در این می خواهیم به شما شیوه های اخذ شهروندی ترکیه را آموزش دهیم، با ما همراه باشید.

مهاجرتی دلخواه به کشور زیبای همسایه:

این روزها خیلی با این مسئله مواجه می شویم خیلی از ایرانی ها قصد دارند به کشورهای مختلفی از جمله کشور همسایه یعنی ترکیه مهاجرت کنند. براین اساس بایستی اطلاعات کافی به منظور دریافت اقامت این کشور مخصوصا دریافت شهروندی ترکیه و تابعیت این کشور اطلاعاتی را به دست آورند.

اخذ شهروندی ترکیه

ترکیه از جمله کشورهایی می باشد که با وجود شرایط راحت به مهاجران تابعیت و اقامت دائم این کشور تعلق می گیرد. کشور ترکیه به علت هم مرز بودن با ایران و وجود شرایط آسان سفر به این کشور به وسیله راه های زمینی و حتی اتومبیل به یکی ازمهم‌ترین مقاصد یک مهاجر تبدیل شده است.

همینطور ترکیه به علت نزدیکی از لحاظ ارزش مالی لیر با ریال و سایر دلیل ها، برای ایرانیان به یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت تبدیل شده است.

 

آشنایی کوتاه با کشور ترکیه:

ترکیه جزو کشورهای همسایه ایران می باشد و با در نظر گرفتن پایین بودن قیمت لیر در مقایسه با دلار و البته وجود آزادی در این کشور، به عنوان اولین مقصد چه برای مهاجرت و چه برای گردشگری مورد انتخاب قرار می گیرد.

معرفی کشور ترکیه

کشور ترکیه یا در اصل جمهوری ترکیه در قاره اوراسیا واقع شده است و بخشی از آن در اروپا قرار گرفته است. این کشور از سمت شمال با دریای سیاه و همینطور از سمت جنوب نیز به دریاچه مدیترانه ارتباط  دارد.

پایتخت این کشور استانبول می باشد و در این کشور دین و مذهب به صورت آزاد است. دین اصلی این کشور اسلام مذهب سنی بوده  و با جمعیت ۸۴ میلیون نفری آماری مشابه به ایران را دارد.

شما با راه انداختن کسب و کار برای خود می توانید به وسیله راه های آبی با نقاط مختلف جهان روابط کاری داشته باشید. از دیگر ویژگی های که می توان  آن اشاره کرد عبارتست از: وجود نقاط گردشگری فراوان که تمام وقت‌های خالی شما صرف بازدید از این نقاط برای مدت زیادی می شود.

یکی از شیوه های راحت و آسان برای مهاجرت و اقامت دائم، دریافت شهروندی ترکیه می باشد. به راستی کشور ترکیه با برخوردار بودن ازشرایط بسیار متنوع و منعطف برای مهاجران از سراسر جهان مخصوصا برای ایرانیان سبب شده تا افراد بسیاری در این کشور اقدام به سرمایه‌گذاری کرده و شهروندی این کشور را اخذ کنند.

 

مزایای دریافت شهروندی ترکیه:

در ادامه برای شما راه های متفاوتی را عنوان خواهیم کرد که به وسیله آنها قادر خواهید بود تا در مدت زمان کمتر از ۳۰ روز اقامت دائم خود را اخذ نمایید. همینطور بعد از اخذ کردن شهروندی این کشور شرایط به این صورت است که بدون اینکه نیازی به پاسپورت داشته باشید، می توانید به آسانی به ۷۷کشور سفر کنید.

البته در نظر داشته باشید بایستی برای اخذ ویزای شنگن هر ۲۶ کشور عضو این پیمان اقدام نمایید. همینطور شما برای دریافت شهروندی ترکیه لزومی ندارد که یک مدت اقامت خاص را بگذرانید.

علاوه بر آن نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که ترکیه از لحاظ اعتبار پاسپورت جایگاه ۳۰ام جهان را به عنوان معتبرترین پاسپورت به خود اختصاص داده است.

از جمله دیگر ویژگی های اخذ تابعیت این کشور که می توان به آن اشار کرد این است که شما می‌توانید به طور همزمان از تابعیت این کشور و کشور خود را در کنار هم  برخوردار باشید. در حالی که در بعضی از کشورها چنین شرایطی فراهم نمی باشد.

کشور ترکیه جزو کشورهای مدرن محسوب می شود که از سطح رفاه اجتماعی و خدمات شهری بالایی برخوردار بوده و دولتی سکولار بر آن حکومت می کند. از جمله مزایای شهروندی در ترکیه که می توان به آن اشاره کرد به شرح زیر می باشد:

  • اخذ گذرنامه و شهروندی این کشور پروسه ی کوتاهی کمتر از ۳۰ روز کاری دارد.
  • با اخذ شهروندی این کشور، شما می توانید به ۱۰۵ کشور بدون ویزا مسافرت نمایید.
  • از مهمترین مزایای شهروندی در ترکیه این است که دیگر شما نیازی به اخذ جواز اقامت در این کشور برای زندگی نخواهید داشت.
  • شما به عنوان یک شهروند ترکیه از تمامی مزایای و حقوق یک شهروند ترک برخوردار خواهید بود.
  • ارزش پاسپورت شما به ارزش ۳۰ پاسپورت برتر در دنیا افزایش می یابد.
  • از دیگر مزایای شهروندی در ترکیه می توان به حق پزشکی و درمانی کامل برای شما اشاره نمود.
  • اخذ کنندگان شهروندی ترکیه از مزایای برنامه ی بازنشستگی بهره مند خواهند شد.

 

مزایای شهروندی ترکیه

همچنین به هر فرد تابع این کشور  برنامه‌های آموزشی رایگان ارائه می شود و در آخر در نظر داشته باشید که اخذ اقامت ترکیه برای شخص شرایطی را فراهم می کند که می تواند در هر نوع انتخاباتی شرکت کند و درست مانند یک شهروند ترکیه‌ای از حق رای برخوردار باشد.

 

انواع راه‌ها برای دریافت شهروندی ترکیه:

کشور ترکیه توانست با جذب مهاجران به سرمایه گذاری کردن در ترکیه، به علاوه با وارد کردن مقدار زیادی پول و همانا با جذب کردن مردم کشورهای گوناگون به این کشور سود خوبی به همراه داشته و این کار باعث رشد و پیشرفت اقتصاد این کشور شده است.

ما در این بخش می خواهیم تا با شما انواع شیوه های اخذ تابعیت این کشور را مورد بررسی قرار دهیم. ترکیه بیش از ۶ راه گوناگون را در اختیار متقاضیان گذاشته است.

  • سرمایه گذاری در املاک و مستغلات

یکی از آسان ترین شیوه هاذبرای دریافت شهروندی ترکیه این است که با خرید املاک و مستغلات به حداقل مبلغ ۲۵۰ هزار دلار در این کشور، طی مدت زمان نهایتا ۳۰ الی ۴۵ روز کاری اقامت دائم خود را برای کشور ترکیه اخذ نمایند.

همچنین  شما برای خرید املاک و یا هرچیز دیگری مجبور به خرید فقط یک عدد ملک یا یکی از مستغلات نیستید. بلکه می‌توانید هر چند عدد که خواستید را تهیه نمایید. فقط باید توجه داشته باشید که جمع کل آن‌ها برای دریافت اقامت دائم بایستی مبلغی بالای ۲۵۰ هزار دلار باشد.

خرید خانه با شرایط ذکر شده در قسمت بالا به این معنی است که مبلغی بالغ بر ۲۵۰ هزار دلار محدودیت و از شرایط مخصوصی برخوردار است. خانه‌ای که شما قصد دارید آن را تهیه کنید، بایستی وجه آن به صورت نقدی پرداخت شود. در ضمن باید خانه مورد نظر شما طی ۳بار به وسیله افراد خارجی خریداری شده باشد.

حتما دقت داشته باشید که ملک مورد نظر شما از نظر بدهکاری مالی مشکلی نداشته باشد. البته شما می‌توانید با خرید هر کدام از این املاک و مستقلات به مبلغی کمتر از ۲۵۰ هزار دلار هم اقامت ترکیه را اخذ کنید ولی این اقامت دیگر به طور دائمی نبوده و برای شما یک اقامت موقتی ۵ ساله در نظر گرفته خواهد شد.

خرید خانه در ترکیه و نکات قابل توجه در ارتباط با آن

متقاضیان اخذ شهروندی ترکیه باید این نکته را در نظر داشته باشند که قیمت ملک و املاک و یا حتی مستقلات در کشور ترکیه مانند سایر کشورها با در نظر گرفتن شرایط بسیار متفاوت می باشد.

وجود این تفاوت به این معنی می باشد که به عنوان مثال خانه ای که در نزدیکی دریا واقع شده است، قطعا قیمت خانه بیشتر از خانه‌های دیگر با شرایط مشابه به آن ولی با فاصله از دریا خواهد بود. در ضمن دقت داشته باشید که قیمت املاک با در نظر گرفتن سن یک خانه در این کشور مثل هرجای دیگری امکان بالا و پایین شدن دارد.

البته این مسئله هم در نظر داشته باشید که می خواهید در چه منطقه و شهری اقدام به تهیه خانه کنید. یعنی اینکه در شهری مانند استانبول که پایتخت کشورترکیه محسوب می شود، قیمت املاک بسیار بالا می باشد و با توجه به این شرایط افراد نمی توانند به راحتی در این شهرخانه تهیه کنند.

خرید خانه در ترکیه

همینطور توجه داشته باشید که در زمان تهیه خانه به منظور اخذ شهروندی ترکیه باید مواردی از جمله تحت تصاحب نبودن آن منطقه به وسیله ارتش را در نظر بگیرید.

خانه ای که درمنطقه تحت تصاحب ارتش این کشور ساخته شده باشد، برای یک فرد خارجی دشواری و پیچیدگی به همراه دارد و دریافت حق شهروندی را از آن شخص منع می کنند.

پس در صورتی که مرتکب این اشتباه شویدو در این مناطق اقدام به تهیه خانه کنید، به علاوه این که حق شهروندی شاملتان نمی شود، خانه خریداری شده را از شما پس گرفته و مبلغ پرداختی بابت خرید خانه عودت داده نمی شود.

 

  • شهر آنکارا به منظور خرید ملک و زندگی

اگر به فکر راه اندازی یک کسب و کار می باشید، به شما توصیه می شود که انتخاب شهر آنکارا را دراولویت های خود قرار دهید. در ادامه محتوا به این مسئله خواهیم پرداخت که  راه اندازی کسب و کار می تواند یکی از شیوه های دریافت شهروندی ترکیه به حساب آید.

شهر آنکارا که در زمان آتاتورک به عنوان پایتخت این کشورمحسوب می شده، در حال حاضر به یکی از قطب های کسب و کار و البته صنایع در این کشور معروف می باشد.

از دیگر نکات قابل توجه برای زندگی در این شهر که می توان به آن اشاره کرد این است که میزان جرم و جنایت در این کشور بسیار پایین می باشد.

البته نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که  برای خرید خانه در این شهر قطعا مبلغ کمتری را در مقایسه با استانبول پرداخت خواهید کرد.

  • شهر آنتالیا، برخورد زندگی با طبیعت زیبا

اگر قصد راه اندازه کسب و کار در حوزه گردشگری در کشور ترکیه را دارید، پیشنهاد می شود که آنتالیا را در نظر داشته باشید. زیرا این شهر به عنوان بهترین شهر ترکیه برای گردشگری به حساب می آید و به اصطلاح گردشگران به راحتی در این شهر  سر کیسه را شل می‌کنند.

در ضمن شهر آنتالیا برخودار از تعداد زیادی ایرانی می باشد و حتی این امکان وجود دارد که شما در این شهر به جای اینکه افراد ساکن این شهر را ببینید، بیشتر با افراد ایرانی مواجه شوید.

همینطور با در نظر داشتن دستیابی این کشور به دریا شما می توانید به سادگی فعالیت خود را در زمینه بین‌المللی هم توسعه دهید. از دیگر موارد در زمینه دریافت شهروندی ترکیه و زندگی کردن در این شهر که باید به آن توجه کنید این است که آنتالیا همانند آنکارا از قیمت املاک کمتری در مقایسه با پایتخت این کشور برخوردار می باشد و همچنین کیفیت زندگی در این شهر تضمینی می باشد.

 

سرمایه‌گذاری به شکل سپرده بانکی در ترکیه

از دیگر شیوه ها برای گرفتن پاسپورت و دریافت شهروندی ترکیه می توان به سرمایه‌گذاری در سپرده‌های بانکی این کشور اشاره کرد. برای انجام این کار مبلغی که در نظر گرفته شده است حداقل ۵۰۰دلار آمریکا می باشد.

دقت داشته باشید که در گذشته میزان سرمایه گذاری در این کشور مبلغ ۳ میلیون دلار آمریکا بوده است. اکنون این میزان این مبلغ پایین تر آمده است و ضروریست که این مبلغ به مدت ۳ سال در حساب بانکی ترکیه فرد باقی بماند و اصطلاحا بلوکه شود.

 

کارآفرینی، یکی دیگر از راه‌های اخذ شهروندی ترکیه

قبلا به این صورت بود که افرادی که می خواستند که فعالیت خود را در این زمینه و به منظور اخذ تابعیت خود، این شیوه را انتخاب کنند موظف بودند برای ۱۰۰ نفر از شهروندان ترکیه کسب و کار راه بیاندازند.

در سال ۲۰۱۹ ترکیه با آسان کردن شرایط خود سبب شد که افراد زیادی برای انجام این کار نسبت به دریافت شهروندی ترکیه اقدام کنند. از سال ۲۰۱۹ تا به الان به منظور ثبت شرکت و به وجود آوردن کارآفرینی تنها لازم است که از ۵۰ نفر ترکیه ای برخوردار باشید.

بایستی توجه داشته باشید که شما برای کار خود باید از یک نقشه یا همان بیزینس پلن برخوردار باشید و این نقشه را در وزارت کار و امور اجتماعی این کشور مورد ثبت و تایید قرار دهید. برای شروع این کار لازم است حداقل به ۲۶۰۰ دلار آمریکا معادل ۱۰ هزار لیر ترکیه در دست داشته باشید.

 

کار برای دریافت شهروندی ترکیه

پیدا کردن کار یکی از بهترین شیوه ها برای اخذ ویزای کشور ترک زبان‌ها و البته اخذ شهروندی ترکیه می باشد. جهت شروع به کار کردن در این کشور لازم است که از سمت یک کارفرما از دعوتنامه و یا همان پیشنهاد کاری برخوردار شوید.

کار برای دریافت شهروندی ترکیه

بعد از دریافت پیشنهاد کار پس از مدت به طور معمول کمتر از ۹۰ روز، ویزای کاری شما آماده و می توانید به این کشور سفر نمایید. به طور معمول این ویزا دارای اعتبار یکساله می باشد و بعد از آن شما موظف هستید که نسبت به تمدید پاسپورت خود اقدام کنید.

مدت زمان تمدید پاسپورت ۲ ساله می باشد و به طور دائم باید آن را به روزرسانی کنید. بعد از گذشت  ۸ سال اقامت در این کشور اوراسیایی، این اجازه را دارید که به منظور دریافت  ویزای اقامت دائم کشور ترکیه اقدام نمایید.

چنانچه می خواهید که جزو شهروندان ترکیه محسوب شوید و تابعیت این کشور را اخذ نمایید، داستان در اینجا به پایان نمی رسد. برای اخذ شهروندی ترکیه شما بایستی به علاوه این ۸ سال، ۲سال دیگر را در این کشور سپری کنید.

به طور کل با گذشت ۱۰ سال زندگی در ترکیه، شما جزو متقاضیان دارای شرایط  برای دریافت شهروندی این کشور به حساب خواهید آمد. ضروری است که این نکته را به شما یاداوری کنیم که نرخ بیکاری در این کشور ۱۲ درصد می باشد و بایستی برای به دست آورن شغل مناسب تلاش زیادی نمایید.

از شما عزیزان که تا پایان محتوا شیوه های اخذ شهروندی ترکیه با همراه بودید، کمال تشکر داریم.

Places of interest in Turkey را در این سایت بخوانید