صفر تا صد گرفتن اقامت ترکیه 2022

27 اردیبهشت 1400
0 دیدگاه
صفر تا صد گرفتن اقامت ترکیه 2022

صفر تا صد گرفتن اقامت ترکیه در سال های اخیر موضوع مورد توجه بسیاری از ایرانیان می باشد .

با توجه به شباهت های فرهنگی ، شرایط آب و هوایی و سایر محبوبیت ها ، این کشور یک انتخاب مناسب برای اقامت محسوب می شود.

همچنین سفر به ترکیه یک مسافرت خارجی بدون نیاز به اخذ ویزا برای ایرانیان است و شهروندان ایرانی می توانند به راحتی برای تفریح و گشت و گذار به آنجا سفر کنند .

آیا گرفتن اقامت ترکیه سخت است  برای گرفتن اقامت ترکیه روش های مختلفی وجود دارد و در این مقاله  که توسط مشاوران ترند ترنکی گرد آوری و ارائه شده است می توانید با بسیاری از این راه ها آشنا شده و بهترین و مناسب ترین راه را برای خود انتخاب نمایید .

قبل ازپرداختن به بحث روش گرفتن اقامت ترکیه لازم است بدانیم که چند نوع اقامت برای این کشور وجود دارد و چه تفاوت هایی با هم دارند و چه اقدامات موثری جهت آسانی این راه لازم است صورت پذیرد .هرایرانی با توجه به شرایط فعلی و اولویت های خود می تواند اقدام و انتخاب متفاوتی برای اخذ اقامت در ترکیه داشته باشد.
برای داشتن زندگی مدت دار در ترکیه که به منظور زندگی بیش از3 ماه می باشد ، گرفتن اقامت ترکیه الزامی است.

با توجه به مدت زمان ماندن در ترکیه و هدف هر ایرانی از سفر و زندگی به ترکیه انواع اقامت وجود دارد  در زیر به تفصیل به همه آن ها می پردازیم. صفر تا صد گرفتن اقامت ترکیه را داریم.

 

گرفتن اقامت توریستی ترکیه

اقامت توریستی در ترکیه چگونه است؟ با توجه شرایط آب و هوایی و جاذبه های گردشگری موجود در ترکیه ، این کشور یک مقصد مورد توجه و جذاب برای ایرانیان محسوب می شود .گردش اقتصاد ترکیه بر اساس صنعت گردشگری باعث شده، اخذ ویزای توریستی این کشور به مراتب آسان تر از سایر کشور های همسایه باشد.

اما چگونه می توان در ترکیه اقامت توریستی گرفت ؟

سوال مهم بسیاری از ما ایرانی هاست که در زیر به آن پاسخ داده ایم.

طبق توافقاتی که بین ایران و کشور ترکیه در گذشته صورت گرفته ایرانیان برای سفر به این کشور نیاز به اخذ ویزا ندارند .این درحالی است که سایر کشور هایی که بین آن ها معاهده لغو روادید صورت نگرفته، باید نسبت به درخواست e-Visa یا ویزای الکترونیک اقدام نمایند.

کشورهایی چون ایران که دارای توافقاتی جهت لغو روادید با ترکیه هستند ، می توانند به مدت 90 روز بدون نیاز به دریافت ویزای توریستی به این کشور سفر کنند.

کشورهای دیگری مانند جمهوری آذربایجان، بلاروس، ، اکوادور، گرجستان، و چند کشور دیگر که در بحث اخذ ویزای توریستی به آن ها پرداخته خواهد شد ، هم از این قاعده پیروی می کنند .

لازم است بدانید که در مدت زمان سفر به ترکیه افراد اجازه کار یا تحصیل و اقدامات این چنینی را نخواهند داشت و در صورت تمایل ضروری است که نسبت به گرفتن ویزای مرتبط با آن ،اقدام نمایند .بدیهی است که سرپیچی از این قاعده برخورد هایی جدی و قانونی از طرف دولت ترکیه را در پی خواهد داشت.

پیشنهاد میشود مقاله ی گرفتن اقامت ترکیه برای ایرانیان را نیز مطالعه کنید

 

 گرفتن اقامت ترکیه از راه تحصیل

گرفتن اقامت ترکیه از طریق تحصیل یکی از راه های عالی برای رسیدن به این هدف می باشد.

کشورترکیه با وجود داشتن دانشگاه و مراکز علمی معتبر مورد توجه بسیار از افراد جهت دریافت ویزای تحصیلی قرار می گیرد .

اما چگونه باید در ترکیه با ویزای تحصیلی اقامت بگیریم؟ مزایای اخذ اقامت ترکیه از راه تحصیل چیست؟

گفتیم که برای ورود به خاک ترکیه ، به دلیل توافقات صورت گرفته بین دولت های ایران و ترکیه ، نیاز به اخذ ویزا نمی باشد.

اما این قاعده صرفا برای افرادی است که قصد مسافرت به آن جا را دارند و کسانی که تمایل به تحصیل و استفاده از دانشگاه ها و مراکز علمی آن جا را دارند باید نسبت اخذ اقامت تحصیلی اقدام نمایند .

پروسه این کار به عوامل مختلفی بستگی دارد. مثلا این که یک فرد بخواهد درچه مقطعی تحصیل کند و تا چه اندازه هزینه بپردازد ، همگی در نوع اقداماتی که برای اخذ اقامت تحصیلی انجام می شود ،موثر است .

داشتن بعضی از مهارت ها لازمه تحصیل در ترکیه می باشد. مثلا تسلط به زبان ترکی و انگلیسی یکی از این مهارت ها است.

برای اخذ اقامت تحصیلی لازم است دانشجو نمره زبان لازم برای ورود به دانشگاه مورد نظر را کسب و سپس به اداره مهاجرت مراجعه نماید تا پس از یک ماه ویزای تحصیلی برای اقامت ازاین طریق به او داده شود.

به طور میانگین می توان گفت که 500 تا 2.200 دلار هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه و برای دانشگاه های خصوصی 4000 الی 20000 دلار لازم می باشد .

البته شرایطی نیز جهت بورسیه تحصیلی در این کشور وجود دارد که هزینه های مربوط به اسکان ، تحصیل ، سفر و زندگی فرد را تامین خواهد کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی اخذ اقامت ترکیه ، کلیک کنید

 

گرفتن اقامت ترکیه ازطریق سرمایه گذاری؛ چگونه با سرمایه گذاری شهروند ترکیه شویم؟

گرفتن اقامت  از طریق سرمایه گذاری در ترکیه می تواند مزایای بسیاری نسبت به سایر روش ها داشته باشد.

مثلا اخذ تابعیت و پاسپورت ترکیه و امکان سفر به 148 کشور دنیا بدون اخذ ویزا ،استفاده از خدمات رایگان درمانی برای تمامی اعضای خانواده ، تحصیل رایگان ،سفر به کشورهای اتحادیه اروپا و کشور های حوزه شینگن که شامل 26 کشور می باشد ،از مزیت های قابل توجه اقامت ترکیه از راه سرمایه گذاری است .

دریافت پاسپورت و تابعیت ترکیه ازاین طریق تنها 3 الی 6 ماه طول خواهد کشید .

همچنین امکان حفظ تابعیت قبلی و اجباری نبودن خدمت سربازی برای دارندگان این تابعیت از دیگر ارزشمندی های دریافت تابعیت این کشور از این راه می باشد.

سوالات مهمی در این زمینه وجود دارد. اینکه چه مقدار سرمایه برای اخذ اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری لازم است؟

اصلا چه چیزی هایی امنیت سرمایه گذاری در این کشور را تضمین می کند ؟ در ترکیه کجا سرمایه گذاری کنیم ؟

لازمه ی پاسخ به این سوالات بررسی دقیق و با جزییات شرایط اقتصادی ترکیه و وجود یا عدم وجود فساد مالی در ترکیه می باشد.

 

روش های مختلف سرمایه گذاری

خرید ملک در ترکیه
خرید سهام
کارآفرینی و ثبت شرکت در ترکیه
سرمایه گذاری از طریق سپرده بانکی خرید اوراق قرضه و دولتی

از امتیازات سرمایه گذاری در ترکیه می توان به کم تر بودن مبلغ سرمایه گذاری جهت گرفتن اقامت ترکیه ، در مقایسه با سایر کشور های اروپایی دانست .

مثلا شما می توانید با مبلغ 250000دلار با برنامه خرید ملک و به هدف اخذ اقامت از این راه اقدام کنید.

این در حالی است که برای این مقصود در کشورهای یونان ،اسپانیا، پرتغال، قبرس، با مبالغی در بازه 279000 دلار الی2400000دلار به طور حدودی باید سرمایه گذاری نمایید.

موضوع نگران کننده در این روش عدم وجود امنیت کامل برای سرمایه گذاری به دلیل فساد بالای اداری دولت ترکیه و عدم استقلال کافی نظام قضایی این دولت می باشد.

البته لازم به ذکر است ، طی توافقنامه های دو جانبه تجاری که ایران و ترکیه امضا کرده اند ،تا حدودی می توانند امنیت سرمایه گذاری افراد را تضمین و حتی تسهیل کنند.

بنابراین این موضوع می تواند تا حد زیادی نگرانی ایرانیان را در این اقدام کاهش دهد.

 

گرفتن اقامت ترکیه با خرید خانه

اخذ اقامت  با خرید خانه در ترکیه با توجه به موارد گفته شده با رعایت اصولی امکان پذیر است  و انجام آن در نوع اقامتی که اخذ می کنید تاثیر گذار است .

صفر تا صد گرفتن اقامت ترکیه حداقل به ارزش 60هزار دلار آمریکا می تواند منجر به اخذ اقامت موقت شود و شما مانند اقامت توریستی اجازه تحصیل یا کار رسمی در ترکیه نخواهید داشت.

در صورتی که هدف اقامت دائم ترکیه را دنبال می کنید باید حداقل 250هزار دلار آمریکا سرمایه گذاری کنید و در یک پروسه تقریبا 3 ماهه پاسپورت ترکیه را اخذ نمایید .

 

اخذ اقامت از طریق کار

گرفتن اقامت و مهاجرت از طریق تخصص در ترکیه  یکی از روش‌های اخذ اقامت برای ایرانیان است .

این روش یکی از روش‌های پرطرفدار مهاجرت می‌باشد که همواره مورد توجه افراد بوده است . برای مهاجرت از این طریق ابتدا لازم است از یک کارفرما در ترکیه درخواست کار داشته باشید تا بتوانید به ادامه مراحل بپردازید .

از آنجایی ایرانی‌ها بدون ویزا می‌توانند به خاک ترکیه وارد شوند  یک فرصت عالی برای کاریابی در ترکیه  خواهند داشت.

زیرا  کارجو می‌تواند با مراجعه حضوری به موسسات کاریابی  ترکیه به دنبال شغل موردنظر خود بوده و طی 90 روز مدارک موردنیاز را ارائه کرده و ویزا خود را اخذ نمایند .

البته روش حضوری تنها یک پیشنهاد برای متقاضیان  بوده و این  کار از طریق روش‌های آنلاین کاریابی نیز امکان‌پذیر خواهد بود .

بررسی مشاغل پرطرفدار و پردرآمد در ترکیه یک موضوع مهم در این اقدام است .

همچنین بررسی اینکه چه مهارت‌هایی در اخذ ویزای کارا کمک‌کننده می‌باشد  ضرورت دارد .

 

تسلط به زبان ترکی

دریافت اقامت دائم در ترکیه از طریق کار در صورتی امکان‌پذیر است که یک شغل معتبر و موردتایید وزارت کار  ترکیه داشته باشید .

آن‌وقت  بعد از گذشت 8 سال می‌توانید اقامت دائم ترکیه را دریافت نمایید .

بعضی از افراد در ترکیه با ویزای توریستی  مشغول به انجام کارهای غیرقانونی یا به اصطلاح کار سیاه می‌شوند ؛ این افراد برای دریافت اقامت دائم ترکیه قطعا دچار مشکل خواهند شد.

 

اقامت ترکیه از طریق ازدواج چگونه امکان پذیر می باشد؟

ازدواج با شهروند ترکیه یکی دیگر راه های صفر تا صد گرفتن اقامت ترکیه است. این روش به دلیل عدم نیاز به ویزا و اخذ سند ازدواج بین المللی یک راه مورد توجه

برای دریافت اقامت ترکیه می باشد.

لازم است بدانیم ازدواج در یک کشور دیگر به معنای زیر پا گذاشتن برخی از قوانین ایران نمی باشد؛ مثلا دختران ایرانی به واسطه ی ملیت خود ،برای ازدواج باید اجازه پدر و در صورت در قید حیات نبودن پدر گواهی فوت را به کنسولگری ارائه نمایند.

مردم ترکیه مسلمان هستند و مهریه جز احکام دینی آنجا محسوب می شود و میزان مهریه نیز نسبت به ایران مبالغ کمتری می باشد.

موضوع مورد اهمیت برای دولت ترکیه این است که عمل ازدواج باید به صورت واقعی صورت پذیرد و نیابد به شکل صوری باشد .

این موضوع به قدری برای دولت ترکیه مورد اهمیت می باشد که در صورت اثبات صوری بودن ازدواج ، دولت ترکیه حق شهروندی فرد متخلف را باطل می کند .

همچینین هیچ یک از طرفین هم نباید جز پناهندگان ترکیه باشند .
اخذ اقامت از راه ازدواج مدت زمانی در حدود 3 الی 5 سال به طول می انجامد وطرفین نیز باید 18 سال تمام داشته باشد .البته این شرایط موارد استثنا هم دارد

که در بحث اخذ اقامت در ترکیه از راه ازدواج به طور مفصل به آن پرداخته خواهد شد.

 

سخن پایانی

در مقاله بالا در مورد راه های مختلف اخذ اقامت ترکیه صحبت کردیم .

دانستیم هر ایرانی برای صفر تا صد گرفتن اقامت ترکیه از چه راه های می تواند اقدام کند

و از آن طریق چه نوع اقامتی به او داده می شود. از آنجایی که مهاجرت و فرایند اخذ اقامت یک پروسه زمان بر و حساس محسوب می شود ،لازم است هر فرد با اطلاع کامل از آن اقدام کند .

انتخاب روش درست و طی مرحله به مرحله ی آن نیازمند داشتن هدفی روشن و مشخص می باشد تا به این صورت  افراد کمترین ضرر ممکن را  دچار شوند .

پیشنهاد می کنیم قبل از اقدام برای مهاجرت با مشاوران ترند ترنکی تماس حاصل کنید تا با توجه به شرایط شما بهترین راهکار را به شما ارائه دهند و در طول این راه پر فراز و نشیب در کنار شما باشند.

وب سایت ترامند ، انجام امور مهاجرتی ترکیه

ارسال دیدگاه