامعتبر و غیره رد شد، در اداره مهاجرت به شما مرخصی 10 روزه می دهند که باید ترکیه را ترک کنید.

و در نقطه خروج جریمه اضافی اقامت شما در ترکیه پرداخت خواهد شد. بسته به دلیلی که درخواست شما رد شده است، گاهی اوقات به مدت 6 تا 5 سال اجازه درخواست مجدد را نخواهید داشت.

 

آیا  ترکیه کشوری بی خطر و امن برای سرمایه گذاری محسوب می شود؟

ترکیه کشوری می باشد که به علت امنیت و آزادی دولت ملی برای سرمایه گذاران، مناسب سرمایه گذاری در ترکیه برای اخذ اقامت و پاسپورت بوده و برای بسیاری از افراد خارجی انتخاب جذابی به حساب می آید.

اقتصاد ترکیه همچنان محکم است و بستر امنی را برای سرمایه گذاران فراهم می­کند. بنابراین این کشور به امن ترین قطب برای افرادی تبدیل می شود که احتمال دارد به دنبال فرصتهای سرمایه گذاری  باشند.

همینطور  این کشور از برنامه های اقتصادی مشخصی در کل جهان برخوردار می باشد و به همین دلیل به سرمایه گذاران بالقوه برای شروع پروژه های خود اقامت و نیز شهروندی در نظر می گیرد.

ترکیه کشوری امن - سرمایه گذاری در ترکیه

 کشور ترکیه انتخاب افراد زیادی برای سرمایه گذاری می باشد چرا که می‌خواهند از مزیت های فراوان این سرمایه‌گذاری برخوردار شوند. با سرمایه گذاری در کشور ترکیه می‌توانید تابعیت این کشور را به دست آورید.

همینطور در مدت زمان کوتاهی از پاسپورت ترکیه بهره مند می‌شوید و شرایط سفر به بیش از ۳۰ کشور بدون ویزا برای شما محیا می گردد.

البته لازم به ذکر است از شیوه های مختلفی نظیر: خرید ملک در ترکیه، ازدواج، پناهندگی( البته این شیوه پر ریسک و خطرناک است توصیه نمی شود) و سرمایه گذاری تابعیت کشور ترکیه را به دست خواهید آورد.

در بین همه این شیوه ها، خرید خانه راحت‌ترین و سریع‌ترین شیوه محسوب می شود که با رعایت قوانین و از یک راه مطمئن می‌توانید به یکی از شهروندان ترکیه تبدیل شوید.

قبل از شروع سرمایه گذاری در ترکیه همه خطرها و مزیت های این کار را مرود بررسی قرار دهید. بعضی از کشورها در مقابل مبلغ سرمایه گذاری شده در کشورشان تعهدی ندارند و پاسخگوی کلا‌ه‌برداری‌ها و فسادهای اقتصادی نیستند. ترکیه یکی از کشورهایی است که دارای فساد مالی زیادی می باشد و ممکن است تأمین امنیت مالی در آن کار راحتی نباشد.

به همین علت ایران و ترکیه دو توافقنامه که دوطرفه امضا کرده‌اند و هدف آن ایجاد امنیت مالی سرمایه‌گذاران ایرانی است. این توافقنامه‌ها به این شرح‌اند:

 • توافق‌نامه ارتقا و حفاظت از سرمایه
 • توافق‌نامه پیشگیری از دوگانه مالیاتی، هدف توافقنامه ایران و ترکیه جلوگیری از فسادهای مالی می باشد.

علت انتخاب ترکیه برای سرمایه‌گذاری

ترکیه دارای اقتصادی فعال و روبه‌رشد و پیشرفتی می باشد. همینطور موقعیت جغرافیایی مناسب برای سرمایه‌گذاری دارد و این کشور در تقاطع اروپا، آسیای میانه، و خاورمیانه واقع شده است.

بر این اساس امکان دستیابی آسان شخص سرمایه‌گذار را به بازارهای اروپا، خاورمیانه، آفریقای شمالی، آسیای میانه و بازارهای خلیج فراهم می‌کند. به همین علت بسیاری از شرکت‌های بین‌المللی، کشور ترکیه را به‌عنوان مقصد سرمایه‌گذاری خود برمی گزینند و به کسب درآمد در ترکیه می‌پردازند.

فراهم بودن شرایط سرمایه‌گذاری در ترکیه شبب شده است تا افراد بتوانند صاحب یکی از مشاغل پردرآمد ترکیه شوند و از این طریق بر سرمایه خود اضافه کنند.

مزیت های سرمایه گذاری در ترکیه به شرح زیر می باشد:

دریافت اقامت کشور ترکیه، برخورداری از پاسپورت ترکیه، تحصیل رایگان در بهترین دانشگاه های ترکیه، برخورداری از خدمات درمانی رایگان، ارتباط تجاری با اروپا، امکان افتتاح حساب.

از شما عزیزان که تا پایان محتوا سرمایه گذاری در ترکیه با ما همراه بودید، متشکریم.