آشنایی با شرایط و قوانین اجاره خانه در ترکیه

15 اردیبهشت 1399
0 دیدگاه

آشنایی با شرایط و قوانین اجاره خانه در ترکیه کشور ترکیه جزء کشورهای توریستی دنیا محسوب می‌شود به‌خصوص ترکیه مقصد بسیاری از گردشگران ایرانی است.

هزینه‌های پایین و نزدیکی کشور ترکیه به ایران ازیک‌طرف و عدم نیاز به گرفتن ویزا از طرف دیگر سبب شده است که شاهد سیل گردشگران به‌خصوص در فصل‌های بهار و تابستان به ترکیه باشیم.

وب سایت ترامند ، انجام امور مهاجرتی ترکیه

آشنایی با شرایط و قوانین اجاره خانه در ترکیه بسیاری از افرادی که قصد سفر به ترکیه را دارند ترجیح می‌دهند به جای ماندن و رزرو هتل خانه‌ای را اجاره کنند.

البته که لازم به ذکر است که اگر چند دوست و یا چند خانواده با هم و در زمان مشخص تصمیم به مسافرت به ترکیه را گرفته باشند اجاره خانه در ترکیه به‌خصوص اجاره خانه در استانبول برای آن‌ها بسیار مقرون به‌صرفه خواهد بود.

خرید ملک در ترکیه

اگر قصد اجاره خانه در ترکیه و اجاره خانه در استانبول را دارید به شما پیشنهاد می‌شود قبل از این که به مقصد برسید حتماً منزل را اجاره نمایید.

البته باید در نظر داشته باشید که هزینه‌ی اجاره خانه در ترکیه به مراتب بسیار پایین‌تر از رزرو هتل در ترکیه است.

شما به عنوان فردی که قصد مسافرت و اقامت در کشور ترکیه را دارید می‌توانید برای اجاره خانه در ترکیه  از آپارتمان‌های کوچک گرفته تا ویلاهای بزرگ را برای اقامت خود و خانواده خود در نظر بگیرید.

افرادی که به دنبال اخذ اقامت ترکیه هستند و مایلند که از مزایای زندگی در ترکیه بهره ببرند، از راه‌های مختلفی می‌توانند اقدام به اخذ اقامت ترکیه کنند.

یکی از ارزان‌ترین و مطمئن‌ترین این راه‌ها اخذ اقامت ترکیه با اجاره ملک است.

مزایای دریافت اقامت ترکیه از این روش چیست؟

امکان اخذ سریع وقت سفارت سایر کشورها (نظیر آلمان، اتریش، اسلواکی و…) در ترکیه (به علت آنکه شما یک مقیم ترک محسوب می‌شوید.)

آسان‌ترین روش اخذ اقامت ترکیه (به این دلیل که اقامت توریستی ترکیه برای این کشور ارزآوری و درآمدزایی دارد.)

ارزان‌ترین راه دریافت اقامت ترکیه امکان درخواست اقامت کاری ترکیه با داشتن کارت اقامت امکان حضور در ترکیه برای بررسی سرمایه‌گذاری و سایر روش‌های اقامتی ترکیه

محدودیت‌ها و مشکلات اقامت ترکیه با اجاره خانه چیست؟

با دریافت این اقامت، حق تحصیل در این کشور را ندارید: اما با داشتن این اقامت، اجازه درخواست آن را به راحتی در اختیار دارید.

با دریافت این اقامت، حق کار در این کشور را ندارید: اما با داشتن این اقامت، امکان درخواست اجازه کار را به راحتی در اختیار دارید.

مراحل اخذ اقامت توریستی ترکیه (اقامت ترکیه با اجاره خانه) چگونه است؟

در مرحله اول شما باید با مراجعه به ترکیه مدارکی نظیر اجاره‌نامه خانه، بیمه‌نامه و نمره مالیاتی را دریافت کنید.

سپس باید برای شما از اداره مهاجرت (göç idaresi) وقت مصاحبه (Randevu) دریافت شود.

بسته به شهر و اداره مهاجرتی که اقدام به درخواست وقت مصاحبه کرده‌اید، بین ۲ روز تا ۲ ماه بعد به شما وقت مصاحبه داده می‌شود.

در روز مصاحبه باید تمامی مدارکی که در بالا به آن‌ها اشاره شد را همراه داشته باشید.

بعد از انجام مصاحبه که به زبان ترکی یا انگلیسی (و یا توسط مترجم فارسی زبان) انجام می‌شود، شما نامه‌ای مبنی بر انجام مصاحبه دریافت خواهید کرد و جواب آن تا ۹۰ روز بعد به‌صورت ایمیل به شما اعلام خواهد شد.

در صورت قبولی، کارت اقامت شما توسط پست به آدرس خانه‌ای که به‌واسطه اجاره‌نامه اعلام کرده‌اید ارسال می‌شود.

اجاره خانه در ترکیه به چه صورت است؟

اگر می‌خواهید در ترکیه خانه‌ای را اجاره کنید و در آن زندگی کنید، باید پس از مراجعه به ترکیه و بازدید ملک موردنظر، اجاره‌نامه را به‌صورت حضوری امضا کنید.

در نظر داشته باشید قیمت اجاره خانه در ترکیه بستگی به شهر، محله، ابعاد و مشخصات خانه‌ای دارد که قصد زندگی در آن را دارید.

در هنگام اجاره ملک در ترکیه، بهتر است احتیاط کنید. یعنی دقت داشته باشید که ملکی را که می‌خواهید اجاره کنید، به افراد دیگری اجاره داده نشده باشد و مطمئن شوید موجر شما مالک اصلی و یا وکیل قانونی مالک خانه است.

لطفاً به چند نکته‌ی زیر برای انتخاب آپارتمان اجاره‌ای و همچنین گروه‌هایی که آپارتمان را از آن‌ها اجاره می‌کنید دقت کنید: مهم‌ترین مورد برای انتخاب آپارتمان و سفری راحت و خاطره‌انگیز این است که امنیت آن آپارتمان تضمین شده باشد و حتماً زیر نظر اداره‌ی امنیت آن منطقه از کشور ترکیه باشد.

ملاک انتخاب شما فقط قیمت نباشد

ملاک انتخاب شما فقط قیمت نباشد، چون ساختمان‌های قدیمی‌ساز، بدون آسانسور و واحدهایی در طبقات بالا در داخل استانبول یا شهرهای دیگر بسیار زیاد است. هیچ ارزانی و قیمت پائینی بی‌دلیل نیست.

خیلی از آپارتمان‌های اجاره‌ای تجهیزات و وسایل خیلی قدیمی دارند و برای خیلی از هموطنان ما اتفاق افتاده است که در طی اقامت خود در این آپارتمان‌ها خسارت‌هایی زیادی متقبل شده‌اند.

با توجه به هزینه‌های سنگین حمل‌ونقل در کشور ترکیه قبل از سفر خود با مقصد موردنظر خودتان را انتخاب کنید.

لازم به ذکر است انتخاب منطقه‌ی درست در سفر به کشور ترکیه حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد هزینه‌های جاری سفر را کاهش می‌دهد.

خیلی از هموطنان عزیزمان برای آنکه هزینه‌های ترانسفر را پرداخت نکنند از همان بدو ورودشان دچار سردرگمی می‌شوند و در بسیاری از موارد با طی نموندن چندین مسیر و پرداخت هزینه‌های سنگین (هزینه‌ای بیشتر از هزینه‌ی ترانسفر) بعد از ساعت‌ها به مقصد خود می‌رسند.

پس استفاده از ترانسفر برای کسانی که با خانواده سفر می‌کنند و تعداد آن‌ها بالا است به‌نوعی الزام محسوب می‌شود.

در مورد پرداخت هزینه به گروه‌هایی که ثبت نشده‌اند و به‌نوعی شخصیت حقوقی و قانونی ندارند اصلاً اعتماد نکنید.

 

پاسپورت ترکیه و روش های اخذ پاسپورت ترکیه

خرید ملک در ترکیه ؛امن ترین شرایط سرمایه گذاری برای ایرانیان؛

 

ارسال دیدگاه