در این محتوا قصد داریم به شما سرمایه گذاری در ترکیه را توضیح دهیم،با ما همراه باشید.

سرمایه گذاری در ترکیه

علت های بسیاری وجود دارد که کشور ترکیه برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی در بخش های گوناگون، به خصوص قسمت گردشگری و املاک به مرکز مهمی برای جذب تبدیل گردیده و همه ساله سرمایه گذاران فراوانی به سمت این کشور کشیده می شوند .
شرایط جغرافیایی ویژه کشور ترکیه،به این صورت است که بخشی از این کشور در آسیا و بخشی دیگر در اروپا واقع شده است و از عملکردی به عنوان یک پل تجاری بین دو قاره آسیا و اروپا برخوردار است.
همینطور آب و هوای مطلوب و برخوردار بودن از نیروی کار جوان، فعال و با تبحر، باعث تبدیل شدن این کشور به یک انتخاب مناسب به منظور مهاجرت،زندگی و سرمایه گذاری شده است.
به علاوه اینکه وجود برنامه های تشویقی دولتی، معافیت از مالیات (در بعضی از موارد) و همینطور اختصاص زمین با قیمت های بسیار مناسب،باعث جذب تعداد زیادی سرمایه گذار به این کشور شده است.
همانگونه که می‌دانید شیوه های متنوعی نظیر تحصیل، خرید ملک ‌‌و سرمایه گذاری به منظور مهاجرت به این کشور و اخذ اقامت نیز وجود دارد. در این محتوا به ارزیابی انواع شیوه های سرمایه گذاری در کشور ترکیه و بقیه جزئیات می پردازیم.

روش های سرمایه گذاری در ترکیه

در سال ۲۰۱۶ برای اولین بار برنامه سرمایه گذاری کشور ترکیه به برنامه های مهاجرتی این کشور افزوده شد. با توجه به برنامه تعیین شده برای سرمایه گذاری کشور ترکیه، این کشور به متقاضیانی که در املاک و یا سپرده بانکی و صنعت این کشور سرمایه گذاری می کنند، به آنها اقامت، تابعیت و گذرنامه دوم می دهد.

روش های سرمایه گذاری در ترکیه
به طور معمول مسیر خرید املاک و مستغلان برای سرمایه گذاران امری جذاب به حساب می‌آید.
این نکته را در نظر داشته باشید که جهت خرید خرید ملک و اخذ ویزای سرمایه گذاری ترکیه، لازمه این امر خرید یک یا چندین ملک در کشور ترکیه به ارزش حداقل ۲۵۰،۰۰۰ دلار و یا بالاتر می باشد که در واقع نسبت به سایر کشور ها، باعث تبدیل شدن کشور ترکیه به یکی از گزینه های ارزان قیمت برای های اخذ شهروندی توسط برنامه های سرمایه گذاری در دنیا شده است.
به طور کل فرد درخواست کننده قادر است به وسیله شیوه های گوناگون سرمایه گذاری که در ادامه به آنها می پردازیم، برای دریافت ویزای سرمایه گذاری و یا کردن ویزا کشور ترکیه اقدام نمایند.
انواع سرمایه گذاری های لازم و کمترین میزان هر کدام برای دریافت شهروندی کشور ترکیه به صورت زیر می باشد:
۱- سرمایه گذاری در املاک و مستغلات به مدت زمان حداقل ۳ سال
۲- حداقل سرمایه گذاری ۵۰۰۰۰۰ دلار
۳- خرید اوراق قرضه دولت ترکیه با برخوردار بودن از ارزش حداقل ۵۰۰۰۰۰ دلار به مدت زمان حداقل ۳ سال
۴- راه اندازه شرکت و ایجاد شغل برای حداقل ۵۰ نفر
در کل بعد از انجام دادن یکی از شیوه های سرمایه گذاری گفته شده در متن بالا، فرد درخواست کننده ویزای سرمایه گذاری، بایستی سرمایه خود را به مدت حداقل ۳ سال در ترکیه نگه دارد تا بتواند از شهروندی این کشور برخوردار شود.

 • سرمایه گذاری در املاک و مستغلات

در این شیوه از سرمایه گذاری،فرد درخواست کننده باید اثبات کند که در این کشور از یک‌ ملک برخوردار است و صاحب یک بیزینس می باشد و دارای امکانات مالی کافی برای زندگی در این کشور می باشد.
نکته ای که وجود دارد این است که افراد وابسته به فرد درخواست کننده(همسر و تمام فرزندان زیر ۱۸ سال) قادر خواهند بود از طریق فرد اصلی درخواست اقامت را خود را ارائه بدهند. در این شرایط این ویزا حداکثر برای مدت زمان ۲سال صادر می گردد و‌ قابلیت تمدید خواهد داشت.
از دیگر شرایط تمدید که می توان به آن اشاره کرد این است که فرد درخواست کننده هنوز در حال انجام تجارت یا مالکیت ملک باشد، حداقل ۱۸۴ روز در سال را در این کشور اقامت داشته و همینطور مقررات پرداخت مالیات را در ترکیه به موقع انجام داده و از درآمد کافی به منظور فراهم کردن هزینه های زندگی خود و همراهانش برخوردار باشد.
سپس فرد قادر خواهد بود که نسبت به دریافت مجوز دائم اقامت خود اقدام کند که این مجوز برای او شرایطی را فراهم می‌ آورد که می‌تواند بدون محدودیت در این کشور به زندگی بپردازد.
برای برخوردار بودن از شرایط درخواست اقامت دائم، فرد به هیچ عنوان نباید از کمک موسسات دولتی ترکیه در ۳سال گذشته استفاده ای کرده باشد و همینطور او بایستی از منابع مالی کافی و با ثباتی برخوردار باشد و دارای هیچگونه سابقه کیفری و یا سوسابقه نباشد.
در رعایت تمامی موارد گفته شده، فرد می توانید از راه خرید خانه به ارزش تعیین شده و نگهداری آن پس از ۳سال،طی مدن زمان ۳ الی ۶ ماه از شهروندی ترکیه برخوردار شود.

 • حداقل سرمایه گذاری ۵۰۰۰۰۰ دلار

در این شیوه، فرد درخواست کننده سرمایه خود را در جهت خرید سهام شرکت، زمین، تجهیزات و‌ماشین آلات صنعتی و‌ تولیدی به کار می گیرد. در صورتی که سرمایه گذار خارجی تمایل داشته باشد که شهروندی کشور ترکیه از این راه به دست آورد، می تواند اقدام به خرید یک شرکت غیردولتی کند و یا با افراد داخل آن شرکت شریک شود.
مبلغ مرتبط با سهام خریداری شده بایستی حداقل ۵۰۰۰۰۰ دلار آمریکا یا معادل لیر ترکیه باشد البته این مبلغ تعیین متغییر هست، در صورتی که تصمیم به کارگیری از این روش را داشتید به شما پیشنهاد می شود جهت اطلاع از مبلغ ها به سایت معتبر ترامند مراجعه کنید.

 • خرید اوراق قرضه دولتی ترکیه(به مدت حداقل ۳ سال)

سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولتی جزو سرمایه گداری های مطمئن به حساب می رود و به راستی شیوه ای آسان و مناسب برای دریافت شهروندی این کشور محسوب می شود. 

طبق مقرارت وضع شده رد سال ۲۰۱۸، افراد خارجی که به وسیله هیئت مدیره بازار سرمایه مشخص شده اند و اوراق قرضه دولتی با توجه به مبلغ تعیین شده (به شرط نگهداری به مدت ۳ سال) خریداری کرده اند، قادر خواهند بود شهروندی ترکیه را اخذ نمایند.

اوراق قرضه دولتی ابزاری به حساب می آید که دولت به وسیله موسسات خاص جهت کسب درآمد اضافی پخش می کند و در اختیار سرمایه گذاران می گذارد. این اوراق از قابلیت اطمینان و نقدشوندگی بالایی برخوردار بوده و ریسک آنها پایین می باشد. همین مسئله باعث جذب سرمایه گذاران بسیاری برای خرید اوراق قرضه دولتی شده است.

 • سرمایه گذاری در ترکیه از طریق ثبت شرکت

اگر سرمایه گذار خارجی دست کم ۵۰ شهروند ترکیه را از طریق راه اندازی شرکت ،آنها را در کشور ترکیه استخدام و مشغول به کار کند، امکان دریافت شهروندی ترکیه وجود دارد.

سرمایه گذاری در ترکیه از طریق ثبت شرکت

نوع شرکت مدنظر جهت راه اندازی کاملا بستگی به انتخاب خود فرد داشته و به عنوان مثال شما می توانید یک کارخانه باز کنید و یا یک شرکت فناوری اطلاعات تاسیس کنید. به هر حال الزام است که دست کم ۵۰ نفر از شهروندان کشور ترکیه را برای فعالیت در شرکت خود به کار مشغول کنید و آنها را استخدام نمایید.

بنابراین در صورت مورد تایید قرار گرفتن اشتغال ایحاد شده برای حداقل ۵۰ نفر در ترکیه به وسیله  وزارت کار و خدمات اجتماعی این کشور، فرد خارجی سرمایه گذار دارای شرایط اخذ شهروندی این کشور است و می­تواند مراحل درخواست دریافت تابعیت خود را به سازمان های مربوطه ارسال نماید.

در این راه ضروری است مواردی از جمله اثبات اشتغال و تداوم آن، سوابق ثبت تجاری شرکت موردنظر، سوابق موسسه تامین اجتماعی، لیست شاغلین محل کار و سوابق مالیاتی همراه با درخواست عرضه گردد.

سرمایه گذاری در عمرانیه استانبول

اخذ شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری و مدارک لازم:

درخواست کننده اصلی برای برخوردار بودن از شرایط به منظور دریافت شهروندی ترکیه از راه برنامه سرمایه گذاری، پس از گذشت دست کم سه سال از زمانی که سرمایه گذاری خود را در کشور ترکیه آغاز کرده اند و دارای شرایط کلی زیر باشند این امکان فراهم است که درخواست دریافت شهروندی این کشور را ارائه دهند.

دریافت شهروندی ترکیه

فرد درخواست کننده اصلی بایستی حداقل از  ۱۸ سال سن برخوردار باشد و به هیچ عنوان نباید به طور غیرقانونی در ترکیه اقامت داشته باشد. همینطور تمامی هزینه های مربوط به پرداخت مالیات و هزینه های این مراخل را انجام داده باشد.

مدت زمان دریافت تابعیت ترکیه پس از ارائه کلیه مدارک لازم بین سه تا شش ماه قابل تغییر است. مدارک لازم به منظور فرایند دریافت تابعیت این کشور:

 • اطلاعات شخصی کامل (شامل شغل- نام مادر و پدر – نام همسر و اطلاعات خانوادگی – اطلاعات تماس – وضعیت درآمد و مدارک مربوطه).
 • گواهی تولد فرد متقاضی و در صورت متاهل بودن باید سند ازدواج ضمیمه شود. همچنین برای افراد مطلقه ارائه سند اثبات طلاق و برای افراد بیوه، ارائه گواهی فوت همسر ضرورت دارد.(کلیه این مدارک باید ترجمه و تأیید شده توسط دفتر اسناد رسمی باشند).
 • گذرنامه معتبر(با اعتبار حداقل ۶ ماه)
 • ارائه نسخه معتبر از اجازه اقامت قبلی فرد در ترکیه (دو نسخه برای هر یک از اعضای خانواده).
 • توضیح سند مالکیت که املاک و مستغلات متعلق به متقاضی را طی سه سال اخیر نشان می­دهد.(در صورت سرمایه گذاری در سایر روش های سرمایه گذاری در ترکیه ارائه کلیه اسناد مالی و تجاری مربوط به آن نوع از سرمایه گذاری لازم است).
 • گزارش ارزش گذاری سرمایه توسط هیئت بازارهای سرمایه(SPK) ، در دو نسخه.
 • عکس بیومتریک فرد که در ۶ ماه گذشته با زمینه سفید گرفته شده است.
 • دریافت شماره شناسه مالیاتی ترکیه
 • سند عدم وجود سوسابقه و سابقه کیفری در کشور مبدا، در دو نسخه
 • وکالت نامه وکیل (شامل اختیارات تام در خصوص انجام انواع کار و معاملات مربوط به درخواست شهروندی).

 

مزیت های سرمایه گذاری در ترکیه

در ادامه به بررسی دو نمونه از مزیت های سرمایه گذاری در ترکیه می پردازیم، دلایل مهمی برای افراد متقاضی سرمایه گذاری در ترکیه است. به علاوه این دلایل، مزایا و ویژگی های زیادی نیز وجود دارد که باعث تبدیل ترکیه  به مرکز مهمی برای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی به خصوص در سال های اخیر شده است.

در نظر داشته باشید که هدف ترکیه افزایش سرمایه گذاری های خارجی از راه صدور قوانین متعدد، اتخاذ سیاست های عمومی و ایجاد موافقت نامه های پشت سرهم است که باعث جذب سرمایه گذاران خارجی  برای سرمایه گذاری در ترکیه می شود.

مزیت های سرمایه گذاری در ترکیه

این سیاست­های انگیزشی ترکیه در مدت زمان کوتاهی تاثیرگذار بوده و اکنون  این کشور را در دسته جذاب ترین کشورها برای سرمایه گذاری خارجی در بین کشورهای جهان قرار داده است.

 • نرخ افزایش جمعیت جوانان
 • نیروی کار ماهر و رقابتی
 • انعطاف پذیری فضای سرمایه گذاری در ترکیه
 • موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد و خاص
 • وجود بزرگترین نیروگاه و پایانه در اروپا
 • هزینه های پایین مالیات در ترکیه
 •  عضویت در اتحادیه گمرکی اروپا
 • وجود بازارهای بزرگ ملی
 • اقتصاد بهبود یافته و پر رونق:

از سال ۲۰۰۲ اقتصاد کشور ترکیه به سرعت شروع به رشد و پبشرفت کرده است. در این دوره، در مهمترین گام تولید ناخالص داخلی از ۲۳۱ میلیارد دلار به ۸۲۰ میلیارد دلار رسید. بین سالهای ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۵ تولید ناخالص داخلی سالانه میزان ۵.۱ را ثبت کرده و شاهد رشد متداوم بوده است.

طبق اطلاعات سازمان همکاری و توسعه اقتصادی، انتظار می رود که ترکیه در سال­های آینده در میان سریع ترین اقتصادهای در حال رشد دنیا جای گیرد و بر پایه  داده های صندوق بین المللی پول در سال ۲۰۱۳ ، ترکیه به ششمین اقتصاد بزرگ در اروپا و شانزدهمین کشور در سطح جهانی تبدیل شود.

 • وجود زیرساخت­های مناسب برای سرمایه گذاری

یکی از دلایل اصلی سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری در یک کشور، برخوردار بودن از زیرساخت های ضروری برای سرمایه گذاری و پایین آمدن  هزینه های حمل و نقل است.

اگر به زیرساخت های اساسی نظیر حمل و نقل، ارتباطات، انرژی و زیرساخت های فنی نگاه کنیم، ترکیه نسبت به گذشته پیشرفت چشمگیری داشته است.

این مسئله  ترکیه را به مرکزی برای جذب سرمایه گذاران خارجی تبدیل کرده و به عنوان مثال اطلاع رسانی بخش دریانوردی در ترکیه علاوه بر ارتباط با اروپای مرکزی و شرقی با شبکه راه آهن و حمل و نقل دریایی برقرار بوده و هزینه های پایین تری را برای سرمایه گذاران در نظر گرفته است.

آیا  ترکیه کشوری بی خطر و امن برای سرمایه گذاری محسوب می شود؟

ترکیه کشوری می باشد که به علت امنیت و آزادی دولت ملی برای سرمایه گذاران، مناسب سرمایه گذاری بوده و برای بسیاری از افراد خارجی انتخاب جذابی به حساب می آید.

اقتصاد ترکیه همچنان محکم است و بستر امنی را برای سرمایه گذاران فراهم می­کند. بنابراین این کشور به امن ترین قطب برای افرادی تبدیل می شود که احتمال دارد به دنبال فرصتهای سرمایه گذاری  باشند.

همینطور  این کشور از برنامه های اقتصادی مشخصی در کل جهان برخوردار می باشد و به همین دلیل به سرمایه گذاران بالقوه برای شروع پروژه های خود اقامت و نیز شهروندی در نظر می گیرد.

ترکیه کشوری امن برای سرمایه گذاری

از شما عزیزان که تا پایان محتوا سرمایه گذاری در ترکیه با ما همراه بودید، متشکریم.

invest in turkey

سرمایه گذاری در ترکیه 2022

سرمایه گذاری در ترکیه برای اخذ اقامت یکی از روش های مورد تایید برای اخذ تابعیت در ترکیه است .طبق قانون شهروندی ترکیه بعضی از افراد می توانند از طریق سرمایه گذاری در ترکیه اقدام به اخذ اقامت کنند و دولت ترکیه از آنجایی که هدف ورود سرمایه به این کشور را دنبال می کند ،راه های زیادی را جهت سرمایه گذاری در اختیار متقاضیان گذاشته است. سرمایه گذاری در بخش های مختلف اقتصادی یک کشور خارجی نیازمند داشتن اطلاعاتی در خصوص ارزشمندی املاک ،وضعیت اقتصادی بخش مورد نظر ،تسهیلات مربوط به آن بخش و امنیت و ضمانت دولت کشور مورد نظر برای این اقدام است

قبل از خواندن این مقاله به هیچ عنوان در ترکیه سرمایه گذاری نکنید ! در ابتدا موضوعات مطرح شده در مقاله پیش رو که کارشناسان مجرب trendturnkey با جزییات به آن پرداخته اند با دقت بخوانید و سپس با کمک مشاوران ما با خیال آسوده اقدام نمایید.

چرا با سرمایه گذاری اقامت ترکیه را بگیریم ؟ 

 مزایای سرمایه گذاری در ترکیه یک بحث بسیار مهم برای افرادی است که قصد چنین اقدامی دارند. همیشه افراد سرمایه گذار در زمان سرمایه گذاری در یک کشور بیگانه علاوه بر در نظرگیری بازدهی ،انتظار دریافت امتیازاتی از سوی دولت حاکم بر کشور مورد نظر را دارند . از آنجایی که دولت ترکیه  هم به دنبال ورود سرمایه به این کشور می باشد ،حمایت ها و مزایای بسیاری برای سرمایه گذاران خارجی در نظر گرفته است .مثلا  طبق یکی از قوانین شهروندی ترکیه ، افراد سرمایه گذار خارجی طبق شرایطی می توانند  علاوه بر اخذ اقامت در ترکیه ،از تحصیل رایگان و خدمات درمانی رایگان هم استفاده کنند .

کارهای لازم برای سرمایه گذاری در ترکیه

مزیت های سرمایه گذاری در ترکیه را نیز بدانید

از دیگر مزایای سرمایه گذاری در ترکیه می توان  به موارد ذیل اشاره نمود :

علاوه بر موارد گفته شده دولت ترکیه مزایای دیگری  هم برای سرمایه گذاران خارجی  در نظر گرفته است که موارد زیر را شامل می شوند:

 • معافیت از مالیات بر ارزش افزوده
 • معافیت های گمرکی
 • حق بیمه تامین اجتماعی
 • تخفیف های مالیاتی
 • تخفیف نرخ بهره بانکی
 • مشوق های تحقیق و توسعه
 • بازپرداخت مالیات بر ارزش افزوده

چگونه در ترکیه سرمایه گذاری کنیم؟

 با سرمایه گذاری در ترکیه می توانید برای خود و خانواده خود اخذ تابعیت کنید . البته اینکه از چه طریقی و طبق چه شرایطی این اقدام  صورت پذیرد ،بسیار مورد توجه دولت ترکیه می باشد که سرمایه گذار خارجی و خانواده ی او را شهروند خود محسوب کند . لازم به توضیح است خانواده در اینجا منظور همسر و فرندان زیر ۱۸ سال می باشد .طبق قوانین جدید از سال ۲۰۱۹  بازه این سرمایه گذاری بین ۲۵۰ هزار تا ۵۰۰ هزار دلار آمریکا است  که در حدود ۳ الی ۶ ماه ،برای اخذ پاسپورت و تابعیت ترکیه زمان لازم دارد. اما روش های سرمایه گذاری در ترکیه برای اخذ تابعیت چیست؟چگونه باید شهروند ترکیه شویم؟

در زیر روش های مورد تایید دولت ترکیه برای سرمایه گذاری در این کشور با هدف اخذ اقامت می باشد که به آن ها می پردازیم :

 

آیا سرمایه گذاری در ترکیه امن است؟

 امنیت سرمایه گذاری در ترکیه از جنبه های بسیار حائز اهمیت برای سرمایه گذاران ایرانی است. هر فردی که متقاضی اخذ اقامت با روش سرمایه گذاری در ترکیه می باشد ،علاوه بر درنظرگیری میزان بازدهی و کسب سود حاصل از سرمایه گذاری ،باید به بررسی سلامت سیستم اقتصادی و قضایی کشور مورد نظر نیز بپردازد. اما آیا ترکیه کشور امنی جهت سرمایه گذاری است؟

در خصوص  سوال مطرح شده ، با توجه به سوابق نشان داده شده از سازمان های دولتی و خصوصی ترکیه و نظام قضایی این کشور ، متاسفانه می توان گفت این کشور فساد بالایی در سیستم اداری دارد و اقداماتی چون رشوه گیری بسیار زیاد است . همچنین عدم استقلال سیستم قضایی  این کشور بسی نگران کننده می باشد.

اما خبر خوشی که می توان به متقاضیان اقامت ترکیه از این راه داد ،توافقاتی است که بین دولت های ایران و ترکیه صورت گرفته است ؛ طبق این توافقات امنیت معاملات و سرمایه گذاری ها تا حد زیادی تضمین می شود .با توجه به مفاد این موافقت نامه ها که با عنوان های “توافق نامه ارتقا وحفاظت از سرمایه گذاری” و “توافق نامه پیشگیری دوگانه مالیاتی” موارد زیر تضمین شده است :

 • فراهم کردن محیط مناسب اقتصادی برای سرمایه گذاران
 • عدم مصادره اموال سرمایه گذارن که فقط در موارد استثنا و طبق روال های قانونی در جهت منافع عمومی مصادره خواهد شد
 • پرداخت مالیات از طرف سرمایه گذار فقط در یکی از دو کشور

اکنون بحثی که مطرح می شود این است ؛چگونه  باید در راه های ذکر شده در بالا باید اقدام کرد؟

 چگونه با خرید ملک در ترکیه اقامت بگیریم؟

  طبق قوانین جدید خرید ملک در ترکیه برای اتباع ۱۸۳ کشور از جمله ایران امکان پذیر می باشد. این درحالی است که در گذشته چنین امکانی برای افراد غیر شهروند در ترکیه وجود نداشت و این شرایط به همان مقصود ورود سرمایه به ترکیه  ایجاد شده است .خلاف تمامی تبلیغات نادرستی که وجود دارد ،افراد با خرید ملک فقط می تواند اقامت موقت ترکیه را اخذ کنند .اما  وجه تمایزی که وجود دارد این است که این نوع اقامت قابل تمدید می باشد ؛افراد پس از یک سال اقامت موقت در ترکیه در صورت این که هنوز سند ملکی به نام آن ها باشد ،می توان نسبت به تمدید اقامت موقت یک ساله شان اقدام نمایند .

خرید ملک در ترکیه - سرمایه گذاری در ترکیه

 آیا با خرید ملک در ترکیه می توان اقامت دائم گرفت؟

 با توجه به تغییراتی که از سال ۲۰۱۸ در قوانین خرید ملک در  ترکیه به وجود آمد ،اخذ اقامت ترکیه برای افراد آسان تر شد .به طور مثال حداقل هزینه برای افرادی که با سرمایه گذاری قصد اخذ اقامت  دائم در ترکیه را دارند به جای ۲ میلیون دلار به ۲۵۰هزار دلار رسید و آن ها می توانند با خرید خانه در ترکیه اقامت دوساله دریافت کنند .

در این راه ،۵ سال تا ۸ سال اقامت موقت ،شرط تبدیل اقامت ترکیه به دائم است که در این مدت زندگی در ترکیه و داشتن بیمه لازم است. برای این هدف سند ملکی که به نام شماست به آنکارا ارسال می شود و پس از انجام بررسی های لازم در صورتی که واجد شرایط اخذ اقامت دائم باشید ،این اقامت به شما داده می شود .گفتنی است ،این پروسه چیزی حدود یک سال به طول می انجامد.

حداقل میزان خرید سهام به هدف اخذ اقامت ترکیه

  خرید سهام در ترکیه  یکی دیگر از راه های مورد تایید برای دستیابی به تابعیت ترکیه است. بورس اوراق بهادار ترکیه در سال ۱۹۸۶ افتتاح گردید و در حال حاضر کشور های خارجی بسیاری به صورت فعال در چرخه اقصادی ترکیه شرکت دارند .در گذشته حداقل میزان خرید سهام به هدف اخذ اقامت ترکیه در حدود دومیلیون دلار آمریکا بود که در حال حاضر این مبلغ به ۵۰۰ هزار دلار آمریکا کاهش پیدا کرده است.یعنی افراد با خرید حداقل مبلغ سهام، می توانند جهت اخذ اقامت ترکیه اقدام کنند. البته  سهام خریداری شده الزاما باید مورد تایید وزارت صنایع و فناوری ترکیه قرار گیرد تا اقدامات افراد جهت اخذ اقامت به نتیجه قابل قبول دست پیدا کند .

سرمایه گذاری در ترکیه با خرید اوراق قرضه دولتی

سرمایه گذاری در ترکیه با خرید اوراق قرضه دولتی از دیگر راه های  مورد توجه برای اخذ اقامت ترکیه می باشد. در این روش افراد  همانند خرید سهام مبلغی در حدود ۵۰۰ هزار دلار آمریکا ،می توانند سرمایه گذاری کنند تا جهت اخذ اقامت اقدام نمایند. البته پس از سرمایه گذاری فرد متقاضی حق برداشت و فروش سهام  تا مدت سه سال نخواهد داشت اما پس از اخذ اقامت مجاز به برداشت و فروش آن ها خواهد بود .

کار آفرینی در ترکیه

سرمایه گذاری در ترکیه - کارآفرینی در ترکیه

  کارآفرینی در ترکیه روش آسانی جهت اقامت ترکیه محسوب نمی شود .چراکه برای کار آفرینی در نظرگیری جوانب زیادی ضرورت دارد و این امر حتی در ایران هم بسیار پر ریسک است . در گذشته هر خارجی در ترکیه می بایست پس از راه اندازی کسب و کار حدود ۱۰۰ نفر از شهروندان ترکیه را استخدام می نمود تا بتواند اقامت ترکیه را دریاف کند. اما طبق قوانین جدید  سال ۲۰۱۹این تعداد به ۵۰ نفر رسیده است. البته توسعه اشتغال در ترکیه امر بسیار مورد توجهی برای دولت این کشور  است که حمایت های لازمه را نیز برای کار آفرینان درنظر گرفته است.

سخن پایانی

 از میان تمامی روش های بررسی شده از طرف کارشناسان مجرب تیم ترندترنکی ، می توان گفت ، سرمایه گذاری در ترکیه مزایایی زیادی برای افرادی که  قصد مهاجرت به این کشور را دارند در بردارد . گفتنی است خرید ملک تنها  منجر به روش اخذ اقامت  موقت ترکیه نخواهد شد ولی راهی است که امکان رساندن شما به مقصد شهروندی ترکیه را با شرایط خاص خواهد داشت .

پیشنهاد ما برای افرادی که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند مشاهده شرایط معاملات املاک در ترکیه می باشد که مشاوران trendturnkey از طریق شماره تماس های درج شده در سایت آماده ارائه مشاوره و راهنمایی های لازم دراین راه می باشند .همچنین اگرچه اخذ اقامت از طریق کارآفرینی جز روش های پرریسک معرفی گردید ،اما کار آفرینان ایرانی با توجه به شرایط پرخطر و ریسک های در نظر گرفته شده در این راه ،از حمایت های دولت ترکیه با هدف اشتغال زایی از این طریق اقدام نمایند .بدیهی است که شرایط فعلی هر فرد متقاضی ،تاثیر چشمگیری بر تصمیم گیری و انتخاب او در این راه خواهد داشت.

وب سایت ترامند ، انجام امور مهاجرتی ترکیه

 

ارسال دیدگاه