مهاجرت به ترکیه ؛ در این محتوا قصد‌ داریم درباره مهاجرت به ترکیه و شیوه ها مهاجرت به این کشور را به شما توضیح دهیم، با ما همراه باشید.

مهاجرت به ترکیه چگونه است؟

هنگامی که مهاجرت به کشورهای اتحادیه اروپا یا کشور های قاره آمریکا امری سخت و دشوار است، توصیه می شود به کشوری که از لحاظ موقعیت جغرافیایی، فرهنگی و سایر موارد به ما نزدیک می باشد و همینطور دارای امکانات رفاهی کاملی نیز است مهاجرت کنیم.
آن کشور می تواند ترکیه باشد که امروزه بسیار مورد توجه ایرانیان قرار است.

تعداد زیادی از درخواست کنندگان در جهت دستیابی به زندگی بهتر با اهداف گوناگون ترکیه را به عنوان مقصد خود برمی گزینند. این اهداف عبارتند از: تحصیل در ترکیه، دریافت شهروندی ترکیه، ثبت شرکت در ترکیه، سرمایه گذاری در ترکیه، دریافت اقامت ترکیه و…

چگونگی مهاجرت به ترکیه

مراحل مهاجرت به ترکیه

مرحله اول

اولین قدم انتخاب شیوه ای است که به وسیله آن می خواهید مهاجرت به ترکیه را انتخاب نمایید. شیوه هایی نظیر خرید ملک در ترکیه، اجاره ملک، سرمایه گذاری در ترکیه، ثبت شرکت در ترکیه و…

 

مرحله دوم

دومین قدم این است که به خاک ترکیه وارد شوید. این فرایند با توجه به نوع مهاجرتی که برگزیده اید احتمال دارد از ۳ روز الی ۳ ماه زمان ببرد.
در این مراحل همکاران ما در سایت ترامند برای انجام کلیه امور شما را همراهی خواهند کرد.

 

مرحله سوم

در این مرحله تمامی مدارک ارائه شده شما به منظور مهاجرت به ترکیه به وسیله وکلای ترک و کارشناسان دادگستری ترکیه مورد ارزیابی قرار میگیرد.

از آنجایی که قوانین مهاجرتی ترکیه مدام در حال تغییر می باشد، این اطمینان را به شما می‌ دهیم که سایت ترامند تا تمام شدن پروسه مهاجرت در کنار شما خواهد بود تا بتوانید شروع جدیدی را در کشور ترکیه رقم بزنید.

 

شرایط مهاجرت به ترکیه

اولین نکته ای که راجبه کشور ترکیه به ذهن شما می رسد این است که از لحاظ جغرافیایی به ایران نزدیک می باشد و برای سفر توریستی به این کشور نیازی نیست که از ویزا برخوردار باشید.
در نتیجه اگر می خواهید به صورت مداوم در حال رفت و آمد به کشور خود باشید و با خانواده و دوستان خود ارتباط داشته باشید، کشور ترکیه انتخاب مناسب و مطلوبی به حساب می آید.

نکته مثبت دیگری از این کشور که می توان به آن اشاره کرد، بیگانه دوست بودن مردم این کشور می باشد. در واقع برعکس بعضی از کشورها، مردم ترکیه نسبت به افراد غیر بومی کشور هیچگونه رفتار نژادپرستانه ای از خود نشان نمی دهند و در این زمینه محیطی آرام انتظار شما را می کشد.

همینطور ترکیه کشوری امن می باشد که می تواند به آسانی آرامش را برای شما فراهم سازد. ترکیه، یک کشور توریستی به حساب می آید که نیمی از آن در آسیا و نیمی دیگر در اروپا واقع شده است.

شرایط مهاجرت به ترکیه چیست
کشوری چهارفصل که هر شهر آن از آب و هوای مخصوص به خود برخوردار است و شما می توانید متناسب با روحیات خود یکی از این شهر ها را برای سفر برگزینید.

نکته دیگری که باید در ارتباط با کار پیدا کردن در ترکیه بدانید این است که اگر از توانایی های مناسبی برخوردار باشید، می توانید به راحتی شغل مدنظر خود را پیدا کنید.

از دیگر مزیت های این کشور که می‌توان اشاره کرد عبارتست از: فرهنگ و دین نزدیک به مردم ایران. همین مسئله باعث می شود که شما در این کشور از آرامش بیشتری برخوردار باشید و احساس غربت نداشته باشید.

مهاجرت ایرانیان به ترکیه در سال های اخیر افزایش یافته است.

این افزایش ممکن است به دلیل وضعیت اقتصادی ایران باشد.
انواع مهاجرت به ترکیه
1- برای کار به ترکیه مهاجرت کنید
2- با خرید ملک به ترکیه مهاجرت کنید
3- از طریق تحصیل به ترکیه مهاجرت کنید
4- مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری
5- با اخذ تابعیت به ترکیه مهاجرت کنید

راه های دیگر

با اجاره خانه به ترکیه مهاجرت کنید؟
این روش همان روش اقامت توریستی است که می توانید با اجاره خانه به آن دست پیدا کنید.

و خطرناک ترین و ناامن ترین راه برای مهاجرت به ترکیه است.

زیرا طبق قانون جدید اقامت توریستی ترکیه اقامت با اجاره خانه قابل تمدید نیست و در صورت عدم رعایت یکی از روش های ذکر شده باید پس از یک سال ترکیه را ترک کنید.

توصیه ما این است که از این روش استفاده نکنید.

زیرا دولت ترکیه به هیچ وجه در سال 2022 اقامت خود را تمدید نکرده است و خانواده هایی بودند که پس از چندین سال اقامت در ترکیه مجبور به ترک این کشور شدند.
مهاجرت به ترکیه و تحصیل کودکان
یکی از مسائل مهم در مهاجرت، موضوع تحصیل کودکان در مدارس ترکیه است.

شما می توانید با معادل سازی مدرک دیپلم، امکان ادامه تحصیل در مدارس ترکیه را برای فرزندتان فراهم کنید

مدارس در ترکیه به دو دسته خصوصی و دولتی تقسیم می شوند.

که مدارس دولتی رایگان هستند و مهاجران می توانند از خدمات آموزشی دولت ترکیه به صورت رایگان استفاده کنند.

همچنین جالب است بدانید در ترکیه مدارس فارسی وجود دارد که طبق جدول آموزش ایرانیان به تدریس دروس می پردازند.

مسئله دیگر که باید به آن اشاره کرد:

مربوط به هزینه ها می باشد. این کشور از لحاظ هزینه در مقایسه با کشورهای اروپایی و آمریکایی ارزان تر می باشد. در نتیجه شما می‌توانید در این کشور با مبلغ معقولی از زندگی با کیفیت و راحتی برخوردار باشید.

با توجه به مطالب ذکر شده اگر تصمیمتان برای مهاجرت به ترکیه جدی است، پس توصیه می شود که با شیوه های گوناگون به منظور مهاجرت آشنایی داشته باشید و فقط نباید به شیوه خرید ملک در ترکیه و دریافت پاسپورت بسنده کنید.

دانشگاه های ترکیه در رتبه بندی های جهانی جایگاه های خوبی دارند.

برای تحصیل در ترکیه باید از دانشگاه های دولتی پذیرش بگیرید، قبل از آن باید آزمون YS را امتحان کنید (به پست مربوطه مراجعه کنید) و در صورت قبولی در آن می توانید در دانشگاه تحصیل کنید.

مهاجرت به ترکیه از راه تحصیل

مهاجرت تحصیلی به ترکیه

در حال حاضر ترکیه برخوردار از بهترین دانشگاه های معتبر می باشد که تمامی آنها بر اساس استانداردهای بین المللی اروپا با دانشجویان کار می کنند.

این دانشگاه ها از لحاظ شرایط ورود قوانین سفت و‌ سختی دارند و برای دانشجویان شایسته، بورسیه های گوناگونی در نظر گرفته اند.

اما برای ورود به این دانشگاه ها بایستی در آزمون های گوناگونی شرکت نمایید و تا حدی به زبان ترکی تسلط داشته باشید. در صورت دریافت پذیرش و تحصیل در ترکیه قادر خواهید‌ بود که ویزای تحصیلی خود را اخذ نمایید.

در طی زمان تحصیل، بایستی به دنبال یافتن کار باشید تا بعد از فارغ التحصیلی، بتوانید با مدرک دانشگاهی خود مشغول به کار شوید و ویزای تحصیلی خود‌ را به ویزای کاری تبدیل کنید. بعد از گذشت مدتی می توانید نسبت به دریافت اقامت دائم خود اقدام نمایید.

توجه داشته باشید که برای مهاجرت از راه تحصیلی شیوه های گوناگونی ارائه شده است. یکی از راهکارها که به عنوان اولین راه و مطمئن ترین راه محسوب می شود، این است که خودتان به تنهایی به منظور دریافت پذیرش اقدام نمایید.

مدارکی که برای انجام این کار لازم است،عبارتست از: ریز نمرات تحصیلی، مدارک دانشگاهی، مدارک آزمون های بین المللی و… سپس باید آنها را ترجمه و اسکن نمایید و به سایت دانشگاه موردنظر بفرستید.

در این صورت می‌توانید شانس خود را برای دریافت پذیرش محک بزنید ولی به طور معمول انجام این کار همراه با هزینه خواهد بود. به غیر از هزینه های الزامی به منظور شرکت در آزمون های بین المللی، شما بایستی برای ارسال مدارک خود هم هزینه کنید.

 

مهاجرت به ترکیه از راه سرمایه‌گذاری

سرمایه‌گذاری در ترکیه به سختی دیگر کشورها نمی باشد و لزومی ندارد میلیون‌ها دلار در این کشور هزینه کنید تا بتوانید از اقامت دائم برخوردار شوید. اگر بخواهیم کشوری مانند آمریکا را برای سرمایه‌گذاری جزو انتخاب های خود قرار دهیم، بسیار سخت و از طرفی دارای پروسه بسیار طولانی می باشد.

در صورتی که در کشور ترکیه مواردی از جمله: ثبت شرکت، استخدام پنج بومی ترک‌زبان و پرداخت حق بیمه و مالیات شرایط برای دریافت اقامت دائم شما فراهم می کند. البته باید پنج سال برای این کار صبر کنید و شرکت شما، دارای مزایایی هم برای کشور ترکیه باشد.

علاوه بر این می توان مواردی همچون خرید اوراق بهادار، خرید سهام شرکت‌های بزرگ، باز کردن حساب بانکی و سرمایه‌گذاری در بانک‌های ترکیه‌ای و حتی خرید ملک را از دیگر شیوه های  سرمایه‌گذاری در ترکیه می باشد.

 

مهاجرت  از طریق خرید ملک

کمی قبل تر گفته شد خرید ملک تنها شیوه مهاجرت به ترکیه نمی باشد، اما یکی از شیوه های رایج آن به حساب می آید. شما برای خرید ملک نه لازم است با کسی رقابت کنید، نه دردسر زیادی بکشید.

فقط کافی است که پول کافی برای تهیه یک ملک در ترکیه را برخوردار باشید. در کل، هزینه‌ها و قیمت‌ها در ترکیه در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی پایین تر می باشد، در نتیجه خرید خانه در ترکیه آنقدر هم ناممکن به نظر نمی‌رسد.

مهاجرت از راه خرید ملک

اگر بخواهیم واضح تر بیان کنیم، باید بگوییم که گاهی بعضی خانه‌ها در مناطق خوش‌آب‌وهوا و پر رفت و آمد تهران از ترکیه گران‌تر می باشد!

برای خرید ملک در ترکیه شیوه های گوناگونی وجود دارد. یه این صورت که می توانید خودتان به تنهایی به ترکیه سفر کرده و بدون واسطه خرید کنید.برای انجام اینکار بایستی به اندازه کافی به زبان ترکی استانبولی مسلط باشید، محل‌های مختلف ترکیه را بشناسید و به خوبی با سیستم معاملات بانکی و مالی در ترکیه آشنا داشته باشید. در عین حال باید مراقب کلاهبرداران هم باشید.

بعد از گذراندن مراحل نام برده شده، در صورت خرید ملک و انتقال سند، می‌توانید به اداره‌ی مهاجرت درخواست خود را ارائه دهید و در صورت مورد تایید قرار گرفتن، پاسپورت ترکیه را دریافت کنید.

خوب است بدانید که بعضی کشورها اجازه‌ی دریافت اقامت از راه خرید ملک را نمی‌دهند. پس اگر از توانایی مالی مناسب برخوردار هستید، بد نیست که این روش راحت را مورد انتحان قرار دهید.

 

مهاجرت  از طریق کارآفرینی و استارت آپ

شاید با خود اینگونه فکر کنید که راه اندازی شرکت و سرمایه‌گذاری تفاوت چندانی با کارآفرینی و تاسیس یک شرکت استارت آپی نداشته باشد. اگر اینطور فکر می‌کنید، پس در اشتباه هستید.

شرکت‌های استارت‌آپی و کارآفرینی عملی‌تر، بهتر و تاثیرگذار تر از شرکت‌های معمولی و سرمایه‌گذاری عمل می‌کنند. اگر بتوانید چنین شرکتی در کشور ترکیه (یا هر کشور دیگری) راه اندازی کنید، آینده‌ای بزرگ و درخشان را برای خود ایجاد خواهید کرد.

در اصل  با در نظر گرفتن پیشرفت‌های اخیر و افزایش تقاضا و نیاز در جامعه، شرکت‌های استارت آپی فرصتی طلایی برای کسب درآمد پیدا کرده‌اند. فقط کافی است که نیاز مردم را شناسایی کرده و به منظور رفع آن نیاز، کسب و کاری ایجاد کنید.

برای اینکه بتوانید کارآفرین باشید و شرکتی استارت آپی تاسیس کنید، بایستی خلاق باشید و ایده‌های جذابی را رائه دهید. شما باید نیاز مردم را به خوبی مورد ارزیابی قرار دهید، یا بهتر است بگوییم، آن نیاز را ایجاد کنید! رمز موفقیت شما در ایجاد نیاز در دل مردم است.

به عنوتن مثال، ابتدا هر کس که می‌خواست به جایی از شهر خود به صورت دربست حرکت کند، به وسیله آژانس تاکسی کرایه می‌کرد. 

اکنون، کشورهای خارجی نظیر ترکیه به افرادی خوش‌فکر نیاز دارند که شرکت‌های استارت‌آپی مثل اسنپ در کشورشان راه اندازی کند. پس اگر چنین توانایی خاصی دارید و خوش‌فکر و ایده‌پرداز هستید، قطعا قادر خواهید بود با ایده‌ای جذاب به کشور ترکیه مهاجرت کنید، کارآفرینی کنید و کسب‌وکار خوبی راه بیندازید.

پس اگر می‌خواهید کارآفرینی کنید و با ایده‌های جذاب استارت‌آپی به کشوری مهاجرت کنید، قطعا باید بهترین ایده و عملی‌ترین آن را به نمایش درآورید. کشور ترکیه از سال ۲۰۱۷ در پذیرش این ایده‌ها رشد و پیشرفت چشمگیری داشته است.

 

چنانچه قصد دارید به کشور ترکیه مهاجرت نمایید، شما در مرحله اول نیاز دارید که با یک کارفرمای ترک به توافق برسید که برای شما اجازه کار در ترکیه را دریافت کند.

به طور معمول برای دریافت ویزای کار شما با در دست داشتن مدارک می بایستی از سفارت و یا کنسولگری ترکیه از کشور مبدا خودتان اقدام نمایید.

 

اقامت در ترکیه از طریق تولد

از جمله شیوه هایی که می توان به کمک آن اقامت بلند مدت در ترکیه را اخذ کرد، تولد است. نکته ای که در مورد اقامت در ترکیه باید بدانید آن است که افرادی که ساکن ترکیه محسوب می شوند تنها اجازه انجام فعالیت هایی نظیر کار، سرمایه گذاری، تحصیل و غیره را خواهند داشت.

این افراد نمی توانند در اتفاقات مهم مانند رای دادن و یا نامزد شدن در پارلمان شرکت کنند و تنها کسانی که تابعیت ترکیه را دارند می توانند در این فعالیت ها حضور پیدا کنند.

پدر و مادر نوزاد قبل از آنکه گواهی تولد برای فرزندشان صادر شود بایستی محل اقامت کودک خود را تعیین کنند. بعد از آنکه گواهی تولد دریافت شد باید اقدامات لازم به منظور دریافت مجوز اقامت انجام شود و در صورتی که در این مورد سهل انگاری صورت گیرد اقامت در این کشور غیر قانونی خواهد بود.

نوزادانی که در خاک کشور ترکیه متولد می شوند از همان ابتدا اقامت دائم ترکیه را دارند و بعد از آن به سن 18 سالگی رسیدند می توانند کارهای مربوط به دریافت تابعیت را انجام داده و در صورت موافقت با این درخواست، از همه حقوقی که برای تبعه های کشور ترکیه در نظر گرفته شده است نیز استفاده کنند.

برای آنکه بتوانید اقامت در کشور ترکیه را اخذ کنید، باید مدارکی که در متن زیر نام برده شده است را داشته باشید. این مدارک شامل این موارد هستند:

 • والدین باید اسناد رسمی ازدواج خود را ارائه دهند.
 • گواهی تولد فرزند در خاک ترکیه باید حتما موجود باشد.
 • پدر و مادر باید فرم درخواست اقامت را برای کودکی که تازه متولد شده است پر کنند و آن را به مراجع ذیربط ارائه دهند.
 • هزینه هایی که گرفتن اقامت برای فرزند متولد شده در پی دارد باید حتما پرداخت شود.
 • گواهی که نشان می دهد والدین در خاک ترکیه زندگی می کنند از دیگر مدارکی است که حتما باید ارائه گردد.

 

در این شیوه مهاجرت به ترکیه شما بعد از ازدواج با شهروند ترک می توانید اقدام به دریافت اقامت در ترکیه کنید. توجه داشته باشید که برای دریافت شهروندی ترکیه از راه ازدواج حداقل باید از زمان ثبت ازدواج در ترکیه ۳ سال گذشته باشد که بتوانید اقدامات لازم را انجام دهید.

در این شیوه به چند نکته باید دقت داشته باشید که به شرح زیر می باشد:

 • کسی که با او ازدواج می کنید در ترکیه پناهنده نباشد.
 • ازدواج صوری نباشد و حتما باید مدارک کافی برای اثبات ازدواج خود به همراه داشته باشید.
 • حداقل ۳ تا ۵ سال اخذ شهروندی شما به طول خواهد انجامید.
 • ازدواج شما در ترکیه باید ثبت شده باشد.

امتیازات مهاجرت به ترکیه برای ایرانیان

ترکیه کشور همسایه ایران است و در واقع از نظر مسافت بسیار به ایران نزدیک است که این امر باعث کاهش مشکلات انتقال مهاجران ایرانی به ترکیه شده است.

از آنجایی که در ایران افراد ترک تبار زیادی زندگی می کنند و به زبان ترکی و فرهنگ مردم ترکیه اشراف دارند، تفاوت فرهنگی ترک و ایرانی زیاد نیست و این دو ملیت به راحتی می توانند بدون مشکل در کنار هم زندگی کنند. با یکدیگر انعطاف پذیر باشید.

در زمان مهاجرت معمولا در چند سال اول مشکلات زندگی در خارج از کشور فشار زیادی به مهاجر وارد می کند اما با مهاجرت به ترکیه به دلیل سهولت سفر به ایران این فشار کاهش می یابد.

یادگیری زبان ترکی استانبولی برای ایرانیان بسیار راحت تر از زبان های دیگر کشورها است. فرهنگ، آداب و رسوم و غذای مردم ترکیه بسیار نزدیک به ایرانیان است.

حداقل دستمزد برای هزینه زندگی در ترکیه

حداقل حقوق در ترکیه برای هر نفر حدود 1780 لیر در ماه است و کارفرما کلیه هزینه های بیمه، مستمری و خدمات درمانی را نیز پرداخت می کند.

مانند سایر کشورها، زندگی در یک شهر و هزینه های مربوط به آن در نقاط مختلف شهر متفاوت است. در ترکیه گران ترین شهر برای زندگی استانبول است که پر از مراکز خرید بزرگ، مراکز مالی، تجاری و اقتصادی است.

هزینه زندگی در استانبول در مقایسه با شهرهای دیگر ترکیه بسیار بالا است، اما وقتی آن را در سطح بین المللی در نظر بگیریم، نسبتا ارزان است.

در سال 2018، هزینه زندگی در استانبول در رتبه 164 از بین 209 شهر در سطح بین المللی قرار گرفت.

نکات مهم مهاجرت به ترکیه

 •  مسئله ای که در اولین قدم مهاجرت ممکن است با آن مواجه شوید این است که جهت اثبات بلیط برگشتی را به کشور مبداء خود خریداری کرده اید را ارائه دهید.
 • به همین ترتیب از شما خواسته می شود تا نامه رزرو هتل را نیز نشان دهید (اگر مسکن شما یه وسیله کارفرمایان از قبل آماده شده باشد ، اثبات این امر کافی خواهد بود).

 

نکات مهم مهاجرت به ترکیه

 • اگر تمایل داشته باشید از ترکیه خارج شوید و در طی مقطع زمانی (برای کار یا تعطیلات)
 • به کشور خودتان برگردید، مطمئن شوید که حتما درخواست ویزا داده باشید
 • ( بر اساس پیمان بین ایران و ترکیه شهروندان ایرانی نیازی به دریافت ویزا برای ورود به ترکیه ندارند)
 • که امکان ورود مجدد را فراهم کند.
 • قبل از ارائه درخواست خود مجدداً کلیه الزامات و محدودیت ها را با سفارت ترکیه
 • یا کنسولگری در کشور خود را ارزیابی نمایید اگر از هیچ چیز مطمئن نیستید ، سؤال کنید.
 • پروسه مهاجرت احتمال دارد هر از گاهی صبر و شکیبایی شما را دچار چالش کند،
 • اما توصیه می شود اطلاعات را با مقامات ترکیه در سفارت چک کنید تا اشتباه در برنامه های شما صورت نگیرد.

 

شهرهای مهاجرپذیر ترکیه

از جمله یکی از شهرهایی که افراد زیادی آن را برای محل اقامت خود انتخاب می کنند شهر استانبول می باشد. این شهر سراسر شگفت و زیبایی است و زندگی در آن به شکل متفاوتی در جریان است.

این شهر به عنوان یکی از شلوغ ترین شهرهای ترکیه است و از آنجایی که گذرگاه آسیا و اروپا به حساب می آید مهاجران زیادی را از کشور های مختلف می توان در آن دید.

موقعیت اقتصادی و همینطور وجود امکانات رفاهی مختلف و مراکز خرید بزرگ و وسیع تنها بخشی از علت هایی است که سبب شده افرادی زیادی استانبول را برای کار و مهاجرت برگزینند.

آنکارا نیز یکی دیگر از شهرهای ترکیه است که از تعداد زیادی مهاجر برخوردار می باشد. این شهر پایتخت کشور ترکیه است و شرایط بسیار خوبی را برای مهاجران هم از نظر کاری و شغلی و هم ایجاد امکانات مناسب برای زندگی فراهم کرده است.

چندین دانشگاه معروف در آنکارا سبب شده افراد زیادی برای تحصیل در آنکارا زندگی کنند. در ضمن ایرانی هایی که از تمکن کافی برخوردارند در این شهر سرمایه گذاری های بزرگی کرده و به همین علت عده زیادی از تجار از کشورهای مختلف در این شهر زندگی می کنند.

آنکارا به عنوان یکی از مدرن ترین و پیشرفته ترین شهرهای ترکیه شرایط بسیار مناسبی را برای سرمایه گذاری فراهم آورده است.

هزینه های زندگی در ترکیه

یکی از عوامل مهمی جهت زندگی در هر کشوری، هزینه زندگی کردن در آن کش.ر می باشد که به مهاجران اجازه می دهد که آیا آنها می توانند به این کشور مهاجرت کنند و یا نه؟

کشور ترکیه بدون شک می تواند به عنوان یک مکان شگفت انگیزی برای مهاجرت و زندگی باشد. اما قبل از اینکه بخواهید نسبت به مهاجرت به ترکیه اقدام کنید، بایستی عوامل زیر را در نظر بگیریم:

 1. حداقل دستمزد پرداختی در ترکیه
 2. هزینه اقامت و اجاره مسکن در ترکیه
 3. هزینه ی حمل و نقل و وسایل نقلیه عمومی و خصوصی
 4. هزینه ی خرید کالا و مایحتاج ضروری
 5. هزینه ی خرید لوازم اولیه ی زندگی
 6. هزینه ی تحصیل فرزندان در ترکیه
 7. هزینه ی خرید مواد غذایی و ..
 8. هزینه ی سفر کردن و تفریح در ترکیه

شروع دستمزد در ترکیه برای هر فرد مبلغی حدود ۱۷۸۰ لیر در ماه است( البته ممکن است که این مبلغ تغییر پیدا کرده باشد) که ابتدا کار فرما نیز تمامی هزینه های بیمه، بازنشستگی، مراقبت های بهداشتی را پرداخت می کند.

درست مثل تمامی کشورهای دیگر، زندگی در یک شهر و هزینه های مربوط در نقطه های مختلف شهر از تفاوت هایی برخوردار می باشد. در ترکیه، گرانترین شهر برای زندگی را می توان شهراستانبول معرفی کرد، که دارای مراکز خرید بزرگ، مراکز مالی، تجاری و اقتصادی می باشد.

 هزینه زندگی در استانبول در مقایسه با شهرهای دیگر ترکیه بسیار بالا است اما هنگامی که بخواهیم آن را در سطح بین الملل مورد ارزیابی قرار دهیم، نسبتا ارزان است.

توجه داشته باشید ارزان‌ترین راه مهاجرت به ترکیه نیازمند مسلط بودن به زبان ترکی استانبولی، داشتن مهارت و تخصص، تحصیلات و سرمایه می باشد. ازاین‌رو، اجاره ملک یکی از بهترین گزینه‌ها در ارتباط با امر مهاجرت به ترکیه می باشد، به این صورت که اگر بخواهید به گزینه خرید ملک یا ثبت شرکت روی بیاورید بایستی از 2 شرط گردش مالی بالا و توانایی اداره یک کسب‌وکار برخوردار باشید.

 

مزایای مهاجرت به ترکیه

 1. اخذ اقامت موقت این کشور.
 2. با گذشت چند سال از اقامت موقت قادر خواهید بود اقامت دائم کشور ترکیه را بگیرید.
 3. دارای اختلاف ساعت کم با ایران و از لحاظ موقعیت جعرافیایی بسیار به ایران نزدیک می باشد.
 4. دریافت کارت بازرگانی از راه ثبت شرکت در این کشور.
 5. فراهم بودن شرایط زندگی در کشوری اروپایی بر اسا قانون های اروپایی.
 6. فرهم بودن زندگی کشوری با امنیت و مطمئن.

از شما عزیزان که تا پایان محتوا مهاجرت به ترکیه با ما همراه بودید، متشکریم.