ویزای توریستی ترکیه 2020 و هرآنچه که یک ایرانی باید بداند

21 مهر 1399
0 دیدگاه
ویزای توریستی ترکیه 2020 و هرآنچه که یک ایرانی باید بداند

آگاهی از  شرایط عمومی ویزای توریستی ترکیه  2020 و اقامت از طریق ویزای توریستی ترکیه برای افرادی که قصد ورود به خاک ترکیه به مقاصد مختلف دارند ، الزامی است .

لطفا قبل از خواندن این مقاله به هیچ عنوان برای اقامت ترکیه اقدام نکنید . بسیاری از موسسات با عناوینی چون روش های تضمینی اقامت و ویزای ترکیه افراد زیادی را در دام کلاهبرداری انداخته و متاسفانه متقاضیان را متضرر می سازند .

 

بیشتر گردشگران برای ورود به ترکیه احتیاج به نوعی ویزا دارند .  در مقاله پیش رو که توسط ترندترنکی جمع آوری گردیده به تمامی موارد مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی ترکیه پرداخته شده است .

 

شرایط اخذ ویزای توریستی ترکیه برای ایرانیان

ویزای توریستی ترکیه و اطلاع از شرایط اخذ آن برای تمام افرادی که قصد سفر یا اخذ اقامت ترکیه را دارند لازم است . ترکیه مانند تمامی کشور ها به اتباع خارجی در صورتی اجازه ورود می دهد که ویزای مرتبط را اخذ کنند. اما این قانون برای ایرانیان مستثنی است  و این به علت توافقات صورت گرفته بین ایران و ترکیه است .

طبق توافقنامه حذف روادید بین دو دولت ، ترک ها وایرانیان برای ورود به خاک دو کشور نیاز به اخذ ویزا نداشته و صرفا با یک پاسپورت معتبر می توانند به خاک ترکیه وارد شوند .

برای اخذ ویزای توریستی ترکیه لازم است در نظر بگیرید  به عنوان یک ایرانی باید پاسپورت با اعتبار کافی داشته باشید . منظور از اعتبار کافی این است که پاسپورت حداقل تا پایان فرصت ویزا و یا 60روز بعد از آن منقضی نشود .

پیشنهاد می شود مطالعه کنید: گرفتن پاسپورت مسافرتی ترکیه ۲۰۲۲

 

محدودیت ها

از محدودیت های ویزای توریستی ترکیه می توان به مدت زمان و اجازه ی فعالیت افراد درمدت زمان حضور اشاره کرد . با توجه به شرایط اقتصادی حاکم در ترکیه باید بدانیم آیا با ویزای  توریستی ترکیه می توان کار کرد ؟در پاسخ به این سوال به صراحت باید گفت در مدت زمان ویزای توریستی شما اجازه کار یا تحصیل نخواهید داشت و برای چنین فعالیت هایی باید ویزای کار یا ویزای تحصیلی دریافت کنید .

ایرانیان چگونه اقامت ترکیه را دریافت کنند 

 

مدت زمان ویزا و اجازه حضور

در مدت زمان ویزای توریستی که 90 روز معادل 3 ماه  می باشد شما می توانید آزادانه درترکیه سفر کنید و از جاذبه های گردشگری و توریستی  این کشور دیدن کنید . تابعین کشور هایی که توافق نامه دو جانبه حذف روادید با ترکیه امضا نکرده اند ،  برای ورود به خاک این کشور باید ویزای الکترونیک یا e-visa اخذ کنند  که مدت اعتبار آن 90 روزه می باشد و تا 48 ساعت قبل از سفر فرصت دارند نسبت به اخذ آن اقدام نمایند .

 

قیمت ویزای توریستی ترکیه

اگر متقاضیان سفر به ترکیه تمایل داشته باشند بیش از 90 روز در ترکیه حضور داشته باشند یا به صورت متوالی به این کشور مسافرت داشته باشند باید در خواست خود را بر مبنای اقامت بیش از سه ماه به سفارت ترکیه ارائه کرده و با توجه به شرایط  و  فعالیت مدنظر برای ادامه حضور در این کشور ، ویزای مرتبط را دریافت نمایند .

قیمت درخواست ویزای الکترونیک طبق قوانین 2020 برای ورود به خاک ترکیه 20 دلار آمریکا بوده و برای انجام اقدامات اخذ آن باید از طریق وبسایت وزارت اومور خارجه  ترکیه اقدام شود. بدیهی است با توجه به موارد گفته شده این موضوع مربوط به ایرانیان نمی باشد .

 

تمدید ویزای توریستی ترکیه

ویزای توریستی کشور دوست و همسایه ترکیه به دلیل موقعیت قرارگیری و جاذبه های فراوان گردشگری متقضیان بسیاری از ایران و سراسر دنیا دارد .ترکیه به عنوان یک کشور میان قاره ای ،راه ارتباطی مهم بین اروپا و آسیا ایجاد  نموده و سالانه افراد زیادی از اقصی نقاط دنیا و مخصوصا خاورمیانه از این کشور با اهداف سفر ، کار ، سرمایه گذاری و … استفاده می کنند .

دانستیم که ایرانیان نیازی به اخذ ویزای توریستی ندارند ومی توانند به مدت 90 روز در ترکیه حضور داشته باشند . در صورتی که بیش از این مدت در خاک ترکیه حضور داشته باشند تخلف بوده و دولت ترکیه برخود جدی با متخلفان خواهد داشت . پیشنهاد ترندترنکی با سال ها تجربه در این زمینه تمدید ویزای توریستی می باشد .

در صورتی که بخواهید بیشتر از زمان تعیین شده در ترکیه حضور داشته باشید حتما باید نسبت به تمدید ویزا اقدام نمایید .در نظر داشته باشید قبل از انقضای مدت زمان ویزای توریستی باید نسبت به تمدید آن اقدام نمایید .

 

توریست و سرمایه گذاری

کشور ترکیه دارای جاذبه های تاریخی بسیار می باشد و این بخاطر قدمت و اصالت این کشور می باشد و شهر هایی چون استانبول ، ازمیر ، بودروم و…  از مناطق  پرطرفدار این کشور می باشد . بخش مهمی از  گردش اقتصاد ترکیه به عهده  صنعت توریسیم می باشد همچنین دولت  به خاطر ورود سرمایه به این کشور شرایط مناسبی را برای سرمایه گذاری سرمایه گذاران خارجی فراهم کرده است .

در صورتی تصمیم به سرمایه گذاری در  ترکیه و دریافت اطلاعات کامل از این کار دارید حتما این مقاله را مطالعه کرده و با مشاوران ترندترنکی جهت دریافت مشاوره رایگان تماس حاصل کنید .

پیشنهاد ترند ترنکی : چگونه در ترکیه با خرید ملک سرمایه گذاری پربازده کنیم؟

 

جاذبه های توریستی ترکیه

صنعت توریسم یکی از قوی ترین پایه های گردش اقتصاد ترکیه بوده و سالانه پذیرای شمار زیادی از مردم سراسر دنیا می باشد.. به همین علت ویزای توریستی ترکیه  همواره متقاضیان بسیاری  برای ورود به خاک ترکیه دارد .  شرایط اخذ ویزای ترکیه با توجه به نوع آن ها متفاوت است که در این مقاله راجع به نوع مسافرتی آن توضیح دادیم . در این قسمت قضد داریم راجه به جاذبه های این  کشور صحبت کنیم تا علت بالا بودن تقاضا را بهتر درک کنیم

ترکیه یک کشور اورآسیایی با آب و هوای اغلب مدیرترانه ای است که دارای شهر ها و مناطق گردشگری بسیار می باشد . مهم ترین شهر های ترکیه برای توریست ها استانبول و آنتالیا می باشند که در زیر به بعضی از جاذبه های این دو شهر می پردازیم

 

جاذبه های استانبول

قبل از اخذ ویزای توریستی ترکیه خوب است از جاذبه های این کشور و حتی شهر مورد نظر شما برای مسافرت اطلاع داشته باشید . استانبول یکی از شهر های قدیمی و از مهم ترین شهر های ترکیه می باشد جاذبه های تاریخی این شهرشامل  موارد زیر می باشد :

 • قصر توپ کاپی
 •  روملی حصار
 •  کاخ دلما باغچه
 • برج گالاتا
 • موزه هنر های مدرن
 • آب انبار تاریخی باسیلیکایی
 • جزایر پرنس
 • بازار بزرگ استانبول
 • کلیسای چورا
 • مسجد رستم پاشا
 • کاخ بیلربی

جاذبه های آنتالیا

گفتیم که آنتالیا یکی دیگر از شهر های توریست پذیر و معروف ترکیه می باشد و شهرت بسیاری در دنیا پیدا کرده است . از جاذبه های توریستی آنتالیا علاوه بر سواحل متعدد و زیبای این شهر  به موارد زیر می توان اشاره کرد :

 • مناره yivli
 • مسجد  Tekeli Mehmet Paşa
 • موزه Suna ve İnan Kiraç Kaleiçi
 • مسجد  Tekeli Mehmet Paşa
 • دروازه Hadrian
 • مسجد سلطان علاء الدین

پیشنهاد ترندترنکی : موزه‌های دیدنی استانبول

 ویزای توریستی بلند مدت ترکیه

دانستیم که ویزای توریستی ترکیه به مدت 90 روز اعتبار دارد  و مهاجران تا  مدت زمان اعتبارآن اجازه حضور در خاک ترکیه را دارند .در صورتی که قصد داشته باشید بیش از 90 روز در ترکیه باشید باید با مراجعه به کنسولگری نسبت به تغییر نوع ویزا یا تمدید آن اقدام نمایید . مثلا اگر قصد تحصیل در ترکیه را داشته باشید می توانید ویزای یک ساله تحصیلی دریافت کنید و در صورتی که بخواهید ادامه تحصیل دهید ویزای خود را تمدید نمایید .

اما درصورتی‌که بخواهید همان ویزای توریستی را تمدید نمایید و مدت‌زمان آن را از 3 ماه به یک سال افزایش دهید  می‌توانید از طریق اجاره خانه در ترکیه اقدام نمایید . شما حتی اگر 8 ماه یک‌خانه اجاره‌ای داشته باشید و یا  8 ماه در یک هتل اقامت داشته باشید می‌توانید اقامت توریستی یک‌ساله دریافت نمایید.

مدارک موردنیاز برای ویزای توریستی بلندمدت ترکیه

 1. کپی از سند رسمی خانه
 2. پاسپورت و کپی پاسپورت مهاجرت به کشور ترکیه
 3. 4 قطعه عکس
 4. بیمه سلامت یک‌ساله
 5. اجاره‌نامه رسمی
 6. اسنادی که نشان‌دهنده پس اندازه شما در بانک‌های ترکیه به مبلغ حداقل 6 هزار دلار باشد
 7. دریافت شماره مالیاتی از ورگی دایرسی
 8. فیش واریز اداره مهاجرت  و اداره پست

از دست ندهید !

بهترین مشاغل ترکیه در سال ۲۰۲۰

ویزای توریستی ترکیه با اجاره خانه

اجاره خانه یکی از سریع ترین روش های اخذ اقامت ترکیه است . افرادی که در ترکیه اقدام به اجاره خانه می کنند طبق قوانین دولت ترکیه اقامت یک ساله دریافت کرده ومی توانند در این مدت ازمزایای زندگی در ترکیه استفاده کنند .

البته این نوع اقامت محدودیت هایی نظیر نداشتن حق رای و عدم اخذ پاسپورت ترکیه نیز دارد  .همچنین شما اجازه راه اندازی کسب و کار یا تحصیل را نخواهید داشت و طبق موارد گفته شده در صورت تمایل لازم است برای اخذ ویزای تحصیلی و یا کار اقدام کنید .

هزینه اقدام از راه اجاره خانه به نوع خانه و یا محله ای که انتخاب می کنید ارتباط دارد . در صورت تمایل به اجاره خانه در ترکیه بهتر است اول هدف خود را از اجاره خانه در آنجا مشخص کنید تا در انتخاب شهر و محله راحت تصمیم گیری کنید . پس از  انتخاب شهر حتما در انتخاب خانه بایک مشاور معتبر در این خصوص مشاوره کنید تا دچار هیچ یک از دردسر های احتمالی نشوید .

وب سایت ترامند ، انجام امور مهاجرتی ترکیه

جمع بندی

در خصوص شرایط اخذ ویزای توریستی به تفصیل صحبت کردیم و دانستیم در قدم اول  کشور مبدا و ملیت افراد برای اخذ یا عدم اخذ ویزا تاثیر گذار می باشد. پس از آن اعتبار پاسپورت مهم بوده و باید تا مدتی بعد از شروع زمان ویزا معتبر باشد . در خصوص جزییات این فرآیند و روش های  اخذ آن  در این مقاله که توسط ترندترندکی جمع آوری گردیده به طور کامل صحبت کردیه و به بررسی پرداختیم.

پیشنهاد می شود قبل از اقدام برای اخذ ویزا ترکیه هدف خود را در خصوص سفر و مهاجرت به ترکیه روشن نموده تا دچار دردسر  و ضرر های احتمالی نشوید . توصیه میکنیم قبل از اقدام حتما از مشاوران ترندترنکی در خصوص مهاجرت مشاوره بگیرید تا یک اقدام مطمئن با نتیجه مثبت و خوشایند داشته باشید .

ارسال دیدگاه