بهترین مشاغل ترکیه در سال 2020

9 مهر 1399
0 دیدگاه
بهترین مشاغل ترکیه در سال 2020

بهترین مشاغل ترکیه با توجه شرایط اقتصادی حاکم در این کشور یکی از مهم ترین موضوعات مهاجرت از طریق تخصص به ترکیه است. توصیه شده برای اخذ ویزای کار یک کشور در ابتدا موضوعاتی چون نرخ بیکاری، شرایط اقتصادی حاکم در آنجا و میزان درآمد سالانه مشاغل مختلف مورد بررسی قرار داده شود .

بهترین مشاغل ترکیه از نظر درآمد و شرایط کار بحث اصلی مقاله پیش رو است . لطفا اگر  به دنبال کار در ترکیه هستید و می خواهید در آنجا درآمد بالایی داشته باشید تا پایان این مقاله که توسط ترندترنکی جمع آوری شده با ما باشید و اطلاعات مشاغل را طبق آمار 2020 با دقت مطالعه نمایید .

بهترین مشاغل ترکیه در سال 2020

بهترین مشاغل ترکیه از نظر درآمد

بهترین مشاغل ترکیه از نظر درآمد یکی از دغدغه های اصلی مهاجرانی است که متقاضی اخذ ویزای کار ترکیه هستند .در بخش های مختلف از بحث مهاجرت گفتیم که اگر قصد مهاجرت به ترکیه را دارید راه های مختلفی برای اخذ اقامت وجود دارد . یکی از این ها اخذ ویزای کار می باشد.

در نظر داشته باشید ، اگر می خواهید در یک کشور بیگانه مشغول به کار شوید ، حتما باید موضوع نرخ بیکاری در آن کشور را در کنار موضوعات دیگر در نظر قرار دهید . نرخ بیکاری نشان دهنده تعداد تابعین بیکار  و نیاز به نیروی متخصص بین الملل در آنجا است.

پر درآمد ترین و بهترین مشاغل ترکیه

از میان مشاغل ترکیه بعضی از شغل ها به خاطر شرایط کار ، ارزش و نیاز اجتماعی دارای حقوق و دستمزد بالایی نسبت به سایر شغل ها هستند . این مشاغل به ترتیب شامل پزشکی و جراحی ، قضاوت ، وکالت ، ریاست بانک، مدیران اجرایی،مدیران ارشد مالی ،ارتودنتیست ها ، اساتید دانشگاه ،خلبانان و مدیران بازاریابی می شود .

به ترتیب این مشاغل در زیر آورده شده و از نظر شرایط کار و حقوق در ترکیه بررسی گردیده است :

  • جراحان و پزشکان: حرفه پزشکی و جراحی به دلیل نیاز به دانش گسترده و روند یادگیری طولانی و همچنین ریسک بالا جز مشاغل مهم ترکیه است . این شغل در لیست پردرآمد ترین و بهترین مشاغل ترکیه آمده و این به علت ماهیت حیاتی آن است . محدود حقوق پزشکان و جراحان از 14600 لیر الی 45200 لیر می باشد .

 

  • قضاوت: قاضی ها به دلیل مسئولیت بالایی که در  شغلشان دارند حقوق بسیار بالایی دریافت می کنند . یک دلیل مهم در مورد بالا بودن مسئولیت قاضی ها این است که آن ها در مورد سرنوشت افراد تصمیم گیری می کنند. تصمیم گیری در مورد زندگی افراد کار ساده ای نیست و دریافت دستمزد بالا کاملا توجیه شده  می باشد . محدوده دریافتی قاضی ها در ترکیه از 12200 لیر تا 37900 لیر می باشد .

 

  •  وکالت :یکی از مهم ترین علت های بالا بودن دستمزد وکالت در ترکیه بخاطر میزان ارزش یک وکیل در مقابل مشتری خود می باشد. در ایران نیز متوجه اهمیت شغل وکالت هستیم .یک وکیل موفق می تواند هزاران دلار پس انداز کند یا شاید حکم اعدام موکل را در سوابق خود ثبت کند …  . در نتیجه درج  وکالت هم در لیست بهترین مشاغل ترکیه کاملا توجیه دارد .محدوده حقوق دریافتی وکلا  بین 9900 تا 30700 لیر می باشد .

 

  •  ریاست بانک : یک رئیس بانک مسئولیت نگه داری صد ها میلیون وجه و سرمایه مردم با تمام ریسک های مربوط به آن را دارد. پس می توان گفت یک وظیفه حیاتی را بر عهده دارد که شایسته حقوق بالا است . درآمد یک رئیس بانک در حدود 9320 الی28900 لیر می باشد .

 

  •  مدیران ارشد اجرایی :مدیر یک سازمان مسئول موفقیت یا شکست کامل یک سازمان می باشد. دستمزد کلان مدیران به علت تاثیر گذاری بسیار و خطرات مرتبط با این تاثیر گذاری در شغلشان است . پس این شغل هم یکی از بهترین مشاغل ترکیه  می تواند محسوب شود .محدوده حقوق ایشان از 8740 الی27100 لیر می باشد.

 

  •  مدیران ارشد مالی : می توان گفت هر شغلی که مربوط به مدیریت و نگه داری پول و سرمایه باشد ، خود به خود شرایط حقوقی آن بالا می رود . یک مدیر مالی بودجه هزینه ها و درآمد ها را مدیریت می کند که به طور مستقیم این کنترل بر عملکرد سازمان تاثیر گذار است. دامنه دریافتی مدیران ارشد مالی در ترکیه 8160 تا25300 لیر می باشد.

 

  • ارتودنتیست ها : متخصصین ارتودنسی با افرادی کار می کنند که معمولا تمایل به پرداخت هزینه های بالا در این زمینه دارند . در کار های مرتبط با  زیبایی معمولا افراد به همین صورت تمایل به پرداخت دارند و در ایران نیز شاهد چنین شرایطی هستیم . به همین علت این شغل جز بهترین مشاغل ترکیه قرار گرفته است . محدوده حقوق از 7870 لیر الی 24400 لیر می باشد .

 

  •  اساتید دانشگاه : تدریس و ادامه ی آن تا مرحله استادی یک راه پرفراز و نشیب بوده و اصلا آسان نمی باشد و نیاز به پشتکار بالایی دارد . به همین خاطر بعد از رسیدن به مرحله استادی یک پاداش خوب ، از حقوق فردی است که این راه را طی کرده است . استاید دانشگاه در ترکیه یکی از بهترین مشاغل را دارند و محدوده حقوقی آن ها از 6900 لیر تا 21700 لیر می باشد

 

  •  خلبانان : خلبانان در ترکیه  مثل ایران یک شغل پر درآمد دارند . این شغل در اکثر نقاط دنیا به همین صورت است . زیرا خلبانان طی یک مجموعه آموزش های دقیق و پیوسته مسئول جان و ایمنی هزاران نفر در روز هستند . خلبانی  یک مورد از بهترین مشاغل ترکیه حساب شده و در مقایسه با سایر موارد از هیجان بیشتری برخوردار است .حدود دریافتی این شغل هم 5830 الی 18100 لیر می باشد .
  •  مدیران بازاریابی : مدیران بازاریابی رهبران افزایش درآمد درسازمان خود هستند و آن ها به طور مستقیم در امر اشتغال زایی نقش دارند . این افراد نیز یکی از بهترین مشاغل  را دارند. به همین علت از حقوق بالایی برخوردارند . محدوده حقوقی آن ها از 5240 تا 16300 لیر می باشد.

بهترین مشاغل ترکیه را چگونه پیدا کنیم؟

پیدا کردن  یک شغل از بهترین مشاغل در ترکیه  چه از نظر درآمد و چه از نظر محبوبیت برای افراد مهاجر در این کشور، روال خاص خود را دارد . تا اینجا مشاغل پردرآمد ترکیه و میزان حقوق دریافتی آن ها را شناختیم. برای کار کردن در ترکیه اول باید درخواست کار از سمت یک کارفرما از آنجا داشته باشید و روال اخذ ویزای کار ترکیه را طی کنید . در نظر داشته باشید بدون اجازه کار در ترکیه نمی توانید در آنجا کار رسمی انجام دهید .

موسسات کاریابی و روزنامه های کاریابی مورد تایید بسیاری در ترکیه هستند که می توانید با آن ها در تماس باشید تا شغل مورد نظر خود را با توجه به توانایی های خود پیدا کنید .همه ی موارد گفته شده در اینجا در جهت اخذ اقامت ترکیه از طریق تخصص می باشد . برای اخذ اقامت ترکیه راه های متنوعی وجود دارد. یکی از این راه ها سرمایه گذاری و خرید ملک در ترکیه است .

مشاغل پرطرفدار در ترکیه

در خصوص تمامی مواردی که به عنوان بهترین مشاغل ترکیه معرفی کردیم ، ذکر این مورد ضروری است ؛ اگرشما به عنوان یک نیروی بین الملل در ترکیه قصد کار و اقامت دارید، باید حتما به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید .تسلط به زبان انگلیسی نیاز تمامی افرادی است که قصد کار به عنوان یک تبعه خارجی در ترکیه را دارند. از این رو آموزش زبان انگلیسی در این کشور یک نیاز بزرگ محسوب می شود .در نتیجه برای معلمان بومی ترکیه که واجد شرایط تدریس زبان انگلیسی هستند همیشه یک بازار داغ وجود دارد.

بسیاری از شرکت های چند ملیتی در ترکیه در بعضی از مشاغل مدیریتی ، بازاریابی و فروش ، ترجمه و سایر مشاغل نیاز به یک نیروی متخصص بین المللی دارند که شاید در میان تابعین ترکیه نباشد .همچنین در این کشور فرصت های شغلی خوبی برای مهاجران انگلیسی زبان هم در تدریس خصوصی زبان به عنوان زبان دوم ESL وجود دارد .مثلا برگزاری دوره آماده سازی دانش آموزان برای زبان دوم به طور خصوصی یکی از این فرصت هاست .در نتیجه می توان گفت تدریس زبان انگلیسی یکی از مشاغل پرطرفدار در ترکیه است .

مهاجران پرستار انگلیسی زبان هم یکی از بهترین مشاغل در ترکیه را دارند . در اینجا بهترین از لحاظ طرفداری و میزان تقاضای کار مد نظر است . بسیاری از خانواده های ترک برای قرار گیری فرزندانشان در محیط های انگلیسی زبان و یادگیری آن به عنوان زبان دوم از پرستاران انگلیسی زبان استفاده می کنند .

 

ارسال دیدگاه